- x
LASTİK DEĞİŞİMİ 2003 TOYOTA COROLLA S/D 1.6 TERRA
51 Cevap13617 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

42 Mesaj
16 Nisan 2008; 11:36:50 

merhaba arkadaşlar.. 2003 model Toyota Corolla S/D 1.6 Terra aracım var.. aracı alalı 15 gün oluyor.. ikinci sahibiyim.. ilk sahibi aldığı günden beri lastiklerini hiç değiştirmemiş.. araçta hala ilk lastikleri (Bridgestone) takılı.. ben yakın bir zamanda lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum..
sizce hangi marka, hangi model lastik almalıyım??
yönlü denen lastikler çıkmış sanırsam, yani sağ lastiği sola ya da sol lastiği sağa takamıyorsunuz.. bunlar daha mı iyi acaba??
bir de aracım LPG'li ve simit depo takılı olduğu için stepneyi araçta tutmayı düşünmüyorum.. patlasa bile belli bir kilometre devam edebileceğimiz lastikler varmış.. yoksa bu tarz lastiklerden falan mı alsam??
bu tarz konularda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.. iyi günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destinyofblue_80 -- 16 Nisan 2008; 11:42:04 >

42 Mesaj
16 Nisan 2008; 14:04:58 

olacak iş değil ya!!! adam cam suyum bitti diye başlık açıp saçma bi soru soruyor yığınla cevap veren adam var... otomobil için hayati aksamlardan birisi olan otomobilin yer ile temas ettiği lastiklerle ilgili bir soru soruyorum.. bir tane cevap yok.. bravo yani..

2034 Mesaj
16 Nisan 2008; 15:42:56 

Bu kadar sinirlenmene ne gerek var? Ayrıca size saçma gelen birşey başkasına mantıklı gelebilir. Açılan konular hakkında lütfen düzgün yorum yapın. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp...

4115 Mesaj
16 Nisan 2008; 16:00:33 

arkadaşım kızmana gerek yok aracının orijinal ebatları bu mu : 195/60/15 88 V eğer değilse
lastiklerin üzerine bir bak ona göre yorum yapalım

42 Mesaj
16 Nisan 2008; 16:06:41 

kızmıyorum canım.. tabi ki bu konuda hakkında bilgi verebilecek birileri de olmayabilir forumda ama şaşırdım yine de ne bileyim.. her neyse.. lastiklerin ebatları 195/65/R15..

2034 Mesaj
16 Nisan 2008; 18:38:47 

Orjial Lastik ebatı 195/60/15 olması lazım. 65 yanak takarsan araba daha yükselir. Bunların yol tutuşu zaten çok iyi değil. Orjinal ebatını tak. Michelin Energy tavsiye ederim. Yol tutuşu arttırıyor ve yol sesini azaltıyor. İstepne için de bazı araç markaların ince istepneleri var. Bijon aralığı uygun bir istepne uydurabilirsin. Böylece lastiğin patlarsa da sorun yaşamazsın... Bu arda Orjinal Bijon aralığı 4X100.

4115 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:04:43 

bridgestone turanza er300 için iyi diyorlar
senin araçtaki 195/65/15 H ile V serisi var

http://www.bridgestone.com.tr/menuengine.asp?c=3

246 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:25:17 

goodyear duragrıp al bridgestone al dunlop al hatta maxxis al ama asla michelin alma......... asla .......... çok kötü bir yol tutuş, kötü konfor, çok çabuk deformasyon ,ıslak zeminde allaha emanet yolculuklar, vs.vs.aracımda michelin energy var daha 10.000 km tamamlamadı geçen lastikçide havasını kontrol ettiriyorum lastikçi..... abi lastikleri değiştir bunlar ömrünü doldurmuş; dedi gerisini sen düşün artık. ha evinden işine direkt bi f1 pistin varsa o ayrı ozaman al...........
....................sağlıcakla...............
quote:

Orjinalden alıntı: destinyofblue_80

olacak iş değil ya!!! adam cam suyum bitti diye başlık açıp saçma bi soru soruyor yığınla cevap veren adam var... otomobil için hayati aksamlardan birisi olan otomobilin yer ile temas ettiği lastiklerle ilgili bir soru soruyorum.. bir tane cevap yok.. bravo yani..

6342 Mesaj
17 Nisan 2008; 0:39:48 

quote:

sizce hangi marka, hangi model lastik almalıyım??
yönlü denen lastikler çıkmış sanırsam, yani sağ lastiği sola ya da sol lastiği sağa takamıyorsunuz.. bunlar daha mı iyi acaba??
bir de aracım LPG'li ve simit depo takılı olduğu için stepneyi araçta tutmayı düşünmüyorum.. patlasa bile belli bir kilometre devam edebileceğimiz lastikler varmış.. yoksa bu tarz lastiklerden falan mı alsam??
bu tarz konularda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.. iyi günler..

forumlarda 1-2 saat içinde cevap gelmeyebilir. takip edenler bile günde 1-2 saat ancak bakabiliyor. sizin sorunuza denk gelecek cevaplayacak, biraz sabırlı olmanız lazım.
Lastik için biraz teknik bilgi biraz araştırma yapmanız şart. Buradan aldığınız yorum ve tavsiyelerle lastik almayın. kendiniz karar vermelisiniz.
yönlü lastiklerde lastiğin dönüş yönünde takılması gerektiğini belirtir ok işareti vardır. sağa veya sola takılmaz diye bişey yok.
Patlayan lastik mutlaka iner, sadece içine bir cisim çivi vb metal saplanan lastikler hemen inmez sizi lastikçiye kadar götürür.
yeni lastik için tavsiyem sizin aracınız için nokian nrv-i dir. araştırın sorun.

Marka bazında benim sıralamam şöyle olurdu
1. nokian
2. michelin
3. continental
4. goodyear
5. bridgestone

SYM Symphony SR125

42 Mesaj
17 Nisan 2008; 10:38:46 

teşekkür ederim cevaplar için..

482 Mesaj
17 Nisan 2008; 11:50:38 

ben lastik sektöründe çalışıyorum ve çok araştırdım alacaksan uzmanından aldığım bilgiye göre ne marka alırsan al (H) sınıfı al (T) sınıfını tercih etme ben dede aynısı vardı 2003 terra 1.4 idi ve lpg taktırmıştım ozamanlar ve bridgestone er 300 yada lassa ımpetus 2 tak demişlerdi bendfe ımpetus2 taktırmıştım 185*70*14 taktırmıştım eskisi 65 biraz yükselmişti lastiklerden çok memnundum zaten lassa ile bridgestone aynı hamurdan oluyor aynı fabrikada üretiliyor sadece isimleri değişik beko arçelik gibi
lpg için ise ben devamlı şehir içersinde olduğum için istepneyi depoya koydum yerine bir adet elektrikli pompa aldım aracım kaskolu çekme çekilmede var zaten lastiği kesmedikleri sürece hava basılarak lastikçiye kadar gider uzun yola çıkarkende stepneyi bagaja alıyorum

tekrar ediyorum(H) sınıfı lastik lalın şehir içi şehir dışına bakmayın yol tutuşu daha iyidir uzmanında tavsiye

83 Mesaj
17 Nisan 2008; 15:04:50 

beyler aracın içine ses alıyorsaki bu toyota malum alıyor, ben öncelikli sert hamurlu ve sesli lastik almazdım..benim tercihim nokiandan yana olurdu..bridgestone er 300 turanza iyi ama sesli, michelinse gereksiz yumuşak bi lastiktir.
yalnız ben tüm corollacılara nokian h modelini tavsiye ederim. Nrhi veya nrvi modeline göre daha yenidir ama daha iyimidir bilemem tecrübe etme şansım olmadı..
Bu arad b390 lar 50 000 km oldu hala yarı ömrünü tamamlamamış gibi duruyo..ne kadar da sertmiş. 60 max 65 de çöpte amcalar...ha bi de bagajımda sıfır b390 var 2006 tarihli ilgilenen varsa 80 ytl ye satabilirim.

83 Mesaj
17 Nisan 2008; 15:07:41 

destinyo araç kaç km de ve lastiğin modeli ne?

42 Mesaj
18 Nisan 2008; 14:16:58 

ya açıkcası modelini bilmiyorum lastiğin ama markası bridgestone (toyota'nın fabrika çıkışında taktığı model ne ise odur çünkü ilk sahibi daha hiç değiştirmemiş) aracın kilometresi ise 64.000 km..

1016 Mesaj
18 Nisan 2008; 15:21:28 

o zaman bridgestone B390 diye biliyorum benim bildiğime göre lassa sert bir lastik michelin yumuşak bir lastik bridgestone de orta sertlikte bir lastik.alıcak olursam ben yine bridgestone alırım (fakat farklı bir model araştırırım) iyi günler...

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2005 TOYOTA COROLLA TERRA 1.6 110 HP

246 Mesaj
18 Nisan 2008; 16:38:51 

PRELLİ P6000 (EN SON SERİSİ) VEYA MARANGONİ DE ALABİLİRSİN.................

6342 Mesaj
18 Nisan 2008; 17:10:57 

pirelli p6000 kullandım pek iyi değil. çok sert bi lastik ömrü dolunca da resmen çatlaklar oluştu. yine de 50000km gitti.
marangoni hiç duymadım.
Bridgestone kullananlar hiç memnun değil buradaki tavsiyeleri hayretle okuyorum.
maxis den uzak durun ucuzdur ama 10000 de atarsınız.
goodyear ve conti aşırı pahalı değmez o verdiğiniz paralara.
nokian nrh-i de kullandım. bence dört-dörtlük bi lastiktir.

SYM Symphony SR125

792 Mesaj
18 Nisan 2008; 17:58:23 

aynı sorun bende de var

üstündekiler orjinal B390 lar... sert lastik ne kelime beton beton resmen. olan ses içeride. plastik kovalara benziyor aynı. o yetmezmiş gibi gittim kar lastiğini de Briston Blizzak aldım.
Michelinler güzel lastik ama çok yumuşak, çabuk eriyor. Bridgestone asla almam bundan sonra.
şu nokian lastikleri bi araştırayım ben de

ıvırını zıvırını, herşeyini imzasına yazanlara gıcık olanlar kulübü

486 bilgisayar ( 4 GB ) +
Nokia 1101 cep telefonu ( bulutut yok, ama feneri var ) +
Kol saati Q&Q marka ( Sünnet hediyesi )+
ipod yok onun yerine çift kaset çalarlı YU-MA-TU var ( iplikli elle arama modlu ) +
Giydiğim don GÜNEŞ marka % 100 yerli..

6689 Mesaj
21 Nisan 2008; 10:01:01 

Burada bir arkadaşım sormuş. Bildigimi yazayım....Patlak lastikle yol gitmek için lastigin içine bir sıvı dolduruluyor...Deodorant tüpü gibi çok basınçlı bir hava ve sıvı karışımı...Bu sıkılan madde devamlı lastigin içinde duruyor...Lastik patladıgı zaman bu sıvı delinen yeri dolduruyor...Hava alınca sertleşiyor... Lastikçiye kadar rahat rahat gidiyorsunuz...Büyük marketlerde ve aksesuar satan yedek parçacılarda var...Fiyatı kaç lira ? Bilmiyorum...Hiç kullanmadım...Bilginiz olsun diye yazıyorum...Saygılarımla....

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

792 Mesaj
21 Nisan 2008; 18:11:35 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Burada bir arkadaşım sormuş. Bildigimi yazayım....Patlak lastikle yol gitmek için lastigin içine bir sıvı dolduruluyor...Deodorant tüpü gibi çok basınçlı bir hava ve sıvı karışımı...Bu sıkılan madde devamlı lastigin içinde duruyor...Lastik patladıgı zaman bu sıvı delinen yeri dolduruyor...Hava alınca sertleşiyor... Lastikçiye kadar rahat rahat gidiyorsunuz...Büyük marketlerde ve aksesuar satan yedek parçacılarda var...Fiyatı kaç lira ? Bilmiyorum...Hiç kullanmadım...Bilginiz olsun diye yazıyorum...Saygılarımla....

ama bildiğim kadarıyla bu patlak tamir spreyini kullandığınızda;
o lastiği bir daha tamir ettiremiyorsunuz... doğru çöpe.....

ipod yok onun yerine çift kaset çalarlı YU-MA-TU var ( iplikli elle arama modlu ) +

600 Mesaj
21 Nisan 2008; 21:39:28 

Arkadaşlar yokohama nasıl bir lastik?Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

246 Mesaj
22 Nisan 2008; 12:30:52 

EVET ULTRASEAL ADINDA LASTİK ZIRHI OLARAK TABİR EDİLEN BİR ÇEŞİT KİMYASAL JEL GEÇENLERDE ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETE GELDİLER VE TÜM ARAÇLARIMIZA UYGULADILAR. LASTİK ÖLÇÜLERİNE GÖRE MİKTARI HESAPLANARAK LASTİĞİN ÖNCE HAVASI İNDİRİLİP İÇİNE ÖZEL Bİ SİSTEMLE ENJEKTE EDİLEREK UYGULANIYO ÖLÇÜ BİRİMİ OLARAK ONS KULLANILIYO (1 ONS=31 GR) FİYATI 1 ONS= 2,75 YTL + KDV. ÖZELLİKLERİNE GELİNCE LASTİKTEKİ TÜM DELİKLERİN İÇİNİ ANINDA DOLDURUP KAPATIYO SADECE DELİK DİİL 5 CM YE KADARKİ TÜM YARIKLARIDA ANINDA KAPATIYO EN YAKIN LASTİKÇİYE KADAR GİDECEKSİNİZ DİYE Bİ KAİDEDE YOK İSTERSENİZ LASTİK BİTENE KADAR KULLANABİLİRSİNİZ TABİİ DİLERSENİZ ÇÜNKİ ADAMLAR O GARANTİYİ VERİYORLAR. BENİM İZLEDİĞİM CD LERDE MKE VE ASKERİYE TARAFINDAN YAPILMIŞ TESTLER VARDI LASTİKLERE TÜFEKLE ATEŞ EDİLDİ VE JEL ANINDA GÖREVİNİ YAPTI ÖYLEKİ LASTİĞİN Bİ YANAĞINDAN GİRİP DİĞERİNDEN ÇIKAN KURŞUNUN AÇTIĞI DELİK AYNI HIZLA KAPANDI LASTİK BASINCINDA İSE 0,5 ATÜLÜK BİR DEĞİŞİKLİK OLDU OLMADI.AYNI ŞEKİLDE YİNE 30 TONLUK YÜKÜYLE BİR TIRI ÜZERİNDE 30/40 TANE ÇİVİ OLAN BİRTAHTADAN GEÇİRDİLER SONUÇ YİNE AYNI DÜŞÜNSENİZE Bİ LASTİKTE BELKİ 30 ADET DELİK VE HEPSİ ANINDA KAPANDI........... MUHTEMELN OLMAZ ÖYLE ŞEY DİYOSUNUZDUR BENDE ÖYLE DÜŞÜNÜYODUM TAKİ CD LERİ İZLEYENE KADAR.......... MALİYETİ HAKKINDA ŞÖYLE BİR BİLGİ VEREYİM BENİM ARABAM 175/65/14 LASTİK ÖLÇÜLERİNE SAHİP VE O JEL İN UYGULAMASI 4 LASTİK İÇİN TOPLAMDA 104,00 YTL TUTUYO.......DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR İÇİN SÖYLEYİM PİYASADA BU ÜRÜNÜN SAHTELERİDE MEVCUTMUŞ SATIŞ ELEMANI ÖLE DEDİ YANİ TAM SAHTE DİİL AMA Bİ TAKIM EK KATKI MADDELERİYLE MALİYETİ VE ÖZELLİKLERİ DÜŞÜRÜLMÜŞ UCUZ VERSİYONLARI ANLAYACAĞINIZ..................BENDEN BU KADAR...............
.......................SAĞLICAKLA ARKADAŞLAR....................
quote:

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Nisan 2008; 13:48:30 

Good Year- Ultragrip veya Hydragrip

1874 Mesaj
30 Nisan 2008; 16:59:24 

quote:

Orjinalden alıntı: baracuda05

goodyear duragrıp al bridgestone al dunlop al hatta maxxis al ama asla michelin alma......... asla .......... çok kötü bir yol tutuş, kötü konfor, çok çabuk deformasyon ,ıslak zeminde allaha emanet yolculuklar, vs.vs.aracımda michelin energy var daha 10.000 km tamamlamadı geçen lastikçide havasını kontrol ettiriyorum lastikçi..... abi lastikleri değiştir bunlar ömrünü doldurmuş; dedi gerisini sen düşün artık. ha evinden işine direkt bi f1 pistin varsa o ayrı ozaman al...........
....................sağlıcakla...............

Kardeş senin bu lastikler kaplama olmasın michelin energy nin 10 binde bitmesi üretim hatası veya araçta önemli bir sorun olmadıkça neredeyse imkansız. Bu lastikler 5 yıl en az 45 bin yapar.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

83 Mesaj
5 Mayıs 2008; 17:16:37 

beyler konuyu dağıtmadan .2003-2007 corollalar için 195 60 15 baz ölçüdür..diğer ölçüler pek tavsiye edilmiyo..bence de gereksiz..ufak bi oynama için jant yada astik maliyeti yapmaya gerek yok..
yokohama bridgestone la aynıdır..sert lastik...dediğim gibi nokian h diyorum...kullananların hepsi memnun ama anladığım kadarıyla çok bilinmediği için çok satmıyor..düşünün avrupa yakasında nerde satılır bilmiyorum...anadolu yakasında var.
o yüzden ben parti no suna yada üretim tarihine bakarak alıcam..lastikler 51 00 az kaymalar yaşıyorum ama hala sorun yok.
yok ben nokian ı bilmem diyosanız michelinin adına para vermiş olacaksınız..saygılar..
ha bi de continental hadi bi yerde ama kumho lassa pirelli good year biraz hikaye kalır.. paranıza yazık..

83 Mesaj
14 Mayıs 2008; 17:30:04 

beyler aramıza yeni bir lastik katıldı..dunlop sp sport fast response...
bu lASTİĞİ GOODYEAR BAYİLERİNDE BULABİLİR YADA ISMARLATABİLİRSİNİZ..
FAST RESPONSE MODELİ ÇOK YENİ BİR LASTİK..ADINI ÇOK DUYACAKSINIZ...
yokohama yı sesten dolayı tercih edecektim ama son anda bu lastiğe döndüm...

42 Mesaj
22 Mayıs 2008; 16:30:34 

arkadaşlar yeniden merhaba.. hala karar verebilmiş değilim hangi lastiği alsam diye?? ama alternatiflerimi azalttım sayılır.. artık kredi kartımın hesap kesim tarihini bekliyorum lastiklerimi değiştirmek için.. :)) son olarak fikirlerinizi almak istedim.. aşağıda yazacağım lastiklerden hangisini tavsiye edersiniz?? bi de bu hız endeksinin H ya da V olması çok önemli mi sizce? ben açıkcası orijinali V olduğu için V alma taraftarıyım ama V alacağım diye de o kadar fark ödeyim mi sizce??

bu arada aracımı tekrar hatırlatayım: 2003 model TOYOTA COROLLA S/D TERRA lastik ebatları:195/60/R15 88V

1- BRIDGESTONE TURANZA ER300
2- BRODGESTONE B390
3- GOOD YEAR EAGLE NCT5
4- GOOD YEAR HYDRAGRIP
5- GOOD YEAR DURAGRIP
6- GOOD YEAR EAGLE VECTOR EV-2
7- PIRELLI P6000
8- PIRELLI P7
9- MICHELIN PRIMACY HP

baktım da çok da azaltamamışım ya alternatiflerimi.. :))
tavsiyelerinizi yaparken fiyat/performans açısından da değerlendirme yapabilirseniz çok sevinirim.. bir de bilginiz varsa yaklaşık fiyatlar hakkında..
şimdiden çok teşekkür ederim..

83 Mesaj
22 Mayıs 2008; 17:13:38 

www.reiffendirekt.de den baksana güzel kardeşim...
ben sana şu an kullandığım dunlop fast response yokohama c drive yada bridgestone turanza er 300 ü tavsiye ederim.
good year dunlop un diğer modellerini tavsiye etmem.
michelin de olabilir. primacy hp fena bi lastik değildir.

83 Mesaj
22 Mayıs 2008; 17:31:24 

b390 ı nasıl düşünürsün o da ay rı bi muamma..nct5 kullandığım ve beğenmediğim bi lastik..arabanın kıçını savuruyodu paso, p 6000 ondan da kötüdür, hydragrip yağmur lastiğidir, duragrip ve bu seslidir..vectoru bilmiyorum..p7 volvoda var..uzun yol yaptım..konforlu ve sessizdir ama yağmurda çok beğenmedim, kayma hissetttim..primacy hp için ise bir lastikçi uzun yol lastiğidir pasiftir demişti ama ben bi megane da gördüm fena değildi..
gene de paranın tam hakkını alabileceğin yukarıda yazdığım lastikleri tavsiye ederim..fast response u 140 tek çekim, turanzayı 130, yokohama ac 01 c drive ı da 130 civarı bulursun..h al v alma..virajda farkettirir..bence gerisini düşünme ..benim şu an kullandığım arabanın yarı yarıya sesi azaldı..artık motor sesi batmaya başladı diyebilirim..
gerisine aldırma...

42 Mesaj
22 Mayıs 2008; 21:56:17 

yorumların için çok teşekkür ederim carbotti.. yok mu başka fikri olan??

6689 Mesaj
24 Mayıs 2008; 4:59:24 

Sordugun soruda 88 H hızı 210 Km./ saat, 88 V hızı ise 240 km/ saat... ..88 T ise 190 Km / saat hıza dayanıklıymış.. Türkiye şartlarında . Bize H sınıfı çok çok rahat yeter.... Boşa V alacagım diye fazla para verme....Saygılarımla...

42 Mesaj
24 Mayıs 2008; 13:59:13 

teşekkür ederim ben de H almaya karar verdim zaten V'den vazgeçtim..

quote:

Sordugun soruda 88 H hızı 210 Km./ saat, 88 V hızı ise 240 km/ saat... ..88 T ise 190 Km / saat hıza dayanıklıymış.. Türkiye şartlarında . Bize H sınıfı çok çok rahat yeter.... Boşa V alacagım diye fazla para verme....Saygılarımla...

42 Mesaj
24 Mayıs 2008; 14:02:34 

bu arada alternatiflerimi de 3'e indirmiş bulunmaktayım.. daha önce yazdıklarımdan biraz farklı olacak ama biraz daha araştırınca bunlarda karar kıldım en son.. yanlarına aldığım fiyatları da yazıyorum.. fiyatlar kredi kartına 4 ya da 5 taksit fiyatları.. peşin olursa daha da düşer tabi ki ama ben taksitle almayı düşünüyorum..

1-) DUNLOP SP SPORT FAST RESPONSE 140 YTL/adet
2-) NOKİAN H 145 YTL/adet
3-) BRIDGESTONE TURANZA ER 300 135 YTL/adet

size göre hangisi tercih edeyim neden?? şimdiden çok teşekkür ediyorum..

6689 Mesaj
24 Mayıs 2008; 19:05:40 

Baştan ikisi yeni gelen , satılmaya başlanmış , diger en sonuncu ise denenmiş ve çok tutulan bir lastik... Karar ve para senin.. Ben eylülde 3 tane er 300 alıp dördüncü olarak stepnede hiç kullanmadıgım tertemiz B 390 . ı sag arka tekere takacagım...Şimdilik düşüncem.... 400 e 4 lastik yenilenmiş olacak.. Çıkanlardan birini stepne yapacagım....hayırlısı......Bakalım....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 24 Mayıs 2008; 19:09:16 >

83 Mesaj
26 Mayıs 2008; 8:31:26 

beyler şu an benim aracımda 1 haftalık sp sport fast response var..
şu an lastiğin havası 35 barda..siz de lastiğinizin ilk 1- 2 haftası bu değerlerde tutun..lastikler janta tam otursun...ayrıca sp sport fast response un tutunma olarak bi çok lastikten üstün olduğunu göreceksiniz.

42 Mesaj
26 Mayıs 2008; 16:45:09 

quote:

Orjinalden alıntı: carbotti

beyler şu an benim aracımda 1 haftalık sp sport fast response var..
şu an lastiğin havası 35 barda..siz de lastiğinizin ilk 1- 2 haftası bu değerlerde tutun..lastikler janta tam otursun...ayrıca sp sport fast response un tutunma olarak bi çok lastikten üstün olduğunu göreceksiniz.

siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?? ilk 1-2 hafta lastiklerin havasını yüksek tutma olayı sizce ne denli gerekli ve de faydalı??
bir de normal bir zamanda ön ve arka lastiklerin havası kaç olmalı sizce? "ben önleri 30 arkaları 32 yapıyorum genellikle.."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destinyofblue_80 -- 26 Mayıs 2008; 16:44:08 >

83 Mesaj
26 Mayıs 2008; 17:49:48 

zaten 1 2 haftalık yaptık..yoksa b390 larda ben de 30 tutuyodum hepsini..bunda 31 yada 32 ye çekicem..bundaki amaç cant oturması..1-2 haftalık...

792 Mesaj
26 Mayıs 2008; 20:30:28 

1 ay oldu galiba Marshal / Kumo alalı.

B390 lardan sonra lokum lokum ....

42 Mesaj
27 Mayıs 2008; 0:03:34 

quote:

Orjinalden alıntı: carbotti

zaten 1 2 haftalık yaptık..yoksa b390 larda ben de 30 tutuyodum hepsini..bunda 31 yada 32 ye çekicem..bundaki amaç cant oturması..1-2 haftalık...

malum ben de lastiklerimi yakın zaman da değiştireceğim ya ondan dolayı soruyorum.. sence ben de yapayım mı senin yaptığın gibi?? 1-2 haftalık olsun dediğin gibi lastiğin janta oturması için yüksek havada mı tutayım?? bu arada 1-2 haftadan sonra genel olarak önler 30 arkalar 32 normal değil mi??

83 Mesaj
29 Mayıs 2008; 8:28:05 

valla bana libadiyedeki lastiği aldığım yer böyle yaptı..adamın bi menfaati olacağını sanmam..lastiği janta oturttuktan sonra ilk olarak 100 psi hava bastı..indirdi tekrar bastı..sonra 1 2 hafta 35 psi da gez sonra normal değerine alırsın dedi. bu kişi orijinalde kamber kasterli rot balans yapan bi yerin eski ustası..adamın söylediği lastik tam oturmazsa oturmadığı şekilde kalıyor..bu da ileride balans sorunu yapıyormuş..daha ileride yalpalama..
bazı lastikçilerin 1 - 2 gün sonra balans yaptığı muhabbetini duymuştum...bunla alakalı olabilir.
ayrıca lastik takarken rot balans ve sibop değişimini mutlaka yaptır..siboplara da para ödeme 1-2 milyonluk şeylere 10 milyon diyolar..kendilerine güldürüyolar.

969 Mesaj
4 Haziran 2008; 0:08:42 

lassa impetus 2 aldım cok cok memnun kladım su tırtıllı asflatta eskı lastıklerdekı brıdgestone ıdı ses mes yok yenı oldugundanmıdır bılmem yol tutusu cok degıstı

42 Mesaj
10 Haziran 2008; 0:01:31 

nihayetinde yeni lastiklerime kavuşmuş bulunuyorum arkadaşlar..
4 adet peşin paraya tanesi 125 YTL'den "BRIDGESTONE TURANZA ER 300" almış bulunmaktayım..
fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..

371 Mesaj
10 Haziran 2008; 15:51:38 

eski ile yeni lastiklerin arasındaki farkları yazarsan memnun oluruz.

42 Mesaj
10 Haziran 2008; 17:00:15 

aslında daha farkı anlayacak kadar yol yapmadım diyebilirim.. kullandıkça farkettiğim (+) ve (-) yönleri yazacağım...

87 Mesaj
27 Haziran 2008; 23:38:53 

2005 toyota corolla bijon numarası kaç bilen varsa acil cevap yazabilirmi.....

Balıkesirdeki Koca Trakyalı

718 Mesaj
14 Eylül 2008; 5:41:34 

4*100 :)

Ölümden şüphen varsa, uyuma! Uyumak mecburiyetinde kaldığın gibi, ölmeye de mahkumsun.
Eğer dirilmekten şüphe ediyorsan, uykudan uyanma! Uykudan uyandığın gibi öldükten sonra da dirileceksin...

371 Mesaj
23 Eylül 2008; 13:43:49 

turanza er300 alan arkadaşlar lütfen yorumlarınızı yazarmısınız

5738 Mesaj
23 Eylül 2008; 16:19:44 

Hankook. Fiyat/performans gayet yeterli.

Siyah-beyaz devam.

179 Mesaj
24 Eylül 2008; 13:48:44 

valla bendede var 2003 corolla ve orjinal lastikleri var üzerinde işallah yaza değişecek dördüde ama toyotaları sesli gibi gösteren bence bu b390 briston lastikler bu lastikler sağlam bozulmuyor ama çabuk sertleşip ses yapıyorlar, bence başka lastik takan herkes ses sorununu aşar gibi geliyor..

Forumdan birine ücreti almadan tanımadığım halde güvenip parça gönderdim, ücreti ödemedi ama alışveriş yaptıkları listesinde benim nikimi de yazmış, ne adamlar var ya 100 tl mi vermedi birde nikimi kullanıyo, yazıklar olsun.

79 Mesaj
24 Eylül 2008; 22:06:12 

2004 model terra sedan var ben de de nasipse ctesi niğde de bi ziyarette bulunacağım
bu arada kendirliler michelin bayi ile anlaştık. bacanağım orada çalışıyor. michelin energy serisi takacağız .
bendeki b390 larda orjinal ama çok sertleşmiş ve ses çok yapıyor . herhalde michelinle bu sorunu çözeriz.
michelin olmasa idi . turanza taktıracaktım. bacanak michelinci olunca michelin e yölneldik artık.
michelin bridgestone bide son dönemde pirelli p4cinturato yu çok övüyorlar. bunlar düşünülebilir.

sevgi ve saygılarımla...

2012 1.33 Auris comfort
Samsung i8150 Galaxy W

LG 50PH670S
LG 32LS570S

TODAY TOMORROW TOYOTA

42 Mesaj
25 Eylül 2008; 16:35:56 

quote:

Orjinalden alıntı: ahniz

turanza er300 alan arkadaşlar lütfen yorumlarınızı yazarmısınız

ya bu tarunza er300ler iyi ama lastik üzerindeki kanallara çok fazla taş giriyor.. diğer lastiklerde de böyle midir bilemiyorum...

792 Mesaj
25 Eylül 2008; 17:44:17 

02 Mayıs da lastikleri değiştirmiştim. Marshal taktırmıştım.

tam 10.500 km yol yaptım lastiklerle. Arabanın konforu müthiş arttı. Çukurlardan ve tümseklerden geçerken lokum gibi.

Ama bakalım ömrü ve dayanıklılığı nasıl olacak ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Toyota » LASTİK DEĞİŞİMİ 2003 TOYOTA COROLLA S/D 1.6 TERRA
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.529