Şimdi Ara

Vitamin hapları hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
68.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilim adamlarının 230 bin kişi üzerinde yaptığı 67 vitamin araştırmasının sonucu şok etkisi yarattı

Bilim adamları 230 bin kişi üzerinde yapılan 67 araştırmayı inceledikten sonra şu sonuca vardı: Vitamin takviyesi almak bırakın ömrüzünü uzatıp hastalıklara karşı korumayı, ömrünüzü bile kısaltabilir. Araştırma beta kerotene, a vitamini, c vitamini , e vitamini ve selenyum takviyelerinden birini günlük kullanan kişiler üzerinde yapıldı. Uzmanların vardığı sonuç şu: Bu tür vitaminleri doğal gıdalardan alın, kansere karşı korunmak için takviye hap almak size hiç beklemediğiniz zararlar verebilir.

Arkadaşlar ne olursa olsun doğal yollardan karşılamalıyız vitamin ihtiyacımızı. Doğal yoldan alınan vitaminler vücut tarafından anında kabul edilip emiliyor. Sentetik vitaminler en son aşamada kabul ediliyorki görüldüğü gibi pekde bir faydaları olmuyor. Vücudumuz müthiş bir mekanizma. Kısaca aldatıldığının farkında. Bir şekilde tepkisini koyuyor.

ALINTI.

• Vitamin haplarını o kadar bilinçsiz tüketen bir milletiz ki bu konunun üst konu olması lazım.

Paylaşım için teşekkürler.
  • bu araştırmayı kim yapmış.. ?

kime ne kadar ne vitamini vermişler.. ?

denekler kimler ne iş yapıyolar ne spor yapıyolar.. ?

bunlar önemli ama bu araştırma kadar saçma birşey yokki böyle bi araştırmada bence çok mantıksız..
    neye göre belirliyolar millete çok c vitamini vermişlerde kanda patlamamı olmuş..

pffff çok mantıksız gerçekten..

paylaşım için teşekkürler ama..
  • evet bugun anahaber bultenındede aynı haber vardı
    bır Turk doktoru buna benzer acıklmalar yaptı
  • Ben pharmatın kullanıyorum 30 kapsül.. bu ilacı uzun süre veya kesintisiz kullanmayın diyolar... ama 30 gün kullanır daha sonra aylar sonra gerektiğinde yeniden kullanırsan bişi olmaz gibime geliyo... ama bu gibi ilaçları sürekli alanlar varsa tabi hoş olmaz..

Zaten vitamin hapları sürekli kullanılabilenler ve sürekli kullanılmaması gerekenler diye ayrılıyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 17 Nisan 2008; 23:41:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Zaten vitamin hapları sürekli kullanılabilenler ve sürekli kullanılmaması gerekenler diye ayrılıyo...

suda eriyen yağda eriyen ve vucuttan atılamayanlar olarak ayrılıyolar..
    demir misal fazlası çok zarar aslında herşeyin fazlası zarar ama araştıraraık bilinçli kullandıktan sonra hiçbi problem yapmıycağı kanaatindeyim.
  • quote:

suda eriyen yağda eriyen ve vucuttan atılamayanlar olarak ayrılıyolar..
    demir misal fazlası çok zarar aslında herşeyin fazlası zarar ama araştıraraık bilinçli kullandıktan sonra hiçbi problem yapmıycağı kanaatindeyim.
  • bnmde aklıma bu sorun takılmıstı.sureklı vıtamın almak zararlı olabılır dıye.bılgılendırme ıcın tesekkurler
  • Oldum olası hap kullanmamaya çalışırım.
    Başım ağrısa şakaklarıma, enseme,.. vs masaj yaparım. Uyurum, dinlenirim. Bol meyve sebze yerim. Bol sıvı alırım ama ilaç içmem.
    Ağrı ya da sızı çok sürmeden de geçer.
    Vücudun kendisini yenileyip tedavi ettiğine inanırım. Sadece vücuduma zaman tanır, dinlenip doğru beslenerek yardımcı olurum.
    Ama belirtmem gerekir ki; önemli durumlarda ilaçsız olmaz. Kullanılması gerekir.
    Benim anlatmaya çalıştığım, öyle her basit ağrı ya da sızı da, ya da çeşitli sebeplerle ilaç, vitamin,.. alınmasına karşıyım.
    Bol meyve ve sebze yemek, zeytinyağı kullanmak, kaliteli bal yemek ve yürümek en büyük reçetemdir.

*Yukarıdaki bilgiler doktor tavsiyesi değildir.
  • Ben birşeyler daha karaliyim buraya..

Geçen gün eczaneye gittim .. pharmaton almak için ki aldım zaten.. doktora da sordum bu pharmaton sürekli kullanım için değil dimi dedim ..o da Evet haklısın dedi.. yani iindeki 30 kapsülü bitirdikten aylar sonra anca yeniden kullanılması daha doğru olur dedi yani her ay her gün pharmaton almak iyi olmaz sürekşli olarak dedi...

Peki sürekli alabileceğimiz bi vitamin varmı dedim .. yan etkisi olmayan ve uzun süre kesintisiz kullanılabilen... o da Centrum denen vitamini tavsiye etti ama yine de şöyle bi tavsiyede bulundu ... balık yağı vardı ezcanede 50 lik kapsül halinde 28 YTL falandı ... 1 ay balık yağı 1 ay centrum kullanırsın 1ay ara verirsin 1 ay balık yağı kapsülü 1 centrum ... şeklinde devam edersin dedi bana.. bana da çok mantıklı geldi.. param olsa dediğini yapıcam

Ama siz beslenmedikten sonra bu vitaminlerin tam anlamıyla verimli olabileceğini zannetmiyorum... ki zaten ben de herşeyden yemeye çalışıyorum sabah akşam süt içiyorum.. her akşam yada 2 günde 1 elma portakal yiyorum... yemek seçmem .. herşeyden yeme çalışırım .. ve benim 3-4 e kadar uykum gelmiyo ve sabah 7 gibi kalkabiliyorum evet biraz zor oluyo ama... ayrıca halsizlik vs. çekmiyorum... tabi ayrıca evde mekik şınav çekiyorujm ve dambıl kaldırıyorum.. dirençli olmamda bunların da etksi var...

*msyk77 abi ee kaymakam olmak kolay mı herşeyden yicen sağlam yicen tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 19 Nisan 2008; 0:04:24 >

• Pharmatonu uzun süre kesintisiz kullanmaman gerektiği doğru, ancak onu kesip de centrum kullanmanın mantığını anlayamadım, bu biraz saçma olmuş sanırım (sadece b ve c vit. içeren birşey olsa anlayacağım zaten fazlası atıldığı için)
    Balık yağı ile dönüşümlü kullanacaksan da balık yağı a ve d vit. içermeyen birşey olsun (balya olmasın yani, sadece omega 3 vs. içerenler var) Sonra hipervitaminoza kadar gider bu.
    quote:

Ben birşeyler daha karaliyim buraya..

Geçen gün eczaneye gittim .. pharmaton almak için ki aldım zaten.. doktora da sordum bu pharmaton sürekli kullanım için değil dimi dedim ..o da Evet haklısın dedi.. yani iindeki 30 kapsülü bitirdikten aylar sonra anca yeniden kullanılması daha doğru olur dedi yani her ay her gün pharmaton almak iyi olmaz sürekşli olarak dedi...

Peki sürekli alabileceğimiz bi vitamin varmı dedim .. yan etkisi olmayan ve uzun süre kesintisiz kullanılabilen... o da Centrum denen vitamini tavsiye etti ama yine de şöyle bi tavsiyede bulundu ... balık yağı vardı ezcanede 50 lik kapsül halinde 28 YTL falandı ... 1 ay balık yağı 1 ay centrum kullanırsın 1ay ara verirsin 1 ay balık yağı kapsülü 1 centrum ... şeklinde devam edersin dedi bana.. bana da çok mantıklı geldi.. param olsa dediğini yapıcam

Ama siz beslenmedikten sonra bu vitaminlerin tam anlamıyla verimli olabileceğini zannetmiyorum... ki zaten ben de herşeyden yemeye çalışıyorum sabah akşam süt içiyorum.. her akşam yada 2 günde 1 elma portakal yiyorum... yemek seçmem .. herşeyden yeme çalışırım .. ve benim 3-4 e kadar uykum gelmiyo ve sabah 7 gibi kalkabiliyorum evet biraz zor oluyo ama... ayrıca halsizlik vs. çekmiyorum... tabi ayrıca evde mekik şınav çekiyorujm ve dambıl kaldırıyorum.. dirençli olmamda bunların da etksi var...

*msyk77 abi ee kaymakam olmak kolay mı herşeyden yicen sağlam yicen tabi

• dogal yolla al demişde ülkemizde nasıl dogal yolla alacagız kendi bahçemiz yokki bal yerine şeker şurubu satarlar domatesler çilekler desen hormonlu herşeyin bi hillesini hurdasını bulmuşlar herşeye hormonlusu yada sahtesini sür piyasa millet yesin içsin hiçbişeye güvenipde alamaz oldum para veresim gelmiyo köyde yaşıyo olsaydık zaten vitamine ihtiyaç kalmazdı ama şehir yerde olmuyo bence gerektiyosa sürekli olmamak kaydıyla alınabilir
  • Hiç bir besini kendimiz üretmediğimiz taktirde (et, balık, meyve, sebze) hiçbirinin yararı yok bence. Belki de zararlı denizlerdeki kimyasallar meyve ve sebzelerdeki ilaçlamalar hayvanlardaki hormonlar marketten aldığımız tavukların kaç günde büyüdüğünü biliyor musunuz :)
  • haberlerde duymuşdum
  • Bence Vitamin hapları Gerekli gereksiz olarak kullanılmamalı diye düşünüyorum bence Doğru bir tespit
  • evet kimi vitaminleri vucut atmıyor. Yani ne kadar fazla alırsanız o da fazlasını depoluyor sanırım bunlar yağda çözünenl vitaminler a ,d, e ve k vitamini. Ve biriktikçe fazlası zarar olmaya başlıyor. Benim hatırladığım bu.
  • bu Vitaminler gerçekten zarar lımı arkadaşlar ?

Gerçekten alınmamalı mı ? konu ile ilgili gerçekten bilgisi olan arkadaşlar paylaşım yapabilirler mi ?

Bu arada konuyu hortlattım sanırım
  • ben eve geç gelip erken çıkmam gereken günler sabahları pharmaton içiyorum oldukça etkili ne uyku ne yorgunluk kalıyo öyle hergün içtiğim falan yok
  • Pharmaton ( Capsules Ginseng 115 )
    30'luk ve 60'lık olarak satılıyor ( turuncu renklidir )

bu ilaç ile nasıl tanıştım... annem 75 yaşında kalp , şeker , tansiyon herşey var , stendli
    günde 4 kez şeker iğnesi vuruluyor , kalp eforu az çalışan %65 , bu hapı kullanmadan önce halsiz , 20 metre yürüse çabuk yorulan , hiç keyfi olmayan biriydi

bir gün eczacı arkadaşıma bu durumu anlattım önerisini almak adına
    bana hiç düşünmeden bu ilacı önerdi ( ve özelliklerini , faydalarını anlattı ) Ginsengin önemine değindi
    neyse ben bu hapı aldım 60 kapsül olandan , ( 70 tl ) hergün sabah 1 adet kullansın dedi

veeee kullandıktan sonra hayret ettim eski annem gitmiş yerine yenisi geldi
    adeta canlandı , eski yorgunluklarından eser kalmadı , gözle görülür şekilde ilacın faydalı olduğunu sezinledim , yorulması azaldı , iş yapma isteği arttı ve şu an çok şükür daha sağlıklı

fakat bu ilacın yanında annemi çok iyi beslediğimide söylebilirim ( çok şükür ) beslenmeninde etkisi büyük
    kuş sütünü eksik etmem kendisinden , en kaliteli ve faydalı yiyecekler nerdeyse alıp yediririm ve bunu ara ara değil sürekli yapıyorum

bir ara eczacıya tekrar sordum biz bu hapı anneme veriyoruz arada kessekmi yani ara versekmi dedim eczacı hanım hayır kesmeyin hergün kullansın dedi ve bu hapın yanında başka hiç bir vitamin hapı vermiyoruz sadece Pharmaton

yaklaşık 8 aydır hergün bu hapı kendisine veriyorum , çok memnun ,ayrıca kızkardeşlerimde bu haptan aldım onlarada kullandırıyorum

artı kendimde kullanıyorum

arkadaşlar elin yabancısı bu haplarla yıllar önce tanışmışlar , ve kendilerine çok iyi bakıyorlar , 80 yaşında ülkemize Turistler gelir nerdeyse hepsi adeta genç delikanlı görünümündeler demi ?
    adamlar işlerini iyi biliyorlar , Türklerin neyi eksik ? yeğenim Amerikada , bana diyorki Dayı senin aldığın o Pharmaton hapı burada 220 adet olanı 10 dolar diyor
    Türkiyede ise 220 adet hapı 250 tl ye alıyoruz onlarsa 10 dolara
    aslında Bu hap Türkiyede pahalı satılıyor , İnşallah gün gelir ülkemizdede ucuzlar

bana oradaki insanların kullandıkları balıkyağı vb Ginseng vitaminlerinin fiyatlarını söyledi ağzım açık kaldı çünkü çok çok ucuz orada ve çoğu insanın bu tür vitamin hapları ile haşır neşir olduklarını söyledi
    hatta sitenin linkinide verdi sizde bi inceleyip bakınız ne kadar ucuz
    http://www.walmart.com/

eczacıma ayrıca bir soru sordum bu hap kilo aldırırmı yani iştah artırımı diye hayır dedi gönül rahatlığı ile kullanabilirsin dedi
    kendiside sürekli kullanan biri

Tüm bunların yanında hangi ilaç olursa olsun Doktorunuza danışmadan asla asla kullanmayınız
    adam böbrek hastasıdır verirsin vitamini böbrek zorlanabilir ( tehlike arzeder )
    onun için önce Doktora danışıp onay verirse kullanınız

önemli olan doğru ve sağlıklı Vitamin hapını seçmenizdir

bu yazımın amacı belki birilerine ışık olurum onlarıda sıkıntıdan kurtarmaktır
    eczacıma bana bu hapı önerdiği için hep Allah razı olsun Diye kendisine dua ediyorum ( çünkü bu hapın varlığından bile haberim yoktu )

hayatta her şey vesile Arkadaşlar

Saygılarımla ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzukapama -- 9 Ekim 2011; 1:40:04 >

• ben 60 adet kapsul olandan 3 kutu aldım ancak rengi turuncu değil kahverengi gibi ve düzenli her sabah kahvaltıdan sonra 1 adet alıyorum, yorumlardan anlaşılan bunun bir kutusu bile bana fazla.....doğrumu anladım acaba....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.