Şimdi Ara

AMERİKAYI İLK KEŞFEDEN???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
10.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMERİKAYI İLK KRİSTOF KOLOMB BULMUŞ SENE BİLMEM KAÇTA :) AMA HİNDİSTAN ZANNETMİŞ NEDENSE????

VEE İŞTE BOMBA BENCE BU.. AMERİKAYI BİR İTALYAN DENİZCİ BULMUŞ.. ADAMIN SOYADI AMERİCO MUŞ. ADI DA BURDAN GELİYO..

DOĞRU MU YANLIŞ MI?? VE YORUMLAR LÜTFEN?

• piri reisin haritasindaki tarih, amerikanin kristof kolomb tarafindan kesfedelmesinden 21 sene sonrayi gösteriyormus. icindeki bilgilerin eski cinlilerden kalma oldugu saniliyor. yalniz ben yinede amerikayi türklerin kesfettigini saniyorum. nasilmi? amerika kesfedildigi zaman orada yerliler yokmuydu? yani kizilderililer. bence onlar bering bogazi dondugu zaman oradan karsiya gecen türklerdiler. zaten bu varsayilan bir teori.

piri reisin haritasi ile ilgilenenenler ve ingilizce bil3enler alttaki linkten bakabilirler.

[simage] http://www.uwgb.edu/dutchs/PSEUDOSC/PiriRies. [/simage]
  • Arkadaşım amaerika kıtasını Çinli bir Müslüman komutan bulmuştur.Bilgi İçin burayı Tıkla
    quote:

Orjinalden alıntı: ByMeto

DAHA YENİ BİR KİTAPTA OKUDUM...

AMERİKAYI İLK KRİSTOF KOLOMB BULMUŞ SENE BİLMEM KAÇTA :) AMA HİNDİSTAN ZANNETMİŞ NEDENSE????

VEE İŞTE BOMBA BENCE BU.. AMERİKAYI BİR İTALYAN DENİZCİ BULMUŞ.. ADAMIN SOYADI AMERİCO MUŞ. ADI DA BURDAN GELİYO..

DOĞRU MU YANLIŞ MI?? VE YORUMLAR LÜTFEN?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.