Şimdi Ara

## Palit'in 1GB Bellekli GeForce 9600GT Sonic Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Palit'in 1GB Bellekli GeForce 9600GT Sonic Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Sonic serisi yüksek performans odaklı grafik kartları ile popüler olmayı başaran Palit'in yüksek performans ve yüksek bellek kapasitesini birarada arzulayan kullanıcılara yönelik olarak hazırladığı 1GB GDDR3 bellekli GeForce 9600GT Sonic modeli kullanıma sunuldu. Çift slot kaplayan ve referans tasarımın aksine özelleştirilmiş detaylara sahip olan 1GB bellekli GeForce 9600GT Sonic üzerinde kullanılan geliştirilmiş soğutucu ile GeForce 9600GT'nin standart soğutucusuna göre daha etkili soğutma performansı sunduğu ifade ediliyor. 65nm üretim teknolojisine sahip olan G94 gpu'sunu kullanan ve 256-bit bellek veri yolu ile gelen kart 64 adet paralel işlem birimine sahip. Sonic serisi dahilinde hazırlanan Palit'in yeni grafik kartı tahmin edebileceğiniz üzere arttırılmış saat hızları ile geliyor. Zira ürünün grafik işlemcisi 700MHz bellekleri ise 2000MHz'de görev yapıyor. DirectX 10 ve PCIe 2.0 uyumluluğu da bulunan kartı mudaillerinden ayıran en önemli farklardan biri de destek verdiği arabirim alternatifleri. Zira kartın üzerinde çift DVI konnektörüne ek olarak DisplayPort ve HDMI desteği de sağlanıyor. Sonic serisi dahilinde hazırlanan 1GB GDDR3 bellekli ve HDMI/DisplayPort destekli kartın yurt dışı satış fiyatının 180$-190$ seviyesinde olduğu belirtiliyor.

• teşekkürler fx57 güzel bir karta benziyor tr de fiyat uygun olursa alınır.
  • Bu kartı almayı düşünüyodum zaten 1GB modelinin çıkması iyi oldu umarım fiyata fazla yüklenmezlar.
  • hayırlı olsun bende alıcam..:)
  • yeşil palitler bende 8800 ü var süper bir kart
  • Palitin sonic modellerinde kullandığı soğutucu gayet iyi
  • bayadır dahili bileşenler yoktum arkadaşlar palitin durumu nasıl atak yaptımı baya
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Palitin sonic modellerinde kullandığı soğutucu gayet iyi

evet iyi soğutuyo anynı orandada kafa şişiriyor.......
  • Benim 19" monitör için düz 9600gt 512mb yeterli!!!

Zaten sonic üssü bir hızda çalıştırıyorum!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 16 Nisan 2008; 2:15:02 >
  • Bende Palit 9600GT mevcut fan'i gerçekten çok güzel ve sesiz dönüyor.Pentium 4 işlemciye rağmen.
  • 1 GB bellek, bulunduğu konum nedeniyle ucuzluğun büyük önem kazandığı 9600 GT'ye pek gitmiyor.

Belleğiyle iyi anlaşan 3870 varken, 8800 GT'ler iyice ucuzlamışken 1 GB 9600 GT'ye para bayılmak... Bilemiyorum.

Örneğin:http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3231

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 15 Nisan 2008; 23:46:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

1 GB bellek, bulunduğu konum nedeniyle ucuzluğun büyük önem kazandığı 9600 GT'ye pek gitmiyor.

Belleğiyle iyi anlaşan 3870 varken 1 GB 9600 GT'ye para bayılmak... Bilemiyorum.

Haklısın @Tuğer Hocam

• bu 9600gt vs. hd3870 hikayesi fenalık verdi. Bi türlü izahati yapılmayan birşey var, o da bu kartların grafik başarımı. 9600gt hızlı ama shader ünitesi 8800gt'nin yarısı ve 3870'ten düşük. Kartlar belli hız seviyesinde zaten, ben yüksek detay ve full efekt oynamayı seviyorum (arakadaşımın bilgisayarında 8800gt keyif veriyor bana) Bu durumda 9600gt mi hd3870 mi?
  • nvidia kullanıcısı olarak hd3870i daha üstün görüyorum fekaat nvidianın oyun firmaları üzerindeki etkisi çok büyük olduğundan sürücü desteğiyle oyun performanları daha iyi oluyor ati ancak oyun çıktıktan uzunca bir süre sonra yetişebiliyor ... testleri iyice bi incele öyle karar ver
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

1 GB bellek, bulunduğu konum nedeniyle ucuzluğun büyük önem kazandığı 9600 GT'ye pek gitmiyor.

Belleğiyle iyi anlaşan 3870 varken, 8800 GT'ler iyice ucuzlamışken 1 GB 9600 GT'ye para bayılmak... Bilemiyorum.

Aynen katılıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Palitin sonic modellerinde kullandığı soğutucu gayet iyi

evet iyi soğutuyo anynı orandada kafa şişiriyor.......

Ucuz etin yahnisi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.