Şimdi Ara

## 45nm AMD İşlemciler İçin 3GHz'in Ayak Sesleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 45nm AMD İşlemciler İçin 3GHz'in Ayak Sesleri ##

AMD, 45nm ile Birlikte Phenom FX Serisini Kullanıma Sunmayı Planlıyor. Görüntü AMD'nin 65nm Özel Phenom Sistemine Aittir.

Önümüzdeki aylarda 2.6GHz'de çalışan Phenom 9950 modelini kullanıma sunmayı ve hemen ardından da 45nm üretim sürecine geçmeyi planlayan AMD'nin yeni üretim teknolojisine yönelik çalışmaları da aralıksız olarak devam ediyor. 4-9 Mart tarihleri arasında Hannover, Almanya'da gerçekleştirilen uluslararası Cebit fuarında 45nm işlemcilerine ait canlı demo gerçekleştiren AMD, yılın son çeyreği ile birlikte yeni işlemcilerini kullanıma sunmayı planlıyor. 45nm ile birlikte mimaride de bir takım değişiklikler yapacağı ve aynı saat hızında mevcut işlemcilerine göre daha yüksek performans sunacağı iddia edilen AMD'nin Deneb kod adlı 45nm işlemcileri için yaptığı çalışmalarda 3GHz'i gördüğü bildiriliyor. Firmanın yüksek saat hızlarına ulaşması hem Intel ile mücadele edebilmek hemde ürün gamını çeşitlendirebilmek açısından son derece önemli. Zira Phenom FX serisi yüksek performans segmentinde yer alacak yeni modellerini de 45nm ile birlikte pazara sunmak isteyen AMD'nin 3GHz'e ulaşması FX serisi açısından oldukça önemli. Gerçi firma mevcut Phenom işlemcilerine yönelik olarak ta 3GHz'de çalışan sisteminin demo tanıtımını gerçekleştirmişti ama mevcut üretim teknolojisi ve yüksek saat hızında yüksek güç tüketimi gibi etkenlerden ötürü firma yüksek saat hızına sahip modelleri üretim programına dahil etmemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Nisan 2008; 15:39:25 >

• Amd geliyorrr.
  • Amd nin FX serileri her zaman özel olmuştur.Phenom FX serilerinin intel ile daha sıkı bir rekabet içerisinde olacaklarını umuyorum.Biraz zor bir ihtimal ama bekleyip göreceğiz
  • kopkop
  • 1000$ lık AMD ler geliyor.
    Üst segment kullanıcıları yani toplamda %1 bile olmayan kullanıcı grubuna hitaben geliyor.
    orta ve giriş seviye kullanıcıları için haberin iyi tarafı mimarinin O/C kapasitesinin artacak olması.
  • güzel AMD kullancısı olarak sevindirici bir haber fiyatlarında makul bir seviyede olacağına eminim umarım socket yapısını değiştirmez.... ve bir ayrıntı daha neden 5.9 luk bir derece almış onuda anlamadım :)
  • Phenom 65 nm mimarisine uygun bir işlemci değil bu açık. Hem güç tükletimi hemde çıkabildiği hızlar hayal kırıklığı idi.

Amd gerçek rekabete 45 nm. ile dönecek gibi görünüyor. Umarım biran önce çıkar piyasaya 45 nm. modeller.
  • daha önceki fx işlemciyi geliştirmişler olsa gerek Amd FX ler harika işlemciler.
  • Arkadaşlar düşünüyorumda AMD'de 3.0 ghz geliyor diye seviniyoruz. Intel aldı başını gitti. AMD'nin intel'in rahatça çıktığı frekanslara çıkması gerekiyor. Yoksa hep intel bir adım önde olacak. AMD 3.0 ghz'i çıkardığı zaman, intelde 3.4 ghz'lik işlemcisini duyuracaktır; ve tahtta yine intel kalacaktır
  • 3 ghz de 5.9 mu almis e ben bu islemciylede 5.9 aliyorum nasil oluyor bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 15 Nisan 2008; 16:18:29 >
  • gelişmeler ii tabiki geridende olsa geliyor amd gelmeside ii yoksa intel tek tabanca olsa istediği fiattan satar ki 45 nm üretime geçilince revizyonlu ve daha yüksek saat hızlı işlemcilerde gelecek onların ayak sesleri bunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

3 ghz de 5.9 mu almis e ben bu islemciylede 5.9 aliyorum nasil oluyor bu ?

Vista kullanıcısı değilim. En yüksek puan 6 biliyordum? Microsoft'un kriteri ne bilmiyoruz, ki bunun üzerine 3D Mark skorları gibi yorum yapabilelim.
  • Piyasaya yeni taze kanların giriş yapması sevindirici bir haber

Ürün çeşitliliği ve rekabet bize yansıyacaktır doğal olarak
  • 45nm inşallah AMD için hayırlı olur.
  • güzel haberler
  • Çıkarsın amd işlemcilerini.İntele yetişemese de rekabetin içinde olur
  • amd 3ghz yapana kadar intel c2d platformundaki aynı frekansı kullanan işlemciden %20-30 hzlı nehalemleri piyasaya sunacak buda nerden bakılırsa bakılsın 3ghz nehalemin 4ghz phenoma denk yapar.. amd nin çok daha iyi işler yapması lazım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackboard

Amd geliyorrr.

o hep geliyor zaten ama hep arkalardan
  • Bildiğim kadarıyla 45 nm. ye geçilince L3 önbellek 6 mb ye çıkacak. Ve baya bir revizyon geçirecek işlemci.

Orada kilit kelime 3 Ghz değil benim için. Zaten AMD onu pahalı satar FX adı varsa ama. Önemli nokta aynı saat hızlarında daha iyi performans verecek kelimesi.

Phenom 45nm. sayesinde;

--Aynı saat hızında q6600, q6700, q9300 tarzı işlemcilere iyice yaklaşabilir.

--Oc. potansiyeli hatırı sayılır biçimde artar.

--140 wattlara varan korkunç güç tüketimi, makul seviyelere gelir.

--Ve piyasada çok rekabetçi olacak uygun fiyatlara inilebilir.

Bu nedenlerle 45 nm çok önemli. Belki performans anlamında Inteli geçmez ama en azından alınabilirliği yüksek olan işlemciler ortaya çıkabilir.

Tabi bu işlemcilerin başarısı NEHALEM lerin performansına ve fiyatına çok bağlı. Oda ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 15 Nisan 2008; 16:37:57 >
  • AMD 45nm lik işlemcilerini bir an önce çıkarması lazım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.