Word sayfalarının sayfa renklerini değiştirme
14 Cevap19273 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

153 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:20:23 

arkadaşlar bilgisayarımda yazışmalarda kullandığım 1000 lerce word dosyası mevcut. Ben bütün word dosyalarımın sayfa rengini değiştirmek istiyorum. Hepsini aynı anda aynı renge dönüştürmem mümkünmü? değilse en azından bundan sonra açacağım yeni word dosyalarının sayfa rengi istediğim bir renk olarak açılabilirmi.
Yardımlarınızı bekliyorum

Bende halimce aziz'em

2623 Mesaj
15 Nisan 2008; 18:35:54 

Sanıyorum arka planı, yani kağıt rengini değiştirmek isitiyorsun. Ben galiba bir şey buldum.
Eski sürüm word kullanıyorum. Araçlar > seçenekler > genel kısmında "mavi arka plan, beyaz metin" diye bir seçenek var. Bu ayar varsayılan olarak seçildiği için tüm belgeleri bu şekilde açıyor. Ama renk seçimi yok.

153 Mesaj
16 Nisan 2008; 15:08:00 

ben ofice 2007 kullanıyorum word sayfasına yazı yazarken normalde beyazdır sayfa ama ben rengi değişitiriyorum göz sağlığı için parlak olmayan bir renk seçiyorum yazdırınca yine sayfa normal beyaz çıkıyor. Ben hem eski varolan word dosyalarımın ve yeni açacağım dosyaların renginin her seferinde değiştirme yerine bir seferde aynı olmasını istiyorum.

Bende halimce aziz'em

563 Mesaj
7 Mayıs 2010; 20:02:20 

2007 ofis te office düğmesini tıklıyoruz. word seçeneklerine giriyoruz. gelişmiş seçeneğini tıklayıp belge içeriğini göster kısmından 'arka plan renklerini ve görüntülerini sayfa düzeni görünümünde göster' i tikliyoruz. tamam dedikten sonra sayfa yapısından sayfa rengi böşümünden kağıt rengini değiştirebiliyoruz

2312 Mesaj
9 Mayıs 2010; 14:37:36 

maybel valla arkadaşın 2 sene sonra gelen yanıta pek ihtiyacı olacağını sanmıyorum

Gamer's Room

Yamaha YZF-R125

146 Mesaj
12 Mayıs 2010; 11:37:11 

quote:

Orijinalden alıntı: gamyonlu34

maybel valla arkadaşın 2 sene sonra gelen yanıta pek ihtiyacı olacağını sanmıyorum

güzel gözlem

6 ay Garantili Notebook Tamiri sakaryanotebook.com..
İnsanlık Prim Yapacak,Kendinizi Ucuza Satmayın..

201 Mesaj
4 Mart 2011; 7:30:21 

21aso için geç olmuş ama bu bilgi bana ilaç gibi geldi.

Teşekkürler maybel

5 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:24:23 

teşekkürler maybel,
bilgi bilgidir, her zaman iş görür

elestiz...

1122 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:22:25 

word 2010 için
normal.dotm dosyasını word ile aç (C:\Users\KULLANICIADI\AppData\Roaming\Microsoft\Şablonlar)
KULLANICIADI kısmı sizde farklıdır
sayfa düzeni / Sayfa rengi / Renk yok tıklayın. Kaydedin. Dosyayı kapatın.

Önceden kaydedilmiş dosyaların arkaplanları makro kodları ile kaldırılabilir sanıyorum.

M. Akcan akcanSoft.com - Kaynakçı.Org - Novo 7 Elf Blog
FaceBook S3Mini Kullanıcıları Grubu

2 Mesaj
24 Mayıs 2013; 13:35:51 

arkadaşlar ben sayfayı yeni gördüm . Word 2003 de "biçim- arka plan" seçerseniz Word sayfalarını istediğiniz renge dönüştürebilirsiniz.

Gül kokuyorsun

77 Mesaj
15 Mart 2014; 22:16:58 

Dört yıl sonra bile işe yaradı. Böyle antin kuntin işlere çok meraklıyım. Arkaplan rengini değiştirdim. Nostaljik bir görüntü oldu.

2 Mesaj
28 Nisan 2014; 12:48:22 

6 sene sonra çok işime yaradı

2 Mesaj
28 Nisan 2014; 12:53:48 

210 Mesaj
12 Mayıs 2014; 1:45:56 

quote:

Orijinalden alıntı: maybel

2007 ofis te office düğmesini tıklıyoruz. word seçeneklerine giriyoruz. gelişmiş seçeneğini tıklayıp belge içeriğini göster kısmından 'arka plan renklerini ve görüntülerini sayfa düzeni görünümünde göster' i tikliyoruz. tamam dedikten sonra sayfa yapısından sayfa rengi böşümünden kağıt rengini değiştirebiliyoruz

dostum bu dediğini yaptım ancak baskı önizlemede bakınca arka plan yine beyaz görünüyo kaffayı yicem neden olmuyor bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mer33 -- 12 Mayıs 2014; 1:46:35 >

210 Mesaj
12 Mayıs 2014; 1:57:19 

quote:

Orijinalden alıntı: mer33

dostum bu dediğini yaptım ancak baskı önizlemede bakınca arka plan yine beyaz görünüyo kaffayı yicem neden olmuyor bu

tamam buldum. aynı sorunu yaşayanlar varsa yazayımda onlarda yararlansın.office 2007 için==> sol üstteki windows işaretine tıklayıp world seçeneklerine tıklıyoruz.sonra görüntüler sekmesine geliyoruz ve en alt kısımda, yazdırma seçenekleri başlığı altında arka plan renkleri ve resimleri yazdır yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip tamam diyoruz ve sıkıntı ortadan kalkıyor

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Word sayfalarının sayfa renklerini değiştirme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563