Şimdi Ara

## Intel 20 Nisan'da İşlemci Fiyatlarında İndirime Gidiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel 20 Nisan'da İşlemci Fiyatlarında İndirime Gidiyor ##

İşlemci devi Intel önümüzdeki Pazar günü yani 20 Nisan'da işlemci fiyatlarında indirime gidiyor. Firma hem 45nm üretim teknolojisine sahip yeni işlemcilerinde hemde 65nm üretim teknolojisine sahip güncel işlemcilerinde indirime gidecek. Önce 45nm üretim teknolojisine sahip olan modellerdeki indirime bakalım. Gelen bilgilere göre firma hem dört çekirdekli Q9000 hemde çift çekirdekli E8000 serisi dahilinde yer alan Penryn işlemcilerinin fiyatında 2$'lık indirime gidiyor. Belki bu son kullanıcıları için dikkate alınmayacak bir rakam olarak görülse bile toplu alım yapan tekno-marketler ve e-ticaret siteleri için önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Intel'in asıl büyük hamlesi ise 65nm üretim teknolojisine sahip olan bazı dört çekirdekli işlemcilerinde olacak. Özellikle Core 2 Quad 6700 modelinin fiyatındaki ciddi düşüş dikkatlerden kaçar gibi değil. Zira ürünün fiyatı 20 Nisan'da 527$'dan 268$'a gerileyecek. Öte yandan firmanın hayli popüler olan işlemcisi Core 2 Quad Q6600'ün fiyatı da 250-260$ seviyesinden 227$'a gerileyecek. Tabi Q6600'ün fiyatındaki düşüş AMD'nin Phenom 9000 serisinin satış başarısını direkt etkileyebilecek bir gelişme olması açısından da son derece önemli. Bu modellere ek olarak 65nm Core 2 Duo E6850'nin fiyatı 266$'a, E6750'nin fiyatı 187$'a ve E6550'nin fiyatı da 167$'a düşecek. Son olarak E4700'ün fiyatı 137$'a, E4600'ün fiyatı 117$'a ve E4500'ün fiyatı da 117$'a gerileyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Nisan 2008; 11:45:48 >

• Q serisi alınabilir seviyelere inmeye başladı teşekurler fx57
  • q6600 almamak lazim q6700 un fiyati cok uygun
  • 4 çekrdek sıradan oyun ve multimedya ile uğraşan kullanıcılar için hala gereksiz diye düşünüyorum.
    bana göre en mantıklısın C2D E6850 yada E6750 olacaktır.fiyatlar gayet ucuzluyor.AMD nin işi artık çok daha zorlaşacak.
  • e9xxx ve e8xxx serileri 2$ fiyat düşecekmiş aman 20 nisana kadar işlemci falan almayın arkadaşlar..

intel...
  • q serisi almayı planlıyanlar için kaçmaz walla.. Güzel indirim olucak kullanıcıları sevindirir umarım.

Haber için teşekkürler.
  • 2$ 8000 serisindeki fiyat indirimi bize hiç yansımaz herhalde komik
  • 8400 210$ cıvarındayken 6850nın o fıyattan satılıcagını sanmıyorum
    Haber Icın Tesekkurler fx57
  • Bu fiyatlar ülkemize ne zaman yansır orası meçhul tabi. Bence nolur nolmaz sistem toplayacaklar Haziranı beklemeli.
  • arkadaşlar Q6700 ün o/c kapasitesi nedir o/c açısından Q6600 G0 mı Q6700 mü hangisi uygun olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

e9xxx ve e8xxx serileri 2$ fiyat düşecekmiş aman 20 nisana kadar işlemci falan almayın arkadaşlar..

intel...

2dolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

arkadaşlar Q6700 ün o/c kapasitesi nedir o/c açısından Q6600 G0 mı Q6700 mü hangisi uygun olur

teorik olarak 10x çarpandan dolayı 4.0 ghz de çalıştırman daha kolay q6600 e göre ama çok fazla kullanan görmedigimden tam net birşey

söyleyemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

e9xxx ve e8xxx serileri 2$ fiyat düşecekmiş aman 20 nisana kadar işlemci falan almayın arkadaşlar..

intel...

• 2 DOLAR:::

İNTEL DEN HAZIR CEVAP: 2 DOLARA GECİNEN CİNLİ İNSANLAR VAR FİLAN DİYORMUS BİDE...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Styric

q serisi almayı planlıyanlar için kaçmaz walla.. Güzel indirim olucak kullanıcıları sevindirir umarım.

Haber için teşekkürler.

• Verdiğin bilgiler için teşekkürler.Umarım indirimler hemen yansır
  • 2$ indirimi merakla bekliyoruz..Bakalım ülkemizede yansıcakmı Bu 2$ indirim..
  • yurt dışında 2$ indirm olur. Türkiyede 4$ artar
  • Yeni İşlemci alıcaktım biraz beklesem iyi olucak.Haber için Teşekkürler FX57
  • İntel indirimleri 5-10 gün arasında yansımış ülkemize bugüne kadar.Bende bunu çok merak ediyorum foruma açmıştım daha önce ve tecrübeli arkadaşlardan aldım bilgileri sağolsunlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.