Şimdi Ara

## Gigabyte'ın P45 Yonga Setli P45-DS5 Modeli 10x SATA Portu ile Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın P45 Yonga Setli P45-DS5 Modeli  10x SATA Portu ile Geliyor ##

## Gigabyte'ın P45 Yonga Setli P45-DS5 Modeli  10x SATA Portu ile Geliyor ##

Anakart dünyasının lider isimlerinden biri olan Gigabyte'ın gün içerisinde detaylarını verdiğimiz GA-EP45-DS3P modeline ek olarak GA-P45-DS5 modeli de teknik özellikleri ve görselleri ile birlikte ortaya çıktı. Firmanın P45 yonga setini kullanan en üst düzey çözümlerden biri olması beklenen GA-P45-DS5, P45+ICH10R yonga seti paketinden oluşuyor. Intel'in 65nm ve 45nm üretim teknolojisine sahip olan LGA775 formundaki güncel işlemcileri ile sorunsuzca kullanılabilen anakart 1600MHz'e kadar FSB desteği de sunabilmekte. Başta katı kapasitörler olmak üzere kullanılan kaliteli komponentleri ile dikkat çekici olan GA-P45-DS5 üzerinde Bakır temelli ve ısı iletim teknolojisini esas alan gelişmiş bir pasif soğutucu yer alıyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 1200MHz'e kadar DDR2 bellek kullanımına da olanak tanıyor. AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisini destekleyen GA-P45-DS5 üzerinde çift PCIe X16 slotu yer alıyor ama çoklu kart konfisgürasonunda slotlar 8X+8X olarak çalışıyor. Özellikle sahip olduğu 10x SATA-II konnektörü ile öne çıkan anakart üzerinde ayrıca 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği ve çift gigabit ethernet özelliği yer alıyor. Haziran ayında Tayvan'da yapılacak Computex fuarı öncesinde kullanıma sunulması beklenen Gigabyte GA-P45-DS5'in fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Nisan 2008; 22:49:47 >

• üfff be 10 tane sata yürü be gigabyte
  • 10 adet SATA HELAL
    Kartı görünce insanın için açılıyor. Gigabyte bu işi biliyor.
  • şirketler için herhalde bu kadar sata
  • 10 tane harddisk alacak kasa var mı ya Harika olurdu 10 tane 1 TB harddisk Özellikleri de iyi fakat fiyat biraz tuzlu olur sanki
  • Harddisk fiyatlarının düştüğü günümüzde raid 0 ın yanında raid 5 şart oldu. 5 sata portu sadece raidlere gidiyor. Birde DVDrom ve e-sata derken 8 port bile yetmeyebiliyor. 10 adet SATA port süper olmuş.
  • p45 ın x 38 den farkları ve performnsı nedir farkları nedir aca ba bilen var mı
  • gigabyte kalitesi ortada
  • x38 de ddr3 rem kullanılıyordu galiba??
    gerçi 45lerinde combosu çıkarsa 38 lükse girer...
  • halen ddr2 bu yaa

ddr3 e geçmenin mantıksızlığını yansıtıyor sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

Harddisk fiyatlarının düştüğü günümüzde raid 0 ın yanında raid 5 şart oldu. 5 sata portu sadece raidlere gidiyor. Birde DVDrom ve e-sata derken 8 port bile yetmeyebiliyor. 10 adet SATA port süper olmuş.

• yaw Bu anakart benim kasama olmazki küçük gelir bu kart ama gerçekten süper bir Kart Çıkarmış Gigabyte ekran kartından sonra belki bir diğer düşüncem bu olabilirHaber için saol FX57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi After_Dark -- 15 Nisan 2008; 0:01:55 >
  • 10 adet sata girişinin yanında 10 adette sata kablosu verseler iyi olur... dvdrwların içinden ve extra hdd alınca içinden çıkmıyorlar... saygılar.
  • sanki clear cmos ile reset switch butonların yeri karışmış gibi
  • O ufak düğmecikler acaba bir oc canavarı mı doğuyor dedirtiyo insanna ufak ama güzel bir ayrıntı
  • quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

sanki clear cmos ile reset switch butonların yeri karışmış gibi

ne göz var sende hocam, muhahaha hemen yaz giga-byte a :P
  • quote:

Evet ya hakketen
  • kart üstüne entegre güç reset ve cmos tuşları ben o/c için yapıldım havası veriyor.hayırlısı giga yine konuşulmaya başlanacak.
  • quote:

abi bunu görebilecek kaç kişi var acaba merak ediyorum 10 numarasın.

keşke bu resimde gösterilen anakartta ki hatayı bulun diye yarışma başlatsaydın.(ödüllü olabilir gönlünden ne koparsa)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssonerb

quote:

abi bunu görebilecek kaç kişi var acaba merak ediyorum 10 numarasın.

keşke bu resimde gösterilen anakartta ki hatayı bulun diye yarışma başlatsaydın.(ödüllü olabilir gönlünden ne koparsa)

süper yaa, daha şimdiden konuşturuyo giga-byte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yayluu -- 15 Nisan 2008; 0:22:53 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.