Şimdi Ara

## HP'den Dört Çekirdekli İşlemciye Sahip Yeni İş İstasyonları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## HP'den Dört Çekirdekli İşlemciye Sahip Yeni İş İstasyonları ##

Son kullanıcıların yanı sıra profesyonel dünyanın ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çözümler de hazırlayan HP yeni iş istasyonlarını duyurdu. Grafik endüstrisinde çalışan ve özellikle post prodüksiyon ile görüntü işleme/düzenleme konularında görev yapan kurum ve kullanıcılar için hazırlandığı belirtilen xw8600 ve xw9400 kod adlı yeni iş istasyonları kullandıkları dört çekirdekli işlemciler ile dikkat çekiyorlar. XW8600 modelinde Intel'in Xeon X5482 işlemcisinin çiftinin kullanıldığı ifade edilirken diğer modelde ise AMD'nin K10 tabanlı Opteron 2300 serisi dahilinde yer alan modellerden biri tercih edilebiliyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak Nvidia'nın Quadro serisi profesyonel grafik çözümleri ile de konfigüre edilebilen yeni iş istasyonları Windows XP, Vista veya Red Hat Enterprise Linux 4 gibi farklı işletim sistemleri ile satın alınabilecek. Ürünlerin fiyatları ise henüz netleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Nisan 2008; 20:37:03 >

• Ben kasanın ön havalandırmasını bayıldım
  • Artık tüm markalar AMD'ye sahip çıkmaya başladılar. AMD olmazsa, bizi IBM kurtarır zaten...
  • Üreticilerde İnteli tercih etseydi AMD nin hali dumandı
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Ben kasanın ön havalandırmasını bayıldım

Ben kasanın her bi yerine bayıldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Ben kasanın her bi yerine bayıldım

bende bayıldım vallahi
  • HP xw8600 Workstation in fiyati 2770,00 EUR :)
  • hala 1,44'' kullanıyorlarya
  • quote:

Orjinalden alıntı: arsemia

HP xw8600 Workstation in fiyati 2770,00 EUR :)

guzel fıyat

• quote:

• İçi de bu şekilde arkadaşlar , henüz performansını deneme fırsatım olmadı , cad/cam uygulamalarında kullanacağız.

• hocam cpu soğutma bana çok basit gibi geldi performansı nasıl acaba bi inceleme yapsanız
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

hocam cpu soğutma bana çok basit gibi geldi performansı nasıl acaba bi inceleme yapsanız

Üzerindeki fanlar stok fanlar , sipariş esnasında farklı fan seçimi yapabiliyorsunuz ama bu fanlarda yetersiz gibi görünmesine rağmen heatsink 10cm yüksekliğinde ve 6 cm genişliğinde ve 8cm fanla soğutulmakta overclock imkanı da olmadığı düşünülürse bana yeterli olacaktır gibi geliyor . Kaldı ki kasa tasarımı da hava sirkülasyonları hesaplanarak tasarlanmış.

Performans testi konusuna gelince açıkçası nasıl yapılağını pek bilmiyorum zaten 64bit xp üzerinde çalışacak xp yükü 8 işlemciye nasıl bölecek pek emin değilim.Henüz xp yi yeni kurdum ve üzerine diğer yazılımları kurmaya başladım.
  • hocam pc render konusunda üst düzey sanırım render sürelerini karşılaştırma gibi bi şansın varmı bilmiyorum ama olursa çok iyi olur
  • bu seriden biz de de var digital baskı makınesine baglı server olarak firmada abim kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 24 Mayıs 2008; 19:48:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

Artık tüm markalar AMD'ye sahip çıkmaya başladılar. AMD olmazsa, bizi IBM kurtarır zaten...

Haklısın helal olsun HP'ye tüm PC kullanıcılarını düşünüyor bu davranışıyla.
  • Bunların uçuk fiyatları var bunun yerine aynı özelliklere sahip pc toplasanız performans çok fark eder mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: apocalypse

hala 1,44'' kullanıyorlarya

O artık klavyedeki PrtSc tuşunun altındaki SysRq yazısı gibi gelenek S/WS'lerde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreonal69

Bunların uçuk fiyatları var bunun yerine aynı özelliklere sahip pc toplasanız performans çok fark eder mi?

Aynı özelliklere sahip derken?

Mesela hangi normal anakartta çift işlemci yuvası vardır?
  • hp nin şu tank gibi kasalarına hastayım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.