Şimdi Ara

## P45 Yonga Setli Anakartlar Listelere Girmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## P45 Yonga Setli Anakartlar Listelere Girmeye Başladı ##

X48 yonga seti ile birlikte Eaglelake kod aldı 4 serisi yeni yonga seti ailesini kullanıma sunmaya başlayan Intel cephesinde gözler P45 yonga setinde. Zira yüksek maliyetli X48'in aksine genel özellikleri ve anakart üreticilerine olan maliyeti ile P45 hem üreticiler hemde kullanıcılar arasında aynı P35 çipsetinde olduğu gibi daha hızlı yaygınlaşacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere Intel'in anakart üreticilerine yollamaya başladığı ilk parti P45 çipsetlerinde yaşanan PCIe sorunun nedeni ile yonga seti lansmanının hedeflenen tarhin ötesine sarkabileceği ifade edilmiş fakat Intel'in sorunu aşması ile birlikte programda sadece iki haftalık bir sarkma olabileceği belirtilmişti. Resmi duyurusunun Haziran ayında Tayvan'da yapılacak olan Computex fuarında gerçekleştirilmesi beklenen P45 yonga setini kullanan ilk anakartların ise yine P35 çipsetinde olduğu gibi Mayıs ayı ile birlikte kullanıma sunulması bekleniyor. Bu arada P45 yonga setini kullanan ilk anakartlar listelere girmeye başladı. Gelen bilgilere göre Intel'in P45 yonga setini kullanan kendi anakartları fiyat listelerine yaklaşık 112 Avro üzerinden giriş yapmaya başladı. Bu arada listelerden edindiğimiz bilgilere göre P45 yonga setli anakartların bir kısmında mevcut ICH9R köprüsü kullanılmaya devam ederken bir kısmında ise yeni güney köprüsü olan ICH10R kullanılacak gibi görünüyor. Bu açıdan yapılan öngörüler ilk çıkacak anakartların ICH9R ile devamında gelecek modellerin ise ICH10R ile donatılacağı yönünde. P45'in diğer detayları arasında 45nm üretim teknolojisine sahip olan çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerine tam destek, PCIe 2.0 uyumluluğu ve 8X+8X formunda Crossfire kurulumu gibi detaylar yer alıyor.

## P45 Yonga Setli Anakartlar Listelere Girmeye Başladı ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Nisan 2008; 17:12:20 >

• nehelam öncesi gereksiz bir fantazi bence haber için teşekkürler
  • ii ii fiyatlar düşer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

nehelam öncesi gereksiz bir fantazi bence haber için teşekkürler

katılıyorum.
  • p35 ler gibi p45 ler de iyi bir satış gırafigi yakalar bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

ii ii fiyatlar düşer.

+27
  • +1907
  • intel slikonları çifter çifter satmaya devam ediyor
  • p35 kadar satmaz bence ama yinede iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: dost kapısı

quote:

katılıyorum.

Adamlar belli ki nehalemide bu chipsete adapte edecekler
    Bence gecikmenin sebebinin biride bu.Yoksa intel kimi kandırıyo en bariz pce kullancak anakartın pce ile sorunu varmış mış
    zaten ich9 dan ich10 a geçiş faslıda bunu gösteriyor.
  • p35 çipseti zamanında ve gerekli olduğunda piyasaya sürüldü su an altarnatif daha cok ama yine de intelcilerin gözünden kaçmayacaktır.nehalem i bekleyenleri ve amd ye yönelenleri cıkardıgımızda vb. olasılıklar p35 i yakalama şansı yok gibime geliyor benim fikrim.@hellmare nehalem varklı bir işlemci soketi kullanıcak pek ümitlenme bence.
  • quote:

ewet haklısın nehalemde ismide heralde x58 falan yaparlar heralde
  • Nehalemi beklemek istemiyenler için güzel chipset.
  • intel soket değişikliğine gidene kadar son kullanıcının aklılını karıştırmaya devam ediyor fiyatları ucuzlamışken p 35 anakartlardan bir tane alıp kullanmak en mantıklısı tabii bu yeni soket yapısında konfigürasyon kurmak istemeyenler için

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 14 Nisan 2008; 22:51:43 >
  • pcı-exp. 2.0 için elimzdekileri atıp bunu alacaz ha??yıl sonuna da yeni soket,yeni chipset iteliyecekler bize...intele
  • eylül -ekim gibi çıkar mı bu nehalem

öleyse beklerim
    gerçi ilk çıktığnda da alınmaz ki meret
  • quote:

Nedir bu nehalem sevdası anlayamadım gitti ya bence yeni soketi destekleyen anakartların artmasını ve soketin oturmasını beklemeden almak yanlış olur
  • Gereksiz nahalem de soket değişecekse ki öyle diyorlar son derece gereksiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: your_rock

quote:

Nedir bu nehalem sevdası anlayamadım gitti ya bence yeni soketi destekleyen anakartların artmasını ve soketin oturmasını beklemeden almak yanlış olur

arkadaşım sen yanlış anladın her halde yeni mimari çıkıyor sazan gibi atlıyalım demiyorum ki şu anda core mimarisine destek veren çipsetlerin çokluğunda ne gerek var olarak ifade etmeye çalıştım 965,p35,p31,x38,x48 arasında bir de p 45 eksikti sonuçta lga devri yavaş yavaş kapanıyor isteyen dilediği tercihi yapabilir ayrıca 14 ncü mesajı okumanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 15 Nisan 2008; 0:09:24 >

• bende 945gm chipset gigabyte anakart var ve oc potansiyeli sıfır, e4300 işlemci ve 2gb ram ile kullanıyorum. artık işlemcinin standart hzlarının bazı nokatlarda yetmediğini görünce mecburen oc sevdası sarmaya başladı ve en az 1 yıl daha bu sistemi kullanıcağımı hesaba katarsam oc yapmak bi yerde farz oluyor gibi bişey. voltaj vermeden gittiği yere kadar gidicem yeni bir anakartla, ki p35 lere baktım az önce, sonra da p45 ler aklıma geldi ve foruma girdim ve direk haberi gördüm. getirdiklerine de bakınca bence beklemek daha mantıklı olacak gibi geldi, ki geldiklerinden en fazla 1 ay sonra şu anki p35 lerle aynı fiyatlara inerler, hiç olmadı o zamanda p35 lerin fiyatı daha da düşer, hangisi işime gelirse onu alırım, bence bekelmeye değer, boşuna değil bu, pci-ex 2,0 şu an için olmasa bile 1 yıl sonrası için önem kazanacak gibi görünüyor, her gün sistem değiştirmediğimiz de hesaba katarsak p45 1-1,5 ay daha beklenir gibi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.