Şimdi Ara

## Samsung'un 2.5' Boyutundaki 500GB'lık Diski Yaygınlaşıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Samsung'un 2.5' Boyutundaki 500GB'lık Diski Yaygınlaşıyor ##

Depolama çözümlerinde sektörün lider isimlerinden biri olan Samsung'un geçtiğimiz aylarda anons ettiği 500GB'lık kapasiteye sahip olan 2.5" diski yaygınlaşıyor. Spinpoint M6 olarak adlandırılan disk, 9.5mm kalınlığında 3 adet 167GB'lık plaka ile donatılmış durumda. Dikey kayıt teknolojisini kullanan NCQ destekli disk 8MB'lık dahili belleğe sahip olmanın yanı sıra SATA-II arayüzünü kullanmakta. Düşük güç tüketimi ile de iddialı olan diskin ayrıca 400GB'lık alternatifi bir modeli daha bulunuyor. Samsung'un müşterilerine teslim etmeye başladığı ifade edilen 500GB'lık Spinpoint M6 modelinin aynı form faktöre ve depolama kapasitesine sahip olan Fujitsu ve Hitachi'nin çözümleri ile mücadele etmek adına hazırlandığı da firmaya yakın kaynaklar tarafından daha önce dile getirilmişti. İlk etapta "Desktop Replacement" serisi dahilinde yer alan performans odaklı dizüstü bilgisayarlarda kullanılması beklenen yeni diskin 299$'lık etiket fiyatına sahip olduğu ifade ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Nisan 2008; 17:12:53 >

• notebooklarda da 500GByi görmüş olduk artık.
  • fujitsu ve hitachi nin ürünlerinden ayrılan özellikleri yok gibi gözle görülür bir fark olsa mesela önbelleği yükseltseler ses getirebilirdi diye düşünüyorum.güç tüketimi umarım iyi olurda bir adım öne geçer en azından.
  • Samsung bu işe asılıyor bence güzel bir ürün!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssonerb

fujitsu ve hitachi nin ürünlerinden ayrılan özellikleri yok gibi gözle görülür bir fark olsa mesela önbelleği yükseltseler ses getirebilirdi diye düşünüyorum.güç tüketimi umarım iyi olurda bir adım öne geçer en azından.

Walla 3 disk güç konusunda çokta tatminkar olmz gibime geliyor.Zaten performans arayan kulanıcılar için tercih sebebidir şeklinde yazıyor sayın fx57 hocamız.Eee demekki güç tasarrufundan ziyade performans verecek gibi.
  • sadece performansa bakılmıyor inan buna özellikle işin içine dizüstü bilgisayarlar girdiginde ergonomi ve dahada önemlisi güç tüketimi büyük rol oynuyor.3 plaka olması anormal değil su an ki standartlarda 500 gb a 3 yada 4 plakayla cıkılabilir fakat eminim güç tüketimide iyi olacaktır.yoksa bu saatten sonra bu ürün pazara çıkmazdı.
  • neden 16 mb eklememişlerki performans ürünü diyorlarsa??
    ayrıca gene 3 plaka halinde 2.5 inç olmuş neki?
  • fiyatı ne acaba
  • ilginç değişik bir ürün fakat bana biraz ne alırsan bir milyon gibi geldi. yada inanamıyorum
  • 1 tb 2.5" çıkmadan almayacam
  • quote:

Orjinalden alıntı: hrnayn

fiyatı ne acaba

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

İlk etapta "Desktop Replacement" serisi dahilinde yer alan performans odaklı dizüstü bilgisayarlarda kullanılması beklenen yeni diskin 299$'lık etiket fiyatına sahip olduğu ifade ediliyor.
  • 2.5'' diskler en son 320 idi, 400 ve 500gb. modeller de piyasaya girdiğine göre yüksek düşüşler yaşanacaktır bu piyasada ve bunu en çok bekleyenlerdenim.
  • usb disk kutusu aldık, fiyatlar biraz daha düşsün, diski de alıcaz inş. :D
  • vay be hatırlarımda eskiden en yuksek notebook hdd si 120gb idi benede packardbell in 80gblık notebooku vardı ozaman dolmak bilmezdi namızsız
  • Cache bence o kadar da önemli değil

ama kapasite çok iyi fakat bunun yaygınlaşması en azıdan 2-3 yılı bulur gibime geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.