Şimdi Ara

Vistada kablosuz modemle internete bağlanamıyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim evimde kullandığım kablosuz modemim var. Kendi notebook'umda (XP) sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyorum. Birde yeni bir bilgisayar satın aldık arçelik marka.Buna kablosuz adaptör taktım, kurulumunu felan herşeyi sorunsuz yaptım. Bu makinede VISTA yuklu. Kablosuz ağları görüntüle diyorum, kendi modemimi direk görüyor. Bağlan diyorum, kullanıcı adımı şifremi giriyorum bağlanıyor yazıyor. Daha sonra tanımlanamıyor diyor ve internete giremiyorum. Ne yaptıysam olmadı. Bu vista da bu problemi nasıl çözücez ? İki gündür uğraşıyorum yok olmadı. Şöyle bir sıkıntıda var. Denetim masasında güvenlik duvarı ayarları pasif. Yani ne açabiliyorum nede kapatabiliyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

• farkli bir modeme baglanmayi denedin mi?
  • farklı bir modem malesef yok. ama bu modeme kendi bilgisayarımla bağlanıyorum
  • modemin markasi ne yada farkli bir kanal ve sifreleme dene bi seferde.
  • hiçbir kablosuz ağ bulmuyorsa yapacağınız işlemler sunlardır ilk ( başlat + çalıştır ( %SystemRoot%\system32\services.msc /s)komutunu yazın ve karsınıza cıkan sayfada ''kablosuz sıfır yapılandırma'' seceneğini çift tıklayarak karşımıza gelen sayfaydaki ''başlat'' menüsünü tıklayarak tamam seçeneğine basarak o sayfadan çıkın.Daha sonra kablosuz ağ simgesini tıklayarak ''özelliklere'' basarak ''kablosuz ağlar''yazan yere tıklıyoruz ve''kablosuz ağ ayarlarımı yapılandırmak için windows''u kullan '' seçeneğini tıklıyoruz tamam diyoruz

dene bakalım
  • Vistada maalesef böyle bir sorun var.beni de uğraştırıyor bu.Halbuki ilk başlarda böyle değildi.Zaman içinde ne olduysa artık hangi ayar bozulduysa bilemiyorum vista üzerinden wireless modeme bağlanılamıyor.Bu sorun pek çok kişide var ve oldukça yaygın.

Laptopumda hem vista hem de xp yüklü.XP üzerinden hiç sorunsuz wireless ağa bağlanabiliyorum ama vista üzerinden bağlanmak için epey bir uğraşmak gerekiyor.Defalarca denedikten sonra bazan oluyor.Vista'nın modemlerdeki WPA şifresiyle uyum sorunu olduğunu okumuştum bir ara.güç koruma seçeneklerindeki ayarların bu balantıda sorun yaptığını okudum.Bazı şeyler denedim ama sorunun kesin çözümünü ben de bulamadım.sorum modemde ya da bilgisayarın wireless bağdaştırıcısında değil kesinlikle bundan eminim.Sorun Vİsta da.

*Modemi resetledim--sonuç yok
    *sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim--sonuç yok
    *Wireless ağ yönetimi zaten windows üzerinde --sonuç yok
    *ağ yapılandırmasını onar dedim--sonuç yok
    *wireless ağ yapılandırmasını bilgisayar hizmetleri yönetiminden durdurup yeniden başlattım--sonuç yok

Bazan keyfi gelince bağlantı kuruluyor.Off vista offff!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 12 Nisan 2008; 23:46:51 >

• ok sunu dene o zaman

denetim masasi ag ve paylasim merkezi sol tarafta kablosuz aglari yonet sonra modemini burdan kaldir sonra makinani bi sefer kapat ac ve baglanmaya calis. ciddi bi sorun yoksa rahatlikla baglanirsin ok.
  • Arkadaşım benim iş yerinde acer marka laptop var onda da vista home premium yüklü bende bağlanamıyordum fakat bilgisayarın içinde acer ın kendine has bir bağlantı yönetici yüklüymüş onu kaldırınca windowsun bağlantı yöneticisi aktif hale geldi acaba senin arçelikte de mi böyle bir olay var biraz araştırmanda fayda var...
  • @Besiktasli, Vistadaki şifreleme protokolü ile modem için ayarladığın protokol(WEP,WPA,WPA2) aynımı onu kontrol et.Çünkü bahsettiğin problem o yüzden kaynaklanıyor bana da olmuştu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.