Şimdi Ara

## Thermaltake'den Maliyet Odaklı ve Yüksek Kapasiteli Yeni Güç Kaynakları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Thermaltake'den Maliyet Odaklı ve Yüksek Kapasiteli Yeni Güç Kaynakları ##

Thermaltake, TR2 serisi dahilinde hazırladığı yeni güç kaynaklarını duyurdu. Firmanın 900 watt'lık ve 1000 watt'lık yeni çözümleri özellikle uygun maliyetli ve yüksek kapasiteli güç kaynağına ihtiyaç duyan kullanıcılar göz önüne alınarak hazırlanmış. İki adet 6-pin ve iki adet te 8-pin'lik PCIe güç girişlerine sahip olan yeni güç kaynakları bu sayede yeni nesil çoklu ekran kartı konfigürasyonları ile sorunsuzca kullanılabiliyorlar. AMD ve Intel'in çift ve dört çekirdekli işlemcileri ile uyumlu olan yeni psu'lar ATX 12V 2.2 standardına da destek veriyorlar. %80 gibi yüksek verimlilik değerine ve 100.000 saat çalışma ömrüne sahip olan TT'nin yeni güç kaynakları, 4 aet +12v rail hattına sahipler ve modeline göre toplam 70 ve 75 Amper sağlayabiliyorlar. Aktif PFC özelliği bulunan güç kaynakları yüksek voltaj ve kısa devre gibi durumlara karşı koruma teknolojileri içeririken UL, CUL, CSA, VDE, NENKO, CE, CB, FCC, ve BSMI gibi çeşitli sertifikalara da sahipler. 3100rpm dönüş hızına sahip olan 120mm'lik fan ile desteklenen yeni güç kaynaklarının boyutları ise 140mmx150mmx86mm olarak belirlenmiş durumda. Kısa süre içerisinde raflardaki yerini alması beklenen TT'nin TR2 serisi dahilinde hazırladığı 900 watt ve 1000 watt'lık yeni güç kaynaklarının fiyatları hakkında net bir bilgi şu an için bulunmuyor.

• 1000 w ve ekonomik nası olacak
  • verimliliğide iyiymiş.
  • Çok ses çıkarır bu 120mm ve 3100rpm
  • quote:

Orjinalden alıntı: shaq t

1000 w ve ekonomik nası olacak

• Rekabet iyidir ama güç kaynağında biraz düşünürüm!!!
  • BAZI FIRMALARA VAR ONLAR GETIRIR AMA YENI URUN DIYE
    BUYUK FIYAT TA KOYABILIRLER MALUM TURKIYEE
  • TT'nin en ucuz modeli diğerlerinin en pahalısına eşdeğer olur yaw. Ayrıca anlayamadığım birşey var bahsi geçen bilgiye bakılırsa pek kısılmamış özellikleri, sertifikalar bile yerinde duruyor, biryerden kısmış olmalı, eğer kullanılan komponentleri traşlamışsa ben almiim.
  • Türkiye de 40$ ı geçen güç kaynağına pek ekonomik demek doğru olmaz, bu psu 40$+kdv olsa piyasada başka psu kalmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

Çok ses çıkarır bu 120mm ve 3100rpm

+1907
  • 500w tt var bende 120mm fan olmasına karşın makinede tek ses yapan parça o, hadi sesini de geçtim anormal bir ısınması var high power ın 500w ı ne bu kadar ses yapıyodu ne de anormal ısınması vardı ki neredeyse hiç ısınmıyordu
  • galiba thermaltake fan konusunda çok dandik.herkes şikayetçi ya.bi tt tsunami den şikayet duymadım.
  • Orjinalden alıntı: fx57

3100rpm dönüş hızına sahip olan 120mm'lik fan ile desteklenen yeni güç kaynaklarının boyutları ise 140mmx150mmx86mm olarak belirlenmiş durumda.

Gerçekten 3100rpm çok gibi inşallah sessizdir
  • Thermaltake kalitesi bu , 120nm ve 3100rpm dediğiniz verimlilik boyutlari bence saf dişi kalicaktir.
    quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas
    Çok ses çıkarır bu 120mm ve 3100rpm
  • o fana kontrolcü bağlanmazsa fön makinası gibi ses yapacaktır
  • Qfan serisi kadar sessiz olmayacak belliki
  • Sağlam400w 500W pek çok sistemi kaldırıken 1000w niye ekonomik anlayamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Sağlam400w 500W pek çok sistemi kaldırıken 1000w niye ekonomik anlayamıyorum.

9800gx2 / quad xtreme işlemci gibi bileşenlerin varsa 400-500w genelde pek yeterli olmaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Sağlam400w 500W pek çok sistemi kaldırıken 1000w niye ekonomik anlayamıyorum.

9800gx2 / quad xtreme işlemci gibi bileşenlerin varsa 400-500w genelde pek yeterli olmaz..

Pek çok sistemi dedim azizim hepsini değil. Mamafiğ 500wlarda bile sli kullananlar gördük, duyduk. Herşey bir yana zaten böyle bir sistem toplayan biri ekonomik psu da almaz heralde. Yani ne gereksiz bir ayrıntı 1000w lık ekonomik psu

• ThermalTake sonuçta yine bişiler yapmıştır...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.