Şimdi Ara

ADSL'E RESET ATMAK ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aslında burada baska bir şey yazılıydı ama sorunun tam olarak ne oldugunu anladıgım icin degiştirdim,arkadaslar ben birkaç port acmıstım ,fakat daha sonraları internetim gidip gelmeye basladı,bunun sebebinin bu portları acmam oldugunu düşünüyorum,bazen 10-15 bazen 1,2 saat aralıklarla internetim gidiyor sonra hemen tekrar geliyor,fakat bir oyun falan oynarken bu büyük bir sorun yaratıyor,esas sorun ise su:portu kapatmak icin ne yapmalıyım ? web sayfasına ip adresini yazıp ordan modemin ayarlarından portu kapatabilecegim söylendi ama modeme girdikten sonra ne yapacagımda portları kapatabilecegim ? 2.secenek de adsl e reset atmak oldugunu söylediler fakat reset attıktan sonra kullanıcı adı(sifre) istiyormus ben de bunları hatırlamıyorum,bu sorunun giderilmesi icin ne yapabilirim yahut sifremi kullanıcı adımı nereden bulabilirim ? lütfen okuyupda bir fikri olan yazmamazlık etmesin....saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __JokeR__ -- 12 Nisan 2008; 22:20:53 >

• 15 kisi okumus niye kimse cevap vermiyo portun nasıl kapatılacagını bilen bir allahın kulu yok mu bu forumda
  • Modemin markasına göre port açma yerine gidip silebilirsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkemm13

ya arkadaslar ben bir oyunu oynarken uyarı almaya baslamıstım DH den arkadaslara danıstıgımda ise bazı TCP ve UDP portlarını acmamı söylediler,böylece sorunun giderilecegini söylediler,ben dediklerini yaptım oyunuda yeniden falan kurdum,oyun düzeldi simdi oynuyordum fakat benim 1,2 saatte bir bazen 10,15 dakkada bir internetim gidiyor ve biraz bekledigimde internet tekrar geliyor,bu baglantı kesilmelerimin ,port acmamla bir ilgisi olabilir eger sorun oysa nasıl düzeltebilirim ?(belki ADSL bölümüne yazmam gerekirdi ama orayada yazdım kimse cevap vermiyor)Bir de su actıgım portları nasıl kapatabilecegimi söyler misiniz ?acık olan portların neler olduguna nerden bakabilirim?

Bağlantının gidip gelmesi portlarla alakalı değildir eğer port açmadıysan zaten açık port olmaması lazım

• ya bana ağ baglantılarımdan adsl in özelliklerine girip gelişmiş ten ayarlara girdikten sonra ekleye tıkla dediler sonra dedikleri TCP:80,1201-1204 arası ve 1299 UDP:1301-1304 arası böle tam hatırlamıyorum yanlıs da olabilir bu portları acmamı söylediler bende ekledim bunları daha sonra kapattım.Zaten su an orada bu portların gözüktügü yerde bunlar gözükmüyor fakat internetim cok sık gidip geliyor bu bir tesadüf mü yoksa yanlıs bir şey yapmıs olabilir miyim diye soruyorum ve adsl sifremide hatırlamıyorum ki internete ip mi yazıp portlara bakıyım ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkemm13

ya bana ağ baglantılarımdan adsl in özelliklerine girip gelişmiş ten ayarlara girdikten sonra ekleye tıkla dediler sonra dedikleri TCP:80,1201-1204 arası ve 1299 UDP:1301-1304 arası böle tam hatırlamıyorum yanlıs da olabilir bu portları acmamı söylediler bende ekledim bunları daha sonra kapattım.Zaten su an orada bu portların gözüktügü yerde bunlar gözükmüyor fakat internetim cok sık gidip geliyor bu bir tesadüf mü yoksa yanlıs bir şey yapmıs olabilir miyim diye soruyorum ve adsl sifremide hatırlamıyorum ki internete ip mi yazıp portlara bakıyım ...

Arkadaşım sen modeme reset at tüm ayarları sıfırla sonra şifreni kullanıcı adını gir bağlantıyı sağla eğer bağlantı kopmaların devam ederse adsl destek hattını ara bağlantınla ilgilensinler

• MODEMİMİN MARKASI RT-210
  • modemin arkasında ufak bi delik olması lazım ona iğneyle falan 4-5 sn bastır tüm ayarlar sıfırlanır
  • Modemin arkasındaki reset düğmesi çalışmaz ise modemi tamamen kapat (fişten çek) sonra modemin arkasındaki reset düğmesine basılı şekilde tut sonra fişi tekrar tak ve ışıklar gelince elini reset düğmesinden çek ve böylece modem fabrika ayarlarına döner ve modem sayfasına gittiğinde kullanım kılavuzundaki şifreni girip bakabilirsin portlar gitmiş mi diye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.