Uzmanlar cevap verin :Motor çalışırken marşa basmak!
10 Cevap2724 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1063 Mesaj
11 Nisan 2008; 21:40:26 

Soru açık ve net; bir daha tekrarlayalım: Motor çalışırken ve araba dururken (ayak debriyajda bu arada) bir iki saniyelik kazara marşa bassak ne olur?

Bugün bu hatayı ben yaptım; dalgınlık mı desem başka bi şey mi bilmiyorum ama, kötü bir anımda yaptım bunu.
Sesi duyar duymaz (marş motorunun sesi) hemen kontağı ters istikamete çevirip motoru kapattım.
Arabayı tekrar çalıştırdığımda bir sorun görünmüyordu.
Sizce var mıdır bir sorun (mutlaka ufak da olsa bir yerlere zarar vermiş olmam gerekir diye düşünüyorum şahsen)?
Araba imzamdaki gibidir.
Saygılar...

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

5666 Mesaj
11 Nisan 2008; 21:55:36 

bildiğim kadarıyla marş motoruna tekrardan enerji göndermişsiniz.eğer fazla uzun sğre marşta tutmadıysanız pek bi problem olmaz.ama usta arkadaşlar gelsinler daha iyi açıklarlar

337 Mesaj
11 Nisan 2008; 22:16:58 

3676 Mesaj
12 Nisan 2008; 0:16:04 

iyide araçta bir kere marşa bastıktan sonra anahtarı geri çevirmeden bir daha basamazsınız.

bu da demek oluyorki araç çalıştıktan sonra tekrar marşa basmak için aracı stop etmek gerekir.

en azından gördüğüm arabalarda öyle idi. ayrıca benimkide...

Mobil imza versek?

1063 Mesaj
12 Nisan 2008; 11:42:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

iyide araçta bir kere marşa bastıktan sonra anahtarı geri çevirmeden bir daha basamazsınız.

bu da demek oluyorki araç çalıştıktan sonra tekrar marşa basmak için aracı stop etmek gerekir.

en azından gördüğüm arabalarda öyle idi. ayrıca benimkide...

Valla dostum oluyormuş demek ki; en azından benimki böyle.

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

3833 Mesaj
12 Nisan 2008; 13:17:30 

Bazı araçlarda marşa basıldıktan sonra marş konumu kilitlenir ama bazı araçlarda tekrar marş yapılabilir. Uzun süre yapılmadıktan sonra yani çalıştırmak için bastığınızdan fazla basmazsanız bir problem olmaz. Aksi taktirde marş dişlilerinden başlamak üzere volan.a bile zarar verebilirsiniz.

Edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 12 Nisan 2008; 13:21:52 >

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

154 Mesaj
13 Nisan 2008; 0:21:46 

Hiç bişi olmamıştır merak etme ama risk fazla marş dişlisi yada volanın dişlilerinii kırabilirsin. Dikkatli olmak lazım.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

1237 Mesaj
13 Nisan 2008; 18:44:05 

Abi oda bişeymi.Benim arabada baston kilit var,geçen sabah uykulu dalgın bir şekilde işe gitmeye hazırlanıyorum.Her neyse bindim arabaya bastım marşa 50 metre yürüdüm,bizim sokağın köşesine geldim.Direksiyonu çeviriyom dönmüyo,Allah Allah noluya lan buna dedim,bi daha zorladım ııhh yok.Ulan frene bastım fren kaskatı olmuş.Ama ben hala olayı çözemedim,sonra nasılsa heyecanla bi baktım bastonu açmamışım.Abi dünyayı gez dolaş benim gibi çeşidi bulamazsın.2 gün sonra yine aynı muhabbet.Vallaha yaaa..

Mutluluk;Oğlumun,babacım seni çoook özledim diyebilmesidir...

1151 Mesaj
13 Nisan 2008; 20:24:24 

abi sen de alemmişsin cidden o nasıl bi dalgınlık

The Power of Dreams Honda

Civic Premium 2007 lacivert

3682 Mesaj
13 Nisan 2008; 21:31:08 

Sende sağlam dalmışsın arkadaşım
quote:

Orjinalden alıntı: farukaan

Abi oda bişeymi.Benim arabada baston kilit var,geçen sabah uykulu dalgın bir şekilde işe gitmeye hazırlanıyorum.Her neyse bindim arabaya bastım marşa 50 metre yürüdüm,bizim sokağın köşesine geldim.Direksiyonu çeviriyom dönmüyo,Allah Allah noluya lan buna dedim,bi daha zorladım ııhh yok.Ulan frene bastım fren kaskatı olmuş.Ama ben hala olayı çözemedim,sonra nasılsa heyecanla bi baktım bastonu açmamışım.Abi dünyayı gez dolaş benim gibi çeşidi bulamazsın.2 gün sonra yine aynı muhabbet.Vallaha yaaa..

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

1768 Mesaj
14 Nisan 2008; 4:40:54 

+1
quote:

Orjinalden alıntı: berkayhoca

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#22349107

Thy Majesty
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Uzmanlar cevap verin :Motor çalışırken marşa basmak!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.332