2006-2007 Mitsubishi lancer ı nasıl bilirsiniz?
83 Cevap54350 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1562 Mesaj
11 Nisan 2008; 19:03:38 

merhaba arkadaşlar 2000 model meganımızı satıp 06-07 lancer almak istiyoruz ama kafamda bazı soru işaretleri var
1-saglam mıdır
2-ikinci eli nasıl satarken fazla deger kaybı yaşarmıyız(aslında pek de önemli degil 5-6 yıl kullanacagımız için)
3-sık sık sorun çıkarır mı
4-otomatik vites almayı düşünüyoruz tavsiye edermisiniz nasıldır?
son olarak 25000 ytl ye kadar sedan, otomatik vites başka hangi modelleri tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

1562 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:17:04 

up

679 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:18:22 

lancerlerin 2006 07 modellerini bilmiyorum ama ikincieli zayıftır bunu biliyorum ama yeni nesil lancer tutulur demiştim ama oda tutulmadı:)yani mitsubishinin binek aracta 2.eli zayıftır

Athlon 64 X2 6000+ Palit 7900GS +samsung 400GB SATA2+920 LM 19" LCD+AUS M2N32-SLI Deluxe+SPD-6003BD Ve Hepsi Armor VA8000SWA Bunun icinde.

FoCuS TaKıMı

05 Focus GHİA Tİ-VCT +BRC Sequent 24

Ne borçlu, ne de alacaklı ol; yoksa hem paranı, hem de arkadaşını kaybedersin

3519 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:24:24 

binmek için alacaksanız alın tabbiki ama 2. el de zarar ve zaman kaybına neden olur...

1562 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:30:37 

quote:

Orjinalden alıntı: oguzhan54

lancerlerin 2006 07 modellerini bilmiyorum ama ikincieli zayıftır bunu biliyorum ama yeni nesil lancer tutulur demiştim ama oda tutulmadı:)yani mitsubishinin binek aracta 2.eli zayıftır

yukarıda da belirtigim gibi uzun yıllar binmeyi düşündügümüz için pekde sorun olmaz aslında bundan ziyade saglamlıgı önemli bizim için megane ı aratır mı acaba teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber-kesh -- 11 Nisan 2008; 20:30:47 >

6111 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:37:35 

mitsubishi problemsizlik sıralamalarında her zaman ilk 10 da olan bir marka.

ülkemizde bilinmesede amarika,rusya ve okyanus ötesinde sevilen tutulan bir marka.

özellikle rusya da lancer yıllardır en çok satılan ithal araba ödülünü almakta.

sizin bahsettiğiniz lancer 9. jenerasyon lancer; yani megane henüz 2. jenerasyonunu üretirken lancer şu an 10. versiyonunu üretmekte. bu kadar zamandır hala üretilen bir model artık kendini gereğince ispatlamıştır. corolla yada golf kadar geçmişe sahip. modifiye edilmiş versiyonu evo zaten apayrı bir dünya. ülkemizde mitsubishinin tanınmaması sizi 2. sınıf bir marka dan araba alıyorum gibi hissettirmesin mitsubishi kurulmuş en eski japon otomotiv şirketidir. honda veya toyota dan en az 50 yıl daha eski bir geçmişe sahiptir. 1800 lerde kurulmuştur aslen japon devlet şirketidir.

kısa tarihçeden sonra bahsettiğiniz lancere gelelim.

öncelikle 2007 model almanızı önermekteyim zira bu modelde ufak tefek iyileştirmeler oldu en çok göze batanı ise klimanın manuelden otomatik hale gelmesi. ama dijital ekranı yok. sadece ısı sensörü var sizin belirlediğiniz ısıya ulaştımı klimayı kapatıyor.

lancer 9 belkide bugüne dek yapılmış en sessiz japon c segmenti araçtır. diğer japon araçlarında görülen yol ve motor sesi lancer 9 da oldukça iyileştirilmiş yalıtım sayesinde evrupalı rakiplerine denk hale gelmiştir. binince sürünce anlayacaksınız zaten.

lancer 9 da bildiğim kadarı ile 4 teker bağımsız süspansiyon kullnılmakta.

sorun çıkarırmı demişsiniz.

periyodik bakımlarını yaptırdığınız sürece tüm japon araçları gibi lancer de size yıllarca yada siz onu satana kadar sorunsuz hizmet etmeyi sürdürecektir.

lancer 9 da kullnılan otomatik vites invecs2 kod isimli tiptronik, öğrenebilen akıllı bir şanjımandır. oldukça moderndir. sürücüyede kontrol imkanı sunar.

5-6 yıl kullanacağım demişsiniz 5-6 yıla kadar her marka 2. elde değer yitirir. o bakımdan 2. eli bence düşünmenize gerek yok. sizi bu 5-6 yıl boyunca üzmeyecek bir araç almaya bakın.

başka sorunuz olursa sorabilirsiniz.

hayırlı günler.

0

0

not: 2007 modellerde ön ızgara resimdekiler gibi değil biraz daha büyümüş durumda. tamponda biraz daha büyük. ayrıca lancer alıp spoiler taktırmamak olmaz. spoilersiz lancer çıplak adama benzer kanımca. ihmal etmeyin derim.

local://upfiles/215447/5E72053829B24388B320971C890FEA5F.jpg

local://upfiles/215447/F3E7DE9D6304491780A32A3C3DFE5236.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 11 Nisan 2008; 20:40:58 >

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

4753 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:40:13 

duyumlarim ve izlenimlerime gore mitsubishi lancer hem saglam, hemde sorunsuz bir araba. 2006-2007 modelleri 17-25 arasi rahatlikla bulabilirsiniz. bence fiyatida cok uygun. sanirim 2.el de tutulmuyor gibi bir sacmaligi var.

ancak bence tutulup tutulmamasindan ziyade, kalitesi ve fiyati onemli olmalidir. zaten uzun bir sure binecekmissiniz.

ben otomatik vites arabaya karsiyim. gerek yakit tuketimi gerekse ariza sebeplerinden oturu en guzeli duz vites. ayrica lancerin otomatik viteslisine hic denk gelmedim.

alternatifi ise 2004-2005 civic olabilir.

Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa, orada itimat ve itaat vardır;
itimadın ve itaatın olduğu yerde Disiplin;
disiplinin olduğu yerde Huzur;
huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

1562 Mesaj
11 Nisan 2008; 21:06:13 

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar(özellikle tasshelhoff, hocam üşenmeyip,sıkılmayıp yaptıgınız açıklamalar için sizede çok teşekkür ederim eger kısmet olurda alırsak ilk iş spoiler taktırmak olacak zaten...)

8603 Mesaj
11 Nisan 2008; 21:10:29 

İkinci el 2005-2006 Civic bakarken aynı fiyata rastgele tanıştığım 2007 model 0 km Mitsubishi Lancer aldım. Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum.
Son derece memnun olduğumu söyleyebilirim. Alırken bende ikinci el kaygısı duymadım. En kötü ihtimal birkaç yıl kulanır babama satarım diye düşündüm.
Yaklaşık 30000 km yol yaptım. 2 kez bakıma gittim. 10000 ve 20000 bakımlarına toplam 210 ytl ödedim. Bunun dışında servise uğramadım.
Kullanımı çok rahat bir araç olduğunu söyleyebilirim. Vites geçişleri çok belirgin ve oldukça yumuşak hiç bir zaman geçiş sorunu yaşatmıyor.
Debriyaj oldukça yumuşak. Direksiyon etli ele iyi oturuyor. Tepkileri gayet güzel. Otobanda yüksek hızlarda yolda gezmiyor araç.
Tam bağımsız süspansiyonlarla yol tutuş ortalamanın üzerinde. Otohaber testinde de bunu belirtmişlerdi.
Motor 98hp ve 150nm ancak tarzına alıştığın zaman hiç bir performans problemi yaşamazsın.
Yine otohaber verilerine göre
0-100; 11,12 sn
0-120; 16,34 sn
0-400m; 17,78 sn
Yakıt tüketimi oldukça iyidir. Fabrika verilerini her yolculukta tutturuyorum.
Şehir dışı 5-5,5 lt arası görmen olası.
Yalnız otomatik vites için yakıt tüketimi daha yüksek tabiki. Aynı zamanda performansta törpüleniyor...
5. vites biraz uzun tutulmuş. O yüzden 5. vites ara hızlanmalarda çok iyi değil ama 2500 küsür devirde 100km/h hızla uzun yolda motor sesini duymak zor. Yalıtım oldukça iyi. Rüzgar sesi, konsol tıkırtısı gibi sorunlarım olmadı henüz.
Ebd+Abs
Çift hava yastığı
Elektrikli ısıtmalı aynalar
Otomatik klima
Ön sis farları
4 cam otomatik
Cd çalar
Hıza duyarlı silecekler
Orta kol dayama
Alaşım jantlar
Yükseklik ayarlı direksiyon ve sürücü koltuğu
Gibi özellikler standart donanımda
Plus paketli bulursanız park sensörleri, arka rüzgarlık, deri direksiyon ve viteste var.
2006 sonu ya da 2007 model alırsanız. En son makyajlı olanlar onlardır.
İç döşeme öncekilere göre daha iyidir. Kabin içi havalandırma kumandaları aşağı alınmıştır.
Kadranlar beyaz zemin ve parlaklığı ayarlanabilir pembe ışıklandırmalıdır.

Başka soracağınız birşey varsa cevaplayabilirim.

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//

1562 Mesaj
11 Nisan 2008; 21:40:20 

quote:

Orjinalden alıntı: supremum

İkinci el 2005-2006 Civic bakarken aynı fiyata rastgele tanıştığım 2007 model 0 km Mitsubishi Lancer aldım. Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum.
Son derece memnun olduğumu söyleyebilirim. Alırken bende ikinci el kaygısı duymadım. En kötü ihtimal birkaç yıl kulanır babama satarım diye düşündüm.
Yaklaşık 30000 km yol yaptım. 2 kez bakıma gittim. 10000 ve 20000 bakımlarına toplam 210 ytl ödedim. Bunun dışında servise uğramadım.
Kullanımı çok rahat bir araç olduğunu söyleyebilirim. Vites geçişleri çok belirgin ve oldukça yumuşak hiç bir zaman geçiş sorunu yaşatmıyor.
Debriyaj oldukça yumuşak. Direksiyon etli ele iyi oturuyor. Tepkileri gayet güzel. Otobanda yüksek hızlarda yolda gezmiyor araç.
Tam bağımsız süspansiyonlarla yol tutuş ortalamanın üzerinde. Otohaber testinde de bunu belirtmişlerdi.
Motor 98hp ve 150nm ancak tarzına alıştığın zaman hiç bir performans problemi yaşamazsın.
Yine otohaber verilerine göre
0-100; 11,12 sn
0-120; 16,34 sn
0-400m; 17,78 sn
Yakıt tüketimi oldukça iyidir. Fabrika verilerini her yolculukta tutturuyorum.
Şehir dışı 5-5,5 lt arası görmen olası.
Yalnız otomatik vites için yakıt tüketimi daha yüksek tabiki. Aynı zamanda performansta törpüleniyor...
5. vites biraz uzun tutulmuş. O yüzden 5. vites ara hızlanmalarda çok iyi değil ama 2500 küsür devirde 100km/h hızla uzun yolda motor sesini duymak zor. Yalıtım oldukça iyi. Rüzgar sesi, konsol tıkırtısı gibi sorunlarım olmadı henüz.
Ebd+Abs
Çift hava yastığı
Elektrikli ısıtmalı aynalar
Otomatik klima
Ön sis farları
4 cam otomatik
Cd çalar
Hıza duyarlı silecekler
Orta kol dayama
Alaşım jantlar
Yükseklik ayarlı direksiyon ve sürücü koltuğu
Gibi özellikler standart donanımda
Plus paketli bulursanız park sensörleri, arka rüzgarlık, deri direksiyon ve viteste var.
2006 sonu ya da 2007 model alırsanız. En son makyajlı olanlar onlardır.
İç döşeme öncekilere göre daha iyidir. Kabin içi havalandırma kumandaları aşağı alınmıştır.
Kadranlar beyaz zemin ve parlaklığı ayarlanabilir pembe ışıklandırmalıdır.

Başka soracağınız birşey varsa cevaplayabilirim.

çok teşekkür ederim sorulacak bütün soruların cevaplarını sıralamışsınız zaten tekrar teşekkür ederim...

4753 Mesaj
11 Nisan 2008; 22:40:58 

huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

3776 Mesaj
11 Nisan 2008; 22:56:37 

supremum hocam ile tasseldoff hocam gereken bilgileri vermişler

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

1562 Mesaj
11 Nisan 2008; 23:14:29 

quote:

[cLone]:: Tarih 11 Nisan 2008; 22:40:58
heleki 2008 lancer bir harika.

http://www.yeni-lancer.com/index.php5?lang=tr_tr

fiyatida cok uygun. http://www.temsa.com.tr...yat_listesi.aspx?LNG=TR

clone hocam yeni lancer ı harbiden çok güzel yapmış adamlar ah bide imkanlar yetsede alabilsek...

2347 Mesaj
11 Nisan 2008; 23:17:35 

bildiğim bir gerçek varsa japon arabaları diğer markalara göre daha sorunsuz araçlar heleki uzun yıllar kullanım söz konsu ise bence lancer güzel ve kaliteli bir araç

314 Mesaj
11 Nisan 2008; 23:21:54 

Hocam eski kasa lancer dusunuyosun , 2005 model dizel carizmalarda var onlarda saglam araclar hem genistirler. 18-25 bin ytl arasi bulunur.

...

953 Mesaj
11 Nisan 2008; 23:51:45 

peki lancer in güvenlik durumu ne durumdadır beyler?

ncap teki yıldız sayısından bahsetmiyorum araç kullanana güven veriyo mu?

saygılar

1210 Mesaj
12 Nisan 2008; 12:34:39 

ben de birçok araç özellikle de lancer kullanan birisi olarak lanceri tavsiye ederim.
2006 - 2007 alacağın için zaten ikinci el olacak ve düşük aldığından dolayı satışta zararın olmaz.
Emsal C segment araçları kullandıysanız aşağı yukarı onlarla aynı sayılır.
güvenli, oturaklı, seri, atak, bagaj ve iç hacim geniş, rahat, servisleri yeterli ve ilgili, manüelin bakım fiyatları fena değil sanırım otomatik de 3 aşağı 5 yukarı aynıdır, satış durumu da bence o kadar kötü değil.

çok ilginçtir Mitsubishilerin 2. eli zayıf derler ya, gerçekten de araba pazarında nerdeyse hiç yok. acaba satılmıyor diye mi getirilmiyor, yoksa insanlar memnun da araba pazarına mı getirmiyorlar veya gelen hemen alıcı mı buluyor ben de anlamadım. hep derler ya 2. eli zayıf diye bunda ölçü nedir. araba pazarında tonla olan arabaların mı acaba 2. eli güçlü.

bütçeni biraz daha zorlarsan sıfırını da alabilirsin. sonuçta 1 aydır yeni kasa Türkiyede de çıktı. Colt ve lancer sınıflarının iyi arabalarından sonuçta.
yine de objektif olmayabilirim çünkü şu anda lancerim var. Siz test edin ve sorun tekrar tekrar.

İMZA VA

314 Mesaj
12 Nisan 2008; 13:02:21 

Yeni Lancer geldi TEMSA reklamini bile yapmadi. Arabaya yazik oldu acikcasi. Sinifinin en gorunumu saglam araci bence. Evo X a dondurmeside kolay. TEMSA otobus satmakla ilgileniyo mitsubishi yi desteklemiyo hic. Baska bi firma satisini alsa bu aracin cok daha farkli sey olurdu. Zaten turkiyeye 3000 adet gelmis diye biliyorum

...

3776 Mesaj
12 Nisan 2008; 13:25:50 

bu yeni lancer larin 1.8 motorlusu vemanueli gelecekmi?

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

314 Mesaj
12 Nisan 2008; 13:39:09 

1.8 143 PS gelicek

...

8603 Mesaj
12 Nisan 2008; 14:11:51 

quote:

Orjinalden alıntı: johnmcclane

peki lancer in güvenlik durumu ne durumdadır beyler?

ncap teki yıldız sayısından bahsetmiyorum araç kullanana güven veriyo mu?

saygılar

Lancer'ın 4 yıldızı var.

Youtube'da 2002 modeline ait bir çarpışma videosu var. 2006 videosu olarak da bunu bulabildim.

Güven veriyor mu sorusu birazda sürücüyle alakalı olsa gerek.
Şöyle söyleyebilirim. Örneğin yüksek hızlarda direksiyon yeterince sert. Otobanda 160-180 arası hızla giderken güvenlik sınırlarını aşmamak kaydıyla direksiyonu bırakabiliyorum. Gayet düzgün bir gidişi var.
Yine aracın sınırlarını görmek amacıyla tamamen boş ve kuru bir yolda 160km/h hızla giderken panik fren denediğimde araç çizgisinden çıkmadı.

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//

177 Mesaj
12 Nisan 2008; 16:39:24 

KesinLikLe tavsiye ederim...Tarihten başLarsak bi okuduğunuzda zaten Lancer'e aşık oLursunuz...Kendini defaLarca ispatLamış bi modeL...Kendi segmentinin en iyiLerindendir...Sorunsuzdur...Kaza vs. durumLarda sizi üzmez...Tavsiye ederim...

2311 Mesaj
12 Nisan 2008; 17:12:56 

biz arakadasa alıyoduk bankadaki arkadasları aldırmadı o paraya o kadar sağlam sorusunz be tipi yerinde arac bulamassın temiz bulursan hemen al bence 2 elden bashetmişler illaki gercek bi araba alıcısı cıkar yani satarsında 2-3 zarar ettirse ne fark eder zaten o ayarda bi arac olarak 2-3 hatta daha fazla ucuza alıyosun temizse bence iyi bi secenek

Nissan Micra 1.2 Tekna Cvt

1531 Mesaj
12 Nisan 2008; 22:32:48 

böyle güzelim markayı TR'de pazarlama yanlışlıklarına kurban ettiler, yoksa toyotadan aşağı kalır bir yanı yok. kötü japon arabası yoktur zaten. tepe tepe kullanılacak bir araba. 2.eli dert etmeye değmez, ucuza alıyorsun yine o fiyat civarı satarsın.

1246 Mesaj
12 Nisan 2008; 22:40:51 

bu konu açılınca merak ettim inceledim güzel arabaymış gerçekten fiyatlarıda çok uygun bence düşünmeye gerk yok niyetiniz varsa alın

3981 Mesaj
12 Nisan 2008; 22:43:37 

quote:

Orjinalden alıntı: vestigo

böyle güzelim markayı TR'de pazarlama yanlışlıklarına kurban ettiler, yoksa toyotadan aşağı kalır bir yanı yok. kötü japon arabası yoktur zaten. tepe tepe kullanılacak bir araba. 2.eli dert etmeye değmez, ucuza alıyorsun yine o fiyat civarı satarsın.

Araba gerçekten fiyatına göre çok güzel.

Dediğin gibi doğru düzgün reklamı yapılamadı.

Japon arabaları her zaman güzeldir

1531 Mesaj
12 Nisan 2008; 23:01:44 

bence bilerek reklamı yapılmıyor veya pek önem vermiyorlar. yine sabancının olan toyotaya alternatif olmaması için. toyota firması sabancıyı tr'deki fabrikasına hissedar yapmış, istermi adamlar karşısına rakip çıkarttırsın. belki böyle bir anlaşmaları var? sen mitsubishiyi pazarla ama ticari araçlarını, otomobilini es geç demiş olabilirler. yoksa sabancı gibi güçlü bir firma mitsubishi otomobilini pekala şahlandırabilirdi.

6111 Mesaj
12 Nisan 2008; 23:24:46 

içi de dışıda çok sportif bir araç.

zaten 4 kapılı aile sedanından yol canavarı üreten bir markanın başka bir şey yapması beklenmemeli.

hayırlı günler.

6111 Mesaj
12 Nisan 2008; 23:32:08 

quote:

Orjinalden alıntı: umtdrn

bu konu açılınca merak ettim inceledim güzel arabaymış gerçekten fiyatlarıda çok uygun bence düşünmeye gerk yok niyetiniz varsa alın

bu tanınmamazlık beni kahrediyor bir mitsubishi sever olarak.

marka yaklaşık 20 yıldır türkiyede satılmakta ama modellerini hatta modellerinin kendisini bırakın isimlerini bile araba alma arefesinde duymayan-bilmeyen dolaysıyla değerlendirmeye bile almayan bir çok kullnıcı var.

lancerin civicten corolladan ve diğer avrupalı rakiplerinden hiç bir farkı yok.

mitsubishi de markalar sıralamasında 1. sınıf markalardan. ( ford-wv-opel -toyota-honda vb gibi)

ama gelgelelim araba almaya niyetlenen türk kullnıcısı şayet arabalarla ilgilenmiyorsa; konu komşu sözü yada tv reklamlarına dayanarak araba aldığı için mitsubishi den haberi bile olmuyor.

haberi olsada 200 yıllık firmayı ; ( herhalde yeni çıkmış bir firma güvenilir değildir kalitesizdir diye düşünerek gene almaktan çekiniyor. zaten es keza birisine sorsa ( ki o biriside çok satılan avrupa markalarından birine sahiptir genelde) "böyle mitsubishi marka bir araba var alayımmı komşu ne dersin" diye. adamın da markadan haberi olmadığı için "aman abi o araba alınırmı son sahibi olursun elinde patlar" gibisinden cümleler kurarak mitsubishiyi zaten az tanıyan araba alıcısının korkması için yeterli sebep veriyor.

adamda ne yapıyor "a bu markanın reklamı çok yapılıyor hem bizim sitede bundan 10 tane daha var demek iyi bir arabadır" diyip çok satılan markaları tercih ediyor.

uzun bir yazı oldu ama neyse.

alıntı yaptığım arkadaş yanlış anlamasın. ben markanın tanınmamasına kahroluyorum hepsi o.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 12 Nisan 2008; 23:33:01 >

953 Mesaj
12 Nisan 2008; 23:53:05 

lancer in lpg ile uyumu nasıldır?

bir bileniniz var mı?

hatta ilk önce yakıt tüketimi nasıldır onu bi bilelim

saygılar

314 Mesaj
12 Nisan 2008; 23:53:39 

Yeni kasa lancer icin 2008 de 3000 bin, 2009 da 7000 bin adet satmayi planliyomus TEMSA turkiyede.

...

8603 Mesaj
13 Nisan 2008; 0:06:29 

Araştırdığım kadarı ile LPG sorunu çıkarmadığını duymuştum.
Benzine hergün zam geldiği için km maliyetini değilde litre bazında söyleyeyim.
Şehirdışı uzun yolculuklarda 5-5,5 litre arasını görebiliyorum ben. Şehiriçi de 8-8,5 litreyi geçmesi çok zor.
Otohaber testinde ortalama olarak 6,9 litre çıkarmışlardı.

//

953 Mesaj
13 Nisan 2008; 0:14:04 

quote:

Orjinalden alıntı: supremum

Araştırdığım kadarı ile LPG sorunu çıkarmadığını duymuştum.
Benzine hergün zam geldiği için km maliyetini değilde litre bazında söyleyeyim.
Şehirdışı uzun yolculuklarda 5-5,5 litre arasını görebiliyorum ben. Şehiriçi de 8-8,5 litreyi geçmesi çok zor.
Otohaber testinde ortalama olarak 6,9 litre çıkarmışlardı.

e süppermiş

6111 Mesaj
13 Nisan 2008; 0:25:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Ansin

Yeni kasa lancer icin 2008 de 3000 bin, 2009 da 7000 bin adet satmayi planliyomus TEMSA turkiyede.

planlamıyor. 3001 tane yok elinde sadece 3000 tane var 2008 için.

mitsubishi amerika , rusya ve okyanus ötesi ( avustralya vb) pazarlarındaki yoğun talep nedeni ile yeni lancer yetiştiremiyor.

türkiye ye ayrılan 2008 kotası sadece 3000 adet lancer ile sınırlı.

hayırlı günler.

314 Mesaj
13 Nisan 2008; 0:49:59 

Evet bende 2008 model Lancer 3000 adet. 2009 da rakam articak dedim . Ayni seyden bahsetmisiz .

...

1210 Mesaj
16 Nisan 2008; 19:51:51 

quote:

Orjinalden alıntı: cyber-kesh

merhaba arkadaşlar 2000 model meganımızı satıp 06-07 lancer almak istiyoruz ama kafamda bazı soru işaretleri var
1-saglam mıdır
2-ikinci eli nasıl satarken fazla deger kaybı yaşarmıyız(aslında pek de önemli degil 5-6 yıl kullanacagımız için)
3-sık sık sorun çıkarır mı
4-otomatik vites almayı düşünüyoruz tavsiye edermisiniz nasıldır?
son olarak 25000 ytl ye kadar sedan, otomatik vites başka hangi modelleri tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

sonuç ne oldu aldınız mı,
isterseniz başka seçeneklere de bakabilirsiniz.
elantra, civic, focus, astra, golf da olabilir.

İMZA VA

1178 Mesaj
17 Nisan 2008; 0:06:13 

üstteki beyaz araç şahaneymiş sanki biraz yayları kısaltmışlar.

supremum
sırf güvenlik yüzünden yeni aldığım aracı 2006-2007 lancerla değiştirebilirim. sürüş konforu (oturma pozisyonu), süspansiyonları ve yalıtımı nasıldır? bir de yedek parça fiyatları nasıl? bu aracın 2007 modellerinde colt direksiyonu var galiba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliwer -- 17 Nisan 2008; 0:18:18 >

2004 Peugeot 406 SV Otom.

2499 Mesaj
17 Nisan 2008; 9:43:46 

Eski kasa yenisinin yanında çok sonuk kalsa da mitsubishi kullanmak cok eğlenceli.
Daha once kullandığım hiç bi avrupa arabasına benzemiyor.Kesinlikle japon amcalar araba yapmayı biliyor.

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

679 Mesaj
17 Nisan 2008; 10:58:58 

pascuu imzana bayıldım ya:)) ben olsam alırdım lancer bi spoyler taktırıdım bi evo ya bezer jant birde arka stopları değiştimmi yemede yanında yat korkmadan alınır japon sonucta ayrıca dusunmuyorda diilim hani yeni lancer alim birtane bi spoyler tampon altları filan ama iste cok para yaf sıfırda:)) ama 2.elde ucuz olsa alırım ama oda olmaz sanırım:)9 bu kasa fena tutulur gibime gelio

Athlon 64 X2 6000+ Palit 7900GS +samsung 400GB SATA2+920 LM 19" LCD+AUS M2N32-SLI Deluxe+SPD-6003BD Ve Hepsi Armor VA8000SWA Bunun icinde.

FoCuS TaKıMı

05 Focus GHİA Tİ-VCT +BRC Sequent 24

Ne borçlu, ne de alacaklı ol; yoksa hem paranı, hem de arkadaşını kaybedersin

1034 Mesaj
17 Nisan 2008; 11:30:13 

reklam konusunda dediklerinize aynen katılıyorum...bir colt sahibi olarak tv de hiç reklamını görmedim...aldığım gün belediyenin şehir merkezine yerleştirdiği bir tv panosunda reklamı oynarken rastgeldim...bunun dışında hiç görmedim...temsa mitsuya ne yapıyorsa aynısını doğuş seata yapıyor...umarım ya sabancılar mitsuya sahip çıkarlar yada sahip çıkacak birileri alsın...colt dediğimde millet kafasında ufo gibi birşey canlandırıyor.

>>>DH OPEL<<<
ASTRA CLASSİC SEDAN EASYTRONİC 2012

5630 Mesaj
17 Nisan 2008; 11:40:23 

arkadaşımın var 2004 model lanceri ve son derece memnun ama gel gör ki. 1 senedir arabayı değiştireyim daha ufak bir şey alayım diyor.gitmediği plaza bakmadığı marka kalmadı. ancak satamıyor arabayı. takasa götürüyor cillop gibi arabaya 15 ten fazla veren yok. mitsubishiye götürüyor coltla takas için onlar bile kendi arabaları olmasına rağmen 16.000 ytl veriyorlar. gerçekten o fiyata çok yazık. çok çok söyledim boş ver değiştirme diye boş yere bir küçük sınıf arabaya 10.000 ytl üste vereceksin diye. ve en sonunda vaz geçti.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

4753 Mesaj
17 Nisan 2008; 11:50:25 

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff
bu tanınmamazlık beni kahrediyor bir mitsubishi sever olarak.

marka yaklaşık 20 yıldır türkiyede satılmakta ama modellerini hatta modellerinin kendisini bırakın isimlerini bile araba alma arefesinde duymayan-bilmeyen dolaysıyla değerlendirmeye bile almayan bir çok kullnıcı var.

lancerin civicten corolladan ve diğer avrupalı rakiplerinden hiç bir farkı yok.

mitsubishi de markalar sıralamasında 1. sınıf markalardan. ( ford-wv-opel -toyota-honda vb gibi)

ama gelgelelim araba almaya niyetlenen türk kullnıcısı şayet arabalarla ilgilenmiyorsa; konu komşu sözü yada tv reklamlarına dayanarak araba aldığı için mitsubishi den haberi bile olmuyor.

haberi olsada 200 yıllık firmayı ; ( herhalde yeni çıkmış bir firma güvenilir değildir kalitesizdir diye düşünerek gene almaktan çekiniyor. zaten es keza birisine sorsa ( ki o biriside çok satılan avrupa markalarından birine sahiptir genelde) "böyle mitsubishi marka bir araba var alayımmı komşu ne dersin" diye. adamın da markadan haberi olmadığı için "aman abi o araba alınırmı son sahibi olursun elinde patlar" gibisinden cümleler kurarak mitsubishiyi zaten az tanıyan araba alıcısının korkması için yeterli sebep veriyor.

adamda ne yapıyor "a bu markanın reklamı çok yapılıyor hem bizim sitede bundan 10 tane daha var demek iyi bir arabadır" diyip çok satılan markaları tercih ediyor.

uzun bir yazı oldu ama neyse.

alıntı yaptığım arkadaş yanlış anlamasın. ben markanın tanınmamasına kahroluyorum hepsi o.

hayırlı günler.

size hak vermemek mumkun degil.

bir rover kullanicisi olarak kaderlerimiz asagi yukari ayni. rover a ek olarak birde kotu imaj eklenince iyice kahrediyor adami.

insanlar sizinde soylediginiz gibi konu komsu yorumuyla araba aliyor. hep goz onunde olan, konforu, guvenligi az olan araclari sirf tutuluyor diye ust sinif araca tercih ediyorlar.

ben buna tamamen karsiyim, bir mazda 626, mitsubishi lancer-carisma vs.. bunlar piyasanin cok cok altina alinacak arabalardir. alici, tutulmayan araba alarak aslinda kar edecektir fakat bunun farkinda degildir. insanlar illaki bilinen araclara binmek istiyorlar. daha araci almadan nasil satarim diye dusunup, hicbir konforu olmayan arabalara onlarca para veriyorlar. halbuki araci normal piyasanin altinda aldin, uzun sure bineceksen, zaten satarkende piyasanin altinda satacaksin, aradaki farki konfora, guvenlige sayacaksin.

sahsen ben oyle yapiyorum. milletin onca gereksiz yorumuna karsi, sinifinin, modelinin en konforlu arabalarindan birisine biniyorum ve memnuniyetim oldukca yuksek seviyede.

saygilar.

huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

2314 Mesaj
17 Nisan 2008; 11:50:30 

mitsubıshı mazda subaru malesef gerekli ilgiyi görmedi turkıyede her ikiside aslında honda ve toyota kadar unlu tanınan ve az sorun çıkartan markalar.mazda en az sorun çıkartan japon otomobilidir.......toyota değil

4753 Mesaj
17 Nisan 2008; 12:01:24 

quote:

Orjinalden alıntı: cyber-kesh

clone hocam yeni lancer ı harbiden çok güzel yapmış adamlar ah bide imkanlar yetsede alabilsek...

aslinda fiyati o kadarda yuksek degil; (1.5 motor fiyati)
34.100-39.800 arasi oynuyor.

renault megane 2008 fiyatlari; (1.4-1.6 motor ortalama fiyatlari)
34.256-51.731 arasi degisiyor.

hersey ortada. ben bu haliyle 2008 lancer a deyim yerindeyse atlarim.

huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

5630 Mesaj
17 Nisan 2008; 12:14:06 

clone o kadar bariz atlanacak bir durum yok.
o fiyat bandında astra-golf-focus-corolla-...... (liste uzarda gider) gibi bir çok marka var. yani lancerin fiyatı öyle üstüne balıklama atlanacak bir fiyat değil. tamamen beğeniler kişisel zevkler vesaireye göre tercih meselesi. ve bence bu fiyat bandından ellerindeki 3000 aracı satmaları çok zor.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

2314 Mesaj
17 Nisan 2008; 12:23:09 

bencede lancer turkıyede kar etmeyi bırakıp bir sure üretim maliyetine arabayı satmalı.32 33 den başladıktan sonra nıye lancer alalım tedek parçası servisi bol çok seçenek var.bence lancer 25 28 arası satılmal ıturkıyede.vatandaş bir bınsın alışsın iyise malı övsün....pazarlamayı bilmiyorlar pek

4753 Mesaj
17 Nisan 2008; 12:23:29 

tamam belki lancer a alternatif olarak golf veya corollayi koyaiblirim ama demek istedigim kesinlikle bu fiyat farkina renault almam.

yanlis anlasilmasin, benim sahsi fikrim bu.

huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

8603 Mesaj
17 Nisan 2008; 13:04:21 

Renault Megane Türkiye piyasasında çok tutulan bir araç.
1.6 otantik modeli 2004 model fiyat aralığı 19000-21000 arası
Sıfır fiyatı 34000 ytl. Ortalama zarar 13000-14000 civarı

Lancer Türkiye piyasasında tutulmayan bir araç!
1.6 modeli 2004 model fiyat aralığı 15000-17000 arası
Sıfır fiyatı 27000-29000 arası (ben plus paketli 26500'e almıştım)
Ortalama zarar 12000-13000 civarı.

Günümüz şartlarında pazara satmaya götürüldüğünde zarar ettirmeyen araç var mı?

Bu arada 2007 yılına kadar tüm Lancer'larda sis farlarını standart tutup 2008 modele koymayan, 1.5 DI-D gibi motor seçeneğini Lancer'a koymayan, düşük hacim yüksek güç akımına uymayıp Colt'taki 1.5 litre 150 hp turbo motor seçeneğini Lancer'a koymayan zihniyete diyorum.

//

2314 Mesaj
17 Nisan 2008; 17:50:44 

yokya ne 34 u authentıki yazın 31 liste fiyatıydı pazarlıkla 30 a da alırsın......authentık baz modelı degılmı??? yınede servis çok yedek parça sıkıntısı olmaması tercih sebebi her ne kadar sorun çıkarma potansıyeli yüksek olsada reno megan tercih edilir her halukarda

6111 Mesaj
17 Nisan 2008; 18:28:47 

arkasında sabancı varken mitsubishinin servis desteği açısından yerli markalardan geri kalacağını sanmıyorum.

ne olduğu belirsiz adı şanı duyulmamış holdingler şirketler yok. türkiyenin 2 büyük sermayesinden biri var.

üstelik marka yeni türkiyeye gelmiş te değil 20 yılı aşkın süredir türkiyede.

iddia ediyorum mitsubishi wv kadar yada reno kadar reklam yapsa satışları yüzdeyüz artar.

sırf haber bülteni öncesi ntv ye reklam bile verse yeter hyundai gibi.

araçları başarılı, distrübütörü kuvvetli satılmaması için hiç bir sebep yok.

hayırlı günler.

1 Mesaj
19 Aralık 2009; 21:38:04 

Kaçıncı baskı olacak bilmiyorun ama gerçekten bir mitsubishi colt sahibi ve hayranı olarak bu durum epeyce üzücü mitsubishi gibi dünya satndartlarında bir arabanın pazarlanma stratejisini böyle yürütülmesi beni öldürüyor.Açıkçası bn de 1 sene önce mitsubishi markasını pek bilmiyordum -modeller konusunda bilgi sahibiydim ama hiç özel araştırma yapmamıştım-.Fakat vw bora almak için çıktığım bir günde mitsubishi colt alınca: bakış açım biraz değişti.Opel vw renault peugot gibi araçlardan zerre bi farkı yok fazlası var eksiği yok yani.Aracımı aldım ve kullanmaktayım ve de çok memnunum (yerden alçaklığı dışında)hiç bir sorunum yok ve servise bile gitmeme gerek olacak bişi yok Kısacası mitsubishi çok iyi bir araba tüm modelleriye Avrupalı rakiplerinden hiç bir farkı yok.O yüzden 2. eli düşünmek yerine aracınızdan alcağınız keyfi düşünün bnce

1034 Mesaj
21 Aralık 2009; 0:36:34 

quote:

Orijinalden alıntı: thatsmyname

Kaçıncı baskı olacak bilmiyorun ama gerçekten bir mitsubishi colt sahibi ve hayranı olarak bu durum epeyce üzücü mitsubishi gibi dünya satndartlarında bir arabanın pazarlanma stratejisini böyle yürütülmesi beni öldürüyor.Açıkçası bn de 1 sene önce mitsubishi markasını pek bilmiyordum -modeller konusunda bilgi sahibiydim ama hiç özel araştırma yapmamıştım-.Fakat vw bora almak için çıktığım bir günde mitsubishi colt alınca: bakış açım biraz değişti.Opel vw renault peugot gibi araçlardan zerre bi farkı yok fazlası var eksiği yok yani.Aracımı aldım ve kullanmaktayım ve de çok memnunum (yerden alçaklığı dışında)hiç bir sorunum yok ve servise bile gitmeme gerek olacak bişi yok Kısacası mitsubishi çok iyi bir araba tüm modelleriye Avrupalı rakiplerinden hiç bir farkı yok.O yüzden 2. eli düşünmek yerine aracınızdan alcağınız keyfi düşünün bnce

patron bakıyorum da topiği mezardan çıkarmışsın...

>>>DH OPEL<<<
ASTRA CLASSİC SEDAN EASYTRONİC 2012

953 Mesaj
21 Aralık 2009; 1:17:44 

biz de arkadaşa çıkarmada yardım edelim

1562 Mesaj
21 Aralık 2009; 19:13:13 

vay be nisan 2008 de açmıştım konuyu ben bile unutmuşum görünce hatırladım. Sağolsun forumdaşlar bayağı yardımcı olmuşlardı, hortlatan arkadaşı tebrik ediyorum ,bu arada hala megane la yola devam ediyoruz değiştirmekten vazgeçmiştik o zaman, keşke değiştirseymişiz diyorum şimdi, araba biraz daha masraf çıkarırsa kendini amorti edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber-kesh -- 21 Aralık 2009; 20:04:05 >

187 Mesaj
21 Aralık 2009; 19:58:13 

quote:

Orijinalden alıntı: cyber-kesh

vay be nisan 2008 de açmıştım konuyu ben bile unutmuşum görünce hatıladım. Sağolsun forumdaşlar bayağı yardımcı olmuşlardı, hortlatan arkadaşı tebrik ediyorum ,bu arada hala megane la yola devam ediyoruz değiştirmekten vazgeçmiştik o zaman, keşke değiştirseymişiz diyorum şimdi, araba biraz daha masraf çıkarırsa kendini amorti edecek

Lancer almış olduğunuzu düşündüm tüm mesajları okurken alacak havanız var yazılarınızda.. Hala megane da kalmanıza üzülmedim değil

agga