- x
2 laptopdan biri kablosuz ağımı artık görmüyor. diğer ağları görüyor :S
20 Cevap13275 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

362 Mesaj
11 Nisan 2008; 17:00:32 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

evimde 2 notebook um var. kablolu zoom x4 modemime philips SNB5600 kablosuz router bağlayarak ağı kablosuz yaptım. 2 hafta öncesine kadar 2 notebook ta internete kablosuz ağ üzerinden bağlanıyordu ancak artık diğer notebook um ağı görmüyor. anlıyacağınız 2 laptop tan biri daha önceden gördüğü ağı artık görmüyor. bununla birlikte, benim ağımı görmeyen laptop etraftaki komşuların ağını görüyor. sorun kimde anlayamadım. kablosuz router ime kablosunu takıp ayar çekmek istiyorum o da olmuyor. router in arayüzüne ulaşamadım. programını silip tekrar yükledim ama router ın arayüz ü birtürlü gelmiyor bağlantı kurulamadı diyor. yardımlarınızı bekliyorum...

Işık gerekliyse güneş isterim!

362 Mesaj
12 Nisan 2008; 18:17:08 

güncel...

1575 Mesaj
13 Nisan 2008; 1:59:43 

antivirus programi veya firewall yazilimi varsa devre disi birak tekrardan dene. modemi gormeyen wireless kartininin driverini silip yeniden yukle.

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

362 Mesaj
16 Nisan 2008; 20:20:07 

notebook fabrika çıkış haline recover landı sonuç olumsuz. kendi kablosuz ağımı göremiyorum başka bir ağ var komşunun onu görüyor makine. sorun nerde anlamadım. wireless kartım bozuk desem o başkasının ağını neden görsün. modem bozuk desem diğer notebook sorunsuz bağlanıyor. modemden benim bilgisayarıma bir engelleme mi var acaba. modemi resetlemedim hiç. resetlemeye de korkuyorum çünkü modemin kullanıcı arayüzü gelmiyor. modem in ayar arayüzünü açamadım bir türlü bağlantı kurulamadı diyor hep

1575 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:44:51 

cok ilginc bir durum wireless in adini ve kanalini degistir. (modeme ulasmaya calis ) normal calisan bir modemin arayuzune rahatlikla ulasabilirsin.

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

362 Mesaj
16 Nisan 2008; 23:38:43 

arayüze ulaşılmıyoki değiştireyim cd den programı kuruyor masaüstü kısayolu geliyor. ona tıklayınca modem arayüzü gelir yani hepsinde böyledir hemen hemen ama benimki bağlanmıyor İE de sayfa görüntülenemiyor firefoxda bağlantı sıfırlandı klasik uyarıları görüyorum. reset atıcam modeme bu kez bütün wireless bağlantıdan olmaktan korkuyorum. aslında kullandığım kablosuz router, kablolu modeme bağlıyorum. sanırım sorunum routerden kaynaklı ama diğer makinem sorunsuz bağlanıyor nasıl bir iştir bu anlamadım

362 Mesaj
19 Nisan 2008; 11:48:27 

güncel

209 Mesaj
20 Nisan 2008; 10:03:41 

sanıyorum ki aynı sorunu bende yaşıyorum. Bende de 2 laptop 1 pc var pc ve laptop bağlanıyor, birisi bağlanamıyor ve başka ağa girebiliyor.. Çözebilirsem mail atarım..

MSI GT70 CORE İ7-3610QM 2.3GHZ-16GB-128SSD+750GB-DVDRW/BR-17.3''-3GB GTX670M-W7PR

362 Mesaj
23 Nisan 2008; 13:36:36 

sinirlerim bozuldu bu işe kabloya mahkum kaldık yine

66 Mesaj
23 Nisan 2008; 13:44:20 

SelamınAleykum kardeş ;

Kablo ile bağlantı kurup arayüze ulaşabilirsin. Ve ordan modemin ismini güvenlik ayarlarını değiştir. Daha sonra kendi laptopundan kablosuz ağ özelliklerinden otomatik yada elle bağlanan modemler kısmından modemin değiştiğin eski ismini kaldır daha sonra 0 dan bağlancan olcak bitcek

www.guneyafrika2010.com

362 Mesaj
23 Nisan 2008; 15:28:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Sk8ter_Boi

arayüze ulaşılmıyoki değiştireyim cd den programı kuruyor masaüstü kısayolu geliyor. ona tıklayınca modem arayüzü gelir yani hepsinde böyledir hemen hemen ama benimki bağlanmıyor İE de sayfa görüntülenemiyor firefoxda bağlantı sıfırlandı klasik uyarıları görüyorum. reset atıcam modeme bu kez bütün wireless bağlantıdan olmaktan korkuyorum. aslında kullandığım kablosuz router, kablolu modeme bağlıyorum. sanırım sorunum routerden kaynaklı ama diğer makinem sorunsuz bağlanıyor nasıl bir iştir bu anlamadım

başarısız oldum hep

66 Mesaj
23 Nisan 2008; 15:42:10 

quote:

Orjinalden alıntı: resul1453

SelamınAleykum kardeş ;

Kablo ile bağlantı kurup arayüze ulaşabilirsin. Ve ordan modemin ismini güvenlik ayarlarını değiştir. Daha sonra kendi laptopundan kablosuz ağ özelliklerinden otomatik yada elle bağlanan modemler kısmından modemin değiştiğin eski ismini kaldır daha sonra 0 dan bağlancan olcak bitcek

Söylediğimi yaptın mı ? Sonuç vermeme ihtimali çok düşük eğer sonuç vermezse modemi resetle arkadan ve tekrar yapılandır. Ama şunu aklınızda tutun modem kablosuz olsa da laptop da ol pc niz her daim kablolu ayar yapılır. Kablosuz modemler ayarları kayıt ederken kendine gelme esnasında sorun yaşıyor. Flaş belleğe kayıt sonrası kablosuzda gözükmüyor çünkü,,,,

www.guneyafrika2010.com

362 Mesaj
23 Nisan 2008; 21:57:59 

modeme zaten kablo ile bağlıyım şuan arayüze ulaşılamıyor. kablo takılı fakat arayüz gelmiyor. ilk geldiği zaman nasıl takıp ayar çektiysem aynen öyle yapıyorum ama arayüz yok. reset atmaktan kaçınmamın sebebide bu. reset atarda arayüze yine ulaşamazsam bu sefer hepten felaket olur ama bu işin sonu oraya varacak biliyorum en sonunda reseti basıcam arayüz gelmezse doğru servise napalım. tek laptop ile wireless giriyoruz şuan onada şükür.

441 Mesaj
19 Nisan 2012; 2:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Sk8ter_Boi

modeme zaten kablo ile bağlıyım şuan arayüze ulaşılamıyor. kablo takılı fakat arayüz gelmiyor. ilk geldiği zaman nasıl takıp ayar çektiysem aynen öyle yapıyorum ama arayüz yok. reset atmaktan kaçınmamın sebebide bu. reset atarda arayüze yine ulaşamazsam bu sefer hepten felaket olur ama bu işin sonu oraya varacak biliyorum en sonunda reseti basıcam arayüz gelmezse doğru servise napalım. tek laptop ile wireless giriyoruz şuan onada şükür.

arkadaş sorununa çözüm buldun mu? aynı sorun bendede var, istediğim modem gözükmüyor ama etraftaki binaların modemlerini görebiliyorum, sinir olmamak mümkün değil..reset attım modeme yine olmadı..

119 Mesaj
15 Mayıs 2012; 15:45:50 

Su anda tesadufen gördümde, modemin kanal ayarını degistirin, bazı laptoplar her kanalı görmüyor.

samsung'un en ince incisi D900 samsung cLuBfAn

362 Mesaj
17 Temmuz 2012; 14:26:37 

eyw dostum sağolasın aradan yıllar geçti modem bozuldu nedenini şimdi öğrendik. iyi kötü hizmet etti bize modem neyse teşkkürler yine de :)

629 Mesaj
26 Kasım 2012; 23:50:30 

Benzer sorunlar icin modem ayarlarina girip frekans kanalini degistiriniz. Garanti cozum budur, modemin omruyle pek ilgisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

68 Mesaj
7 Ocak 2013; 20:38:28 

merhaba arkadaslar ,

simdi size daha enteresan bir sorundan bahsedicem . bu aksam birden kablosuz ag baglantim koptu , ara sira olur aliskinim modem ve router'in enerjisini 10 sn ligine kesip tekrar takdigimda duzeliyordu. Bu aksam ayni islemi yaptim smartphone num baglandi ve internet ulasimi var ama notebook kablosuz agi dahi gormuyor . Binadaki ve yakin cevredeki aglari ise goruyor . Bunun nedeni ne olabilir acaba ?
Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.

4 Mesaj
14 Ağustos 2013; 12:38:19 

Modemin içine girip wireless ayarlarından kanal ayarını değiştirin. Sorun çözülür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

74 Mesaj
17 Ağustos 2013; 12:46:27 

Modemin kanal ayarı nedir, herkes kanal ayarı demiş ama nasıl halledileceğini söylememiş.

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - Android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc sense 3.0

4 Mesaj
19 Ağustos 2013; 14:01:06 

arama çubuğuna 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 veya 192.168.2.1 yazın enter'e basın. bu rakamlar modemin markasına göre değişiyor. deneyerek uygun olana girin. şifre isteyecek kullanıcı adı:admin şifre olarak modemin kullanma klavuzuna bakın orada yazar. ben modemi ttnet den aldım şifre ttnet idi. kullanıca adı değişmez admin dir.

modeme girince wireless ayarlarından güvenlik ayarlarına girin orada kanal ayarı var 1,2,3 11,24 değişir 11 yapmanızı öneririm. sonra ayarları kaydettikten sonra çıkış yapın. modemi kapatıp açın sorun çözülecektir.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » 2 laptopdan biri kablosuz ağımı artık görmüyor. diğer ağları görüyor :S
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219