Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peugeot 307 sw için tomasetto uyum sağlarmı bilgi verirseniz sevinirim
  • SLM Arkadaşlar.

Ben 20 gün önce Renault Laguna REX 2.0 araç aldım.Aracımda Tomasetto marka LPG kiti mevcuttu.Aracımın motoryu yeni yapıldıgı için LPG kitimle sorun yaşıyordum. Sorunumu SAMSUN BERLİN MÜHENDİSLİK çok şükür çözüme kavuşturdu.Burdan bana her konuda yardımını esirgemeyen BERLİN MÜHENDİSLİGİN sahibi SEMİH beye ve ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA çoooooook teşekkür ederim.İananın ne kadar teşekkür etsem bile az.Çünkü beni büyük bir sıkıntıdan kurtardılar.

Buradan aracına LPG kiti taktırmak isteyen arkadaşlara tavsiyem TOMASETTO LPG kiti.İnanın Aracımda performans yönünden diyebilirimki kayıp yok.Benzinlemi LPG ylemi gittigimi hiç fark etmiyorum.Tabi LPG kitini ayarlayan kişiler Kaliteli ustalar olucak(Berlin Mühendislik gibi)

Tekrardan BERLİN MÜHENDİLİGE VE TOMOSETTO ANA BAYİNE çok teşekkür ederim.

• mrb
    çorumdayım ben lpg 158 krş diğerlerini inceledim normal gibi görünüyor aracımının yakıtı
  • Rica ederim Bayram Bey,

sizi ağırlamak bir zevkti, probleminiz çözüldüğüne ve memnun kaldığınıza sevindim!

Tekrar bekleriz efendim :)

Övgüleriniz için de ayrıca teşekkür ederim!

quote:

Orjinalden alıntı: BYILDIZ

SLM Arkadaşlar.

Ben 20 gün önce Renault Laguna REX 2.0 araç aldım.Aracımda Tomasetto marka LPG kiti mevcuttu.Aracımın motoryu yeni yapıldıgı için LPG kitimle sorun yaşıyordum. Sorunumu SAMSUN BERLİN MÜHENDİSLİK çok şükür çözüme kavuşturdu.Burdan bana her konuda yardımını esirgemeyen BERLİN MÜHENDİSLİGİN sahibi SEMİH beye ve ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA çoooooook teşekkür ederim.İananın ne kadar teşekkür etsem bile az.Çünkü beni büyük bir sıkıntıdan kurtardılar.

Buradan aracına LPG kiti taktırmak isteyen arkadaşlara tavsiyem TOMASETTO LPG kiti.İnanın Aracımda performans yönünden diyebilirimki kayıp yok.Benzinlemi LPG ylemi gittigimi hiç fark etmiyorum.Tabi LPG kitini ayarlayan kişiler Kaliteli ustalar olucak(Berlin Mühendislik gibi)

Tekrardan BERLİN MÜHENDİLİGE VE TOMOSETTO ANA BAYİNE çok teşekkür ederim.

• Daha önce de yazmıştım, hassas bir araç, iyi bir ustaya yaptırırsanız uyum sağlar, sorun yaşamassınız.

Tomasetto sıralı gaz sistemleri

Tomasetto sıralı gaz sistemleri

quote:

Orjinalden alıntı: msh45msh

peugeot 307 sw için tomasetto uyum sağlarmı bilgi verirseniz sevinirim

• Arabam focus 1.6 Tomasetto lpg kullanıyorum genelde memnunum ancak araba özellikle yüksek devirlerde resmen benzinde tüketiyor..Uzun yola çıkınca bariz bir şekilde ibrenin nerdeyse bir çeyrek azaldığını görebiliyorum..Sonuçta çıktığım uzun yolda 450 km yi 43 tl gaz ve (benzin ibresine göre söylüyorum) yaklaşık 30-35 tl lik benzinle kattettim..

tomasetto kullananların böyle bir şikayeti var mı? Ben genelde montajdan beri uzun yol olsun şehir içi olsun ortalamada olması gerektiğinden yüksek oranda benzin tüketiminden de şikayetçiyim..

Ayda en az 35 tl lik benzin tüketiyorum..
  • Böyle birşey olmamalı,

enjektörlerinizden biri arızalı olabilir, yada başka bir arıza söz konusu olabilir. Eğer ankara'daysanız ilsay'a uğrayın kontrol etsinler.

quote:

Orjinalden alıntı: x15

Arabam focus 1.6 Tomasetto lpg kullanıyorum genelde memnunum ancak araba özellikle yüksek devirlerde resmen benzinde tüketiyor..Uzun yola çıkınca bariz bir şekilde ibrenin nerdeyse bir çeyrek azaldığını görebiliyorum..Sonuçta çıktığım uzun yolda 450 km yi 43 tl gaz ve (benzin ibresine göre söylüyorum) yaklaşık 30-35 tl lik benzinle kattettim..

tomasetto kullananların böyle bir şikayeti var mı? Ben genelde montajdan beri uzun yol olsun şehir içi olsun ortalamada olması gerektiğinden yüksek oranda benzin tüketiminden de şikayetçiyim..

Ayda en az 35 tl lik benzin tüketiyorum..

• arabam honda jazz.Uzun zamandır takip ediyorum forumu genelde brc ve zavoli marka takılmış jazzlara.Tomasettoyu bir yakınımda gördüm toyota marka arabasına taktırmış ve gayet memnun.Ben de son olarak zavoli de karar kılmışken tomasetto kafamı karıştırdı okuduğum yorumlar genelde iyi ve fiyat olarak da daha cazip.Bir de jazz ın motor sistemi biraz farklı biliyorsunuz, silindir başına 2 buji bulunur ve sıralı ateşleme yaparak benzini en verimli biçimde yakar böylece yakıt konusunda kendi sınıfında en cimri arabadır.Ben km de ortalama 170 civarı yakıyorum.Lpg kiti taktırdığmda bu oran 100-110 aralığına gelirmi ve de çekişten düşme olur mu?Son olarak izmir de iyi bir usta ve servis nerede var.
  • İlsay dan Kadir Bey bundan 1 hafta önce arıza lambam yandı sizin Başkent Sanayi şubenizde arkadaşlar söndürdüler ama şimdi tekrar yandı arıza lambası sürekli bu şekildemi devam eder yada bunun sürekli yanmaması sağlanabilirmi Çözümü nedir bilgi verirseniz sevinirim
  • İlkay bey izmirde 1000 TL 10 taksit kampanyanızdan faydalanarak nerede bu sistemi taktırabiliriz.Bu işte montajın çok önemli olduğunu forumlarda gördük.O yüzden tavsiyeleriniz çok önemli.Şimdiden teşekkürler.
  • Bu kış kampanyasıydı, artık maalesef bu fiyattan faydalanamassınız.

quote:

Orjinalden alıntı: KTULU

İlkay bey izmirde 1000 TL 10 taksit kampanyanızdan faydalanarak nerede bu sistemi taktırabiliriz.Bu işte montajın çok önemli olduğunu forumlarda gördük.O yüzden tavsiyeleriniz çok önemli.Şimdiden teşekkürler.
  • Peki bu sitemi izmirde kime taktırmamızı tavsiye edersiniz?
  • merhabalar

Izmirde chevrolet kalos marka aracima yaklasik 4 ay kadar once Tomasetto sistem takdirdim.

Su ana dek sorunsuz kullaniyorum.

Gaziemir 6. sanayide "ekonomik gaz" isimli serviste montaj yapildi.

Ben 1000 TL/10 seklinde bir bedel oduyorum.
    Su anki montaj fiyati nedir bilemiyorum ama bu servisi size de oneririm.
  • KADIR BEY ONCELIKLE IYI GUNLER DILERIM. BEN 2001 MODEL 1.8 OTOMATIK PROTON ARACIMA BASKET SANAYIDE TOMASETTO KITI TAKTIRDIM. KEŞKE TAKTIRMASAYDIM. ILK 1000 KM. AYARINA GITMEDEN ONCE COK MEMNUNDUM. KM.DE 0.14-0.15 KRŞ. YAKIYORDUM. FAKAT 1000KM. AYARINDAN SONRA YAKIT BIR ANDA 0.18 E CIKTI. DAHA SONRA TEKRAR AYARA GITTIM DUZELDI IKI GUN SONRA 0.20KRS YAKMAYA BASLADI SONRA TEKRAR SONRA TEKRAR VEBU ARADA ARACIMDA BARIZ BIR PERFORMANS KAYBI MEVCUT BU ARADA BEN LPGYI TAKTIRIRKEN AYKUT BEY BANA ABI ''BEGENMEZSEN GEL BUNU SOKUP ZAVOLLI TAKAYIM'' DEMISTI. VE EN SON 1 AY ONCE SIZIN ORAYA GELDIM SAGOLSUNLAR HAKAN BEY VE ISRAFIL BEY ARACIMA BAKTILAR. 0.20 KRS YAKARKEN 0.18E DUSTU. SIMDI ARACIMIN YAKITI TEKRAR 0.20-0.22 KRS ARASI PERFORMANS KAYBIM MEVCUT. BEN BU KITI ISTEMIYORUM ALIN BUNU ZAVOLLİ VERİN DEMEK İSTİYORUM. LÜTFEN YARDIMCI OLUN FORUMA BAKIYORUM 2.0 LT ARAC 0.17KRS YAKMIS BIZ 1.8 LT İLE 0.22 YAKIYORUZ. LÜTFEN YARDIMCI OLUN. ARTIK BEN HER AY AYARA GITMEK ISTEMIYORUM RAHATA RAHAT ARABAMA BINMEK ISTIYORUM. YADA GERCEKTEN BU SISTEMI SOKUP ZAVOLLI TAKMAK MUMKUNSE FARKINI VEREYIM DEGISTIRELIM BUNU. SIZE LAFIM YOK BUYUK IHTIMAL ILE MONTAJ IYI YAPILMADI BASKENT SANAYIDE. GEREKIRSE TKRAR BASTAN SIFIRDAN YAPALIM VEYA HERYERINI KONTROL EDELIM.

• LÜTFEN YARDIM ben sıkıntıma çözüm ararken bu siteyi buldum ve hoşuma gitti ve yazılan yazılarada cevap yazıldığını gördüm bu siteyi hazırlayan ve emeği geçen herkese ilk olarak teşekkür ederim . arkadaşlar benim 2000 model opel astra cd otomatik arabam var arabamı ankaradan aldım alalı 3 ay oldu arabamda tomasetto markalı lpg takılı burdan yetkili arkadaşlar varsa sorunuma insanlık namına cevab yazarlarsa kendilerine minnettar kalacağımve sorun şu:araba 120 geçtiğinde (sadece 120yi geçince yapıyor)gazdan ayağımızı aldığımızda arkadan benim izlenimlerime göre ekzozdan patlama sesi gibi ses geliyor bu neden olabilir ve nasıl giderilebilinir
    BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR varsa lütfen cevab yazsın yoksa kafayı yiyecem yada 100 den fazla gaza basamayacagım herhalde
    özellikle kadır beyden cevap bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: SEAWOLFF

KADIR BEY ONCELIKLE IYI GUNLER DILERIM. BEN 2001 MODEL 1.8 OTOMATIK PROTON ARACIMA BASKET SANAYIDE TOMASETTO KITI TAKTIRDIM. KEŞKE TAKTIRMASAYDIM. ILK 1000 KM. AYARINA GITMEDEN ONCE COK MEMNUNDUM. KM.DE 0.14-0.15 KRŞ. YAKIYORDUM. FAKAT 1000KM. AYARINDAN SONRA YAKIT BIR ANDA 0.18 E CIKTI. DAHA SONRA TEKRAR AYARA GITTIM DUZELDI IKI GUN SONRA 0.20KRS YAKMAYA BASLADI SONRA TEKRAR SONRA TEKRAR VEBU ARADA ARACIMDA BARIZ BIR PERFORMANS KAYBI MEVCUT BU ARADA BEN LPGYI TAKTIRIRKEN AYKUT BEY BANA ABI ''BEGENMEZSEN GEL BUNU SOKUP ZAVOLLI TAKAYIM'' DEMISTI. VE EN SON 1 AY ONCE SIZIN ORAYA GELDIM SAGOLSUNLAR HAKAN BEY VE ISRAFIL BEY ARACIMA BAKTILAR. 0.20 KRS YAKARKEN 0.18E DUSTU. SIMDI ARACIMIN YAKITI TEKRAR 0.20-0.22 KRS ARASI PERFORMANS KAYBIM MEVCUT. BEN BU KITI ISTEMIYORUM ALIN BUNU ZAVOLLİ VERİN DEMEK İSTİYORUM. LÜTFEN YARDIMCI OLUN FORUMA BAKIYORUM 2.0 LT ARAC 0.17KRS YAKMIS BIZ 1.8 LT İLE 0.22 YAKIYORUZ. LÜTFEN YARDIMCI OLUN. ARTIK BEN HER AY AYARA GITMEK ISTEMIYORUM RAHATA RAHAT ARABAMA BINMEK ISTIYORUM. YADA GERCEKTEN BU SISTEMI SOKUP ZAVOLLI TAKMAK MUMKUNSE FARKINI VEREYIM DEGISTIRELIM BUNU. SIZE LAFIM YOK BUYUK IHTIMAL ILE MONTAJ IYI YAPILMADI BASKENT SANAYIDE. GEREKIRSE TKRAR BASTAN SIFIRDAN YAPALIM VEYA HERYERINI KONTROL EDELIM.

Merhabalar,

merkez yerimize tekrardan gelirseniz sizden ricam gereken ne ise onu yapalım.

• quote:

Orjinalden alıntı: karakose

LÜTFEN YARDIM ben sıkıntıma çözüm ararken bu siteyi buldum ve hoşuma gitti ve yazılan yazılarada cevap yazıldığını gördüm bu siteyi hazırlayan ve emeği geçen herkese ilk olarak teşekkür ederim . arkadaşlar benim 2000 model opel astra cd otomatik arabam var arabamı ankaradan aldım alalı 3 ay oldu arabamda tomasetto markalı lpg takılı burdan yetkili arkadaşlar varsa sorunuma insanlık namına cevab yazarlarsa kendilerine minnettar kalacağımve sorun şu:araba 120 geçtiğinde (sadece 120yi geçince yapıyor)gazdan ayağımızı aldığımızda arkadan benim izlenimlerime göre ekzozdan patlama sesi gibi ses geliyor bu neden olabilir ve nasıl giderilebilinir
    BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR varsa lütfen cevab yazsın yoksa kafayı yiyecem yada 100 den fazla gaza basamayacagım herhalde
    özellikle kadır beyden cevap bekliyorum

Merhabalar,

öncelikle size cevap vermek bizim görevimiz. yalnız sizden ricam şuanda hangi ildesiniz onu yazarsanız size daha iyi yardımcı olurum. sizi kendi servis veya bayilerime yönlendirerek probleminizi ortadan kaldırmak isterim

• Orjinalden alıntı: ilkerbalta

İlsay dan Kadir Bey bundan 1 hafta önce arıza lambam yandı sizin Başkent Sanayi şubenizde arkadaşlar söndürdüler ama şimdi tekrar yandı arıza lambası sürekli bu şekildemi devam eder yada bunun sürekli yanmaması sağlanabilirmi Çözümü nedir bilgi verirseniz sevinirim.
    KADİR BEY BUNAAN 1 HAFTA ÖNCE YAZMIŞTIM. FAKAT MEŞGULDUNÜZ HERHALDE CEVAP ALAMADIM ŞİMDİ CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.BU ARADA ARIZA LAMBAM KENDİLİĞİNDEN SÖNDÜ AMA 4 GÜN SONRA TEKRAR YANDI ŞU ANDA ARIZA LAMBASI YANIYOR. ÇÖZÜM LÜTFEN
  • cevap yazdığınız iiçin teşekkür ederim.
    bu arada ben amasyalıyım kadir bey siz ce sorun lpg ile araba arasında uyuşmazlık olabilirmi yoksa başka birşey olabilirmi bu patlama 160-170 kadar basıldığında patma şiddeti artıyor .
  • bu yazıyı berlin mühendisliğine yazma gereksinimi hisssettim kendimde
    ilk olarak iyi günler merabalar.
    gördüğüm kadarıyla bana en yakın tomasetto yetkili bayisi samsun berlin mühendislik ben amasyalıyım
    arabamdaki sorunu yazmıştım tekrar yazayım
    araba 120 geçtiğinde (sadece 120yi geçince yapıyor)gazdan ayağımızı aldığımızda arkadan benim izlenimlerime göre ekzozdan patlama sesi gibi ses geliyor bu neden olabilir ve nasıl giderilebilinir
    cevap yazarsanız memnun olurum
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.