Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: selcuk51

İYİ GÜNLER BENDE AYNI FOCUS72 ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI SORUNLARLA KARŞILAŞTIM ARACIM NİSSAN PRİMERA 1.8 LUXOR TOMASTTO MARKAYI SİTENİZDEDE OKUDUM GÜVEN OTO GAZ FİRMASINDAN (!) GÜVENEREK TAKTIRDIM (!) AMA ARACIMA TAKTIRALI 2 AY OLMASINA RAĞMEN 2 HAFTA BİNEMEDİM SÜREKLİ SİGORTASI ATIYORDU 2. GİTTİĞİM ZAMAN TAMİR ETTİK DEDİLER GERİ DÖNDÜM 2 GÜN SONRA YİNE SİGORTASI ATTI GÖTÜRDÜM SABAHTAN AKŞAMA KADAR UĞRAŞTILAR EN SON BULDULAR KABLOLARDAN BİR KISMI EKSOZ GİDEN BORULARDAN BİRİNE DEYDİĞİ İÇİN ERİMİŞ VE SÜREKLİ ŞASE YAPIYORMUŞ AMA BU ARADA BENİM ARABANIN ROLANTİ AYARI BOZULDU ARABA 2000 DEVİRDE ÇALIŞIYOR VE SÜREKLİ KENDİ KENDİNE GAZ VERİYORDU BİR TAMİRCİYE BİR GAZCIYA GİT GEL NEYSE KAÇINCI SEFERDİ BİLMİYORUM BAŞKA BİR NİSSAN ÖZLE SERVİSİNE GİTTİM ORADA ARACIN A/C VALFİNİN BOZULDUĞU SÖYLENDİ AMA BUNU SÖYLEMEK İÇİN 100TL ALDI ARTI PARÇA 300 TL OLDUMU SANA 400 TL FİRMAYA SÖYLEDİM BUNDA BENİM BİR SUÇUM YOK DEDİ AMA BEN TÜPÜ TAKTIRANA KADAR BÖYLE BİR SORUN YOKTU AYRICA 2. GİTTİĞİMDE ARIZA LAMBASI YANIYORDU ''OLUR ABİ BİRAZ ÇALIŞTIĞI ZAMAN GEÇER DEDİLER VE GEÇMEDİ '' HATTA İLSAYA BİR AKŞAM BENİ HADİ ELİMİZDE EKÜ KALMADI DİYE GİTTİK BİLE ,YOKMUŞ ŞUAN ARABAMIM RÖLANTİSİ DÜZELDİ AMA BEN HALA BOZULMASINDAN ŞÜPHELENİYORUM VE BENİM O ARADA GİDEN ZAMANIM VE ARTI 400TL PARAM VE BU İŞ İÇİN SANAYİYE GEL GİT VE BİR KAÇ YERE DAHA GİDİP GELMELERİ SAYMIYORUM ŞİMDİ BEN SİZLERE SORARIM BU SORUNUN KAYNAĞI TÜP MÜDÜR DEĞİL MİDİR? VE BU HUHSUSDA BEN NE YAPABİLİRİM BENİM ŞUAN HEM GÜVENİM SARSILDI TOMASETTO MARKASINA KARŞI HEMDE REZİL OLDUĞUMDA YANIMA KAR KALDI (İLAVE OLARAK BEN ANLAMAM AMA BEYİN VE ŞAMANDIRA DIŞINDAKİ PARAÇALARINDA YERLİ OLDUĞUNU SERVİSE GİTTİĞİM ZAMAN SÖYLEDİLER BELKİ BUDA DOĞRUDUR) İYİBİR İMAJ OLUŞMADI ÇEVREMDEKİ İNSANLARCA SÖZÜNE İTİBAR EDİLEN BİRİYİMDİR KESİNLİKLE İYİ REFERANSIM OLMAYACAĞINIDA BELİRTİRİM

selçuk bey iyi günler

zaten o firma artık bizim bayimiz değil. bayilik sözleşmesi iptal edilmiştir. bir defa bizim servisimize gelmişiniz. Yani yerini biliyorsunuz. sizden ricam müsait olduğunuz birgün servisimize gelip genel kontrolun kendimiz tarafından yapılması. bu şekilde genel kontrol yapıldıktan sonra güvenle aracınıza sorunsuz bir şekilde binebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: masteryoda2009

Kadir Bey tekrar merhabalar,

Kusura bakmayın birkaç gün gecikmeli cevap yazıyorum size ama iş sebebi ile Ankara dışındaydım.Cevaplarınızı ve mailinizi gördüm.Bugün ankaraya (cuma) döndüm ve hemen sizi aradım ama maalesef izinli olduğunuz söylendi.Yarın yani cumartesi için gelip sizinle hem tanışmak hemde anlaştığımız takdirde hemen tomasetto sistemini taktırmak istiyorum.Eğer bugün okursanız yazdıklarımı bana mümkünse maille cep telefonunuzu yada size ulaşabileceğim bir numarayı yazabilirseniz sizi arayıp görüşmek istiyorum.Görüşemesek bile bana yarına (çok erken saatte olmasın lütfen) bir randevu ayarlayabilirseniz çok sevinirim.Sizden haber bekliyorum.

Saygılarımla.

Emre

emre bey iletişim numaralım mail atıldı size
  • Sayın İlsay yetkilisi Kadir bey ve forumdaki tüm arkadaşlara sesleniyorum 2004 Model Ford Focus marka aracıma yaklaşık 2 ay kadar önce Tomasetto marka tüp taktırdım ve iki gün öncede 1000 bakımını yaptırdım şuan için performansından felan memnunum yalnız benim problemim aracın Harareti uzun yolda giderken hararet birden sona dayanıyor 5-10 saniye sonra tekrar eski yerine geliyor ben bunu Çorum daki servisinize sordum bana malesef Focuslar bunu yapıyor dedi bizde çözemedik dedi ve bana Termostatı deldirmemi söyledi ve kış için de yeni bir termostat almamı yazın delik termostatı kışın normal termostatı kullanmamı söyledi
    Şimdi bu problemin çözümü bumudur gerçekten peki benim aracım kışında aynı problemi yapıyor nasıl olacak bunun başka bir çözümü yokmu bu şekilde bir hararetin aracımın motoruna zarar verirmi böyle bir problemle karşılaşan varmı arızayı nasıl giderdiler bana yardımcı olun Lütfen acil olarak cevap bekliyorum saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reci71

Sayın İlsay yetkilisi Kadir bey ve forumdaki tüm arkadaşlara sesleniyorum 2004 Model Ford Focus marka aracıma yaklaşık 2 ay kadar önce Tomasetto marka tüp taktırdım ve iki gün öncede 1000 bakımını yaptırdım şuan için performansından felan memnunum yalnız benim problemim aracın Harareti uzun yolda giderken hararet birden sona dayanıyor 5-10 saniye sonra tekrar eski yerine geliyor ben bunu Çorum daki servisinize sordum bana malesef Focuslar bunu yapıyor dedi bizde çözemedik dedi ve bana Termostatı deldirmemi söyledi ve kış için de yeni bir termostat almamı yazın delik termostatı kışın normal termostatı kullanmamı söyledi
    Şimdi bu problemin çözümü bumudur gerçekten peki benim aracım kışında aynı problemi yapıyor nasıl olacak bunun başka bir çözümü yokmu bu şekilde bir hararetin aracımın motoruna zarar verirmi böyle bir problemle karşılaşan varmı arızayı nasıl giderdiler bana yardımcı olun Lütfen acil olarak cevap bekliyorum saygılarımla

sayın Reci71,

şuan çoruma yakın bir yerdesiniz sanırım. sizden ricam çorum bayimize gittiğinizde bizi aramalarını söylermisiniz. oraya gittiğiniz zaman lütfen bizimle irtibata geçsinler.

aracınız büyük bir ihtimal su yollarında hava mevcut. şayet hava alındığı halde yine yapıyor ise radyatör kapak contası ezilmiş vs. olup ordan anlık da hava alabiliyor.
  • İlsay da ikinci hondamız 2008 civic Premium otomatike de tomasetto sıralı takıldı, inşallah ilk arabamızınki gibi güzel uyum gösterir.
    İlsay çalışanlarına teşekkürler.
  • Arkadaşlar aracınıza lpg takılmadan önce kesinlikle bakımını yaptırın; Yağ, yağ filitresi, hava filitresi, buji ve en önemlisi kilometresi dolmuşsa kesinlikle sibop ayarını yaptırın. çoğu servis siboop ayarını araç kendisi otomatik yapar derler ama yanlış, kesinlikle iyi bir ustaya sibop ayarını yaptırın.
    Lpg taktırdıktan sonra ortaya çıkan sorunların çoğunun sebebi sibop ayarıdır.Rölantinin bozulması devir saatinin stabil olmaması, stop etme v.b Siboplar zamanla sıkışır ve arabanın çekişi düşer biz yakıttandır der geçeriz ama lpg yi taktırınca da araçtaki tüm küçük sorunları tetikler ve büyük sorunlar ortaya çıkar.
    2004 model civic vtech aracım var normalde her 40.000 km de sibop ayarı yapılması gerekir ama aracım lpg li olduğu için her 25.000 km de sibop ayarı yaptırırım ve her yaptırdığımda da emme siboplarının nasıl sıktığını gözümle görüyorum.
    Ayrıca yapılan hatalardan bahsedelim, aracımızı yağ değişimine yada yıkamaya götürüyoruz onlar yapılırken ustaya hadi birde hava filitresine hava tut diyoruz, aracımız lpg li ondan sonra bir bakıyoruzki aracımız çok yakmaya başladı, yakar çünkü her hava filitresi değişimi hava tutulması yeni gaz ayarı gerektirir....
    Yararlı olması dileklerimle...
  • Arkadaşlar arasıra lpg yakıt verilerimizi buradan paylaşsak iyi olur sanırım.

1 lt lpg ile kaç km yol gittiğimizi ve lpg lt. fiyatını, çünkü ilden ile çok farklılıklar var.

2004 Honda civic otomatik: 1lt lpg ile 9.4 km yol yapıyorum şehiriçi Antalya da(1lt:1.620 tl)
  • Merhaba Kadir Bey :
    Ben 10 Nisan 2009 tarihinde Konya'daki servislerinizden Osman Güçlü'ye Tomasetto sıralı sistem LPG taktırdım.Aracım 1997 model Polo Classic.Daha önce hiç ismini duymamıştım.Ancak ustamın tavsiyesi ile
    taktırdım.Ustama güveniyorumdum, daha önceki aracıma da düz LPG sitemi taktırmış ve gayet menmun kalmıştım. Şu cihaz nasılmış kim menmun, kim degil diye bir bakayım dedim bu forum sitesini gördüm. Menmuniyetle gördüm ki pek çok kişi menmun ve sizde ürünüzün arkasında durup herkese cevap veriyorsunuz.
    Ben aracımı Cuma günü öğle saatlerinde aldım ve kullanınca çok beğendim. Cumartesi günde sorun yoktu.Ancak bugün sabah bir işim çıktı giderken gaza geçtikten sonra arabanın çekişi bayağı bir düştü. Gerçi ustama pazar günü olduğundan gösteremedim.Yarın gösterecem inşaallah.Sizce sorun ne olabilirCuma ve Cumartesi günleri arabamı öğlenin sıcak olduğunda çalıştırdım ve gayet çekişi falan iyiydi Bu sabah önceki çekişini bulamadım. Cevabınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sunman321

İlsay da ikinci hondamız 2008 civic Premium otomatike de tomasetto sıralı takıldı, inşallah ilk arabamızınki gibi güzel uyum gösterir.
    İlsay çalışanlarına teşekkürler.

quote:

Arkadaşlar aracınıza lpg takılmadan önce kesinlikle bakımını yaptırın; Yağ, yağ filitresi, hava filitresi, buji ve en önemlisi kilometresi dolmuşsa kesinlikle sibop ayarını yaptırın. çoğu servis siboop ayarını araç kendisi otomatik yapar derler ama yanlış, kesinlikle iyi bir ustaya sibop ayarını yaptırın.
    Lpg taktırdıktan sonra ortaya çıkan sorunların çoğunun sebebi sibop ayarıdır.Rölantinin bozulması devir saatinin stabil olmaması, stop etme v.b Siboplar zamanla sıkışır ve arabanın çekişi düşer biz yakıttandır der geçeriz ama lpg yi taktırınca da araçtaki tüm küçük sorunları tetikler ve büyük sorunlar ortaya çıkar.
    2004 model civic vtech aracım var normalde her 40.000 km de sibop ayarı yapılması gerekir ama aracım lpg li olduğu için her 25.000 km de sibop ayarı yaptırırım ve her yaptırdığımda da emme siboplarının nasıl sıktığını gözümle görüyorum.
    Ayrıca yapılan hatalardan bahsedelim, aracımızı yağ değişimine yada yıkamaya götürüyoruz onlar yapılırken ustaya hadi birde hava filitresine hava tut diyoruz, aracımız lpg li ondan sonra bir bakıyoruzki aracımız çok yakmaya başladı, yakar çünkü her hava filitresi değişimi hava tutulması yeni gaz ayarı gerektirir....
    Yararlı olması dileklerimle...

quote:

Arkadaşlar arasıra lpg yakıt verilerimizi buradan paylaşsak iyi olur sanırım.

1 lt lpg ile kaç km yol gittiğimizi ve lpg lt. fiyatını, çünkü ilden ile çok farklılıklar var.

2004 Honda civic otomatik: 1lt lpg ile 9.4 km yol yapıyorum şehiriçi Antalya da(1lt:1.620 tl)

dilekleriniz ve uyarılarınız için çok teşekkür ederim. sizinde dediğiniz gibi aracınızın benzinde bakımlarının tam olması gerekiyor. benzinde göstermediği arızaları LPG den sonra gösterip problemin LPG den kaynaklandığını düşünen müşterilerimiz de çıkıyor. Benzinde en ufak bir arıza LPG de 2-3 katı fazla göstermektedir. Nedeni de yanmı oranlarının farklılıklarıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hgslk

Merhaba Kadir Bey :
    Ben 10 Nisan 2009 tarihinde Konya'daki servislerinizden Osman Güçlü'ye Tomasetto sıralı sistem LPG taktırdım.Aracım 1997 model Polo Classic.Daha önce hiç ismini duymamıştım.Ancak ustamın tavsiyesi ile
    taktırdım.Ustama güveniyorumdum, daha önceki aracıma da düz LPG sitemi taktırmış ve gayet menmun kalmıştım. Şu cihaz nasılmış kim menmun, kim degil diye bir bakayım dedim bu forum sitesini gördüm. Menmuniyetle gördüm ki pek çok kişi menmun ve sizde ürünüzün arkasında durup herkese cevap veriyorsunuz.
    Ben aracımı Cuma günü öğle saatlerinde aldım ve kullanınca çok beğendim. Cumartesi günde sorun yoktu.Ancak bugün sabah bir işim çıktı giderken gaza geçtikten sonra arabanın çekişi bayağı bir düştü. Gerçi ustama pazar günü olduğundan gösteremedim.Yarın gösterecem inşaallah.Sizce sorun ne olabilirCuma ve Cumartesi günleri arabamı öğlenin sıcak olduğunda çalıştırdım ve gayet çekişi falan iyiydi Bu sabah önceki çekişini bulamadım. Cevabınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

merhabalar,

öncelikle sisteminiz hayırlı olsun. Ustanıza güvenmeniz ile kesinlikle iyi bir seçim yapmışsınız. Lpg sistemi takıldıktan 700 ila 1000 km. sonra tekrar ayara çağırırız müşterilerimizi. çünkü bu zaman zarfında sistem tam anlamıyla oturur. Regülatör içindeki diyaframlar vs. tam alışmış olur. bu ilk ayara geldiğinizde tam olarak ince ayarlar yapılıp komple bakımı yapılır sistemin. bu ayara kadarda fazla yakma, çekiş düşüklüğü, stop etme gibi bu tip problemler olabiliyor. çok rahatsız edici derecedeyse zaten direk servisinize götürün aracınızı. yok hayır değil ise ufak tefek ise 700 - 1000 km. ayara gittiğinizde hepsi bitmiş olacaktır emin olun.
  • MERHABA KADİR BEY BEN YAKLAŞIK 1 AY ÖNCE LPG TAKTIRDIM ŞU AN 560 KM FALAN YAPTIM 22 NİSAN DA ANKARA DIŞINA GİDECEĞİM O ZAMANA KADAR 700-1000 KM Yİ DOLDURAMAZSAM İLK KONTROLE DAHA GEÇ ZAMANDA GELMEM BİR SORUN YARATIRMI YADA ANKARA DIŞINA GİTMEDEN GELİP İLK KONTROLU YAPTIRABİLİRMİYİM. 700-1000 KM KONTROLUNU ERKEN YAPTIRMAK SORUN YARATIRMI YA DA VERİMLİ OLURMU. TEŞEKKÜRLER
  • Merhaba Kadir Bey,
    Ben 2004 Skoda Fabia 1.2 aracıma lpg taktırmayı dusunuyorum 1000TL 10 taksit kampanyanız hala devam ediyormu? ediyorsa yarın gelip sizinle gorusmek ve lpg taktırmak isterim,

saygılarımla
    Mehmet Tosun
  • quote:

Orjinalden alıntı: seal707

Merhaba Kadir Bey,
    Ben 2004 Skoda Fabia 1.2 aracıma lpg taktırmayı dusunuyorum 1000TL 10 taksit kampanyanız hala devam ediyormu? ediyorsa yarın gelip sizinle gorusmek ve lpg taktırmak isterim,

saygılarımla
    Mehmet Tosun

Bir Fabia sahibi olduğunuz için tebrik ederim,çok sevdiğim bir araç,ben malesef bütçe yetersizliği nedeni ile alamadım,içimde uhdedir hep bir fabia görünce içim gider.3 milyarım daha olsa alacağım arabaydı

Umarım LPG li veya LPG siz güzel kullanırsınız.Mutlu kalın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerbalta

MERHABA KADİR BEY BEN YAKLAŞIK 1 AY ÖNCE LPG TAKTIRDIM ŞU AN 560 KM FALAN YAPTIM 22 NİSAN DA ANKARA DIŞINA GİDECEĞİM O ZAMANA KADAR 700-1000 KM Yİ DOLDURAMAZSAM İLK KONTROLE DAHA GEÇ ZAMANDA GELMEM BİR SORUN YARATIRMI YADA ANKARA DIŞINA GİTMEDEN GELİP İLK KONTROLU YAPTIRABİLİRMİYİM. 700-1000 KM KONTROLUNU ERKEN YAPTIRMAK SORUN YARATIRMI YA DA VERİMLİ OLURMU. TEŞEKKÜRLER

merhaba ilker bey.

yok hayır ankara dışına çıkmadan gelip bir kontrol yaptırın yinede. her hangi bir problem olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: seal707

Merhaba Kadir Bey,

saygılarımla
    Mehmet Tosun

merhaba Mehmet bey

kampanyamız evet kısa süreliğine devam ediyor. dilediğiniz zaman gelip uğrayabilirsiniz.
  • bide benim integram ayar tutsa:
  • şaka bir yana benim aracın hikayeside yılan hikayesine döndü.israfil usta mükemmel ayar yapıyor ama minimum 3-4 saat içinde ayar bozuluyor,ve araç lpg de kullanılamaz hale geliyor.hakan beyle görüştüm son bişey deneyeceğiz inşallah olur,çünkü şubattan beri git gel git gel çok yoruldum,ve sizide çok yordum.herzamanki gibi yardımlarınızı bekliyorum.(not:aracımı şu an benzinde kullanabiliyorum)
  • hakan bey ile görüşmüş iseniz problem yok. getirin bakalım son ne olacak
  • arkadaşlar uzun zamandır yazı yazamadım ama aracımla bir uzun yol yaptım ve bursadan 1,58 den 50 tl lik gaz aldım ve ankaraya geldiğimde hala gazım bitmemişti yaklaşık 410 km yaptım yakıt olarak performans olarak çok memnun kaldım tomasetto ya teşekkür ederim. 1000 km yi geçti hala bir problem yaşamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msh45msh

arkadaşlar uzun zamandır yazı yazamadım ama aracımla bir uzun yol yaptım ve bursadan 1,58 den 50 tl lik gaz aldım ve ankaraya geldiğimde hala gazım bitmemişti yaklaşık 410 km yaptım yakıt olarak performans olarak çok memnun kaldım tomasetto ya teşekkür ederim. 1000 km yi geçti hala bir problem yaşamadım.

hakan bey değerleriniz çok güzel. iyi günlerde kullanın. Yalnız 1.000 km. bakıma gelmedeniz sanırım, yinede tekrar servisimize uğrayın muhakkak.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.