Tomasetto sıralı gaz sistemleri
769 Cevap113335 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     3 [5] 7 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

231 Mesaj
2 Mart 2009; 9:30:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orjinalden alıntı: erenyorum

HONDA CIVIC MARKA ARACIMA 2 HAFTA ÖNCE İLSAY OTOMOTİVDE TOMASETTO MARKA KİT TAKTIRMAYA GİTTİM,DAHA ÖNCEDEN RANDEVU ALMIŞTIM VE BİRAZ DA BİLGİLENME AMAÇLI SORULARIM OLMUŞTU TABİ BU SORULAR LPG DEN HİÇ ANLAMAYAN BİRİ GİBİ HİSSETTİREREK VE İLGİLENEN ARKADAŞ DÖKTÜRMEYE BAŞLADI TABİ BU ARADA TOMASETTO NUN STRATEJİK EKONOMİK VE KALİTE AÇISINDAN NE SEVİYEDE OLDUĞUNU BİLİYORUM BİRÇOK MARKAYA ÜRETİM YAPTIĞINI TEKNOLOJİSİNİ VS VS.....HERNEYSE RANDEVUYA SADIK KALAMAYARAK 1 HAFTA GECİKMEYLE MONTAJA GİTTİM,HEMEN HONDA CİVİC GİRDİ ATÖLYEYE DEPODAN TOMASETTO KİT ÇIKARILDI ÜZERİNDEDE HONDA YAZIYOR BU ARADA VE ARKADAŞLAR HALA BANA SAF MUAMELESİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR ARDINDAN KUTUYU AÇTIM
TOMASETTO KİT İÇİNDEN ÇIKAN MALZEMELER
1.İÇİNDEN ÇIKAN GAZ ECU SU İLE OYNANMIŞTI VİDALAR SÖKÜLMÜŞ ECU AÇILMIŞ MÜDAHELE EDİLMİŞ SONUÇTA TORNAVİDA İZİ VARDI
2.ŞAMANDIRA TAMAMEN YERLİ OLAN ALDESA MARKA ŞAMANDIRAYDI, E İNSAF BE ANLAMASAK KABACA BİR TABİR OLACAK AMA GEÇİRECEKSİNİZ.
3.MONTAJIN BİTİMİNDEKİ SÜPRİZ STEPNE DEPO TAKTIK 50 LİRA DAHA VERECEKSİN,GERÇEKTEN YAZIK PAZARLIK BİTİYOR VE SON SÜPRİZ.
VE HEMEN ARDINDAN BURADA BULUNMANIZ YANİ SERVİSTE DURMAK YASAK SİZ YUKARDA ÇAYINIZI YUDUMLARKEN BİZ MONTAJI YAPALIM SERVİSTEDE BİR ADET KAMERA VAR GÜYA YUKARDAN ARABANI İZLİYORSUN MEŞUR OLDUK KAMERADAYIZ..
TABI BUNLAR OLURKEN USTA MONTAJA BAŞLADI BİLE BELKİDE SIRF O USTANIN HATRINA OLDU BU MONTAJ YOKSA ÇEKİP GELECEKTİM.SERVİS OLAYINADA İTİRAZ ETTİM BENİ HİÇBİR GÜÇ BU SERVİSTEN ÇIKARAMAZ DEDİM VE ÇIT ÇIKMADI YETKİLİ ARKADAŞLARDAN.MONTAJ BİTENE KADAR İZLEDİM.
ŞİMDİLİK MEMNUNUM BAKALIM AYAR YAPTIRMAYA VE PROBLEM GİDERMEYE GİTTİĞİMDE NASIL DAVRANACAKLAR.

SAYIN İLSAY YETKİLİLERİ MÜŞTERİYİ TEKNİK ANLAMDA KESİNLİKLE KÜÇÜMSEMEYİN SEN TEK MARKA İLE UĞRAŞIRKEN MÜŞTERİ BİNBİR MARKA ARAŞTIRARAK BİLGİ SAHİBİ OLUYOR.KALDI Kİ KARŞINIZDA MAKİNA-PROGRAM TEKNİSYENİ VAR.

EREN ÖZMEN

eren bey merhabalar,

sizin aracınız ve montajınız ile bilgi aldım arkadaşlardan. şamandıra olayı bir yanlışlık vs. olduğunu ve hemen değiştirildiğini söylediler. Yani aracınızda şuan TOMASETTO şamandıra var dimi. ayrıca stepne tank farkını diğer tüm LPG firmalarını araştırın %90 nında bu fark vardır. ki sizede en başta söylenmiş ama ya anlaşılmadı veya arkadaş net olarak size anlatamadı. birde şamandıra olayı olunca bu 50 tlik farkıda almamışlar zaten. şuan aracınızda bir problemin olmadığını söylemişsiniz umarım bu şekilde devam eder. ve lütfen sizden ricam muhakkak problem dahi olmasa 700-1000 km. arası gibi tekrar uğrayıp son ayarınızı yaptırmanız.

birde son olarak gelen müşterilerimizi SAF yerine koymayın demişsiniz. Bizim kesinlikle böyle bir ne niyetimiz nede amacımız var. Bize gelen müşteriler malum birçok kesimden geliyorlar. bizde markanın kalitesini vs. vs. anlatmak zorundayız. Ama siz kendinizi ve ünvanınızı tanıtmış olsaydınız size daha teknik veya neyi merak ediyorsanız o cevaplanırdı.

Aracınızı aileniz ile birlikte ekonomik olarak kullanmanız dileğiyle.

Tomasetto Türkiye Distribütörü İlsay Otomotiv.

231 Mesaj
2 Mart 2009; 9:34:19 

quote:

Orjinalden alıntı: cancin965

TOMASETTO kullanmıyorum LANDİ (landirenzo değil) kullanıyorum . Bundan önceki Honda ma da landi taktırdığım için ve sorun yaşamadığım için landi tercih ettim, fakat İzmir 3. Sanayideki ustam bu aracına TOMASETTO takalım daha ekonomik - ucuz dedi ben yanaşmadım , ama şunu samimiyetle söyleyeyimki ustama inandım. Ama daha önceden denemiş tecrübe edilmiş bir kit olduğundan LANDİ de karar kıldım ve herzamanki gibi sorunsuz biniyorum. Buraya landi nin reklamı olsun diye yazmıyorum bu forumlarda landinin topici bile yok.

Ama şunu söyleyeyim Landi taktırmasaydım prins,brc,atiker,zovoli,tartarini ....vs. taktırmayacaktım. Tercihim TOMASETTO olacaktı. Taktırmayı düşünen arkadaşlar araştırsınlar bu kit bence de fiyat performans , sorunsuzluk ... vb.. diğer kitlerden önde.
Nasip belki yeni kasa honda alırsam TOMASETTO taktırırım.

Hayırlısı diğer markada olsa aracınızda problemsiz bir şekilde binmeniz güzel. İnşallah birgün TOMASETTO farkınıda yaşarsınız

7 Mesaj
2 Mart 2009; 10:14:20 

quote:

Orjinalden alıntı: tomasetto ilsay

quote:

HONDA CIVIC MARKA ARACIMA 2 HAFTA ÖNCE İLSAY OTOMOTİVDE TOMASETTO MARKA KİT TAKTIRMAYA GİTTİM,DAHA ÖNCEDEN RANDEVU ALMIŞTIM VE BİRAZ DA BİLGİLENME AMAÇLI SORULARIM OLMUŞTU TABİ BU SORULAR LPG DEN HİÇ ANLAMAYAN BİRİ GİBİ HİSSETTİREREK VE İLGİLENEN ARKADAŞ DÖKTÜRMEYE BAŞLADI TABİ BU ARADA TOMASETTO NUN STRATEJİK EKONOMİK VE KALİTE AÇISINDAN NE SEVİYEDE OLDUĞUNU BİLİYORUM BİRÇOK MARKAYA ÜRETİM YAPTIĞINI TEKNOLOJİSİNİ VS VS.....HERNEYSE RANDEVUYA SADIK KALAMAYARAK 1 HAFTA GECİKMEYLE MONTAJA GİTTİM,HEMEN HONDA CİVİC GİRDİ ATÖLYEYE DEPODAN TOMASETTO KİT ÇIKARILDI ÜZERİNDEDE HONDA YAZIYOR BU ARADA VE ARKADAŞLAR HALA BANA SAF MUAMELESİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR ARDINDAN KUTUYU AÇTIM
TOMASETTO KİT İÇİNDEN ÇIKAN MALZEMELER
1.İÇİNDEN ÇIKAN GAZ ECU SU İLE OYNANMIŞTI VİDALAR SÖKÜLMÜŞ ECU AÇILMIŞ MÜDAHELE EDİLMİŞ SONUÇTA TORNAVİDA İZİ VARDI
2.ŞAMANDIRA TAMAMEN YERLİ OLAN ALDESA MARKA ŞAMANDIRAYDI, E İNSAF BE ANLAMASAK KABACA BİR TABİR OLACAK AMA GEÇİRECEKSİNİZ.
3.MONTAJIN BİTİMİNDEKİ SÜPRİZ STEPNE DEPO TAKTIK 50 LİRA DAHA VERECEKSİN,GERÇEKTEN YAZIK PAZARLIK BİTİYOR VE SON SÜPRİZ.
VE HEMEN ARDINDAN BURADA BULUNMANIZ YANİ SERVİSTE DURMAK YASAK SİZ YUKARDA ÇAYINIZI YUDUMLARKEN BİZ MONTAJI YAPALIM SERVİSTEDE BİR ADET KAMERA VAR GÜYA YUKARDAN ARABANI İZLİYORSUN MEŞUR OLDUK KAMERADAYIZ..
TABI BUNLAR OLURKEN USTA MONTAJA BAŞLADI BİLE BELKİDE SIRF O USTANIN HATRINA OLDU BU MONTAJ YOKSA ÇEKİP GELECEKTİM.SERVİS OLAYINADA İTİRAZ ETTİM BENİ HİÇBİR GÜÇ BU SERVİSTEN ÇIKARAMAZ DEDİM VE ÇIT ÇIKMADI YETKİLİ ARKADAŞLARDAN.MONTAJ BİTENE KADAR İZLEDİM.
ŞİMDİLİK MEMNUNUM BAKALIM AYAR YAPTIRMAYA VE PROBLEM GİDERMEYE GİTTİĞİMDE NASIL DAVRANACAKLAR.

SAYIN İLSAY YETKİLİLERİ MÜŞTERİYİ TEKNİK ANLAMDA KESİNLİKLE KÜÇÜMSEMEYİN SEN TEK MARKA İLE UĞRAŞIRKEN MÜŞTERİ BİNBİR MARKA ARAŞTIRARAK BİLGİ SAHİBİ OLUYOR.KALDI Kİ KARŞINIZDA MAKİNA-PROGRAM TEKNİSYENİ VAR.

EREN ÖZMEN

eren bey merhabalar,

sizin aracınız ve montajınız ile bilgi aldım arkadaşlardan. şamandıra olayı bir yanlışlık vs. olduğunu ve hemen değiştirildiğini söylediler. Yani aracınızda şuan TOMASETTO şamandıra var dimi. ayrıca stepne tank farkını diğer tüm LPG firmalarını araştırın %90 nında bu fark vardır. ki sizede en başta söylenmiş ama ya anlaşılmadı veya arkadaş net olarak size anlatamadı. birde şamandıra olayı olunca bu 50 tlik farkıda almamışlar zaten. şuan aracınızda bir problemin olmadığını söylemişsiniz umarım bu şekilde devam eder. ve lütfen sizden ricam muhakkak problem dahi olmasa 700-1000 km. arası gibi tekrar uğrayıp son ayarınızı yaptırmanız.

birde son olarak gelen müşterilerimizi SAF yerine koymayın demişsiniz. Bizim kesinlikle böyle bir ne niyetimiz nede amacımız var. Bize gelen müşteriler malum birçok kesimden geliyorlar. bizde markanın kalitesini vs. vs. anlatmak zorundayız. Ama siz kendinizi ve ünvanınızı tanıtmış olsaydınız size daha teknik veya neyi merak ediyorsanız o cevaplanırdı.

Aracınızı aileniz ile birlikte ekonomik olarak kullanmanız dileğiyle.

KUTUDAN ÇIKANLAR GERÇEKTEN ÜZÜCÜYDÜ MUTLAKAKİ DEĞİŞTİRİLİR O PARÇANIN MONTAJI YAPILSADA SÖKÜLÜP TOMASETTO MARKA ŞAMANDIRA VS.. TAKILIR SORUN OLACAĞINI ZANNETMİYORUM AMA BENİM KUTUM OLMASIDA HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL O KUTUDA OLMAMASI GEREKEN MALZEME VARDI.AYRICA STEPNE DEPO DA KONUŞULMUŞTU FARK ALMAYIZ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL DENMİŞTİ.ŞUNUDA BELİRTEYİM MONTAJI YAPAN USTA GERÇEKTEN BU İŞİ ÇOK İYİ YAPIYO İŞÇİLİK KUSURSUZ USTA ARKADAŞA DA TEŞEKKÜR EDERİM.ŞİMDİLİK BİR SIKINTI YOK LPG DE AMA SIZDIRMAZLIKTAN EMİN OLMAK VE AYAR İÇİN GELECEĞİM.İYİ GÜNLER,İYİ ÇALIŞMALAR.(BU ÜZÜCÜ OLAYIDA DEPOCU ARKADAŞIN BİR ANLIK DALGINLIĞI OLARAK KABUL EDİYORUM)

231 Mesaj
2 Mart 2009; 14:22:47 

quote:

KUTUDAN ÇIKANLAR GERÇEKTEN ÜZÜCÜYDÜ MUTLAKAKİ DEĞİŞTİRİLİR O PARÇANIN MONTAJI YAPILSADA SÖKÜLÜP TOMASETTO MARKA ŞAMANDIRA VS.. TAKILIR SORUN OLACAĞINI ZANNETMİYORUM AMA BENİM KUTUM OLMASIDA HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL O KUTUDA OLMAMASI GEREKEN MALZEME VARDI.AYRICA STEPNE DEPO DA KONUŞULMUŞTU FARK ALMAYIZ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL DENMİŞTİ.ŞUNUDA BELİRTEYİM MONTAJI YAPAN USTA GERÇEKTEN BU İŞİ ÇOK İYİ YAPIYO İŞÇİLİK KUSURSUZ USTA ARKADAŞA DA TEŞEKKÜR EDERİM.ŞİMDİLİK BİR SIKINTI YOK LPG DE AMA SIZDIRMAZLIKTAN EMİN OLMAK VE AYAR İÇİN GELECEĞİM.İYİ GÜNLER,İYİ ÇALIŞMALAR.(BU ÜZÜCÜ OLAYIDA DEPOCU ARKADAŞIN BİR ANLIK DALGINLIĞI OLARAK KABUL EDİYORUM)

anlayışınız için teşekkür ederim.

7 Mesaj
2 Mart 2009; 14:36:19 

seat toledo 1.6 8 valf şehiriçi yaklaşık 200 - 220 lira yakıt var normal mi. Bana sanki fazla gibi geliyor. Ama ayarlarda bir problem var mı acaba. Tomesetto marka lpg mi daha 4000 km önce taktırdım. Yada benim aracın yakıtı mı fazla acaba. Teşekkür ederim.

231 Mesaj
2 Mart 2009; 17:41:18 

quote:

Orjinalden alıntı: zeynel0101

seat toledo 1.6 8 valf şehiriçi yaklaşık 200 - 220 lira yakıt var normal mi. Bana sanki fazla gibi geliyor. Ama ayarlarda bir problem var mı acaba. Tomesetto marka lpg mi daha 4000 km önce taktırdım. Yada benim aracın yakıtı mı fazla acaba. Teşekkür ederim.

aracınızın yakıtı biraz fazla. taktırdıktan sonra 1000 km. içerisinde hiç ayara gittinimiz mi taktırdığınız bayiye. şayet ankara iseniz servislerimizden bir tanesine gelerek gerekli kontrolleri yapmakta yarar var.

46 Mesaj
2 Mart 2009; 17:46:17 

quote:

Zeynel0101 Bey,

1.6 8 valf için vermi,ş oldugunuz yakıt verılerı normalın uzerınde... En kısa zamanda Ostim merkezimize uğramanızı çayınızı içerken arkadaşlarımızda aracınızla ilgilenir ve sorunu çözerler...

İyi Günler...

13 Mesaj
2 Mart 2009; 18:28:58 

hacı ali bey merhabalar.ben bu hafta gelecektim,gelemedim(araba biraz km yapması açısındanda gelememem isabet oldu)sızdırmazlık raporu içi c.tesi ostimden faydalanabilirmiyim?

231 Mesaj
2 Mart 2009; 19:06:17 

quote:

Orjinalden alıntı: bosporuss06

hacı ali bey merhabalar.ben bu hafta gelecektim,gelemedim(araba biraz km yapması açısındanda gelememem isabet oldu)sızdırmazlık raporu içi c.tesi ostimden faydalanabilirmiyim?

problem değil. sızdırmazlık raporunu ostimden c.tesi günü öğle mesaisinde bitiyor. öğleden önce alabilirsiniz yani. öğleden sonra da muayneyi halledersiniz. muayne c.tesi de açık ve kimse olmuyor.

7 Mesaj
3 Mart 2009; 12:10:09 

Seat Toledo aracımı alalı dah 1 ay oldu. Ama tüp takalı 3000-4000 km olmuş. En son alırken makinaya taktılar ayar yapıldı dediler ama . LPG sakaryada cemalettin bey tarafından takılmış. Araç Wosvagen Bora ile aynı özelliklere sahip bir araç . Aracın 75000 bakımlarıda yapılmıç Araç şu anda 77500 km de. Diğer kısımlardan birşeyler olacağını düşümnmüyorum ben. Servise gitmemi önerir misiniz? Ben Kocaelideyim. Kocaelide bayiniz yok mu? Bir de Yakıt Tasarrufu sağlamak için Sürüş tekniği bilgileri verirseniz seviniri. Pek Acemi şöför değilim ama püf noktalar mutlaka vardır. Ayar yaparken nelere dikkat ediliyor. Performans azaltarak yakıt tasarrufu felan yapılmaz değil mi? Şimdiden teşekkür ederim.

231 Mesaj
3 Mart 2009; 14:44:07 

quote:

Seat Toledo aracımı alalı dah 1 ay oldu. Ama tüp takalı 3000-4000 km olmuş. En son alırken makinaya taktılar ayar yapıldı dediler ama . LPG sakaryada cemalettin bey tarafından takılmış. Araç Wosvagen Bora ile aynı özelliklere sahip bir araç . Aracın 75000 bakımlarıda yapılmıç Araç şu anda 77500 km de. Diğer kısımlardan birşeyler olacağını düşümnmüyorum ben. Servise gitmemi önerir misiniz? Ben Kocaelideyim. Kocaelide bayiniz yok mu? Bir de Yakıt Tasarrufu sağlamak için Sürüş tekniği bilgileri verirseniz seviniri. Pek Acemi şöför değilim ama püf noktalar mutlaka vardır. Ayar yaparken nelere dikkat ediliyor. Performans azaltarak yakıt tasarrufu felan yapılmaz değil mi? Şimdiden teşekkür ederim.

anladım. aracınız yakıtları çok abartılacak kadar fazla değil. siz yinede madem yeni aldınız bi servise götürmenizde yarar var. bu hem aracınız genel kontrolünü yaptırmak için hemde problemli bir yeri varmı yokmu ona bakarlar. şayet birşey çıkmaz ise tekrar cemalettin beye götürürseniz kontrollerini yapsın ve genel ayarına bi baksın. yakıt tasarrafu için de ayrı bir sürüş tekniği vs. yok. yani benzinde aracınızı nasıl kullanıyorsanız o şekilde devam edebilirsiniz. genel olarak soruyorsanız aracınız limitlerini zorlamadan normal devirlerinde kullanmanız yeterli. Performans azaltarak tasarruf yapma şansınız da maaselef şansımız yok. yani net ayar olması gereken ayar neyse onun olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomasetto ilsay -- 3 Mart 2009; 16:21:14 >

5 Mesaj
8 Mart 2009; 14:45:15 

herkeze selamlar aracıma tomasetto taktıralı yaklaşık 1 hafta oldu toyota 1,6 terra otomatik performans kaybı şimdiye kadar görmedim ama aracı benzinli olarak hiç kullanmadığım için yakıt konusunda bir fikrim yok ortalama ne kadar yol yapmam lazım .....
ayrıca araca 64 lt lik gaz aldım ve şu anda 300 km oldu ve çeyrek depo gaz görünüyor
ortalama kaç km yapmam gerekir aracın otomatik olması bunu değiştirirmi teşekkürler

-- MSH --

5 Mesaj
8 Mart 2009; 14:47:19 

ayrıca ilsay lpg den gayet memnun kaldım arkadaşlara teşekkür ederim ilgilerinden dolayı inşaallah bir defalık değildir. bunu zamanla görüp paylaşacağız

-- MSH --

231 Mesaj
9 Mart 2009; 9:19:58 

quote:

Orjinalden alıntı: msh45msh

herkeze selamlar aracıma tomasetto taktıralı yaklaşık 1 hafta oldu toyota 1,6 terra otomatik performans kaybı şimdiye kadar görmedim ama aracı benzinli olarak hiç kullanmadığım için yakıt konusunda bir fikrim yok ortalama ne kadar yol yapmam lazım .....
ayrıca araca 64 lt lik gaz aldım ve şu anda 300 km oldu ve çeyrek depo gaz görünüyor
ortalama kaç km yapmam gerekir aracın otomatik olması bunu değiştirirmi teşekkürler

hakan bey merhabalar,

öncelikle aracınıza dönüşüm daha çok yeni. yakıtta bir tutarsızlık görülebilir. onun için şuan kaç km. yapması gerekir veya kaç km. daha yapar gibi yorumlar pek doğru olmaz. aracınızla 700 - 1000 km. daha yaptıktan sonra tekrar servisimize gelip son ayar yapılması gerekiyor. o zaman net ölçüm yapabiliriz.

quote:

Orjinalden alıntı: msh45msh

ayrıca ilsay lpg den gayet memnun kaldım arkadaşlara teşekkür ederim ilgilerinden dolayı inşaallah bir defalık değildir. bunu zamanla görüp paylaşacağız

biz teşekkür ederiz, zamanla bizim sadece montajı yapıp parayı alana kadar değil, her zaman yanınızda olduğumuzu göreceksiniz.

149 Mesaj
9 Mart 2009; 20:09:06 

dün test ettim arkadaşlar 20 tl lik gazla tam 130 km yol yaptım ankara şehir içinde aracım megane ıı sedan 2006 model 1600cc.tomasetto ya teşekkür ederim ve herkese tavsiye ediyorum 20ytl/130 km=154 krş

231 Mesaj
10 Mart 2009; 9:06:00 

biz teşekkür ederiz, aracınızı iyi günlerde kullanınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Mart 2009; 13:49:38 

Arkadaşlar Bende tomasetto kullanıyorum, yaklaşık 11 ay oldu ve hiç sorun yaşamadım ayrıca serviste gördüğüm ilgiden gayet memnunum. Kim nederse desin boşuna fazla para veripte yanılmayın...

46 Mesaj
12 Mart 2009; 17:49:23 

quote:

Orjinalden alıntı: neconer

Arkadaşlar Bende tomasetto kullanıyorum, yaklaşık 11 ay oldu ve hiç sorun yaşamadım ayrıca serviste gördüğüm ilgiden gayet memnunum. Kim nederse desin boşuna fazla para veripte yanılmayın...

Memnuniyetiniz ve Tavsiyeniz Bizi Çok Memnun Etti, Çok Teşekkür Ederiz... 10.000km Bakımlarını Aksatmamanızı Tavsiye Eder, Aracınızı Sevdiklerinizle Güzel Günlerde Tasarruflu Kullanmanız Dileriz....

7 Mesaj
12 Mart 2009; 20:07:04 

Merhaba arkadaşlar bana bu markayı işyerimden bir arkadaşım tavsiye etti fakat o ana kadar adını bile duymadığım bu marka hakkında çok olumlu şeyler söyledi. Bunun üzerine TOMASETTO hakkında biraz araştırma yaptım ve taktıranların çok memnun olduklarını gördüm ve taktırmaya karar verdim. İlsay otomotivin Başkent Sanayi Sitesindeki şubesinden AYKUT beyle görüşerek 11.03.2009 tarihinde TOMASETTO marka lpg sistemini taktırdım. Aykut beyin yoğun ilgisi, güler yüzü, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak verdiği hizmet te ayrı bir mutluluk kaynağıydı. Kendisine teşekkürlerimi bir borç bilirim. Gelelim TOMASETTO' dan memnuniyetime taktıralı 2 gün olmasına rağmen 170-180 km yol yaptım ve şu ana kadar edindiğim izlenim çok olumluydu.Tabi 1 depo lpg kullanıp ölçüm yaptıktan sonra gerçek fikirlerimi söyleyebileceğim. Aracım Ford Focus C-Max Ghia 2005 model ve bu marka aracı olup ta LPG taktırmayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim, çünkü bu araçlarda benzine güç yetmiyor. Fiyat olarak ta çok makul bir sistem 1.050,00 TL 10 ay taksitle. Bence LPG taktırmayı düşünenler ve henüz LPG konusunda tereddütü olanlar bence hiç düşünmeden bu markayı taktırabilirler. Tanımadığınız bir dost tavsiyesidir. TAKTIRIN VE GÜLÜMSEYİN.

231 Mesaj
13 Mart 2009; 9:07:10 

ilker bey çok teşekkürler dilekleriniz için. size aykut bey zaten hatırlatmıştır ama ben yinede hatırlatayım, 700 ila 1000 km. arasında tekrar servisimize uğrayıp son ince ayarları yaptırmanız gerekiyor. İyi günler

13 Mesaj
13 Mart 2009; 11:02:33 

sn.hakan ve hacıali bey,honda integramla ilgili yapmış olduğunuz düzenlemelerden sonra(yaklaşık 3 hafta oldu),genel olarak çok memnunum.yakıt tüketimim ciddi oranda düştü,performansımda düz lpg sistemine göre arttı.yaklaşık 2 haftadır gelmeye çalışıyorum ama işlerimin yoğunluğundan dolayı gelemedim.son ayarlar ve beyinle ilgili değişiklik için gelmem lazım.(test yazılı beyin)pazar günleri açıkmısınız,birde 3 hafta boyunca yaklaşık 500km yol yaptım,bi kere araç giderken durup dururken gaz yememeye ve devir saatide hızlı bi şekilde çıkıp çıkıp inmeye başladı ve sonra araç istop etti.sonra çalıştırmamda gaz sisteminde problem devam etti,benzine aldım benzindende gaz yememeye ve istop etmeye başladı.sonra 1-2 dakika bekleyip benzinde çalıştırdım,normale döndü,gaza aldım gazdada normale döndü.bu arızayı neden yapmış olabilir.

231 Mesaj
13 Mart 2009; 12:13:39 

quote:

sn.hakan ve hacıali bey,honda integramla ilgili yapmış olduğunuz düzenlemelerden sonra(yaklaşık 3 hafta oldu),genel olarak çok memnunum.yakıt tüketimim ciddi oranda düştü,performansımda düz lpg sistemine göre arttı.yaklaşık 2 haftadır gelmeye çalışıyorum ama işlerimin yoğunluğundan dolayı gelemedim.son ayarlar ve beyinle ilgili değişiklik için gelmem lazım.(test yazılı beyin)pazar günleri açıkmısınız,birde 3 hafta boyunca yaklaşık 500km yol yaptım,bi kere araç giderken durup dururken gaz yememeye ve devir saatide hızlı bi şekilde çıkıp çıkıp inmeye başladı ve sonra araç istop etti.sonra çalıştırmamda gaz sisteminde problem devam etti,benzine aldım benzindende gaz yememeye ve istop etmeye başladı.sonra 1-2 dakika bekleyip benzinde çalıştırdım,normale döndü,gaza aldım gazdada normale döndü.bu arızayı neden yapmış olabilir.

aracınızın ufak tefek şeylerin kaldığına sevindim. zaten servisimize geldiğinizde aracınızın komple kontrolleri yapıldıktan sonra bu gaz yememe olayınada zaten bakmış oluruz. iyi günler

1 Mesaj
14 Mart 2009; 2:25:25 

HERKESE MERABALAR BEN DURSUN ALİ ATACAN 12.03.2009 TARİHİNDE İLSAY LPG DE ARACIMA TOMASETTO MARKA TURBO REGÜLATÖRLÜ SIRALI SİSTEM TAKTIRDIM
ARABAM 97 MODEL VW GOLF GTİ 2.0 ABF MOTOR ARAC 1 YILDIR BENDE KORKTUGUMDAN DOLAYI TÜPE YANASAMIYORDUM OLMUYCAGINI DÜŞÜNÜYORDUM BİR
ARKADASIMIN ISRARI VE BENZİNEDE YETİŞEMİYO OLMAM SONUCUNDA SİSTEMİ BAĞLATTIK İNANILMAZ DERECEDE İYİ OLDU SASIRDIK ARABA HİÇ PERFORMANS KAYBETMEDİ
İLSAY LPG NİN İŞCİLİGİNE BİLGİSİNE GÜVEN VE KALİTESİNE DİYCEK YOK BURAYA SIRF BUNLARI YAZMAK İÇİN ÜYE OLDUM ÇÜNKÜ DİGER ARKADASLARIM YANILMASINLAR BUNLARI OKUYUP FİKİR SAHİBİ OLSUNLAR.
BENDE BU FORUMDAN OKUDUGUM MESAJLARLA ORAYA GİTMİŞTİM. BEN COK MEMNUNUM İLSAY LPG YE SONSUZ TEŞEKÜRLER HERKEZE SAYGILARIMI SUNARIM.

231 Mesaj
14 Mart 2009; 9:28:07 

dursun bey ilginiz için teşekkür ederim. aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

2 Mesaj
14 Mart 2009; 16:45:19 

TOMASETTO ACHILLE TEK TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ
öncelikle merhabalar benimde aracıma sıralı lpg taktırma düşüncem var. aracım 98 model megane 1,6 biraz araştırma yaptım en tutulan markalar brc , tartarini ama tabiki bunlarda fiyat olarak pahalı geliyor bana... tomasetto düşünüyorumm ama 10 taksit imkanı bitmiş 7 ye düşmüş ? performans olarak bi düşüş olurmu? birde yakıt olarak ne kadar avantajım olur..? benzinde 300kr yakıyor (şehiriçi) .. kullanılan parçalrla ilgilide bilgilendiriseniz sevnirim..

1146 Mesaj
15 Mart 2009; 1:48:42 

Sayın bulutbey_,

tomasetto'yu güvenle tercih edebilirsiniz, yazılımı Tartarini'nin yazılımı ile aynı olup A.E.B. yazılımı kullanmaktadır. Performans'ta iyi bir usta montaj yapıp iyi bir kalibrasyon gerçekleştirmiş ise kesinlikle sorun yaşamassınız.

Regulator ve Şamandıra üretiminde de 25 yıllık bir ar-ge geçmişine sahip olan tomasetto robotlarla imalatını gerçekleştirmektedir. Böylece parçalarda minimum hata oranı hedeflenmektedir.

Daha fazla ayrıntı için lütfen tıklayınız (link)

quote:

Orjinalden alıntı: bulutbey_

TOMASETTO ACHILLE TEK TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ
öncelikle merhabalar benimde aracıma sıralı lpg taktırma düşüncem var. aracım 98 model megane 1,6 biraz araştırma yaptım en tutulan markalar brc , tartarini ama tabiki bunlarda fiyat olarak pahalı geliyor bana... tomasetto düşünüyorumm ama 10 taksit imkanı bitmiş 7 ye düşmüş ? performans olarak bi düşüş olurmu? birde yakıt olarak ne kadar avantajım olur..? benzinde 300kr yakıyor (şehiriçi) .. kullanılan parçalrla ilgilide bilgilendiriseniz sevnirim..

Berlin Mühendislik
Samsun Otogaz Dönüşüm Servisi
0362 238 0 888
www.berlinmuhendislik.com

231 Mesaj
16 Mart 2009; 9:26:05 

sayın bulutbey_ gerekli bilgileri samsun bayimiz semih bey vermiş.

semih bey ilginiz için teşekkürler.

2 Mesaj
16 Mart 2009; 12:38:02 

ilginize teşekkürler... nevşehirde bayiniz varmı??

7 Mesaj
17 Mart 2009; 10:56:05 

Benim 2004 model fort focus confort marka aracıma yaklaşık 1 ay kadar önce tomesetto marka LPG taktırdım Yanlız kullanalı yaklaşık 800 KM oldu ancak araçta aşırı derecede performans düşüklüğü var ve çok fazla yakıyor uzun yolda 100 kilometrede 12-13 litreyi buluyor Ben LPG yi Kırıkkale de taktırdım ancak Amasya da yım kendim burada servise gidebilirmiyim ayrıca servis ücreti ödüyormuyuz bunları cevaplarsanız sevinirim

focus 2004 confort

7 Mesaj
17 Mart 2009; 11:42:29 

ayrıca benim tankım 40 LT lik tank yalnız 30 LT anca gaz alıyor be neden olabilir acaba hava olabilirmi bu yakıtı ve performansı etkileyebilirmi

focus 2004 confort

1146 Mesaj
17 Mart 2009; 13:58:44 

Amasya'da şuan servisimiz yok, buyrun Samsun'a gelin ben ücretsiz olarak ayarınızı yapayım. Ama forumdan tanıştığımızı söylemeyi unutmayın ;)

Berlin Muhendislik
0362 238 0 888

quote:

Orjinalden alıntı: Reci71

Benim 2004 model fort focus confort marka aracıma yaklaşık 1 ay kadar önce tomesetto marka LPG taktırdım Yanlız kullanalı yaklaşık 800 KM oldu ancak araçta aşırı derecede performans düşüklüğü var ve çok fazla yakıyor uzun yolda 100 kilometrede 12-13 litreyi buluyor Ben LPG yi Kırıkkale de taktırdım ancak Amasya da yım kendim burada servise gidebilirmiyim ayrıca servis ücreti ödüyormuyuz bunları cevaplarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Berlin_ -- 17 Mart 2009; 13:56:19 >

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

7 Mesaj
17 Mart 2009; 14:07:05 

Bana Amasya da Yeni Sanayi sitesinde Ayanlar LPG isimli yerin ismini verdiler ve Tomasetto servis olduğunu söylediler burada servis olup olmadığı hususunda bilgisi olan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reci71 -- 17 Mart 2009; 16:43:56 >

focus 2004 confort

231 Mesaj
17 Mart 2009; 17:43:01 

quote:

Orjinalden alıntı: bulutbey_

ilginize teşekkürler... nevşehirde bayiniz varmı??

FAAL SERVİS OTM. İNŞ. TURZ.
Tel: 0384 212 57 97

diğer illerdeki bayilerimiz için ise http://www.ilsay.com/bayiagi.php adresinden bakabilirsiniz.

1146 Mesaj
17 Mart 2009; 22:17:38 

kim size bu ismi verdi?
quote:

Bana Amasya da Yeni Sanayi sitesinde Ayanlar LPG isimli yerin ismini verdiler ve Tomasetto servis olduğunu söylediler burada servis olup olmadığı hususunda bilgisi olan varmı

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

2 Mesaj
17 Mart 2009; 22:42:36 

s.a benım aracımda 97 model passat 1.8 duz lpg taktırmayı dusunuyorum bazı markalarda aracın arıza lambasınınyandıgı soylenıyor acaba tomasetto sıralı sıstemdede boyle bır sorun oluyormu bılgılendırırsenız sevınırım

1146 Mesaj
17 Mart 2009; 23:50:21 

a.s. Sayın robocok,

arıza lambası tomasetto da hiç bir araçta yanmaz.

Saygılarımla,

quote:

Orjinalden alıntı: robocok

s.a benım aracımda 97 model passat 1.8 duz lpg taktırmayı dusunuyorum bazı markalarda aracın arıza lambasınınyandıgı soylenıyor acaba tomasetto sıralı sıstemdede boyle bır sorun oluyormu bılgılendırırsenız sevınırım

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

7 Mesaj
18 Mart 2009; 8:55:04 

Sayın Berlin Bana bu ismi Kırıkkale de taktırdığım Tomesetto bayisi söyledi Birde size bir şey soracağım benim arabamda tüp taktırdıktan sonra uzun yolda giderken hararet göstergesi birden sona dayanıyor aracı biraz boşa alıpta biraz gaza bastıktan sonra veya kısa bir süre sonra tekrar normale dönüyor bunun tüp ile bir alakası olabilirmi bunun nedeni ne olabilir hararet müşüründe bir arıza olabilirmi bu durum conta yaktırırmı ayrıca Samsun bana biraz uzak Çorum a gitsem olurmu orada da bakım yaptırabilirmiyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reci71 -- 18 Mart 2009; 8:51:27 >

focus 2004 confort

231 Mesaj
18 Mart 2009; 9:13:25 

quote:

sayın reci71,

Amasya da sizin dediğin isimli bir bayimiz şuanda yok. fason olarak yapmaya çalışan servisler olabiliyor. sizden ricam sadece tafamızdan verilmiş olan Yetkili Servislerimize giderseniz probleminiz kalkar. Şuan olarak size en yakın Berlin Muhendislik 0362 238 0 888 SAMSUN (Semih Bey) mevcut. Diğer iller için bayi listemizi görmek için ise http://www.ilsay.com/bayiagi.php adresinden bakabilirsiniz.

7 Mesaj
18 Mart 2009; 9:16:54 

Sayın İlsay yetkilileri Ben Kırıkkale deki bayinizde Tomasetto marka tüp taktırdım bize taktırmadan önce sızdırmazlık raporunu Ankara dan alacağımızı söylemedi taktıktan sonra bize sızdırmazlığın Ankara da yapılacağının kendilerinin yardımcı olacağını yanımıza elaman vereceğini ve yol üceretini de karşılayacağını söyledi biz bir hafta sonra gittiğimizde bize elaman vermemek için hertürlü bahaneyi uydurdu sonuçta biz Ankara yı bilmediğimizi ve yanımıza elaman vermesi konusunda zorlamamız üzerine yanımıza elaman verdi neyse gittik geldik yaptırdık ancak yol ücretimizide karşılamadı üstelik ben Ankara dan merkezinizden Kırıkkale deki bayinize 4 adet tank ve diğer parçalardan malzemede getirdim aracım ile ben buna da ses çıkarmadım ancak bana hiç bir şekilde yol ücreti sorulmadı birde bana Amasya da bayiniz olduğu konusunda bana adres yazdı verdi ancak şuanda öğrendimki Amasya da öyle bir bayiniz yokmuş bu konuda da beni yanılttı yani benim amacım ücret falan değil ancak tüp takıldıktan sonra ilgilenmediler demem o ki Kırıkkalede ki şubenizi uyarmanız ve müşteri ile tüp takıldıktan sonrada ilgilenmelerini müşteriyi doğru bilgilendirmelerini temenni ederim ancak şunuda belirteyim Ankara merkezinize geldiğimde ilginizden memnun kaldım bunun içinde teşekkür ederim şimdi 1000 Km lik bakımını yaptıracağım beni Samsun daki bayiniz sağolsun çağırdı ancak Samsun bana epeyce uzak bana ben Çorum a gitsem yaptırabilirmiyim ayrıca aracımda birtakım sorunlar var mesala sayın Berlin e de söylediğim gibi tüp takıldıktan sonra aracın hararet göstergesinde problem olmaya başladı ayrıca yakıt tüketimi çok fazla ve performans aşırı derecede düştü bunlar giderilebilirmi bunlara cevap verirzeniz çok memnun olurum iyi çalışmalar[/size][/font] [/font][/size][/size]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reci71 -- 18 Mart 2009; 9:13:58 >

focus 2004 confort

7 Mesaj
20 Mart 2009; 21:07:07 

İLSAY'DA HONDA CIVIC MARKA ARACIMA TOMASETTO KİT TAKTIRDIM 1 AYDAN FAZLA OLDU GAYET MEMNUNUM SİSTEM KUSURSUZ ÇALIŞIYOR.BU ARADA MONTAJ İŞÇİLİĞİ KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ VE İLSAYIN TEKNİK KADROSU BU İŞİ KUSURSUZ YAPIYOR.KESİNLİKLE ŞÜPHE DUYMADAN TAKTIRIN.

231 Mesaj
21 Mart 2009; 12:46:46 

quote:

Sayın İlsay yetkilileri Ben Kırıkkale deki bayinizde Tomasetto marka tüp taktırdım bize taktırmadan önce sızdırmazlık raporunu Ankara dan alacağımızı söylemedi taktıktan sonra bize sızdırmazlığın Ankara da yapılacağının kendilerinin yardımcı olacağını yanımıza elaman vereceğini ve yol üceretini de karşılayacağını söyledi biz bir hafta sonra gittiğimizde bize elaman vermemek için hertürlü bahaneyi uydurdu sonuçta biz Ankara yı bilmediğimizi ve yanımıza elaman vermesi konusunda zorlamamız üzerine yanımıza elaman verdi neyse gittik geldik yaptırdık ancak yol ücretimizide karşılamadı üstelik ben Ankara dan merkezinizden Kırıkkale deki bayinize 4 adet tank ve diğer parçalardan malzemede getirdim aracım ile ben buna da ses çıkarmadım ancak bana hiç bir şekilde yol ücreti sorulmadı birde bana Amasya da bayiniz olduğu konusunda bana adres yazdı verdi ancak şuanda öğrendimki Amasya da öyle bir bayiniz yokmuş bu konuda da beni yanılttı yani benim amacım ücret falan değil ancak tüp takıldıktan sonra ilgilenmediler demem o ki Kırıkkalede ki şubenizi uyarmanız ve müşteri ile tüp takıldıktan sonrada ilgilenmelerini müşteriyi doğru bilgilendirmelerini temenni ederim ancak şunuda belirteyim Ankara merkezinize geldiğimde ilginizden memnun kaldım bunun içinde teşekkür ederim şimdi 1000 Km lik bakımını yaptıracağım beni Samsun daki bayiniz sağolsun çağırdı ancak Samsun bana epeyce uzak bana ben Çorum a gitsem yaptırabilirmiyim ayrıca aracımda birtakım sorunlar var mesala sayın Berlin e de söylediğim gibi tüp takıldıktan sonra aracın hararet göstergesinde problem olmaya başladı ayrıca yakıt tüketimi çok fazla ve performans aşırı derecede düştü bunlar giderilebilirmi bunlara cevap verirzeniz çok memnun olurum iyi çalışmalar[/size][/font] [/font][/size][/size]

sayın reci71,

konunuz ile ilgili Kırıkkale Bayimizle görüştüm. gerekli bilgiyi ve gerekli uyarılar yapılmıştır. aracınızın problemlerinin giderilmesi için sizden ricam Kırıkkale bayimiz yetkili makine mühendisi Ali bey ile görüşmeniz. İyi günler dilerim.

231 Mesaj
21 Mart 2009; 12:50:10 

quote:

İLSAY'DA HONDA CIVIC MARKA ARACIMA TOMASETTO KİT TAKTIRDIM 1 AYDAN FAZLA OLDU GAYET MEMNUNUM SİSTEM KUSURSUZ ÇALIŞIYOR.BU ARADA MONTAJ İŞÇİLİĞİ KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ VE İLSAYIN TEKNİK KADROSU BU İŞİ KUSURSUZ YAPIYOR.KESİNLİKLE ŞÜPHE DUYMADAN TAKTIRIN.

dilekleriniz için teşekkür ederim.

6 Mesaj
25 Mart 2009; 1:56:43 

Kadir Bey merhabalar,

Bütün forumu baştan itibaren okudum ve gördüğüm kadarıyla herkesle tek tek ilgileniyosunuz.
Burada insanlara yardımcı olmanız takdire değer bir davranış.Sizi tebrik ediyorum.

1 hafta kadar önce sizin bayilerinizden birinde (Ankara) ismini hatırlayamadığım bir beyden tomasetto tavsiyesi aldım.Gezerken tamamen tesadüf eseri bulduğum bir bayinizdi.Ve inanın tomasetto adını hiç duymamıştım o ana kadar.Bilgi aldıktan sonra internette araştırma yaparken bu forumla karşılaştım.Şimdi burdan edindiğim izlenimle ve sizin insanlara göstermiş olduğunuz bu yakınlıkla tomasetto taktırmayı artık düşünmeye başladım.

Ama takdir edersinizki benimde kafamda hala cevaplanması gereken sorular mevcut.Eğer uygunsa size bazı
sorularım olacak.Burdan mı yoksa pm atarakmı sorayım bunu siz belirleyin.

Eğer sorularıma alacağım cevaplar neticesinde tomasettoya karar verirsem özellikle gelip sizi bulmak
ve sizinle tanışarak yaptırmak istiyorum.

Dolayısıyla ilk sorum bu sistemin bana ne kadara mal olacağı?Bilgi aldığım bayiniz bana oldukça uygun
ve taksit seçenekleri makul bir fiyat sundu.Sizin vereceğiniz fiyat aynı şekilde olursa (ki tüm bayilerde
aynı olacağını tahmin ediyorum) bizzat sizinle çalışmak istiyorum daha öncede belirttiğim gibi.
Aracım opel vectra 2.0 cd 1998 model.

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

Emre

231 Mesaj
25 Mart 2009; 11:05:54 

quote:

Orjinalden alıntı: masteryoda2009

Kadir Bey merhabalar,

Bütün forumu baştan itibaren okudum ve gördüğüm kadarıyla herkesle tek tek ilgileniyosunuz.
Burada insanlara yardımcı olmanız takdire değer bir davranış.Sizi tebrik ediyorum.

1 hafta kadar önce sizin bayilerinizden birinde (Ankara) ismini hatırlayamadığım bir beyden tomasetto tavsiyesi aldım.Gezerken tamamen tesadüf eseri bulduğum bir bayinizdi.Ve inanın tomasetto adını hiç duymamıştım o ana kadar.Bilgi aldıktan sonra internette araştırma yaparken bu forumla karşılaştım.Şimdi burdan edindiğim izlenimle ve sizin insanlara göstermiş olduğunuz bu yakınlıkla tomasetto taktırmayı artık düşünmeye başladım.

Ama takdir edersinizki benimde kafamda hala cevaplanması gereken sorular mevcut.Eğer uygunsa size bazı
sorularım olacak.Burdan mı yoksa pm atarakmı sorayım bunu siz belirleyin.

Eğer sorularıma alacağım cevaplar neticesinde tomasettoya karar verirsem özellikle gelip sizi bulmak
ve sizinle tanışarak yaptırmak istiyorum.

Dolayısıyla ilk sorum bu sistemin bana ne kadara mal olacağı?Bilgi aldığım bayiniz bana oldukça uygun
ve taksit seçenekleri makul bir fiyat sundu.Sizin vereceğiniz fiyat aynı şekilde olursa (ki tüm bayilerde
aynı olacağını tahmin ediyorum) bizzat sizinle çalışmak istiyorum daha öncede belirttiğim gibi.
Aracım opel vectra 2.0 cd 1998 model.

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

Emre

merhaba emre bey,

ilginiz için teşekkür ederim. elimden geldiği kadarıyla vakit ayırmaya çalışıyorum. şayet yararlı oluyorsak ne mutlu bana

tüm sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz. seve seve yanıt veririm. pm vs. gerek yok.

alacağınız cevaplar doğrultusunda şayet TOMASETTO ya karar kılmazsanız bile yinede her şekilde kapımız açık, dilediğiniz zaman gelip çayımızı içebilirsiniz. bundan emin olun.

Şimdi Fiyat konusuna gelince, bir kampanyamız mevcuttu. bu kampanya dahilinde 1000 tl ve 10 taksit imkanı sağlıyorduk. yalnız bu kampanyamız bitti. şayet daha önceden fiyat alan müşterilerimiz olursa onları dahil ediyoruz onun haricinde 1200 tl 10 taksit olarak fiyatımız devam edecek.

umarım en kısa sürede yüz yüze de görüşmek üzere hoşçakalın.

6 Mesaj
26 Mart 2009; 4:21:18 

Kadir Bey tekrar merhabalar,

öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.Sorularımı izninizle sıralayayım :)

Soru 1: Bahsettiğim gibi bayilerinizden birinden aldığım fiyat 950 TL 10 taksit şeklinde idi.Siz ise 1000 TL kampanyası vardı bitti diyorsunuz. Bununla ilgili ne yapabiliriz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Soru 2: Hemen hemen bir çok mesajda arıza göstergesi gibi hatalardan bahsediliyor. Benim karşılaşma olasılığım olan sıkıntılar nelerdir? Ve karşılaştığım her sorunda sıkıntısız yardım alabilecekmiyim?
Soru 3: Garanti süresi ne kadardır ve neleri kapsar? Türkiye'nin her yerinde aynı şekilde geçerlimidir?
Soru 4: Yol yardımı olayınız hala devam ediyormu?
Soru 5: Kutuların içinden farklı parçalar yada kullanılmış parçalar çıktı gibi söylemler okudum böyle bir durum sözkonusumudur?
Soru 6: Sızdırmazlık raporu için yardımcı oluyormusunuz?
Soru 7: Montaj kaç saat sürüyor? Aynı gün sızdırmazlıkda halledilebilirmi eğer yardımcı oluyorsanız?
Soru 8: Maksimum kaçlık tank takılabiliyor? Fiyat farketmediği söylenmişti bana tank ebatında doğrumu?
Soru 9: Sadece forumlardan okuyarak öğrendikleri haricinde hiçbirşey bilmeyen birisi olarak bana montaj esnasında neyin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını gösterip anlatabilirmisiniz?
Soru 10: Tomasetto sıralı sistemini taktırdığımda yüzde kaçlık bir kar sağlayacağım tahmini olarak yakıtta? ve daha önceden takılmış opel vectra 2.0 cd 1998 model araçlardaki yakıt durumunu biliyormusunuz?

Kafamda daha bunlar gibi bir sürü soru var aslında kadir bey ama sizinde vaktinizi almak ve sabrınızı suistimal etmek istemiyorum.Mutlaka sizi ziyarete gelip yüzyüze tanışmayı ve tüm sorularıma birebir yanıt almayı umuyorum.Dolayısıyla en önemli olduğunu düşündüğüm soruları buraya yazdım.Umarım buraya yazarak bir kusur işlememişimdir.Sorularımla vaktinizi aldığım için lütfen kusuruma bakmayın ama tamamen acemi olduğum bir konuda endişeli olmamı anlayışla karşılayacağınızı tahmin ediyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Son olarakta eğer alacağım cevaplar beni tatmin ederse cuma günü için sizden (şahsi olarak sizden) randevu alma ve bu işi sonuçlandırma şansımız varmı öğrenmek istiyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla...

Emre

13 Mesaj
26 Mart 2009; 12:54:28 

Benim honda integranın ayarı yine olmadı,1 haftadır benzinde biniyorum yine.yılan hikayesine döndü benim bu lpg olayı.

6 Mesaj
26 Mart 2009; 14:18:49 

Kadir Bey birde sizin hangi şubede olduğunuzu ve tam adresinizi yazarsanız sevinirim.

Emre

6 Mesaj
27 Mart 2009; 1:17:42 

[font="Times New Roman"][/font]
merhaba
Bende 2001 renault scenic var dün tomasetto lpg sıralı sistem taktırdım aracamı ilk tecrübemde hiç sorun yoktu ve aracım perfomansından hiç birşey kaybetmemişti.İnşallah hep böyle olur gelişmelerden zaman zaman bilgi vereceğim.
Ayrıca çorum tomasetto servisinden enver ve ismail ustaya teşekkürler

erol

231 Mesaj
30 Mart 2009; 8:56:26 

quote:

Kadir Bey tekrar merhabalar,

öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.Sorularımı izninizle sıralayayım :)

Soru 1: Bahsettiğim gibi bayilerinizden birinden aldığım fiyat 950 TL 10 taksit şeklinde idi.Siz ise 1000 TL kampanyası vardı bitti diyorsunuz. Bununla ilgili ne yapabiliriz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Soru 2: Hemen hemen bir çok mesajda arıza göstergesi gibi hatalardan bahsediliyor. Benim karşılaşma olasılığım olan sıkıntılar nelerdir? Ve karşılaştığım her sorunda sıkıntısız yardım alabilecekmiyim?
Soru 3: Garanti süresi ne kadardır ve neleri kapsar? Türkiye'nin her yerinde aynı şekilde geçerlimidir?
Soru 4: Yol yardımı olayınız hala devam ediyormu?
Soru 5: Kutuların içinden farklı parçalar yada kullanılmış parçalar çıktı gibi söylemler okudum böyle bir durum sözkonusumudur?
Soru 6: Sızdırmazlık raporu için yardımcı oluyormusunuz?
Soru 7: Montaj kaç saat sürüyor? Aynı gün sızdırmazlıkda halledilebilirmi eğer yardımcı oluyorsanız?
Soru 8: Maksimum kaçlık tank takılabiliyor? Fiyat farketmediği söylenmişti bana tank ebatında doğrumu?
Soru 9: Sadece forumlardan okuyarak öğrendikleri haricinde hiçbirşey bilmeyen birisi olarak bana montaj esnasında neyin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını gösterip anlatabilirmisiniz?
Soru 10: Tomasetto sıralı sistemini taktırdığımda yüzde kaçlık bir kar sağlayacağım tahmini olarak yakıtta? ve daha önceden takılmış opel vectra 2.0 cd 1998 model araçlardaki yakıt durumunu biliyormusunuz?

Kafamda daha bunlar gibi bir sürü soru var aslında kadir bey ama sizinde vaktinizi almak ve sabrınızı suistimal etmek istemiyorum.Mutlaka sizi ziyarete gelip yüzyüze tanışmayı ve tüm sorularıma birebir yanıt almayı umuyorum.Dolayısıyla en önemli olduğunu düşündüğüm soruları buraya yazdım.Umarım buraya yazarak bir kusur işlememişimdir.Sorularımla vaktinizi aldığım için lütfen kusuruma bakmayın ama tamamen acemi olduğum bir konuda endişeli olmamı anlayışla karşılayacağınızı tahmin ediyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Son olarakta eğer alacağım cevaplar beni tatmin ederse cuma günü için sizden (şahsi olarak sizden) randevu alma ve bu işi sonuçlandırma şansımız varmı öğrenmek istiyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla...

Emre

merhabalar emre bey,

1 - fiyat konusunda yardımcı olabilirim tabiki.
2 - arıza lambası genel olarak ilk takılıp araç 500 ila 1000 km. ilk anlarda yakma riski oluyor genelde. bunun nedeni ise aracın katalitik konvektörü lpg yi okuyamaması. ama 1000 km. ince ayara geldiğinizde bu sorununuz da giderilir şayet yanarsa. ayrıca karşılaşacağınız tüm sıkıntılar için kesinlikle sonuna kadar yanınızdayız.
3 - garanti süresi 2 yıldır. tüm parçaları kapsar.(kullanım kılavuzunda yazan hususlar dahilinde.)türkiyenin her yerinde aynı şekildedir.
4 - Yol yardım uygulamasına ara verildi.
5 - hayır kesinlikle. bir arkadaşımızda olmuştu ki onun da zaten farkına varılır varılmaz hemen değişti. kesinlikle böyle birşey tekrarlanmadı tekrarlanamazda.
6 - Sızdırmazlık raporu için yanınıza bir kişi verebiliriz. zaten sıra vs. pek olmuyor olsa bile maksimum yarım saat içinde geliyor sıra. yani çok çabuk ilerliyor.
7 - montaj 3 ila 4 saat de yapılıyor. şayet sabah 8.30-9.00 gibi aracı bırakırsanız rahatlıkla sızdırmazlığıda alırsınız.
8 - tanklar 32 lt, 40 lt, 50 lt, 60 lt, silindir tanklar bunlardan istediğinizi taktırabilirsiniz ve fiyat değişmez. sadece 40 lt ve 45 lt stepne tanklar var onlarda 50 tl lik fiyat farkı oluşuyor.
9 - bu konuda üzgünüm. montaj esnasında servis alanına girmek kesinlikle yasak. yalnız şöyle bir imkanınız var müşteri bekleme salonumuzda televizyondan servisi izleyebiliyorsunuz. böylece aracınızıda rahatlıkla göz önünde tutabiliyorsunuz.
10- şimdi yakıt olayı tamamiyle kişinin kullanımına bağlı. ama ortalama olarak %40 ile %50 arasında kesinlikle tasarruf sağlarsınız.

sorularınız cevapları bunlar. ama üzgünüm cuma günü vs. yazamadım nedeni malum siteden uzaklaştırma vs. işleri oldu. herneyse, emre bey istediğiniz zaman gelebilir çayımızı içebilirsiniz. iyi günler.

231 Mesaj
30 Mart 2009; 9:00:01 

quote:

Kadir Bey birde sizin hangi şubede olduğunuzu ve tam adresinizi yazarsanız sevinirim.

Emre

emre bey mail attım

231 Mesaj
30 Mart 2009; 9:02:17 

quote:

Orjinalden alıntı: erol38

[font="Times New Roman"][/font]
merhaba
Bende 2001 renault scenic var dün tomasetto lpg sıralı sistem taktırdım aracamı ilk tecrübemde hiç sorun yoktu ve aracım perfomansından hiç birşey kaybetmemişti.İnşallah hep böyle olur gelişmelerden zaman zaman bilgi vereceğim.
Ayrıca çorum tomasetto servisinden enver ve ismail ustaya teşekkürler

gözlemlerinizi bekliyoruz. iyi günlerde kullanın

3462 Mesaj
30 Mart 2009; 22:55:33 

Selamlar Kadir bey..Benim şamandırayla ilgili problemim var..Bugun aniden yakıt seçici anahtarın kırmızı ışık uyarısı verdiğini gördüm..Arızanın nedenini öğrenmek için Kmaraş'taki yetkili servisiniz hedef otogaza gittim..Orada Zeki bey sağolsun aracı bir süre inceledikten sonra arızayı tespit etti.Sonuç olarak aldesa marka şamandıramın arızalı olduğunu yenisiyle değişmesi gerektiğini söyledi..

Ben tomasetto lpg yi kmaraş gaz-tek otogaz'da taktırmıştım..Montaj esnasında kutudan çıkan tomasetto şamandıra yerine bana haber verilmeksizin "aldesa" marka şamandıra takıldı.Yani montaj esnasında yapılan bir manipulasyonla tomasetto şamandıra ile değiştirildi..Bu forumda (2.sayfada) daha önce size bundan bahsetmiştim..

Tomasetto lpg sistemini taktırdığım serviste şu an muhatap bulamıyorum.Zaten şu an bayiniz olarak görünmüyor.. (ilsay lpg nin internet sitesinden baktım)

Şu an için ne yapmam gerekir yardımcı olmanızı bekliyorum..

231 Mesaj
1 Nisan 2009; 9:42:49 

quote:

Orjinalden alıntı: x15

Selamlar Kadir bey..Benim şamandırayla ilgili problemim var..Bugun aniden yakıt seçici anahtarın kırmızı ışık uyarısı verdiğini gördüm..Arızanın nedenini öğrenmek için Kmaraş'taki yetkili servisiniz hedef otogaza gittim..Orada Zeki bey sağolsun aracı bir süre inceledikten sonra arızayı tespit etti.Sonuç olarak aldesa marka şamandıramın arızalı olduğunu yenisiyle değişmesi gerektiğini söyledi..

Ben tomasetto lpg yi kmaraş gaz-tek otogaz'da taktırmıştım..Montaj esnasında kutudan çıkan tomasetto şamandıra yerine bana haber verilmeksizin "aldesa" marka şamandıra takıldı.Yani montaj esnasında yapılan bir manipulasyonla tomasetto şamandıra ile değiştirildi..Bu forumda (2.sayfada) daha önce size bundan bahsetmiştim..

Tomasetto lpg sistemini taktırdığım serviste şu an muhatap bulamıyorum.Zaten şu an bayiniz olarak görünmüyor.. (ilsay lpg nin internet sitesinden baktım)

Şu an için ne yapmam gerekir yardımcı olmanızı bekliyorum..

size pm attım. şamandıranızda problem var ise hemen değiştirilecektir.

13 Mesaj
2 Nisan 2009; 9:07:45 

sn.hakan ve hacı ali bey dikkatine.bildiğiniz üzere aracımdaki problem devam etmekte ve bu problem ecu değiştirilerek giderilecek dediniz ve dün aradım dediğiniz gibi ecu italyadan gelmiş,fakat dün itibarıyle aracım benzindede problem yaratmaya hatta araç yürüyemez hale geldi.problem araç giderken aynen lpg de yaptığı gibi gaz yememeye,ve sonrasında istop etmeye başladı.sonra çalıştırıp tekrar 300-400metre gittikten sonra aynı problemi yapmaya devam ediyor.devir saati belli bir devri geçmiyor ve sonrasında 0 olup aracı istop ettiriyor.tahminime göre lpg sisteminde distirbütöre bağlanan(devri okumak için)kablo aracın kendi beyninede lpgde problemi yansıttırıyor,ve araç gaz kesmeye gaz yememeye ve sonuçta istop edip durmaya başlıyor,sizden acil olarak yardım bekliyorum,çünkü ona göre aracı size getirmeye çalışacağım.(hareket ettirebilirsem tabii)

48 Mesaj
2 Nisan 2009; 11:23:46 

Arkadaşım aracına sibop ayarı yaptır bence...İnşallah düzelir.

Sony Xperia Sola

231 Mesaj
2 Nisan 2009; 12:24:43 

quote:

sn.hakan ve hacı ali bey dikkatine.bildiğiniz üzere aracımdaki problem devam etmekte ve bu problem ecu değiştirilerek giderilecek dediniz ve dün aradım dediğiniz gibi ecu italyadan gelmiş,fakat dün itibarıyle aracım benzindede problem yaratmaya hatta araç yürüyemez hale geldi.problem araç giderken aynen lpg de yaptığı gibi gaz yememeye,ve sonrasında istop etmeye başladı.sonra çalıştırıp tekrar 300-400metre gittikten sonra aynı problemi yapmaya devam ediyor.devir saati belli bir devri geçmiyor ve sonrasında 0 olup aracı istop ettiriyor.tahminime göre lpg sisteminde distirbütöre bağlanan(devri okumak için)kablo aracın kendi beyninede lpgde problemi yansıttırıyor,ve araç gaz kesmeye gaz yememeye ve sonuçta istop edip durmaya başlıyor,sizden acil olarak yardım bekliyorum,çünkü ona göre aracı size getirmeye çalışacağım.(hareket ettirebilirsem tabii)

aracınızın benzidede yapması sanırım benzin sistemindede bir problem olduğunu gösterir. o zaman şöyle yapalım, aracınızı sabah erken (8.30) merkeze bırakırsanız, öncelikle burda biz kendimiz benzin sisteminede lpg sisteminede güzelcene baktıralım. yani bir şekilde bir yerde problem var ise bunu bulalım. ama benzinde ama lpg de. sonra aracınızı size gerçekten problemi giderilmiş bir şekilde teslim edelim.

şayet buraya gelme konusunda sıkınta yaşarsanız telefon ile ulaşırsanız, size yardım gönderebilirim.

iyi günler.

3 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:23:33 

Sn. ilsay yetkilisi, uzun bir araştırma neticesinde bu forumda yazılan mesajları da
dikkate alarak tomasetto kiti taktırmaya karar verdim... aracım 2004 model ford
focus, bir hafta önce Tomasettoyu takdırdım. Taktırdıktan 3 gün sonra araç soğukken
çalıştırdığımda rolantinin yerinde durmadığını, 6 ila 30 devirler arasında gidip
geldiğini ve akabinde stop ettiğini gördüm. Bir müddet sonra arıza ikazınında
yandığını gördüm. Bu durumu ustaya (Günsa Oto/İskenderun) anlattım; kendisi bir
hafta boyunca olabilecek olumsuzlukları not etmemi ve haftasında aracı getirmemi
söyledi. Bir de buna hiç de alışık olmadığım hararette eklenince midem bulanmaya
başladı. Dün haftası olduğu için gerekli kontroller ve oluşan olumsuzlukları
gidermek üzere ustaya gittim. Araç akşama kadar yanında kaldı. Aracı aldığım zaman
problemin giderlmiş olması gerektiğini söyledi, sabah tekrar ederse kendisine
bildirmemi istedi... ve bu sabah aracımı çalıştırdığım zaman rolanti probleminin
(hararet şu anda normal gözüküyor) devam ettiğini ve arıza ikazının tekrar yandığını
gördüm.. Ustaya bildirdim, bana döneceğini söyledi ama dönmedi. Aslında lpg
taktırırken montajın çok önemli olduğunu bilmeme rağmen, artık bu hataya düştüğümü
düşünür oldum. Ürününüz hakkında kötü bir yoruma rastlamadığım halde sanırım montaj
olayında kötüye denk geldim. lütfen yardımcı olunuz, ne yapmam gerekiyor.. sorun
devam ederse sanırım kiti söktürecem. İyi çalışmalar. (yanıtınızı bekliyorum)

231 Mesaj
2 Nisan 2009; 18:36:46 

quote:

Orjinalden alıntı: focus72

Sn. ilsay yetkilisi, uzun bir araştırma neticesinde bu forumda yazılan mesajları da
dikkate alarak tomasetto kiti taktırmaya karar verdim... aracım 2004 model ford
focus, bir hafta önce Tomasettoyu takdırdım. Taktırdıktan 3 gün sonra araç soğukken
çalıştırdığımda rolantinin yerinde durmadığını, 6 ila 30 devirler arasında gidip
geldiğini ve akabinde stop ettiğini gördüm. Bir müddet sonra arıza ikazınında
yandığını gördüm. Bu durumu ustaya (Günsa Oto/İskenderun) anlattım; kendisi bir
hafta boyunca olabilecek olumsuzlukları not etmemi ve haftasında aracı getirmemi
söyledi. Bir de buna hiç de alışık olmadığım hararette eklenince midem bulanmaya
başladı. Dün haftası olduğu için gerekli kontroller ve oluşan olumsuzlukları
gidermek üzere ustaya gittim. Araç akşama kadar yanında kaldı. Aracı aldığım zaman
problemin giderlmiş olması gerektiğini söyledi, sabah tekrar ederse kendisine
bildirmemi istedi... ve bu sabah aracımı çalıştırdığım zaman rolanti probleminin
(hararet şu anda normal gözüküyor) devam ettiğini ve arıza ikazının tekrar yandığını
gördüm.. Ustaya bildirdim, bana döneceğini söyledi ama dönmedi. Aslında lpg
taktırırken montajın çok önemli olduğunu bilmeme rağmen, artık bu hataya düştüğümü
düşünür oldum. Ürününüz hakkında kötü bir yoruma rastlamadığım halde sanırım montaj
olayında kötüye denk geldim. lütfen yardımcı olunuz, ne yapmam gerekiyor.. sorun
devam ederse sanırım kiti söktürecem. İyi çalışmalar. (yanıtınızı bekliyorum)

arızanız kesinlikle giderilecektir. bayi bilgilerini pm olarak attım. iyi günler dilerim

1 Mesaj
3 Nisan 2009; 11:01:29 

İYİ GÜNLER BENDE AYNI FOCUS72 ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI SORUNLARLA KARŞILAŞTIM ARACIM NİSSAN PRİMERA 1.8 LUXOR TOMASTTO MARKAYI SİTENİZDEDE OKUDUM GÜVEN OTO GAZ FİRMASINDAN (!) GÜVENEREK TAKTIRDIM (!) AMA ARACIMA TAKTIRALI 2 AY OLMASINA RAĞMEN 2 HAFTA BİNEMEDİM SÜREKLİ SİGORTASI ATIYORDU 2. GİTTİĞİM ZAMAN TAMİR ETTİK DEDİLER GERİ DÖNDÜM 2 GÜN SONRA YİNE SİGORTASI ATTI GÖTÜRDÜM SABAHTAN AKŞAMA KADAR UĞRAŞTILAR EN SON BULDULAR KABLOLARDAN BİR KISMI EKSOZ GİDEN BORULARDAN BİRİNE DEYDİĞİ İÇİN ERİMİŞ VE SÜREKLİ ŞASE YAPIYORMUŞ AMA BU ARADA BENİM ARABANIN ROLANTİ AYARI BOZULDU ARABA 2000 DEVİRDE ÇALIŞIYOR VE SÜREKLİ KENDİ KENDİNE GAZ VERİYORDU BİR TAMİRCİYE BİR GAZCIYA GİT GEL NEYSE KAÇINCI SEFERDİ BİLMİYORUM BAŞKA BİR NİSSAN ÖZLE SERVİSİNE GİTTİM ORADA ARACIN A/C VALFİNİN BOZULDUĞU SÖYLENDİ AMA BUNU SÖYLEMEK İÇİN 100TL ALDI ARTI PARÇA 300 TL OLDUMU SANA 400 TL FİRMAYA SÖYLEDİM BUNDA BENİM BİR SUÇUM YOK DEDİ AMA BEN TÜPÜ TAKTIRANA KADAR BÖYLE BİR SORUN YOKTU AYRICA 2. GİTTİĞİMDE ARIZA LAMBASI YANIYORDU ''OLUR ABİ BİRAZ ÇALIŞTIĞI ZAMAN GEÇER DEDİLER VE GEÇMEDİ '' HATTA İLSAYA BİR AKŞAM BENİ HADİ ELİMİZDE EKÜ KALMADI DİYE GİTTİK BİLE ,YOKMUŞ ŞUAN ARABAMIM RÖLANTİSİ DÜZELDİ AMA BEN HALA BOZULMASINDAN ŞÜPHELENİYORUM VE BENİM O ARADA GİDEN ZAMANIM VE ARTI 400TL PARAM VE BU İŞ İÇİN SANAYİYE GEL GİT VE BİR KAÇ YERE DAHA GİDİP GELMELERİ SAYMIYORUM ŞİMDİ BEN SİZLERE SORARIM BU SORUNUN KAYNAĞI TÜP MÜDÜR DEĞİL MİDİR? VE BU HUHSUSDA BEN NE YAPABİLİRİM BENİM ŞUAN HEM GÜVENİM SARSILDI TOMASETTO MARKASINA KARŞI HEMDE REZİL OLDUĞUMDA YANIMA KAR KALDI (İLAVE OLARAK BEN ANLAMAM AMA BEYİN VE ŞAMANDIRA DIŞINDAKİ PARAÇALARINDA YERLİ OLDUĞUNU SERVİSE GİTTİĞİM ZAMAN SÖYLEDİLER BELKİ BUDA DOĞRUDUR) İYİBİR İMAJ OLUŞMADI ÇEVREMDEKİ İNSANLARCA SÖZÜNE İTİBAR EDİLEN BİRİYİMDİR KESİNLİKLE İYİ REFERANSIM OLMAYACAĞINIDA BELİRTİRİM

51 51 51