Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sakin olun..Benim iletimi anlamamışsınız..Tomasetto konusunun şikayetten geçilmediğinin ben de farkındayım..
  • sayın dralonewolf yazdıklarınızı okudum.
    Ben Ankara da oturuyorum ve montajı tomasettonun Türkiye distribütörü İlsay otomotivde yaptırdım yazdıklarınızı okuyunca şu sonucu çıkardım demekki İlsay ın diğer illerindeki servisleri Ankara daki merkezden daha kaliteli iş çıkarıyorlar.

Bİrde şunu sormak istiyorum tomasetto markası piyasaya şamandıra ve bunun gibi lpg parçaları imal ederek girdi. Farklı markalarda tomasetto marka şamandıra kullanıyor. Buraya kadar herşey normal. Peki sizin taktırdığınız tomasetto lpg kitinde kullanılan şamandıra markasını yazabilirmisiniz? Ben çevremde daha tomasetto marka şamandıra takılmış olanı göremedimde acaba tomasetto farklı markalara tomasetto marka şamandıra satarken kendi lpg kitinin montajını yaptığında neden kendi markası olan tomasetto şamandıra kullanmıyor merak ettim...

Aracına yeni lpg taktıracak olanlar; Bir kaç lira daha fazla verip montajına ve markasına sahip çıkan bir lpg kiti taktırın derim sonra böyle bizim gibi İLSAYZEDE olmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justinyo -- 15 Aralık 2010; 1:56:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: justinyo

sayın dralonewolf yazdıklarınızı okudum.
    Ben Ankara da oturuyorum ve montajı tomasettonun Türkiye distribütörü İlsay otomotivde yaptırdım yazdıklarınızı okuyunca şu sonucu çıkardım demekki İlsay ın diğer illerindeki servisleri Ankara daki merkezden daha kaliteli iş çıkarıyorlar.

Bİrde şunu sormak istiyorum tomasetto markası piyasaya şamandıra ve bunun gibi lpg parçaları imal ederek girdi. Farklı markalarda tomasetto marka şamandıra kullanıyor. Buraya kadar herşey normal. Peki sizin taktırdığınız tomasetto lpg kitinde kullanılan şamandıra markasını yazabilirmisiniz? Ben çevremde daha tomasetto marka şamandıra takılmış olanı göremedimde acaba tomasetto farklı markalara tomasetto marka şamandıra satarken kendi lpg kitinin montajını yaptığında neden kendi markası olan tomasetto şamandıra kullanmıyor merak ettim...

Aracına yeni lpg taktıracak olanlar; Bir kaç lira daha fazla verip montajına ve markasına sahip çıkan bir lpg kiti taktırın derim sonra böyle bizim gibi İLSAYZEDE olmayın...

arkadaşlar fake sanırım yalancı anlamına geliyor. ancak oldukça gerçek biriyim bence. herneyse. benim aracımdaki şamandıra markası tomasetto. özellikle dikkat etmiştim buna zamanında. ancak depo türk üretimi. sanırım daha ucuza geldiği için yerli üretimi depolar kullanıyorlar. ilsay otomotivi bilmiyorum. ancak izmirde bir çok arkadaşımın kullandığı lpg sistemlerini incelemiş birçok farklı servise gidip birebir malzemeleri ve programları incelemiş biri olarak yazdım yukarıdakileri. başka illerdeki arkadaşları bilemem ama ben izmirde bu konuda mantıklı kararın tomasetto olduğunu düşünüyorum. farkettiyseniz servis ismi falan vermedim. amacım markayı korumak da değil. benim markam değil sonuçta. sadece deneyimlerimi aktardım. tabiiki yazdıklarımın içindeki teknik ayrıntılarda yanılıyor olabilirim. ancak sonuç ortada. olimpiyat köyde oturuyorum balçova da çalışıyorum. yani hergün otobana giriyorum. izmiri bilenler için söylüyorum. balçovadan otobana girdiğinizde tırmanmaya başladığınız yokuşu araca hiçbir eklenti yapılmamış orjinal durumda ve yeni servisten çıkmışken yaklaşık 160-170 km hızla çıkabiliyorken. lpg uyguladıktan sonra benzinle aynı olan performans tüple yaklaşık %5-7 oranında artarak 170-180 oldu. tabii ekonomi de cabası. ancak hemen belirtmek gerekir ki eğer düzenli bakımı kaçırırsanız hemen bu değerler 140 lara düşüyor. bu yüzden aracın motor bakımı ve lpg bakımını mutlaka 5000 km de bir yaptırıyorum. dediğim gibi fake bir kullanıcımıyım bilmiyorum ama yalancı ve gerçek olmayan bir adam değilim.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dralonewolf -- 15 Aralık 2010; 20:53:41 >

• dralonewolf cevap için teşekkürler. Memnun olmanıza inanın çok sevindim. Sonuçta bizlerde müşteriyiz burada amaç birbirimizi eleştirmek değil, ortada ters giden birşeyler olduğu kesin bende aracıma tomasetto lpg kiti taktırdım fakat maalesef şamandıranın markası tomasetto değil sanırım platinca diye bir marka ve ben memnun değilim... artık lpg yüzünden defalarca servise gitmektende bıktım.. elbette bir işte memnun olanların yanında memnun olmayanlarında bulunması gayet normal fakat firmanın ilgisizliği ve şikayetlerin fazla olması montajı yapan firmada ben yaptım oldu mantığının olduğunu gösteriyor.

Sonuçta lpg işi şakaya gelmeyecek bir konu. Başkalarının yaptığı hatanın bedelini siz ve aileniz canınızla ödeyebilirsiniz. Bu işlerin bu kadar para hırsına sahip amatör insanlarla yapılmasına isyan ediyorum.

Burada herkes başından geçenleri anlatıyor. Fakat şunu anladım bundan sonra lpg taktırmak istediğimde üşenmeyip arabama atlayıp Ankara dan İzmir'e geleceğim ve lpg yi orada taktıracağım.. :) Eline her tornavida alan kendini usta zannediyor. İşinin ehli ve yaptığı işin hakkını veren ustalar maalesef çok az...

Herkese kazasız belasız sürüşler....

• quote:

dralonewolf cevap için teşekkürler. Memnun olmanıza inanın çok sevindim. Sonuçta bizlerde müşteriyiz burada amaç birbirimizi eleştirmek değil, ortada ters giden birşeyler olduğu kesin bende aracıma tomasetto lpg kiti taktırdım fakat maalesef şamandıranın markası tomasetto değil sanırım platinca diye bir marka ve ben memnun değilim... artık lpg yüzünden defalarca servise gitmektende bıktım.. elbette bir işte memnun olanların yanında memnun olmayanlarında bulunması gayet normal fakat firmanın ilgisizliği ve şikayetlerin fazla olması montajı yapan firmada ben yaptım oldu mantığının olduğunu gösteriyor.

Sonuçta lpg işi şakaya gelmeyecek bir konu. Başkalarının yaptığı hatanın bedelini siz ve aileniz canınızla ödeyebilirsiniz. Bu işlerin bu kadar para hırsına sahip amatör insanlarla yapılmasına isyan ediyorum.

Burada herkes başından geçenleri anlatıyor. Fakat şunu anladım bundan sonra lpg taktırmak istediğimde üşenmeyip arabama atlayıp Ankara dan İzmir'e geleceğim ve lpg yi orada taktıracağım.. :) Eline her tornavida alan kendini usta zannediyor. İşinin ehli ve yaptığı işin hakkını veren ustalar maalesef çok az...

Herkese kazasız belasız sürüşler....

teşekkür ederim sözleriniz için. yaşadığınız sorunlardan dolayı üzüldüm ben de. ustalar konusunda sizinle aynı fikirdeyim. ancak biraz araştırma yaptıktan sonra lpg ustaları ile iletişiminizde uygun teknik terimlerle konuşunca sizin işi bildiğinizi düşünüp daha dikkatli oluyorlar. forumun bu başlığı öylesine uzun ki 2. günden sonra okumayı bıraktım. neler yaşadığınızı bilmiyorum ama bence en azından şu program olayını bir incelemeniz gerek. bir de şunu unutmamak gerek. doğa şartları da etkili. son günlerde izmir görülmemiş soğuklarla cebelleşiyor. ilginçtir hiç aklıma gelmeyen bişey oldu bu havalar bizim lpg sistemini de etkiledi. önceden 200-300 metre gidince araç lpgye geçiyordu şimdi uzun sürüyor. çünkü araç hemen ısınamıyor. ve geçiş sırasında bir iki tekleme oluyor. eğer bekleyip aracı ısıttıktan sonra yola çıkarsam tekleme olmuyor. bu olay aracın lpgye geçiş ısısının ayarı ile ilgili. benim aracımda bu ısı derecsi 45 e ayarlı. izmir koşulları için sorun olmuyordu. ama sanırım şimdi bu soğuklarda ısıyı biraz düşürmem gerekecek. sonuçlarda bir değişiklik olursa daha sonra söylerim. dediğim gibi olay sadece sistemi iyi kurmak değil iyi yönetmekle ilgili.

saygılar

• Yani kanımca kimse ustalarla aynı dille konuşmak zorunda değil aksine dürüst ustaların müşterinin anlayabileceği seviyede onlarla aynı dili konuşmayı öğrenmesi lazım. Burada sizi yargılamıyorum sakın yanlış anlamayın. Sorun şu ki patronlar bir an önce kısa yoldan zengin olma hevesinde işi yapan çalışanlar ise mutsuz bir şekilde isteksiz baştan savma iş yapıyorlar. Kışın lpg ye geçiş süresinin uzaması gayet normal o konuda herhangi bir sıkıntı yok. Benim sıkıntım montajı yapan kişilerin işi bir an önce bitirebilmek için işe özen göstermeden yaptığı montaj sonucu gaz kaçağı veya su kaçağı ile uğraşmak zorunda olmam ayrıca da lpg seviye göstergesinin 9 defa servise gitmeme rağmen sorununun düzeltilememiş olması.
    Zaten bu gidişle internetten araştıra araştıra bizler daha çok bilgi ve deneyim sahibi olacağız. İlsaydaki çalışanlarla konuştuğumda bi tanesinin eski taksi şoförü olduğunu duyduğumda bayağı şaşırmıştım.
    Havalar ısınsın arabayı evin önüne çekip kendim uğraşıp kendim çözmeyi düşünüyorum bu lpg seviyesiyle ilgili sorunu.Yerli yabancı bir çok sitede araştırıyorum her ne kadar araba tamiri ile bir ilgim olmasada. Mesleğim bilgisayar üzerine ama en azından taksi şoförlüğünden gelip lpg montajı yapanlardan daha hızlı kaparım herhalde bu işi :) İnşallah başarılı olursam burada paylaşıp diğer insanlarada yardımcı olmak istiyorum.

İyi ki böyle forumlar var insanlar sorunlarını anında paylaşarak fikir paylaşımında bulunabiliyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor. İnsanları kolayca kazıklayabileceklerini zanneden zihniyetlerin modası çoktan geçti. Artık bunun farkına varıp kendilerine bir çeki düzen vermeye çalışsalar herkes çok mutlu olacak.

• kesinlikle haklısınız. ama ne yapalım burası türkiye. namusuyla para kazanmanın tercih edilmesi ne yazık ki artık salaklık gibi görülmeye başladı. sonuçta bizim gibi so kullanıcılar zarar görüyor. benim gibi şanslı lanlar ve sizler gibi şanssız olalanlar var. ne diyeyim allah kolaylık versin.
  • İyi dilekleriniz için çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karabey.

Benim aracım 2004 megane ankara İLSAY Firmasında takdırdım.7 ay oldu hemen hemen hergün gidiyorum tüpün bütün barçalatı bozuk çıktı.yakıt olarak 3.50 krs yakıyor ve sureklı ıstop edıyor fırma buna ınanmayıp araba bozuk oldugunu soyledıler bende servısten rapor aldım aracımda herhangı bır sorun yok fırma sahipleri ılgızıs ve vurdum duymazlar bence bu tüpü takdıracak arkadaslar bana ulasın sıze bılgı vere bılırım ben yandım sız yanmayın

DURUMU ÇOK İYİ ÖZETLEMİŞSİN AYNEN KATILIYORUM. SESİMİZİ ÇIKARALIMKİ BAŞKA GARİBANLARIN CANI YANMASIN. TÜP TAKTIRACAKLAR FORUMLARI ÇOK İYİ TAKİP EDİYOR. LPG DÖNÜŞÜMÜ FORUMUNA YAZMAYA DEVAM
  • quote:

Yani kanımca kimse ustalarla aynı dille konuşmak zorunda değil aksine dürüst ustaların müşterinin anlayabileceği seviyede onlarla aynı dili konuşmayı öğrenmesi lazım. Burada sizi yargılamıyorum sakın yanlış anlamayın. Sorun şu ki patronlar bir an önce kısa yoldan zengin olma hevesinde işi yapan çalışanlar ise mutsuz bir şekilde isteksiz baştan savma iş yapıyorlar. Kışın lpg ye geçiş süresinin uzaması gayet normal o konuda herhangi bir sıkıntı yok. Benim sıkıntım montajı yapan kişilerin işi bir an önce bitirebilmek için işe özen göstermeden yaptığı montaj sonucu gaz kaçağı veya su kaçağı ile uğraşmak zorunda olmam ayrıca da lpg seviye göstergesinin 9 defa servise gitmeme rağmen sorununun düzeltilememiş olması.
    Zaten bu gidişle internetten araştıra araştıra bizler daha çok bilgi ve deneyim sahibi olacağız. İlsaydaki çalışanlarla konuştuğumda bi tanesinin eski taksi şoförü olduğunu duyduğumda bayağı şaşırmıştım.
    Havalar ısınsın arabayı evin önüne çekip kendim uğraşıp kendim çözmeyi düşünüyorum bu lpg seviyesiyle ilgili sorunu.Yerli yabancı bir çok sitede araştırıyorum her ne kadar araba tamiri ile bir ilgim olmasada. Mesleğim bilgisayar üzerine ama en azından taksi şoförlüğünden gelip lpg montajı yapanlardan daha hızlı kaparım herhalde bu işi :) İnşallah başarılı olursam burada paylaşıp diğer insanlarada yardımcı olmak istiyorum.

İyi ki böyle forumlar var insanlar sorunlarını anında paylaşarak fikir paylaşımında bulunabiliyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor. İnsanları kolayca kazıklayabileceklerini zanneden zihniyetlerin modası çoktan geçti. Artık bunun farkına varıp kendilerine bir çeki düzen vermeye çalışsalar herkes çok mutlu olacak.

BENİM ARABAYA TOMASETTOYU TAKANINDA MADENİ YAĞ SATTIĞINI TAMİRCİDE HİÇ ÇALIŞMADIĞINI ÖĞRENDİM. EYVAH DEDİM AMA ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ

BENİM ARABAYA TOMASETTOYU TAKANINDA MADENİ YAĞ SATTIĞINI TAMİRCİDE HİÇ ÇALIŞMADIĞINI ÖĞRENDİM. EYVAH DEDİM AMA ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakrucu -- 13 Ocak 2011; 23:33:58 >

• Evet aracına yeni lpg taktıracak arkadaşlar forumdaki yorumları dikkate alsınlar...

3-5 kuruş ucuz olmasına kanarak hem kendilerini hemde araçlarını tehlikeye atmasınlar. Bütün bir hayatınızı yaptığı montajdan alacağı parayı düşünerek baştan savma iş yapan ustaların eline bırakmayın.

Özellikle benim derdim lpg nin markası değil, karşısındaki müşterisini yolunacak kaz gibi görüp tamamen kısa yoldan para kazanma hırsına bürünmüş montajı yapana kadar her türlü maskeyi takan ancak daha sonra yaptıkları kalitesiz iş yüzünden oluşan arızaları gidermede müşterisine olmadık oyunlar oynayan insanlara ..

Kendilerini düzeltene kadar lütfen bu tip insan ve kuruluşları boykot edelim....

Kazasız belasız günler dileğiyle....
  • Merhaba arkadaşlar yeni aldığım arabamda tomasetto sıralı sistem lpg takılı ama problemli lpg de çalışırken hız ne olursa olsun titreme yapıyor ister 40km/h ister 100 km/s bazen araba çok boğuluyor vitesi 5 den 3 e kadar düşürüyorum sebebi ne olabilir benzinde bu problemlerin hiçbiri olmuyor.
  • şimdi tomasetto lpg takdırmalımıyım takdırmamlıyım arkadaşlar bunları okudukdan sonra kafam karıştı
  • <meta http-equiv='refresh' content='0; url=http://www.tomasetto.com.tr'>
    <meta http-equiv='refresh' content='0; url=http://www.tomasetto.com.tr'> 

• [code][/code]<meta http-equiv='refresh' content='0; url=http://www.tomasetto.com.tr'> <meta http-equiv='refresh' content='0; url=http://www.tomasetto.com.tr'>
  • Merhaba abc6464

Size direkt olarak taktırın veya taktırmayın diyemeyiz. Ancak forumlarda yazılan ve kendi deneyimlerini anlatan arkadaşların yazdıklarını okuyarak
    fikir sahibi olabilir ve kararınızı ona göre verebilirsiniz.

Ancak aracınıza lpg kiti taktırırken lütfen iyi araştırın. Taktıracağınız marka kadar takan servisin deneyimlerinide araştırın. Çünkü emin olun en pahalı sistemide taktırsanız montajı yapan usta yeterli tecrübeye ve iş ahlakına sahip değilse ekonomi yapayım derken sanayiden çıkamaz duruma düşersiniz.

Şimdiden hayırlı olsun .....
  • kesinlikle katılıyorum. kullanılan malzemenin kalitesi kadar montajı yapanın kalitesi de çok önemli. dikkat etmek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrachini

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım arabamda tomasetto sıralı sistem lpg takılı ama problemli lpg de çalışırken hız ne olursa olsun titreme yapıyor ister 40km/h ister 100 km/s bazen araba çok boğuluyor vitesi 5 den 3 e kadar düşürüyorum sebebi ne olabilir benzinde bu problemlerin hiçbiri olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abc6464

şimdi tomasetto lpg takdırmalımıyım takdırmamlıyım arkadaşlar bunları okudukdan sonra kafam karıştı

SAKIN HA
  • 2007 yılında megane II 2005 model aracıma ankara lpg de tomesetto kit taktırdım.ilk taktırdığımda birkaç problem yaşadım.ayalar bittikten sonra 3 yıldır hiçbir problem yaşamadım.ilsay ve çalışanlarını tanımam reklam vs düşünülmesin.hep olumsuz yorumlar vardı bende olumlu birr kullanıcı olarak görüşümü belirtmek istedim.saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.