Şimdi Ara

Sapphire HD3850 AGP ekran kartı video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
13.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AGP her ne kadar tarihteki yerini almış olsa da daha çok Half-Life serisileri ile tanınan online oyun satış sistemi Steam'in verilerine göre oyuncuların %30'u hala AGP slotlu anakartlara sahip. Durum böyle olunca ekran kartı üreticileri de pazarı görmezden gelemiyor ve çok sık olmasa da AGP destekli ekran kartı modellerini piyasaya sürüyorlar.

Bu videomuzda Sapphire'ın AGP uyumlu HD3850 512MB ekran kartı modelini inceliyoruz. Bakalım AGP slotu için üretilmiş en güncel ekran kartı modeli olan Sapphire HD3850, PCIe versiyonuna göre nasıl bir performans sergiliyor.

Sayfanın Linki : http://www.sapphiretech.com

• İlk benim!!!

Demek ki hd3850 bir devrin battığı yerdir diyebiliriz!!!

Artık amd de yeni serisinde agp çıkartmaz heralde!!!

Çıkarsa bile giriş seviyesindeki ekran kartlarında yapar bunu!!!

Buarada her ne kadar AGP öldü desekte, birçok meslek lisesinde AGP'nin son teknoloji olduğu ve mühendislik çalışmaları için kullanıldığı öğretiliyor!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 11 Nisan 2008; 0:20:36 >

• agp cıelr ıcın cok guzel bır durum.hala agp anakart kullanıp saglam sıstem le kullanılabılır
  • tam geçecez yeni sisteme pat yeni bir kart.bizleri düşünmeleri güzel fakat bu satten sonra tek çözüm soket değisimi.Ayrıca ,nceleme için teşekkür ederiz
  • anakart gerçekten ilginç ama agp nin son durağı!!!
  • AGP
  • Pci-e ile agp arasında çok fazla fark yok. çoğu testte neredeyse agp ile pci-exp kafa kafaya.
    buradan pci-exp rin çok fazla bir getirisi yokmu sonucu çıkıyor.
  • Yıllarca AGP 4x 8x kartlar kullandım ama hiç teknik anlamdaki özelliklerine eğilim göstermedim o yaşlarda tek bildiğim oyun oynamaktı, ama şimdi işin teknik yanını öğrenmek için hep döküman okuyor ve forumu takip ediyorum...

Bu video bir ürünü incelemekten çok AGP ile PCI-E arasında farkı teknik veriler ve görsel örneklemelerle anlatan bir öğreti olmuş gercekten çok güzel... Oldukça yeterli bir şekilde Teknik ve Teknolojik detaylara ve 2 platform arasındaki farklara yer verilmiş benim adıma çok bilgilendirici oldu AGP ile ilgili teknik bilgilere sahip değildim bu güne kadarda eski teknoloji diye hiç araştırmasını yapmadım ama bu inceleme teknik bilgi anlatımı olarak cuk oturmuş eskileri hatırladık...

İnceleme için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 11 Nisan 2008; 2:15:02 >
  • Sonunda beklediğim inceleme...Teşekkürler Speed-Step

Eski kral x1950pro ile karşılaştırma yapılabilseymiş keşke (ben kartımı seve seve ödünç verirdim). AGP dar boğazına takılan 3850 ile x1950pro arasındaki farkı görmek güzel olurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi First_Person -- 11 Nisan 2008; 2:58:02 >
  • eski sistemini değiştirmeden sadece ekran kartını değiştirerek oyun oynamak isteyenler için güzel bir kart. son bir defa agp destekli bir ekran kartı gerekiyordu o da karşımızda.
  • AGP için bir kaç yıldır hep bu son denildi ama sonuç ortada.
  • bir şeyi merak ettim, benim bildiğim "Asrock 775 VSTA dual" AGP 8x , pci-e 4x olarak çalışıyor. bunun test sonuçlarına etki etmesi mümkün müdür ?
  • @shukru

PCIe ekran kartı testlerinin ASUS Striker II anakart üzerinde yapıldığı test sistemi tablosunda sağ aşağı kısımda yazıyor fakat biraz küçük kalmış sanırım :)
  • evet görmemişim. tşk
  • quote:

Orjinalden alıntı: First_Person

Sonunda beklediğim inceleme...Teşekkürler Speed-Step

Eski kral x1950pro ile karşılaştırma yapılabilseymiş keşke (ben kartımı seve seve ödünç verirdim). AGP dar boğazına takılan 3850 ile x1950pro arasındaki farkı görmek güzel olurdu...

arkadasım o eski kral dediğin dx9 ekran kartlarının kralı ben okartla dx 10 la kıyas olmaz tabi ama crysis ,i full detay oynadım 4x aa da cabası
  • Sonuçta hala AGP kullanan kullanıcı sayısı oldukça fazla. Bu kullanıcılar içinde de sistemini yenilemekten çekinen oldukça çok kullanıcı var. Dolayısıyla da küçük upgradelere gidebilecek oldukça çok kullanıcı var ve Sapphire bu yüzden faydalı ve kendileri için karlı olabilcek bir kart üretmişler..
  • quote:

arkadasım o eski kral dediğin dx9 ekran kartlarının kralı ben okartla dx 10 la kıyas olmaz tabi ama crysis ,i full detay oynadım 4x aa da cabası

Hangi çözünürlükte oynadınız? Kaç kare aldınız, ortalama?
  • Şu an 9800gx2 ne kadarlık bir band genişliği kullanıyor bilen varmı? Pci-express yeterliliği için soruyorum.
  • Ömrümü yedi bu anakart sükür geçen cumartesi kurtulduk bir lakin.

ASROCK 775 Dual-Vsta Anakart Hakkinda
    # PCI-Exp 16X desteği güncel GeForce seri ekran kartlarina destek vermiyor , en fazla 8800GTS destekliyor.

# Hem AGP , Hemde PCI-Exp16x desteği olmasinin yapinin altindaki pay ortaya çikmiş bulunmaktadir.

quote:

Orjinalden alıntı: max975
    anakart gerçekten ilginç ama agp nin son durağı!!!
  • Bu kartı alanlar X6800 gibi işlemciler kullanmıyorlar tabi.

HD3850 AGP alanlar eski seri Athlon 64, Athlon 64 X2, Pentium 4 veya Pentium D gibi işlemcileri kullananlar olacak. Yani bu testlerde X6800 ile alınan perfomansdan çok daha düşüğünü görecek alanlar. Bence alınır bir kart değil. Özellikleri ve performansı iyi bir kart ama AGP sistemlere bu gibi kartlarla yatırım yapılmaz bence.

Ek: İnceleme için teşekkürler bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 11 Nisan 2008; 23:06:47 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.