- x
DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI ISPARTA EĞİRDİR
232 Cevap68664 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:10:45 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Aday Nu. 12643
Adı ve Soyadı MUSTAFA BAKIR
Baba Adı YUSUF
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı P.Komando
Statüsü Yedek Subay Komando
Branşı KOL K.
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

3 Mesaj
10 Aralık 2009; 3:52:21 

arkadaşlar bnmde eğirdir dag komando çıktı.. 10.12.2009... dogum gunu surprizi yaptı TSK ;)

34 Mesaj
10 Aralık 2009; 5:28:09 

istanbul benimde

4267 Mesaj
10 Aralık 2009; 9:10:31 

Adı ve Soyadı ERDEM BERBER
Baba Adı YUSUF
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı P.Komando
Statüsü Yedek Subay
Branşı KOL K.
Kabul Toplama Merkezi
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

353 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:36:49 

Beyler hayırlı olsun. Geçmişten hortlamış konu bakınca kendi yazdıklarımı gördüm duygulandım.
Kalbinizi serin tutun, heyecanlanın ama korkmayın. Güzel bir deneyim olacak hayatınızda.

34 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:56:26 

eğridir için kısa dönem erlere yorumm yapar mısınızz

439 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:56:21 

Aday Nu. 30171
Adı ve Soyadı CAN CANSAĞLAR
Baba Adı METİN
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı P.Komando
Statüsü Yedek Subay
Branşı KOL K.
Kabul Toplama Merkezi

beyler hayırlısı olsun hakkımızda diyelim..

XBOX 360 LİVE Gamertag:CANBOCA
PSN : canboca87

4424 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:35:42 

yardırın camiliyaylaya, eda çeşmeye
gidince görürsünüz siz.
haaa bide acemi s............. yokuşu vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 10 Aralık 2009; 20:37:48 >

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

4424 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:40:02 

DAĞ KOMANDO OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞI EĞİRDİR ISPARTA

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

ve dünyanın en uzun eğitim kulesi

0

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

284 Mesaj
10 Aralık 2009; 22:26:34 

Bende buraya düştüm. Yedek Subay olarak yalnız benim boy 1.75 kilo 65 pek komando adayına benzemiyorum yani. Varmıdır bunu bir bilen refüze olursun diyen çok ama neyse işte.

Bu arada o eğitim kulesine yedek subaymı yoksa C timi dedikleri Üstteğmen Yüzbaşılarmı tırmanıyor.

353 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:37:25 

@arsene

kardeş ordada aynı şeylerler şikayet edip durursan zaten refüze olursun.
Fakat kurtuldun sayılmaz askerliğe alış, refüze olundun diye askerlik bitmio, Tuzla'dan kurtuluş yok!
Eğirdir'e dönmek isteyeceğin zamanlar bile olur

Bu Arada arkadaşlar küçük bir tiyom var. Ancak benden duymadınız.
C.tesi Teslim olmayın. P.tesi mesai öncesi gelip teslim olun.
Boşu boşuna gidiyorsunuz erkenden oraya
Benden tavsiye uyan pişman olmayacak şimdiden söyliyeyim.

3730 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:44:27 

2001de benim kuzen yapmıştı acemiliği burada yapmıştı daha sonra yüksekova
uzun gidecek arkadaşlar karşınıza tuzla'ya gitmek istermisiniz diye bir seçenek çıkabilir karar vermek size kalmış

ASUS Maximus VI Extreme | ASUS GTX Titan GDDR5 | Intel i7 4770K | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 | Corsair Obsidian 550D | Corsair Hydro H100i | ASUS 3D 27" VG278H

284 Mesaj
11 Aralık 2009; 14:59:35 

quote:

Orijinalden alıntı: GOD32

@arsene

kardeş ordada aynı şeylerler şikayet edip durursan zaten refüze olursun.
Fakat kurtuldun sayılmaz askerliğe alış, refüze olundun diye askerlik bitmio, Tuzla'dan kurtuluş yok!
Eğirdir'e dönmek isteyeceğin zamanlar bile olur

Bu Arada arkadaşlar küçük bir tiyom var. Ancak benden duymadınız.
C.tesi Teslim olmayın. P.tesi mesai öncesi gelip teslim olun.
Boşu boşuna gidiyorsunuz erkenden oraya
Benden tavsiye uyan pişman olmayacak şimdiden söyliyeyim.

Tuzlanın eğitimininde ağır olduğunu duydum illaki Eğirdirle karşılaştırılmaz ama. Aynı şeylerden şikayet edip durmam herhalde mızmız bir adam sayılmam :D. Zaten Ispartadaki eğitimin altından kalkabileceğimi hiç düşünmüyorum. Kan düşüklüğü var uzun yıllardır geçmşite tedavi oldum ama kesince aynı durum geri dönüyor genelde. Eforlu koşu ve sporda gözün kararıyor, tansiyonum düşüyor vs.

Hem bu, hem sonunun doğu olması "hoş tuzladada doğu olasılığı yüksek" ve Tuzladan evci çıkma durumları Tuzlaya refüze edilme gibi bir durumda balıklama atlatacaktır beni. Refüze kararları ne zaman çıkıyor genelde.
Yinede milliyetçi bir insan olmama rağmen Eğirdirde askerlik yapmanın ayrıcalık ve insana inanılmaz gaz veren bir durum olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsene -- 11 Aralık 2009; 15:00:46 >

182 Mesaj
11 Aralık 2009; 15:06:27 

Gitmek isteyipte gidemediğim yer. Giden arkadaşlar inanın hepinizi çok kıskanıyorum Allah yardımcınız olsun hayırlısı ile gidip geliriz hepimiz inşallah.

Gamertag: Burkiburks

353 Mesaj
11 Aralık 2009; 16:45:50 

quote:

Orijinalden alıntı: arsene

Tuzlanın eğitimininde ağır olduğunu duydum illaki Eğirdirle karşılaştırılmaz ama. Aynı şeylerden şikayet edip durmam herhalde mızmız bir adam sayılmam :D. Zaten Ispartadaki eğitimin altından kalkabileceğimi hiç düşünmüyorum. Kan düşüklüğü var uzun yıllardır geçmşite tedavi oldum ama kesince aynı durum geri dönüyor genelde. Eforlu koşu ve sporda gözün kararıyor, tansiyonum düşüyor vs.

Hem bu, hem sonunun doğu olması "hoş tuzladada doğu olasılığı yüksek" ve Tuzladan evci çıkma durumları Tuzlaya refüze edilme gibi bir durumda balıklama atlatacaktır beni. Refüze kararları ne zaman çıkıyor genelde.
Yinede milliyetçi bir insan olmama rağmen Eğirdirde askerlik yapmanın ayrıcalık ve insana inanılmaz gaz veren bir durum olduğunu düşünüyorum.

Milliyetçilikle, gerçekçiliği karıştırmamak lazım. Ben Eğirdir'e gitmeden önce tereddütlerim vardı ama gidince orayı çok sevmiştim arkadaşlık ortamı, değişik havası vs. fakat 3 gün sonra yapılan testlerde açık ameliyat geçirdiğim anlaşılınca tereddütsüz refüze ettiler ve o kadar kısa sürede çok sağlam arkadaşlık edinmişizki hem gitmek zor geldi, hemde arkadaşların beni göndermesi. Keşke orada kalsaydım diyorum, Tuzla'da bende evci çıktım. Hem asker olupta hafta sonu sevgilinin koynunda uyumakta başka bir güzellik. Fakat Tuzla'da robot gibi olmaya başlamıştık, eğitimden çok titizliğiyle baydırıyor sizleri. Birşeyi yaptırmak uğruna asimile etme çabaları görüyorsunuz. Bu ne yazıkki 100metre sürünmeniz için değil, gazinonun temizliği oluyor; 3000metre koşmanız için değil, koğuşların tertibi oluyor. Birde aynı kafada arkadaşlar olmasa hafta sonuna kadar bile zor duruyorsunuz.
Ben Tuzla'dan Türkiye'nin doğusundaki bir hudut karakoluna gittiğimde kendime geldim. En güzel zamalarımda orada -45 derecede karda çamurda görevlerle geçti. Gittiğimede çok memnunum hem adı askerlikse "askerlik" yaptık, hemde kolay kazanılmayacak bir hayat tecrübesi edindik.
Bu yüzden nereye giderseniz gidin, ne yaparsanız yapın hizmetinizi yerine getirmiş olursunuz.
Batının disiplinini yaşıyacağınıza Doğunun risklerini alın ama daha mutlu olursunuz.
Bu arada istediğiniz kadar hasta ve yetersiz hissedin, bir başladınız mı kendinizi bile şaşırtacak fiziksel bütünlüğe ulaşıyorsunuz.

Haydi Bol Şans!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOD32 -- 11 Aralık 2009; 17:17:28 >

313 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:30:18 

DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI
EĞİRDİR ISPARTA

buyrun arkadaşlar gelenler hemen yazsın =)

66 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:36:39 

aynen bana da burası çıktı yedek subay olarak

9 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:38:36 

Ben geliyorum bekle beni Isparta

2706 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:38:59 

eğitiminiz çok hareketli geçecek
makinalı tüfekler,el bombaları,tabancalar,roket atarlar,5 km koşular,sürünmeler,onlarca kilometre intikaller...
aslında en şanslısı sizlersiniz canınızın sıkılma ihtimali yok

19 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:44:17 

T.C. Kimlik Nu. *****
Aday Nu. 21163
Adı ve Soyadı ERDEM
Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi DAĞ KOMD. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
EĞİRDİR ISPARTA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cixchn -- 10 Nisan 2010; 11:00:57 >

Bugüne ne ölçüde yarın katabiliriz?
İşte hayatın sırrı burda gizli...

19 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:47:06 

Ya arkadaşlar ben ankaradan çıkacam da başkaları da var mı ankaradan gidecek olan var mı?

3 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:54:27 

arkadaşlar ben de sizdenim :D

3 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:58:10 

Aday Nu. 40444
Adı ve Soyadı: RAHMİ ÖZER KIRMIZISAKAL
Baba Adı: YUSUF
Kuvveti: Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı: PİYADE KOMANDO
Statüsü: Yedek Subay
Branşı: KOL K.
Gideceği Sınıf Okulu /Eğitim Merkezi: DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

10 Mesaj
10 Nisan 2010; 2:05:57 

Sınıfı PİYADE KOMANDO
Statüsü Yedek Subay
Branşı KOL K.
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI
EĞİRDİR ISPARTA

napacaz lan bilen varsa bi yardımcı olsun burakkadi@hotmail.com

www.gyte.edu.tr

9 Mesaj
10 Nisan 2010; 2:26:45 

Nedir abi bizim olayımız

5 Mesaj
10 Nisan 2010; 2:28:45 

arkadaşlar selamlar.. ben de orada olacağım..hakkımızda hayrlısı

1160 Mesaj
10 Nisan 2010; 2:49:58 

bende orada olacagım pıyade komando sınıfında yedek subay olarak

bende ankaralıyım unıversıteyı de ıspartada okudum hakkımızda hayırlısı orda gorusuruz beyler..

TEK SORUM VAR KOL KOMUTANI NE İŞ YAPAR..

...everybody lies...

..blood never lies..

34 Mesaj
10 Nisan 2010; 3:06:43 

Adı ve Soyadı METİN KOÇ
Baba Adı BİLAL
Sınıfı PİYADE KOMANDO
Statüsü Yedek Subay
Branşı KOL K.
Gideceği Sınıf Okulu /
EĞİRDİR ISPARTA

arkadaslar komando olduk sanırım:( benim dizimden dolayı bir sakatlıgım vardı ve askeri hastaneye sevkimi istemistim oradan komando olamaz diye not dusmuslerdi. Napmam gerekir bilen var mı?

313 Mesaj
10 Nisan 2010; 3:16:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mucaroglu

Aday No 96287
Adı ve Soyadı MURAT UÇAROĞLU
Baba Adı MEHMET
Doğum Yeri KADİRLİ
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı P.Komando
Statüsü Yedeksubay
Branş KOL K.
Kabul Toplanma Merkezi
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI ISPARTA EĞİRDİR

Adı ve Soyadı FATİH AKAY
Baba Adı SELAHİTTİN
Sınıfı PİYADE KOMANDO
Statüsü Yedek Subay
Branşı KOL K.
Gideceği Sınıf Okulu /
EĞİRDİR ISPARTA

313 Mesaj
10 Nisan 2010; 3:18:52 

Allah hepimizin yardımcısı olsun isteyerek seçtim uzun dönemi ve Allah biliyor zerre kadarda sıkıntım yok çok şükür ki bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatana ihanet edenlerden olmadık gerisi hikaye!!!

313 Mesaj
10 Nisan 2010; 3:21:26 

quote:

Orijinalden alıntı: nymphea7

bende orada olacagım pıyade komando sınıfında yedek subay olarak

bende ankaralıyım unıversıteyı de ıspartada okudum hakkımızda hayırlısı orda gorusuruz beyler..

TEK SORUM VAR KOL KOMUTANI NE İŞ YAPAR..

dostum şu anda diyarbakırda askerlik yapan arkadaşım yanımda ona sordum bende aldığım cvp hiç sorma gidince öğrenirsin dedi =) şaka bi yanada olabilecek en kötü konumdayız kardeşi kötü demeyelimde zor 10-15 kişinin herşeyinden sen sorumlusun çantasından ayakkabısına kadar ve tabi bende kol komutanı oldum hakkımızda hayırlısı

27 Mesaj
10 Nisan 2010; 3:34:23 

arkadaşlar bana da burası çıktı
da ben bu eğitimleri yapamam gibi geliyor ya :S

313 Mesaj
10 Nisan 2010; 9:20:34 

istanbuldan gidecek kim var arkadaşlar ?

19 Mesaj
10 Nisan 2010; 9:32:27 

ya arkadaşlar Ankaradan gidecek var mıydı?

20 Mesaj
10 Nisan 2010; 10:00:19 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
333'üncü Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları
Sonuç Açıklama Tarihi: 10 Nisan 2010

Aday Nu.10125
ANKARA
Adı ve SoyadıAYDIN
Baba AdıERDAL
KuvvetiKara Kuvvetleri Komutanlığı
SınıfıPİYADE KOMANDO
StatüsüYedek Subay
BranşıKOL K.
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim MerkeziDAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI
EĞİRDİR ISPARTA

SAĞLAM KALABALIK OLACAZ ORADA HA BAYA AAM VAR ISPARTA OLAN.

Aydın Karataş Jr.(namı değer CEYAR)

2146 Mesaj
10 Nisan 2010; 10:02:16 

vay Be az sürünmedim oralarda! CAmili yaylaya in çık bile insana yetiyor.

71 Mesaj
10 Nisan 2010; 10:13:38 

slm arkdaslar. ben sınavda er kutusunu isaretlememe ragmen(iktisat mezunuyum) yedek subaylık cıktı. nasıl bi sans anlamadım uzun donem istemyrdum. dondugumde cok zaman gectıgı ıcın buyuk istimalle calıstıgım banka beni geri ise almıcak. nplım kader de en zoru varmıs. hayırlısı olsun arkadaslar herkese. bu arada bi kac kisi carsamba görüsürüz yazmıs pazartesi 17ye kdr teslim olmamız gerekmiyor mu ?

19 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ogunustun

slm arkdaslar. ben sınavda er kutusunu isaretlememe ragmen(iktisat mezunuyum) yedek subaylık cıktı. nasıl bi sans anlamadım uzun donem istemyrdum. dondugumde cok zaman gectıgı ıcın buyuk istimalle calıstıgım banka beni geri ise almıcak. nplım kader de en zoru varmıs. hayırlısı olsun arkadaslar herkese. bu arada bi kac kisi carsamba görüsürüz yazmıs pazartesi 17ye kdr teslim olmamız gerekmiyor mu ?

Kardeşim hayırlısı demekten başka birşey yok.. Sıkma canını ya biz varız vakit geçer dönüncede bakarsın daha iyi bi yer olur eski çalıştığın yer olmazsa...

Msn : evirtue@hotmail.com

501 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:21:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ogunustun

İktisat mezunuyum bankada calışıyorum 2 yıldır,aynı sorunu bende yaşıcam merak etme yalnız değilsin p.ertesi en geç 17:00'ye kadar geç gelmeye kalkma :) tek diyebileceğim kısmet....

124 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:24:55 

Adı ve Soyadı AYKUT
Baba Adı RECEP
Sınıfı PİYADE KOMANDO
Statüsü Yedek Subay
Branşı KOL K.
Gideceği Sınıf Okulu /
EĞİRDİR ISPARTA

Arkadaslar gordugunuz uzere bende komando olmusum fakat anlamadığım benım komando olamaz raporum var ,gozlerım bozuk oldugu ıcın nasıl oluyorda yıne komando cıkıyor anlamadım.bılgınız varsa paylasırsanız sevınırım

8 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:28:48 

gidenlerin cogunu zaten refüze edip Tuzlaya yolluyorlarmış.

2706 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:32:22 

en ufak bir sağlık sorununuzda tuzlaya yollanacaksınız zaten merak etmeyin
fakat tuzla da pek rahat değil,benim arkadaşım tuzladan sonra ş.urfaya kura çekmişti fakat oradan da şırnaka yolladılar tam teröristlerin göbeğine Hisara..

kol komutanı işine de fazla takılmayın
kol,takımdan daha ufak.
işte 10-20 askeriniz olur.fakat genelde asteğmenlere takım veriyorlar,ben takım komutanıydım,bölük komutanı olmayınca koca bölükle de baş ettiğiniz oluyor bu da 200 kişi demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 10 Nisan 2010; 11:34:32 >

124 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:47:15 

tuzlaya gonderdıklerı zaman komando degılde er egıtımı alıyorsunuz heralde daha sonrada dogal olarak dagıtımda doguya dussenızde sonucta komando egıtımı alınmadıgı ıcın daglara cıkılacagını sanmıyorum kışla ıcınde kalınır dıye dusunuyorum.

313 Mesaj
10 Nisan 2010; 14:47:13 

arkadaşlar yarın akşam 22.45 uçağı ile istanbuldan ıspartaya gidiyorum 1 gün otelde kalıp ertesi gün teslim olacağım orada müşterilerimiz olduğu için yer mekan konusunda yardımcı olacaklar uçakla gitmeyi düşünenler için söylüyorum p.tesiye bilet yok yarın akşam için olan bilet ise herşey dahil 94tl bilginize...aynı şekilde gitmek isteyen olursa ve burdan yazarsa sevinirim

2706 Mesaj
10 Nisan 2010; 15:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: wolverine85

tuzlaya gonderdıklerı zaman komando degılde er egıtımı alıyorsunuz heralde daha sonrada dogal olarak dagıtımda doguya dussenızde sonucta komando egıtımı alınmadıgı ıcın daglara cıkılacagını sanmıyorum kışla ıcınde kalınır dıye dusunuyorum.

tuzlaya gidenler de asteğmen eğitim alacaklar
evet komando eğitimi gibi değil ama % 60 ı benziyor..
ve doğuya gittiğinde de isterse göreve bile çıkar bunlar için temel bütün eğitimler tuzlada veriliyor

ayrıca asteğmen asteğmendir,asteğmen usta birliğinde altındaki askerlere eğitimde gördüklerini aynen aktaracak.sonuç olarak hiçbir asteğmene erlere verildiği gibi eğitim verilmez
komando eğitiminde günde 5 km koşuluyor,düz asteğmende 3 km koşuluyor.arada çok ufak farklar var hepsi o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 10 Nisan 2010; 15:34:19 >

34 Mesaj
10 Nisan 2010; 17:10:53 

ankaradan ıspartaya yada eğirdir'e nasıl gidilir, hangi firmalar var bilen var mı?

yol kac saat surer ne zaman yola cıkmak gerekir?

4 Mesaj
10 Nisan 2010; 17:13:58 

Benimde Eğirdir/Isparta,yedek subay olarak komando.. Bende iktisat mezunuyum,ne alaka komando anlamadım. Yani refüze olup Tuzla'ya gitsek de pek rahat bir askerlik olmayacak bizimkisi,anlaşılan. Konya'dan gideceğim,orda görüşmek üzere arkadaşlar..

9 Mesaj
10 Nisan 2010; 19:38:44 

ptesi sabah manisadan çıkıyorum yola..bikaç gün içinde belli oluyomuş refuse yada komando olanlar..hayırlısı neyse o çıksın artık bakalım..

1160 Mesaj
10 Nisan 2010; 21:50:30 

4 sene ıspartada okudum egirdirin ıspartanın her yerını her delıgını bılırım.. ankaradan 4 sene gıttım gıttım geldım demekkı yıyecek daha ekmegım varmı kı orda yedek subay olarak atandım.. zorlugunun ve guneydogu ıhtımalının yuksek oldugunu bıldıgım halde gururlandım yedek subay pıyade komando..

kamıl koc pamuk prenses ısparta petrol ve gürman fırmaları gunde 4-5 sefer uyguluyolar ankara ısparta arasına bılet bulamamanız mucıze olur..

olayın guzellıgı okul bıtelı daha 6 ay oldu ve ev arkadasım yuksek lısans yaparak devam edıyor kendı evıme gıdıyormusum gıbı hıssedıyorum tabı teslım olunca bole hıssetmıyecegımın yıne farkındayım 2 sene once bır dostum da yıne aynı statude yaptı askerlıgını ondandır kı sartlar hakkında az cok bılgı sahıbı oldum bugun

youtube dan ızledıgınız vıdeolara lutfen aldanmayın bu kadar dıyorum.. onlar gonulluluk esası ıle gelıp komando ıhtısas egıtımı alan subay&astsubaylardan olusan takımların yaptıgı egıtımler elbette cok zor egıtımler yapacagız ama o meshur 70 metrelık dırekde egıtım almayacagız mesela o dırek ust sevıye komando ve bordo berelıler ıcın..
en ıyısı orda fırsatını bulunca 1 er bardak cay alıp egrıdır golune karsı bu konuları yuzyuze konusmak hep beraber beyler.. hepınıze selamlar astegmen&kısa donem dostlar..

edit: imla hatalarım affola acele ıle yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nymphea7 -- 10 Nisan 2010; 21:53:46 >

...everybody lies...

..blood never lies..

83 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:20:10 

evet arkadaşlar benimde askerlik buraya cıktı kol k. yedeksubay olarak. anlamadığım nokta gözlerimde 3-3,5 miyop 1,25 hipermetrop varken, kronik FMF hastası olduğum halde, bacağımdan 3 yerden ameliyat edildiğim halde nasıl komando olacağım?? :))))) bilen biri aydınlatsın lütfen

Teknoloji, Web Tasarım ve İnternet Haberleri
http://www.dizayndeposu.com/

1 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:46:22 

arkadaşlar size b sorum olacak cevaplarsanız çok sevineceğim.

Ben de yedek subay statüsünde ıspartaya gidiyorum.

acemi eğitimimiz üç ay mı sürecek ? Biz bu süre içinde maaş alabilecek miyiz ? Yoksa maaş usta asker olduğumuz da mı elimize geçecek.

Bir de ben evliyim eve çıkma imkanımız olur mu ? Yani evimi ıspartaya taşıyabilir miyim?

14 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:47:49 

quote:

Orijinalden alıntı: sharapnell

arkadaşlar yarın akşam 22.45 uçağı ile istanbuldan ıspartaya gidiyorum 1 gün otelde kalıp ertesi gün teslim olacağım orada müşterilerimiz olduğu için yer mekan konusunda yardımcı olacaklar uçakla gitmeyi düşünenler için söylüyorum p.tesiye bilet yok yarın akşam için olan bilet ise herşey dahil 94tl bilginize...aynı şekilde gitmek isteyen olursa ve burdan yazarsa sevinirim

hocam ben de aynı uçakla gidiyorum. online check-in'i de yaptım.
Telefon açar mısın haberleşelim gitmeden:
0530 9312980

14 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: windlea983

evet arkadaşlar benimde askerlik buraya cıktı kol k. yedeksubay olarak. anlamadığım nokta gözlerimde 3-3,5 miyop 1,25 hipermetrop varken, kronik FMF hastası olduğum halde, bacağımdan 3 yerden ameliyat edildiğim halde nasıl komando olacağım?? :))))) bilen biri aydınlatsın lütfen

hocam seni de beni de tuzla'ya gönderecekler için rahat olsun:)
bende de 5 numara miyop var.

284 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:54:45 

Şimdi kendi yazdıklarımı gördümde GOD32 nin ne kadar haklı olduğunu anladım. Arkadaşlar Eğirdirden korkmanızı gerektirecek hiç bir şey yok. Sınıf arkadaşım orada kaldı ben Tuzlaya refüze oldum.

1-Gönüllülük gerçekten çok önemli istemeyen adamı tutmuyorlar orada 260 kişi gönüllü oldu bizim dönemde 12 kişi istemeyerek kaldı.

2-Eğirdirin eğitimi eskisi kadar ağır değil hele hele şu yukarıdaki fotoğrafların asteğmen temel kursu ile ilgisi yok, Tuzladan farkı gün aşırı 2 kat yürümeniz ve son 10 günlük tatbikatı zaten eğitimin en zor kısmıda o. Tuzlada tatbikat yok 25 km intikal var Eğirdirde ise ilk gün 60 son gün 60 km yürünen tatbikat. Ama inanın yapılmayacak bir şey değil yukarıda yazdığım kan düşüklüğü nedeniyle değil kendi isteğimle refüze oldum Eğirdirden, Tuzlada kura çektiğimden beri keşke kalsaydım diyorum :)

3-Tuzlada çok güzel kuralar çekebilirsiniz tabi kısmınız çok önemli tuzlada öncelikli olarak branş kurası çekiyorsunuz Mekanize, Hudut, Piyade, Keşif, Tanksavar bunlar arasından göreceli olarak en kötü kura Hudut çünkü piyadenin yarısından çoğu İstanbulda kalırken Hudut kurasının yarısına yakını Ağrı, Van, Mardin, Şırnak gibi iç güvenlik bölgelerine gidiyor.

Buraya dikkat Eğirdirde sizin döneminizdede 270 kişi kalacaktır muhtemel olarak ama orada kaldınız diye hepiniz komando olmayacaksınız o eğitimi alan 120 arkadaşımız Komando Brövesi alamayarak yalnızca Piyade asteğmen oldular kalan 150 ninde yalnızca 50 si Komando tugaylarına giderek Komando Kol komutanı oldular. Diğerleri İç güvenlik bölgelerinde Piyade olarak görev alacaklar.

4-Tuzlanın en büyük avantajı İstanbullu arkadaşlar için evci çıkmasıdır çok kitlerler ama yinede en azından haftasonu ailenizi arkadaşlarınızı görme şansınız vardır. İstanbullu hiç bir arkadaşa Eğirdirde kalmalarını önermiyorum en azından askerliklerinini ilk 3 ayı biraz daha alışılmış geçer yalnız işin ilginç tarafı Eğirdire girdiğiniz andan itibaren Asteğmensinizdir ancak Tuzlada erler bile size artistlik yapabilir.

Son olarak Asteğmen olduğunuza hiç ama hiç üzülmeyin kıtaya çıktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız ben Tuzladan yukarıdaki iç güvenlik bölgelerinden birine Hudut kurası çektim "GOD32 ye selam ederim aynı tabur " :) ve inanın tuzlada olduğumdan daha mutluyum.

83 Mesaj
11 Nisan 2010; 0:24:24 

insallah kardesim orada görüsürüz piyade astegmen irfan ayhan, erzurumluyum. yarından gidiyorum ben malum erzurumla arası uzak.

Teknoloji, Web Tasarım ve İnternet Haberleri
http://www.dizayndeposu.com/

21 Mesaj
11 Nisan 2010; 1:18:24 

merhaba tertipler bende yadek subay olarak gidiyorum. yarın akşam binecem sabah 6-7 gibi ısparta terminalde olurum.
kalabilirsem eğiridrde kalmayı düşünüyorum
ckk.siyah_beyaz@hotmail.com

124 Mesaj
11 Nisan 2010; 10:21:53 

istdan kamıl koc ıle aksam 11 de gıden varmı arkaslar?

9 Mesaj
11 Nisan 2010; 10:32:24 

arkdaşlar eğirdirde kışlanın içinde bankamatikler fln varmı?? yani para işini nası halledicez? oraya giden arkdşlar bilgi verebilrmi?

1160 Mesaj
11 Nisan 2010; 11:29:10 

hangı banka bılemıyorum ama en az 1-2 bankanın olduguna emınım 1.7 lıra kesıntı oluyor kendı bankanızın degılse para cekımlerınde cok fazla bır kayıp degıl

...everybody lies...

..blood never lies..

313 Mesaj
11 Nisan 2010; 12:05:18