321.Dönem 4 ÜNCÜ KR.HVCL.A.K.LIĞI İSTANBUL KARTAL BURAYA
59 Cevap18243 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:31:39 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

buraya düşen arkadaşlar beyin fırtınasına başlayalım.

yer hakkında bilgisi olanlar lütfen yazın.

Google Maps

http://maps.google.com/...14384,0.043259&t=h&z=15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 11 Nisan 2008; 2:30:58 >

Satılık Ürünler Fırsatı Kaçırma
Logitech C270 HD Webcam (Sıfır Gibi) 40TL
TP-Link TD8840-T Adsl2+ Modem 20TL
Airties 5 Port Ethernet Switch (Sıfır Gibi) 10TL

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:34:26 

meneksegul den alıntı

quote:

google earth den bakısan
sahile bak sahile denizin tam karşısındasın kıyak yer

hadi hayırlısı.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 11 Nisan 2008; 0:59:57 >

4610 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:41:17 

Kartal 2.zırhlı tugaydaydım güzel yerlerdir...Allah yardımcınız olsun...

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:41:34 

maniachkn alıntıdır...

quote:

kardeş sen torpillisin galiba. torpilin olmadan oraya çıktıysa müthiş şansın var demektir.Bizim hemen yan alayımızdı.ben 23. motorlu piyade alayında yaptım.sizinkiyle yan yana. tamamen yatış yeridir orası.uzman çavuş yok denecek kadar az.hep rütbeli kaynıyo.rütbelilerle aran iyi olursa tezkere zamanı helikopterle istanbul turuna bile çıkarsın

torpilim yok dostum... hayırlısı bakalım... yokmu burası çıkan başka tertip...

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:52:45 

sahille hiç bir ilgisi yok gitceğniz yerin. Ama sahil yanında olması iyi bir şey değil, özellikle yaz mevsiminde. Nem mahveder insanı. İstanbulda sahil kenarı olması herhangi bir avantaj değil. Denize giremiyorsunuz sonuçta. Belki manzarası iyi olur diyebilirsiniz de. Manzara çok da işinize yarayan bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniachkn -- 10 Nisan 2008; 14:06:24 >

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:05:27 

adı kartal da olsa gitceğniz yerin, kartalla hiçbir ilgisi yok onu söyleyim başta.Ben hiçbir çarşı iznimde direk kartala gitmedim.Sarıgazi 2 durak ilerinizde.Orası kartalın bittiği yer.Ama sakın üzülmeyin. Alayın hemen önünden geçen 522st numaralı otobüs, sizi yarım saat gibi bir sürede Avrupa'ya, Levent'e geçiriyor.Otoban'dan gittiği için trafik sıkıntısı çekmiyor.Kesinlikle Kadıköy'e gitmeyin çarşı izinlerinizde.Kadıköye gitmek en azından 1,5 saatinize mal olur.Çok dolaşıyo otobüs.Kadıköy'e gidecekseniz, 11üs numaralı otobüse binin ve üsküdar'dan aktarma yapın.

Nasıl Giderim?

Abarayla
Arabayla gitcekseniz. Otobandan İstanbul'a girdikten sonra, tabelada Samandıra yazısını görünce, sağa dönün,sağdan aynen devam edin.Kartal diye sahil tarafına dönmeyin sakın. resimde gözüken O4 yolu otoban.Otobana yakın gitceğniz yer.

Otobüsle

Nilüfer turizim - Samandıra'da terminali var. Samandıra'da inin. Sarıgazi'ye, havaalanına gitmek istediğinizi söyleyin.Servis götürecektir.Servis yoksa. Sarıgazi tarafına giden dolmuşlara binin.Samandıra dolmuşlarına.Samandıra merkezde inin. Sarıgazi tarafına giden herhangibir otobüse binin.Havaalanını görürsünüz zaten.

Metro Turizm - Dudullu terminalinde inin. Sarıgazi'den geçen servislere binin.

Gideceğiniz yer Kartal değil.İstanbul'da tabelalarda Kartal yazan yer sahil kenarı Kartal Merkezdir.Sizin gideğiniz yer ise Sarıgazi merkeze çok yakın.

Yemin töreniniz yanınızdaki 23. Motorize Piyade Alayında oluyor. Adı İsmail Hakkı Tunaboylu Kışlası. (benim yaptığım yer) Biz yemin etmeden önce hep sürünmüştük çamurda üstümüz başımız berbat olmuştu. Hava alayından gelen kısa dönemlerin üstü tertemizdi valla.Ordaki komutanlar buraya düştüğünüze göre % 80inizz torpillidir demiş kısa dönemlere. Yani askerlikten yana herhangi bir sıkıntınız olmasın.

İstanbul'a çok uzak bi yerde yaşamıyorsanız. Cumartesi günü sabahtan yola çıkın.Erken git-erken çıkarsın diyenlere sakın kulak asmayın.Öyle bir şey yok.Şimdiden hayırlı tezkereler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniachkn -- 10 Nisan 2008; 14:12:51 >

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:17:59 

kardeş sağolasın çok makbüle geçti bana ve diğer arkadaşlara sen 23. motorize piyade alayında yaptın öylemi..

dağıtım vs olmuyor sanırım burdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 10 Nisan 2008; 14:21:55 >

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:23:01 

evet 23. motorlu piyade alayıydı benimki. 313 k.d.

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:26:18 

o zaman samandıra kışlası dedik mi? buluruz değilmi..
dağıtım vs oluyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 11 Nisan 2008; 1:04:05 >

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:27:01 

quote:

Orjinalden alıntı: codetr

kardeş sağolasın çok makbüle geçti bana ve diğer arkadaşlara sen 23. motorize piyade alayında yaptın öylemi..

dağıtım vs olmuyor sanırım burdan.

yok arkadaşım dağıtım olmaz, aynı alay içinde dağıtım olur. Orda kalırsın yani.

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:30:00 

quote:

o zaman samandıra kışlası dedik mi? buluruz değilmi..
dağıtım vs oluyormu... 4. kara havacılık atış komutanlığımı bu açılımı nedir..

askeri havaalanı de daha rahat bulursun.

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:30:28 

nasıl arkadaşım sen rahatmıydın.. burası çıkanları neler bekliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 10 Nisan 2008; 14:40:46 >

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:48:41 

valla kardeş, biz piyadeydik, acemilikte baya süründürdüler çamurda, ama keşke bütün askerliğimi kısa dönemlerin arasında sürünerek yapsaydım. Yemin ettikten sonra uzun dönemlerin arasına girdik pek anlaşamadık.Sen 5 ay yapıyosun, hemen çavuş oluyosun.Adamlar 15 ay askerlik yapıyor, yediremiyolar haliyle.

Ama emin ol, sizin orası hakikaten torpillilerin gittiği yerdir.Sende torpil yoksa bile, devrelerinin çoğu torpilli olacak.Kara Havacılık komple yatış yeridir.Kıl birine dekkelmezsen, ki sizin orda çok az kıl komutan var diye biliyorum, baya rahat geçer. Çarşı izinlerinde nereye gitsek diye plan yaparsınız. Bizim oraya düşeydin, biraz ayvayı yedin derdim çünkü çoğu, ceza almış, sürgün yemiş komutanlar ama; sizin orda eğitim falan bişey olmadığı için otur otur gelirsin.

Seni hiç de öyle zor bir dönem beklemiyor emin ol. Zaten hemen yan alayınızdaki (resimde kırmızı bölgenin solunda kalan yer) kısa dönemlerin halini gördükçe ne kadar ballı olduğunuzu anlayıp, sürekli şükredeceksiniz.Yemin töreni için onların yanına gittiğinizde, onların elbisileri yırtık pırtık çamur içinde olacak, sizinkiler alındığı günkü gibi duracak.Tabi onlar sizden daha asker oluyo ağır eğitimden dolayı da, kimin umrunda. Kartal'da ne askerliği, kimi koruyoruz?

Askeri kimlik kartını gösterdiğinde, müzelere giriş bedava, bunu mutlaka değerlendir.İett otobüsleri, kırmızı akbilliler, bazen para almıyo askerlerden.Bazıları kart bas diyo anlamak güç işleyiş nasıl. Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yıldız Şale, Dolmabahçe sivilde gitmediysen hepsine git mutlaka.

Çarşı izinlerinde nerelere gidelim diye diye askerliğin biter.

Çarşı izinlerinden askeriye'ye dönüşte Avrupa yakası için 522ST, Anadolu Yakası için 11ÜS dışında otobüs kesinlikle kullanma ve Kartal'a sakın gidiym deme.2 Saatte anca gidersin.

Şimdiden hayırlı tezkereler.

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 15:00:24 

flood olacak ama, ayrı bir mesajda belirtmem lazım,

hernekadar gitçeğniz yer rahat da olsa, dua edin arkadaşlar, denetime dekkelmeyin. Denetim olduğu zaman eğitimleriniz sıklaşır. Spor yaptırırlar. Gereksiz kasıntı olur. Baya baya dua etmenizi öneririm denetime dekkelmemeniz için

34 Mesaj
10 Nisan 2008; 17:50:50 

dostum bizim evin orası bende askere gitmesem yardım ederdim....kafanı yormana gerek kafa yorması gerekn varsa benim napcam erzincanda ben ... 30014

189 Mesaj
10 Nisan 2008; 19:39:55 

arkadaşlar bazıları pazartesi teslim olun cumartesi kimse olmaz birlikte vs diyorlar ne diyorsunuz...

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 21:22:01 

quote:

arkadaşlar bazıları pazartesi teslim olun cumartesi kimse olmaz birlikte vs diyorlar ne diyorsunuz...

hiç tavsiye etmem. haftasonu kimse olmaz doğru, ama komutanın kıllık yapacağı tutar, tutanak tutulur mahkemeye falan çıkarsınız.2 gün önce gitmeyle birşey olmaz çünkü kimse yok. 2 gün önce gelenler samimiyeti kurmuş olacak, yataklar falan kapılmış olacak. Strese girmenin hiç alemi yok. Zaten kara havacısın be kardeş ya. Ne farkedecek 2 gün sonra gidince. Sen millete kulak asma. cumartesi akşam 3-4 gibi git teslim ol.

27 Mesaj
10 Nisan 2008; 23:16:22 

beyler alin size flash animasyonlu harita, aşağıdaki linkten "ulaşım,iletişim" yazan yere tıklayın. açılan sayfada kırmızı arabanın üstüne tıklayın.

askeri havaalanı yazan yer birliğiniz

askeri alan yazan yer de 23'ÜNCÜ MOT. P. A. K.LIĞI İSTANBUL KARTAL 'ın ta kendisidir (benim yaptığım yer)

www.fi-yaka.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniachkn -- 10 Nisan 2008; 23:19:00 >

170 Mesaj
10 Nisan 2008; 23:43:20 

tertipler bende oradayım ankaradan gidecem cumartesi sabah çıkacam..

Hyundai Accent Admire 1.5 CRDI - Iphone 5S 16 Gb - Asus Transformer TF101 - Casper Nirvana TW8 - Sony NEX-5R -Panasonic Lumix FZ 150 - Zorki 4K - National Pe 170

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:18:58 

tamam arkadaşım cumartesi ordayım dediğin gibi ha cumartesi ha pazartesi...

clubberh kesin görüşürüz senle... birlikte

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:21:31 

görüşürüz tabi konyadan geliosun heralde

şanslıyız yukarıda yazanlara bakarsak

hadi hayırlısı

Hyundai Accent Admire 1.5 CRDI - Iphone 5S 16 Gb - Asus Transformer TF101 - Casper Nirvana TW8 - Sony NEX-5R -Panasonic Lumix FZ 150 - Zorki 4K - National Pe 170

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:26:25 

valla inş. ii olur arkadaş ii şeyler söylüyor sağolsun...

2473 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:40:54 

quote:

Orjinalden alıntı: maniachkn

@maniachkn dostum anlat abi bilgi ver bende oraya düştüm..havacıların yerine yazıyorum ama sen yaptığın yeri anlat abi..ne görevleri vardı bu motorcuların... en ufak bilginden yoksun etme beni..

2473 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:43:13 

quote:

Orjinalden alıntı: clubberh

tertipler bende oradayım ankaradan gidecem cumartesi sabah çıkacam..

abi hangi firma ile gidiyosun bende kartala düştüm ve ankaradayım ama benim motorize :)) bende cmt sabahına bilet aldım..

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:50:58 

tertip metronun anadolu yakası terminali yakın google eartten baktım metrodan alıcam yarın serviside aktarmasız anladım kadarıyla

2473 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:01:49 

quote:

Orjinalden alıntı: :::ABSOLUT®:::

quote:

@maniachkn dostum anlat abi bilgi ver bende oraya düştüm..havacıların yerine yazıyorum ama sen yaptığın yeri anlat abi..ne görevleri vardı bu motorcuların... en ufak bilginden yoksun etme beni..

dostum aldım detaylı pm ni...ellerin dert görmesin..çok faydalı oldu benim için..

2473 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:04:25 

quote:

tertip metronun anadolu yakası terminali yakın google eartten baktım metrodan alıcam yarın serviside aktarmasız anladım kadarıyla

dostum bende ulusoy a ayırtmıştım saat 10:30 a..ama @maniachn ın verdiği bilgilere paralel olarak nilüfer inde samandırada tesisleri varmış..oradan servisle gidebiliriz sanırım..ben belki öle de yapabilirim..bulabilirsem umarım..seninde aklında olsun nilüfer olarak..

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:05:30 

quote:

quote:

quote:

dostum aldım detaylı pm ni...ellerin dert görmesin..çok faydalı oldu benim için..

ne demek kardeşim, başkent üniv.lilere canımız feda...

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:09:08 

quote:

quote:

dostum bende ulusoy a ayırtmıştım saat 10:30 a..ama @maniachn ın verdiği bilgilere paralel olarak nilüfer inde samandırada tesisleri varmış..oradan servisle gidebiliriz sanırım..ben belki öle de yapabilirim..bulabilirsem umarım..seninde aklında olsun nilüfer olarak..

bakalım hangisinde yer bulursam saat 7-8-9 arası almayı düşünüyorum.

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:09:39 

:::ABSOLUT®:::

@maniachkn arkadaş banada ilaç gibi geldi

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:15:07 

valla bende öğlden beri bi korku vardı yukarıdakileri okuyunca biras rahatladım

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:21:10 

aynen. clubberh sen mekanize değilsin değilmi? ayrıca piyade havacılık ne alaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 11 Nisan 2008; 1:22:16 >

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:22:57 

quote:

:::ABSOLUT®:::

@maniachkn arkadaş banada ilaç gibi geldi

eyvallah ne demek, elimden geleni yapmaya çalıştım

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:25:29 

quote:

Kara kuvvetlerinin havacılık bölümü arkadaşım. Helikopterlerin, uçakların üstünde Kara kuvvetleri yazar.

Kara kuvvetlerinin denizcilikle ilgili birimleri de var

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:26:29 

quote:

arkadaşın sayesinde ulaşımımız rahat olacak istanbul gibi bi yerde enbüyük belaydı

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:29:17 

quote:

Kara kuvvetlerinin havacılık bölümü arkadaşım. Helikopterlerin, uçakların üstünde Kara kuvvetleri yazar.

Kara kuvvetlerinin denizcilikle ilgili birimleri de var

ne yapar karacı havacılar eğitimleri hakkında bir malumatın varmı???

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:31:19 

akut un sitesinde rastladım bizim gedeceğimiz yerde arama kurtarma faaliyetide varmış

enteresan geldi

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:34:19 

quote:

quote:

valla dostum ne kadar teşekkür etsek azdır.

sana bir sorum olacak ne yapar bu karacı havacılar???

tek kelimeyle yatıyolar, biz emniyet asayiş yardımlaşma, doğal afet yardımlaşma gibi abuk sabuk eğitimler yaparken, sizinkiler gün sayıyodu, sizin ordan akşama kadar bir uçak kalkıyo diğeri iniyo, bir helikopter iniyo diğeri kalkıyo. Uçak-helikoptere sizi bindirmezler. Anca siz onların kaydını tutarsınız. Ali uçtu, 2 saat sonra geri geldi. Benzini şu kadar eksilmiş. Yazıcı şu bu olursunuz.

Ben gece silahçısıydım. Gündüz uyuyodum. Sizin lanet olası helikopterleriniz, akşama kadar kalkıp iniyodu ve beni uyutmuyodu. rpg-7'yle vurmayı düşündüm hepsini.

Tek dileğiniz, :::ABSOLUT®::: arkadaşa da söylüyorum (başkentliye), askeri denetleme görmemek olsun. Denetleme görmezseniz, ve düştüğünüz bölükte nöbet yoksa, bir çoğuna göre askerlik yapmamışsınızdır.

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:34:36 

2473 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:36:20 

quote:

quote:

quote:

valla dostum ne kadar teşekkür etsek azdır.

sana bir sorum olacak ne yapar bu karacı havacılar???

tek kelimeyle yatıyolar, biz emniyet asayiş yardımlaşma, doğal afet yardımlaşma gibi abuk sabuk eğitimler yaparken, sizinkiler gün sayıyodu, sizin ordan akşama kadar bir uçak kalkıyo diğeri iniyo, bir helikopter iniyo diğeri kalkıyo. Uçak-helikoptere sizi bindirmezler. Anca siz onların kaydını tutarsınız. Ali uçtu, 2 saat sonra geri geldi. Benzini şu kadar eksilmiş. Yazıcı şu bu olursunuz.

Ben gece silahçısıydım. Gündüz uyuyodum. Sizin lanet olası helikopterleriniz, akşama kadar kalkıp iniyodu ve beni uyutmuyodu. rpg-7'yle vurmayı düşündüm hepsini.

Tek dileğiniz, :::ABSOLUT®::: arkadaşa da söylüyorum (başkentliye), askeri denetleme görmemek olsun. Denetleme görmezseniz, ve düştüğünüz bölükte nöbet yoksa, bir çoğuna göre askerlik yapmamışsınızdır.

eheh

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:38:26 

quote:

ben o helikopter sustururum dostum sen yapmışın ama tertipleree faydamız olur

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:41:06 

quote:

http://www.akut.org.tr/Default.aspx?tabid=250&ItemID=4041

clubberh dostum o işe absolute bakacak sanırım

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:44:17 

quote:

quote:

http://www.akut.org.tr/Default.aspx?tabid=250&ItemID=4041

clubberh dostum o işe absolute bakacak sanırım

:::ABSOLUT®::: arkadaş bankacılık mezunu olarak, alay karargah bölüğüne düşerse (inşallah) herhangi bir işe bakmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniachkn -- 11 Nisan 2008; 1:46:35 >

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:45:26 

galiba, bizde onları uzaktan dikizler güleriz helikopterlerin gölgesinde

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:45:58 

inşş..

maniachkn dostum çok yatış dedin nazar değmesin.

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:48:07 

fazla yatışa hazırlamayalım kendimizi kapıdan girince ne olur belli olmaz

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:49:56 

yatış sonra olmasın sı..ış. aman aman

170 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:54:13 

quote:

yatış sonra olmasın sı..ış. aman aman

aman aman.....

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:54:53 

quote:

inşş..

maniachkn dostum çok yatış dedin nazar değmesin.

değmez inşallah,

3 şey söylüyorum, başınıza gelmesin diye dua edin valla

1)Denetleme
2)Nöbet
3)Kıl komutan

sizin orda uzman çavuş çok az, o yüzden kimse umursamıyo onları, hatta bi kere küçük bir otobüs sizin ordan bizim oraya geçmişti, uzmanın da sırtı cama dayalıydı rütbesi gözükmüyodu, adamı orda kimse umursamadığı için komplekse düşmüş ki, otobüsü durdurdu, bize kızdı niye bana selam vermiyosunuz diye, halbuki görmedikdi adamı. Uzmanlara bakın, adamsalar eğer, iyi geçinmeye çalışın.Ben uzmanı iplemiyodum diye hava atanlara aldanmayın. uzmanlarla iyi geçinirseniz, onlar da size değer verir. Ama baktınız uzmanlar adam değil. Sadece işinizi yapın.

:::ABSOLUT®::: arkadaşa bişey daha söyleyim yatmadıysa, askere gidince hiçbir şey bilmiyorum de, hiçbişeyden anlamam de, diye öğüt verir Türk halkı.Bizim orda o sökmez.Hiçbişi bilmezsen en dandik,en pis işleri yaptırırlar.

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:55:44 

ya forumda 3 kişi var buraya çıkan bu ne dir hayır mı şermi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codetr -- 11 Nisan 2008; 1:56:22 >

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 2:00:11 

quote:

3 şey söylüyorum, başınıza gelmesin diye dua edin valla

1)Denetleme
2)Nöbet
3)Kıl komutan

sizin orda uzman çavuş çok az, o yüzden kimse umursamıyo onları, hatta bi kere küçük bir otobüs sizin ordan bizim oraya geçmişti, uzmanın da sırtı cama dayalıydı rütbesi gözükmüyodu, adamı orda kimse umursamadığı için komplekse düşmüş ki, otobüsü durdurdu, bize kızdı niye bana selam vermiyosunuz diye, halbuki görmedikdi adamı. Uzmanlara bakın, adamsalar eğer, iyi geçinmeye çalışın.Ben uzmanı iplemiyodum diye hava atanlara aldanmayın. uzmanlarla iyi geçinirseniz, onlar da size değer verir. Ama baktınız uzmanlar adam değil. Sadece işinizi yapın.

adam olduktan sonra iyi geçiniriz.. denetlemeler sanırım nisan sonuna kadar biter..

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 2:03:59 

quote:

ya forumda 3 kişi var buraya çıkan bu ne dir hayır mı şermi??

kardeşim söylüyorum inanmıyosun torpilli yeri orası türkiye'de sade 4 tane var kara hava alayı. Ankaralı çok çıkar gidince görürsün. ya ne temiz kamuflajlarınız vardı ya. bizimkiler çamur içindeydi şerefsizim. apış arası sürekli yırtıkdı benim, ordu jimnastik- tüfeksiz hareketler 6. harekette yırtılıyodu boyuna

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 2:06:04 

quote:

kardeşim söylüyorum inanmıyosun torpilli yeri orası türkiye'de sade 4 tane var kara hava alayı. Ankaralı çok çıkar gidince görürsün. ya ne temiz kamuflajlarınız vardı ya. bizimkiler çamur içindeydi şerefsizim. apış arası sürekli yırtıkdı benim, ordu jimnastik- tüfeksiz hareketler 6. harekette yırtılıyodu boyuna

bu saatte beni güldürdün allah da seni güldürsün

189 Mesaj
11 Nisan 2008; 2:14:56 

yanımızda neler götürelim kantin yemekler nasıldı. gerçi sizin ayrı bizim ayrı ama

27 Mesaj
11 Nisan 2008; 2:37:27 

quote:

yanımızda neler götürelim kantin yemekler nasıldı. gerçi sizin ayrı bizim ayrı ama

yanınızda neler götürceğin derin mevzu kardeş ya, 321 kd ana başlıkta vardır, zaten askerlik malzemesi satan yere gidince, orda lazım olan şeyleri görüyosun, satan adam da sana söylüyor. bolca don götürün

sizin kantini bilmiyorum. ama yemek şirketlerimiz aynıydı. kahvaltı, pazartesi bal-tereyağ çıkar. biz koşuya giderdik pazartesileri. bedava bal yedirmezlerdi yani. salı reçel vardı galiba. perşembe günü kuşyemi derdik, kuruuzüm, kuruincir, kurukayısı falan olurdu. cuma günü haşlanmış yumurta ve süt, vee cumartesi günü sünger. sünger dediğimiz pişmiş yumurta ama, kalın kalıp şeklinde, dikdörtgen olarak kesiyolar, bildiğin bulaşık süngeri. pazar günleri sürme fındıklı çikolata oluyodu herhalde. tam hatırlamıyom. pazartesi akşamları patates oturtma, pazartesi öğlenleri köfte falan olurdu. cuma öğlen balık+helva. bizim alayda pideci vardı, belli öğünler hiç yemek için uğraşmazdık direk pideciye giderdik. bizim alayda pideci vardı sizde de vardır herhalde. En büyük zevkimizdi bee. pide-ayran. yemeklerden yana sıkıntınız olmaz pek. karavana değil, şirket veriyo yemeği, dağıtanda şirket elamanı.sevmediğiniz yemek çıkarsa,pide yersiniz veya kantinden alırsınız bişeyler. Belli gazinolarda da, tost- hamburger olur, (fiyatı 1 milyondu ben ordayken. vergi olmadığından bazı şeyler ucuzdu. çay 100 bin liraydı.) poğaça falan da olur. onları yersiniz yemeği sevmezseniz.

bi de şunu söyleyim yemek demişken, hem size hem başkentliye,yan komşunuza yani, alaydan sarıgazi'ye giderken, köşede bir dürümcü var. dehşet dürüm yapıyor ya. istanbul'a gidersem uğrayacağım yerler arasındadır. 3-5 kişi gidin oraya, çeşit çeşit istediğinizden yaptırın , bi tepsiye diziyo adam, leonardo da vinci tablosu gibi yapıyor. garnım acıktı gece gece.

1 Mesaj
12 Nisan 2008; 9:57:20 

arkadaşlar merhaba.. bende 4 ÜNCÜ KR.HVCL.A.K.LIĞI İSTANBUL KARTAL a yolu düşenlerdenim.. istanbuldayım.. geldim teslim olmaya.. adım mustafa... birlikte görüşmek üzere..

11 Mesaj
26 Temmuz 2008; 12:09:38 

Meraba arkadaslar bende 2. mekanize piyade alayi 2. tank taburu karargah bolugune gelicem nasil bi yer acaba banada biraz bilgi verirseniz sevinirim

redsea

1544 Mesaj
10 Ağustos 2008; 10:19:41 

23'ÜNCÜ MOT. P. A. K.LIĞI İSTANBUL KARTAL salı günü gidiyorum teslim olmaya. tavsiyesi olan var mı arkadaşlar?

<-<-<-McLaren - Mercedes Team->->->

--------Mika Hakkinen--------

55 Mesaj
10 Ağustos 2008; 17:42:14 

5. Hava komutanlığı Istanbul Kartal
varmı salı teslim oluyorum...

2884 Mesaj
15 Mayıs 2010; 21:04:13