Şimdi Ara

## PowerColor'dan 63 Avro'ya Radeon HD 3690 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PowerColor'dan 63 Avro'ya Radeon HD 3690 ##

## PowerColor'dan 63 Avro'ya Radeon HD 3690 ##

AMD-ATi'nin Radoen HD 3690 hazırlıklarından daha önceki haberlerimizde bahetmiştik. Bu model temel olarak Radeon HD 3850 ile aynı grafik işlemciyi yani 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV670 Pro gpu'sunu kullanıyor olsa da HD 3850'den ayıran önemli ve belkide tek bir farkı var. Önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere Radeon HD 3850'den farklı olarak Radoen HD 3690 256 yerine 128-bit bellek veri yolu ile geliyor. Sapphire'in hazırladığı tek slot soğutuculu HD 3690 modelinin aksine PowerColor'ın modeli üzerinde firma çift slot kaplayan bir soğutucu kullanmayı tercih etmiş. 256MB GDDR3 bellek ile donatılan ekran kartının grafik işlemcisi 700MHz'de bellekleri ise 1700MHz'de çalışıyor. Yani PowerColor'ın HD 3690 modeli saat hızı anlamında referans değerleri sahip olan HD 3850 modellerinden daha hızlı. Çift DVI konnektörüne ve HDTV destekli tv çıkışına sahip olan kart UVD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma da sağlayabiliyor. PCIe 2.0 uyumluluğu bulunan ve DirectX 10.1 desteği ile gelen kartın 63 Avro'luk etiket fiyatına sahip olduğu bildirilirken kısaca 128-bit'lik Radeon HD 3850 olarak tanımlayabileceğimiz modelin Avrupa pazarında kullanıma sunulup sunulmayacağı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Nisan 2008; 19:51:09 >

• fiyatına göre performansı iyi olan bir kart. soğutmasıda güzel olmuş. haber için teşekkürler
  • O kart nasıl uzun öyle.Hiç beklemiyordum.63euro 150 ytl.Fena değil.Ama 8600gtsonic+ yı geçebileceğini sanmıyorum.
  • fiyatı gerçekten iyiymiş
  • 69 Euro mükemmel fiyat ya.

Ah Türkiye'yede şu fiyatlardan gelse ne olurki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

O kart nasıl uzun öyle.Hiç beklemiyordum.63euro 150 ytl.Fena değil.Ama 8600gtsonic+ yı geçebileceğini sanmıyorum.

çok rahat geçtiği bu forumda işlenmişti. yanlış hatırlamıyorsam.
  • bu kart hep f/p durumunda zaten. Beyler bende şimdilik ob ati x1250 var son sürücüsünü nasıl temin edebilirim yardım eder misiniz. İlk defa ati kullanıorum. xp kullanıorum 32 bit. Belki yazdığım yer uygun değil özür dilerim bunun içinde.
  • bu kart tam bi f/p kartı 3dmark06 dan 8k lık bi skor alıo 8600gt yi bırak gts ye fark atar bu kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

O kart nasıl uzun öyle.Hiç beklemiyordum.63euro 150 ytl.Fena değil.Ama 8600gtsonic+ yı geçebileceğini sanmıyorum.

Baya bi geçiyor

Niye sadece Çin bunu anlamıyorum ben de. Çok mu iyi durumu ati nin de sadece çin de var bu kart? Şimdi Türkiyeye gelse tahminen 90,100 dolar civarında olur bu kart ve o fiyat düzeyinde her kartı siler süpürür, ne 8600GTS, GT kalır ne de 2600ler. 17 inç CRT de oyun oynayanları oldukça tatmin edebilecek bir kart ve sadece Çin de

• fiyatı iyi ama çok da performanslı değildir kısmışlardır biyerinden
  • hd 3850 ile farkı %20 fln 8600 den %50 fln daha güçlü bir kart
  • fiyat iyi acaba nası oc oluyor
  • paralel işlemci sayısı 3850 ile aynı mı?
  • harbi fiyat güzel....

2 dene alıp CF yapmak yada 780G le hybrid CF yapmak isterdim...
  • ati bu hd3690 ın ismini hd3830 olarak değiştirmemişmiydi fiyatıda baya iyiymiş
  • tekrar sorayım bilen var mı?paralel işlemci sayısı hd 3850 nin ki ile aynı mı?
  • paralel işlemci sayıları 3850 ve 3870 ile aynı.yani 320 adet.
    http://www.donanimhaber.com/arkadas.asp?haberno=7992
  • önümüzdeki günlerde bu kart TR de de satışa gelir, gecikeceğini sanmıyorum, Nisan bitmeden raflara girer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

önümüzdeki günlerde bu kart TR de de satışa gelir, gecikeceğini sanmıyorum, Nisan bitmeden raflara girer.

geldiği gün alıcam inşallah.gelmezse ne ala
  • quote:

Orjinalden alıntı: SiLVeR_FoX

paralel işlemci sayıları 3850 ve 3870 ile aynı.yani 320 adet.
    http://www.donanimhaber.com/arkadas.asp?haberno=7992

bu kart 3850 nin kırpılmış hali herşey aynı fakat 128 bit olarak gelcek sonradan ati 3830 diye isim verdi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.