Şimdi Ara

Cüretkar Test : Kia Pro Cee'd/Audi A3 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
7.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Farkındaysan... iddia değil gerçek hem de Audi'nin anavatanında.

Eğer ben Auto Bild'den daha iyi anlarım bu işten diyorsan ayrı.

Yukarıda da yazdığım gibi, KIA hem sahada hem de masada kazandı yani Avrupa'yı da fethetmeye başladı.

Oyunu kuralına göre oynuyorlar.

Fiyatta da bir uçurum yok dikkat edersen baz fiyat 22bin Euro Audi, 19bin euro Kia

quote:

Orjinalden alıntı: Gkhn_

Pro Ceed in A3 den iyi oldugunu kimse idda edemez.

Ama şöyle de bi durum var

Kia Pro Ceed - A3 ün yarı fiyatına ise , A3 2 tane kia pro ceed eder mi etmez mi onu düşünmek lazım.

Fiyat oranı dışındada kimse başka herhangi bi yönden üstünlüğünü kabul etmez.

• almanlar,koreliler para kazaniyor biz birbirimizi yiyoruz.keske bizimde onlarinkinin yarisi kalitede arabamiz olsada onu alsak,arkadaslar is icabi 12 devlet gezdim,simdi rusyada calisiyorum inanin bana insanlar cok calisiyor inanilmaz seyler donuyor,o begenmedigimiz cinliler koreliler 1 dakika bos durmuyorlar,biz ise konusuyoruz,sudur budur diye cok biliyoruz ya,cine shangai`ye,koreye seule`de gittim (bowling makineleri icin)cinde cin arabalari korede kore arabalari hyundai daewoo kia ssang yong baska bir sey bulamazziniz,hele cin adini sanini duymadigimiz markalar almis yurumus,kia gercektende cok hizli bir sekilde buyuyor gittigim her yerde cok iddalilar,servis hizmetleri super,daha ne olsun onlerinde gelismemeleri icin hic bir sebep yok,auidiyle kiyaslanamaz diyen arkadaslar gun gelir bmw mercedes ile de karsilastirilirlar,tabi su an o kalitede olmasalarda inaninki gun gelir olacak.sevgiler
  • Audi alan fiyata bakmaz,kısaca ben bu iki araç arasında kalsam a3 daha pahalı olmasına karsın kesinlikle audi alırdım

zaten puanlamada kia üstünlük kurmamış teknik detaylara baktıgımız zaman basbaya audinin üstünlüğünü görmüş oluruz

ancak maliyetten götürmüş işi lakin kimin umrumda 2 bin euro kianın ucuz olması v.b.

quote:

Orjinalden alıntı: ozgur23

Araca ödenen paraya karşılık alınan değer ile birim hesaplaması yöntemi kullanılarak hangisi daha iyi bir tercihdir bulnabilir. Otomobil dergileri pek verimlilik hesaplarını ya da ekonominin price per share, ya da cost per unit gibi hesaplama yöntemlerini pek bilmediklerinden kafalarına göre bir puan oraya ekleyerek sonucu etkileyebiliyorlar.

Doğru değerlendirme şı şekildedir. Fiyat ile ilgili kısımlar değerlendirme kriterlerinden çıkarılır. Bu durumda ben bakmadım ama aşağıdaki arkadaş yazmış Ceed 405, A3 417 puan yapıyor. Bu bize teknik değerlendirmede A3'ün daha iyi bir araba olduğunu gösterir ama daha iyi bir seçenek olup olmadığına dair bir veri sunmaz.

Bunun için araçların değerine bakılır, diyelim ki

- A3, 25bin Euro.
    - Pro C'eed 20bin Euro

Bu durumda Audi'de teknik değerlendirme puanı olan 417 puan için toplam 25bin Euro ödeniyor. Yani puan başına fiyat:
    25.000/417 = 59,95 Euro per point

ProCeed için hesaplarsak:
    20.000/405 =49.38 Euro per point

Yani bu sonuca göre, A3 Ceed'den daha iyi bir araçtır ancak sunduklarına karşılık istediği fiyat, Ceed'e göre daha yüksektir.

Sonuç olarak, C'eed, A3'e göre parasını daha fazla hak eden bir araçtır.

Bilmeyenler için not, Türkiye'de Kamu İhale Kurumu'nun önerdiği teknik ihale yöntemlerinden biri de bu puanlama usuludur. Yani en ucuz olana değil kaliteyi en uygun fiyata verene ihale verilir.

quote:

Orjinalden alıntı: Forzalex

İyide surdaki puanlama adilliğine bakın

grundpreis(temel fiyat)

kia 51 puan almış
    audi 36 puan almış

arada 15 puan fark var sırf fiyattan

garantiden 5 puan daha fazla almış kia

toplam garanti ve fiyattan 20 puan fark atmış ve hiç adil olmamış....

toplam puanlamaları

1.Pro Cee’d 2.0 CVVT EX -425 Puan 20 puanı cıkartırsak 405 ile geriye düşmektedir çünkü fiyattan banane garantiden banane.....
    2.A3 1.4 TFSI Attraction -417 Puan

böylece yer değiştirip

1)a3 417 puan
    2)ceed 405 puanla kalıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Audi170hp

Audi alan fiyata bakmaz,kısaca ben bu iki araç arasında kalsam a3 daha pahalı olmasına karsın kesinlikle audi alırdım

zaten puanlamada kia üstünlük kurmamış teknik detaylara baktıgımız zaman basbaya audinin üstünlüğünü görmüş oluruz

ancak maliyetten götürmüş işi lakin kimin umrumda 2 bin euro kianın ucuz olması v.b.

quote:

Orjinalden alıntı: ozgur23

Araca ödenen paraya karşılık alınan değer ile birim hesaplaması yöntemi kullanılarak hangisi daha iyi bir tercihdir bulnabilir. Otomobil dergileri pek verimlilik hesaplarını ya da ekonominin price per share, ya da cost per unit gibi hesaplama yöntemlerini pek bilmediklerinden kafalarına göre bir puan oraya ekleyerek sonucu etkileyebiliyorlar.

Doğru değerlendirme şı şekildedir. Fiyat ile ilgili kısımlar değerlendirme kriterlerinden çıkarılır. Bu durumda ben bakmadım ama aşağıdaki arkadaş yazmış Ceed 405, A3 417 puan yapıyor. Bu bize teknik değerlendirmede A3'ün daha iyi bir araba olduğunu gösterir ama daha iyi bir seçenek olup olmadığına dair bir veri sunmaz.

Bunun için araçların değerine bakılır, diyelim ki

- A3, 25bin Euro.
    - Pro C'eed 20bin Euro

Bu durumda Audi'de teknik değerlendirme puanı olan 417 puan için toplam 25bin Euro ödeniyor. Yani puan başına fiyat:
    25.000/417 = 59,95 Euro per point

ProCeed için hesaplarsak:
    20.000/405 =49.38 Euro per point

Yani bu sonuca göre, A3 Ceed'den daha iyi bir araçtır ancak sunduklarına karşılık istediği fiyat, Ceed'e göre daha yüksektir.

Sonuç olarak, C'eed, A3'e göre parasını daha fazla hak eden bir araçtır.

Bilmeyenler için not, Türkiye'de Kamu İhale Kurumu'nun önerdiği teknik ihale yöntemlerinden biri de bu puanlama usuludur. Yani en ucuz olana değil kaliteyi en uygun fiyata verene ihale verilir.

quote:

Orjinalden alıntı: Forzalex

İyide surdaki puanlama adilliğine bakın

grundpreis(temel fiyat)

kia 51 puan almış
    audi 36 puan almış

arada 15 puan fark var sırf fiyattan

garantiden 5 puan daha fazla almış kia

toplam garanti ve fiyattan 20 puan fark atmış ve hiç adil olmamış....

toplam puanlamaları

1.Pro Cee�d 2.0 CVVT EX -425 Puan 20 puanı cıkartırsak 405 ile geriye düşmektedir çünkü fiyattan banane garantiden banane.....
    2.A3 1.4 TFSI Attraction -417 Puan

böylece yer değiştirip

1)a3 417 puan
    2)ceed 405 puanla kalıyor

valla maliyet hesabı yapmazsak ben ferrari falan alırım, ne muhatap olacam kiayla, audiyle.

hatta arabayla bile uğraşmam özel pilotlu bir helikopter istiyorum.

burada tartışılan konuların bir temeli olmalı yoksa iş gerçekleri aşar, hayal alemine gireriz.

orada da kiayla, audiyle sınırlamayalım kendimizi bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molarrr -- 12 Nisan 2008; 0:09:56 >

• parası olan kişi a3 e bakmaz lambo alır audi r8 alır yada rs6 kisisel tercihe girer ozaman
  • Şu 2 arabayada verilen para cidden sokağa atılmış gibi geliyor bana. Buna bineceğime 1988 Deville'ye binerim daha iyi, küçücük ama teknolojik kavramı bana pek uymuyor.

Fakat Kia gibi bir markanın ürünüyle, Audi'yi karşılaştırmak ciddi abes. Ben Kia Cee-d'nin, Golf'le bile baş edebileceğini düşünmezken A3, kafaları iyiydi herhalde. Malzeme kalitesi ve üretim anlayışı yüksek bir araba A3 ve sınıfının lideri bence ( Volvo C30'da çok iyi aslında ) , ısıtmalı silecek suyu gibi özellikler Kia'da varmıymış bakalım?
  • bu konuya yazanların kaçı pro ceed i test etti acaba...
    param alsa bende a3 alırdım heralde ama isminden havasından..
    ama ceed de göz ardı edilmicek bir rakip.
    geçen gün showroomda bindim arabaya kalite gerçekten yükselmiş,bir rio kullanıcısı olarak söylüyorm bunu..
    kiayı pro ceed i ezenleri kınıyorum yani bu kadar mı sabit fikirli olunur....

kia kadar kendini geliştiren bir firma da yok şu an..
  • dunyanın en zor işi insanları önyargısını yıkmaktır....
  • audi benim gözümde de iyi araba ama ben emparyalist avrupalı müslüman düşmanı hristolara para kazandıracağıma güney koreye kazandırırm...Afrikayı sömüren insanları köleden daha ağır koşullarda yaşamasına sebep olan avrupalı emperyalistlerin yaptığı işi övmekten vazgeçin artık o audiler bmwler mercedesler afrikada toprakları sömürülen insanların haklarını yiyerek ve madenlerini sömürerek bukadar kaliteli araba üretiyolar ve insanları krallar gibi yaşıyor....
  • autobild in ne güzel fantazileri varmış...
  • gönül isterdi bu konuyu hortlatmıyım ama dayanamadım yazıyorum..

burası çok fena kia çekememezliği kokuyorrr sözüm onlara herkese saygılar .. anlayan anladı anlamayan ...de değil
  • Cesaret ile aptallık arasına çok ince bir çizgi vardır.

Fazla cüretkar olmuş.

Bunu yapan mühendise,Kia Ceo'suna sorsanız bile Audi der.Bunlar kalkmış kıyaslamışlar.Bana kalırsa amaç Kia'yı yüceltmek değil küçük düşürmek.

Bence Audi A3 ile kıyaslamaya hiç uğraşmasınlar,direk Mercedes S Class 'ın karşısına çıksın ben o cüreti de gördüm bunlarda.
  • Kia'ya 10000 puan versin Audi'ye de 5 puan versin...Hiç önemli değil

.................................................................................................

Audi alırım.Çünkü hayat dergi sayfalarındaki testlere benzemiyor be paşam

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf

ceed nedir pro ceed nedir ?

ceed 5 kapı
    pro ceed 3 kapı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkhn_

Pro Ceed in A3 den iyi oldugunu kimse idda edemez.

Ama şöyle de bi durum var

Kia Pro Ceed - A3 ün yarı fiyatına ise , A3 2 tane kia pro ceed eder mi etmez mi onu düşünmek lazım. (avrupadaki fiyatları böyle değildir diye tahmin ediyorum)

Fiyat oranı dışındada kimse başka herhangi bi yönden üstünlüğünü kabul etmez.

dam üstünde saksahan vur beline kazmayı

fiyatı pahalı olan daya iyidir mantığı ne oluyor? doğuş holdingin fahiş fiyatla satmasa fiyatları arasında bu kadar ucurum olmaz..

+

bir test sonucunda A3 den iyi gösterilebiliyorsa Ceed gerçekten harika bir araçtır.. isteyen alır isteyen almaz orası ayrı.. Türkiyede Kia olduğu için satmıyor aynı aracı ford reno fiat üretse idi şimdi satış rekorları kırıyordu.. hyundai i30 çok benzeri ve satışlarda ceed katlıyor.. tüketiciye bunu anlatmak imkansız..

Audi ciler kızmasın.. A3 daha üstün olması gerekmiyor fiyatına göre.. mantiken pahalı olan iyi olur desekte bu tablo özeleştiri yapmanızı sağlasın..

Hyundai i30 severlerde Ceed'in yanına gececektir kıyaslamalarda atıp tutanlar şimdi ceedi överse ayıp ederler..

a3 kötü bir araç demiyoruz sadece çok övülmeyi çok haketmiyorlar.. 1 milyonuncusu üretilebilir fakat Çin markasıda kendi aracının 1 milyonuncusunu üretmiştir o zaman ne diyecez..

bi çok tezinisi çürütmeye çalıştım

polemiğe girmek için söylemiyorum fikrimi söylüyorum..

• Niye şaşırıyorsunuz ki zaten 10 yıl sonra Hyundai dünyanın bir numaralı otomobil üreticisi olacak böyle testlerle bizi alıştırmaya çalışıyorlar. Burada Kia'yı kötüleyen yorumlar hep kıskançlıktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Niye şaşırıyorsunuz ki zaten 10 yıl sonra Hyundai dünyanın bir numaralı otomobil üreticisi olacak böyle testlerle bizi alıştırmaya çalışıyorlar. Burada Kia'yı kötüleyen yorumlar hep kıskançlıktan

aynen dediğiniz gibi 10 yılda sürmeyecek 7 8 sene sonra görün de bakın dünyanın en kötü 2. çok satan otosu olacak HYUNDAİ. dolayısıyla KİA da bundan payına düşeni alacak. zaten kia hyundai ye ait bir marka. neredeyse kullandıkları bütün parcalar motorlar herşeyi ortaktır. aslına bakarsanız zaten hyundai = kia dır.

audi a3 ün içine baktıgınızda daha kaliteli bir iç mekan görüyorsunuz ki bu dogrudur bunun aksini savunan bence sorunu kendisinde arasın. ama bugün fiyatlarına baktıgınızda pro ceed 37 bin tl iken a3 55 bin dolaylarındadır aradaki 18 20 bin tl lik fark için audi bana ne sunacak ? donanım olarak hiç bir şey sunmayacak güvenlik olarakta hiç bir şey sunmayacak arabanın tipi şekli açısından bakarsak benim görüşümdür ceed arkadan bakıldıgında çok daha yakışıklı bir model e o zaman bana audi sadece ismini satmış olacak ha bir miktarda orta konsolda kullanılan plastik kalitesi başka ??

biraz özeleştiri yapın buraya yazanlar 2 yıl önce yazmıslar gelip dönüp yazdıklarına bakarlarmı bilmem ama gerçekler böyle acıdır. bundan 10 yıl önce g.korelileri bir hiç sayan avrupalılar artık o markalarla kendı markalarını kıyaslıyorlar. buna masa oyunuda diyebilirsiniz başka oyunlarda diyebilirsiniz. ama bir gerçek var insanlar bu otomobilllere gün geçtikce daha cok alısıyor ve insanlarda artık g.kore malı kötü maldır imajı yok olmaya baslıyor. yok olmayanlarda burada böyle bilmeden atıp tutuyor. parası çok olana elbette bu modeller vız gelir onlara bir şey dediğim yok ama orta halli bir insan için pro ceed gercekten guzel bir otomobil. ama şuda var düz ceed i okadar sevemedim. hatta hiç sevemedim bana bir riodan farksız gibi geliyor ( farklı oldugunu bildiğim halde ) yani gidip ceed alacagıma i30 alırım yada başka bir model ama pro ceed gercekten guzel bir 3 kapılı araba tabi benım dusuncem..

i30 içinde bmw 1 cakması dediler sonuc neyi değiştirdi hiç bişey. o zaman ben bmw 5 serisi için arka stopların bir önceki sedan kasa subaruy imprezayla aynı diyorum . hatta yeni çıkan chevrolet sparkın ön farlarının hyundai i20 ye çok benzediğini ve bunun gibi aklıma gelmeyen bir sürü benzerlık daha. önemli olan güvenlıktır saglamlıktır önemli olan çinliler gibi direk kopya çekip eurnocaptan sınıfta kalmamaktır.

i30 olsun i20 olsun pro ceed olsun euroncaptan 5 yıldız almış otomobillerdir. hele i20 ise 2009 da euroncap tarafından en guvenılır b sınıfı arac butun sınıflar içinde ise en guvenılır 4. araç secilmiştir. o corsa hayranları diyorya i20 corsa çakması diye lafım onlara..... ve bilmeyenlere tabi..

fanatiklik yapmıyorum sadece bazı gerçekleri görün diyorum gün gelir devran döner o laf attıgınız arabanlardan bir tanesine sahip olabilirsiniz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djnone -- 17 Şubat 2010; 0:04:30 >

• Son 5 yılda Hyundai ve Kia ciddi yol aldılar. Demedi deme İbrahim yakında Toyota'yı geçerler
  • audi 70 bin tl
    pro ceed 35 bin tl
    audi nin içi pro ceed den ufak
    audinin tavanı pro ceed den alçak arkada 180 cm den uzun insan oturamıyor audide
  • KIA :Keep It Away çok saçma bir donanım konfigürasyonu var,en full olcak diyorsan illa ki otomatik vites alacaksın,bir de sunroof hiçbirinde yok
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.