Şimdi Ara

## ZOTAC GeForce 9800GTX AMP! Edition Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZOTAC GeForce 9800GTX AMP! Edition Modelini Duyurdu ##

Gün içerisinde sizler ile paylaştığımız bir diğer haberimizde bugünden itibaren GeForce 9800GTX'in hız aşırtmalı modellerinin de üreticiler tarafından duyurulmaya başlanacağını ifade etmiştik. Bu konuda ilk girişimlerden biri ZOTAC'dan geldi ve firma GeForce 9800GTX AMP! Edition modelini duyurdu. Firmanın yeni ekran kartı tahmin edebileceğiniz üzere arttırılmış saat hızları ile geliyor. Grafik işlemcisi 750MHz'de, bellekleri 2300MHz'de ve paralel işlem birimleri 1890MHz'de çalışan ZOTAC'ın GeForce 9800GTX AMP! Edition modeli saat hızları 675MHz/1688MHz/2200MHz olan referans modele göre çok daha iddialı bir konuma gelmiş gibi görünüyor. 512MB GDDR3 belleği bulunan ekran kartı 256-bit bellek veri yolunu kullanıyor ve 128 adet paralel işlem birimi ile geliyor. Nvidia'nın Triple SLI teknolojisini de destekleyebilen PCIe 2.0 uyumlu GeForce 9800GTX AMP! Edition soğutucu ve genel tasarım itibariyle Nvidia'nın referans çizgisinden dışarı çıkmıyor. Yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma da yapabilen ekran kartı üzer ayrıca çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı da bulunuyor. Önümüzdeki günlerde ülkemiz pazarıda da kullanıma sunulması beklenen ekran kartının kutu içeriğinden Lost: Via Domus oyununun çıktığını da belirtelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Nisan 2008; 20:19:30 >

• işte bu kart süper performans verir diye düşünüyorum.8800gtx den terfi için sadece bu kart önerilecektir.

haber için tşkrler...
  • 8800 GTX'ten buna geçmek -hadi ayıp olmasın, kibar bir tabir kullanayım- ilginç olacaktır.
  • illa geçicem diyenler için önerilebilecek diyorum
  • işte oc dediğin böle olur 10 mhz arttırıp superclocked demekle olmaz(evganın kulakları çınlıyo)

edit:arkadaşlar birşey yazmayı unutmuşum bu stok fan la nasıl halletcekler bu durumu onu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 8 Nisan 2008; 21:53:31 >
  • "İlla geçicem", diyenleri de engellemek lâzım. 8800'ün +256 MB belleği yeterli bir sebep, 9800 GTX 512'ye geçmemek için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

"İlla geçicem", diyenleri de engellemek lâzım. 8800'ün +256 MB belleği yeterli bir sebep, 9800 GTX 512'ye geçmemek için.

• 9800 gtx ler gerksiz bir kart
  • çok fazla oc yapılmış ama sogutmada hiç bir iyileştirme görünmüyor ben kendim bios yazarak zaten o kadar oc yaparım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Digiali

Satışa başlandı bile.......
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814500039

ülkemize herhalde 1 ay sonra gelir!!! Ama ben zotak düşünmüyorum o başka
  • Bu saat hızlarına birde Ram olarak 51 değilde 1gb ram kullansalarmıs ozaman daha mantıklı bir kart haline gelebilirdi 8800 GTX ten terfi için...
  • bencede
    quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

çok fazla oc yapılmış ama sogutmada hiç bir iyileştirme görünmüyor ben kendim bios yazarak zaten o kadar oc yaparım..
  • arkadaşlar şu anda x1800 gto var bende yeni pc ye terfi edicem 3.000 ytl bütçe ayırdım ve ekran kartı olarakta zotac veya o.c lanmış başka bir gtx düşünüyorum sizce nasıl bir karar tavsiyeniz i bekliyorum
  • Soğutmasının daha farklı birşey beklerdim sparkle calibreyi merak ediyorum o nasıl olacak?
  • Zotac iyi girdi piyasaya.
    Yine de benim en sevdiğim markalar Palit ve MSI.

Diğer markaların hız aşırtılmış kartları yakında duyurulur. Bakalım en hızlısını kim çıkaracak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wayerlatsou

arkadaşlar şu anda x1800 gto var bende yeni pc ye terfi edicem 3.000 ytl bütçe ayırdım ve ekran kartı olarakta zotac veya o.c lanmış başka bir gtx düşünüyorum sizce nasıl bir karar tavsiyeniz i bekliyorum

Bence 9900GTX'i bekle performans olarak bu karttan daha iyi olacak gibi gözüküyor.
  • zotac'ın stok soğutmaya o.c yapması pek hoşuma gitmiyor, okadar o.c yapıyorsun bi zalman bi zerotherm filan tak kartın üstüne be
  • Stok fanla OC yapıp bende üstüne Sticker yapıştırıp satabilirim..
    Soğutma çözümünde daha iyi şeyler kullanabilirlerdi..
  • Zotac ve Evga OC modellerinde baya bir hizlari yüksek tutuyor , keşke 800 Mhz ve 2500 MHz üstü görebilsek , yurt dişi fiyati 330$ diye gördüm bakalim TR fiyati nasil olacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.