Şimdi Ara

airties wirelles modem anten yardım YAPAN ARKADAŞLAR PAYLAŞIM-BİLGİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar elimde airties rt-205 modem var bu modeme harici anten takılabiliyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promert -- 12 Nisan 2008; 22:45:27 >

• bendede var ama mümkün olan şartlarda takamazsın çünkü antenleri sökülebilen cinsten degil ben geçengün içini açtım eger bir tane antenin kablosunu söküp onun yerine sma konnektör baglarsan böylelikle degiştire bilirsin buda biraz ugraştırıcı vede bilgi isteyen bir iş vede azcık tuzlu enazından sma jack bulacaksın falan

• çok basit

anten kablosunu jakından çıkar yerine bu kabloyu tak

http://urun.gittigidiyor.com/LAPTOPUNUZA-WIRELES-ANTEN-TAKIN-30-CM-UZUN-KABLO-PIGTAIL_W0QQidZZ9111287

lehim ve işçilik gerektir ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titanix -- 10 Nisan 2008; 11:54:34 >
  • eger resimlerdede görebiliyorsan anten kabloları lehimli vede herhangi birjack falanda yok dolayısıyla yapabilenecek en iyi işlem kablonun lehimini söküp onun yerine bir tarafı sma konnektör takılı kablo lehimlemekle mümkün tabi bunları yaparkende ürün garanti dışı kalabilir yada herhangi bir arıza oluşabilir
  • lehim ve işçilik gerektir ama

dedim ya

jak araya nerden girmişse artık fazladan yazmışım
  • yazarkende dikkat etmek lazım tabi yanlış söylenen bazı şeyler okuyanları farklı yönlere çekebilir yada farklı şeyle yapmalarına sebep olabilir
  • Arkadaşlar garantiden çıkması önemli değil benim isteğim 200 metre mesafeye ulaşmam aynı zamanda airties wus 200 adaptör var modeminde antenini güçlendirise açık alanda 200 metreye ulaşabileceğimiş tahmin ediyorum ama yardımlarınıza ihtiyacım var
  • iyi bir anten takarsan daha uzaga bile gidebilir yani elimden geldigince sana yardımcı olabilirim bence 7 dbi lik anten tak ama uzatma kablosunu fazla tutma max 1 metre olsun ayrıca modemi cam kenarı gibi karşı tarafın rahatlıkla görebilecegi bir yere koymanda gerekebilir
  • anteni nasıl temin edebilirz arkadaşlar dün denedim anten yaptım süzgeçten ve ilk kez % 20 sinyal yakaladım ama modemin antenini bi şekilde uzatırsam olacak
    Ayrıca elektronik__manyak ilgin için tşk ederim arkadaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promert -- 11 Nisan 2008; 16:05:10 >
  • anten için internetten alışveriş magazalarındaki network bölümüne bak modemden çıkış alman için bir adet havyaya lehim teline wireles anten kablosuna ve birde antenin girecegi sma girişten lazım bunları temin edersen yapabilirsin tabi birazda elektronik bilgin vede lehim yapabilme kabiliyetin olmak zorunda yoksa zorlanırsın havya için çok para verme hatta tanıdıgın bir elektronikçi yada tv tamircisi falan varsa onun dükkanındada yapabilirsin (tavsiye ederim) modemi aç içindeki anten kablolarından bir tanesini dikkatlice sök vede onun yerine uzatma kablosunu lehimle havyayı çok fazla devre üzerine deyirme devre çok ısına bilir ve buda olunsuz sonuçlara yol açabilir kısa devre falanda yaptırtma sonra uzatma kablosunun ucuna sma jackını tak vede işlem tamam ondan sonra istedigin sma jacklı anten takabilirsin sma jackın altın kaplı olanlarından alırsan elektrigi daha iyi iletecegi için senin avantajın olur

• @promert yapacaksın bu işi inanıyorum. ben senin kadar abartmamıştım..

çelik elekle denemelere devam.
  • Arkadaşım anten alırken güvenilir yerlerden al. çünkü piyasada çok anten var ve üzerine 7 db 9 db hatta 15 db yazıyorlar ama hiç birisi gerçekte o değerlerde değil.
    Benim dell 1520 laptop var. bir tane anten takılabilir usb wiralless stick almıştım yanında da 5 db anten aldım. ama laptopun çektiğinden fazla değil, daha az çekiyordu.

Bu arada ben de bir ara airties rt 210'nun antenini uzatmayı denedim. antene giden kablolardan uzun olanını makul bir yerinden kestim. sonra bu kabloyu harici antene lehimledim.
  • Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı tşk ederim problemi çözdüm İlginiz için saolun arkadaşlar...
    Şimdi ilk içim sma jackını bulmak D-LİNK ANT24-0700 7dBi Anten alıp monte etmek
    Modemin kendi anteniyle % 20 ila % 25 sinyal buldum birde önerdiğinizi denemek kaldı
    sma jack ını elektronikçilerde buluruz dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promert -- 12 Nisan 2008; 14:44:06 >
  • nasıl yaptın hani başkalarıda belki senin gibi ugraşıyordur antenimi degiştirdin yoksa başka birşeymi yaptın paylaşırsan bizde bilgi sahibi olmuş olacagız birazdaha teşekkürler
  • çelik süzgeç le yaptım Airties wus 200 wirelles adaptörü (evde patates kızartmasında kullandığımız çelik süzgeç) içine yerleştiğrdim fazladan 15-20 tane ağ yakaladım etkili oldu modeme yakın zamanda söylediğim şeyi yapacam(Anteni değiştirip Db yükseltecem) sizlerlede paylaşacam arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promert -- 12 Nisan 2008; 19:04:29 >
  • Arkadaştan 7db lik anten aldım ama yetersiz kaldı bi işe yaramadı. Peki arkadaşlar kendim anten yapsam 7db üstünde onu modeme hangi kablo ile bağlamam gerekecek en fazla 1,5 metrelik kablo kullanacam yardımlarınızı bekliyorum
  • Sizin tavsiyleriniz neler.......
    1- Anten markası db si
    2- Anteni modeme lehimleyeceğim için hangi tarz bi kablo
    3- El yapımı anten kullanırsam yine hangi tarz kablo olmak zorunda

Bunları paylaşırsanız sonuç alabileceğime inanıyorum tel süzgeçle bile bir yere vardım arkadaşlar yardımlarınız la
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.