Şimdi Ara

## GeForce 9800GX2'nin Ömrü Sadece 3 Ay mı Sürecek? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GX2'nin Ömrü Sadece 3 Ay mı Sürecek? ##

Nvidia'nın 18 Mart'ta AMD'nin çift grafik işlemcili Radeon HD 3870 X2 modeline karşı kullanıma sunduğu yine çift grafik işlemcili (2x G92-420 gpu'su) GeForce 9800GX2 modeline yönelik olarak yeni bazı haberler elimize ulaştı. Gelen bilgilere göre Nvidia bir yandan GT200 tabanlı GeForce 9900GTX (tek gpu) ve GeForce 9900GX2 (çift gpu) modellerine yönelik çalışmalarına devam ederken öte yandan GeForce 9800GX2 modelinin fişini çekecek gibi görünüyor. Benzer üretim maliyetleri ve muhtemelen GeForce 9900 serisinin daha yüksek performanslı olacak olmasının da etkisi ile 9900GX2 modeli kullanıma sunulmadan önce firma tarafından GeForce 9800GX2'ye elveda edileceği bildiriliyor. İşin ilginç yanı ise GeForce 9600GT kullanıma sunulana kadar pazarı AMD-ATi'nin Radeon HD 3850 modeline bırakmamak için geçici bir model olarak hazırlanan GeForce 8800GS, isim değişikliği ile birlikte GeForce 9800GX2'den daha uzun yaşayacak gibi görünüyor. Tabi Nvidia'dan bu gelişmelere yönelik olarak henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Nisan 2008; 7:14:28 >

• biz almayı düşünürken ömrünün sonuna gelmiş
  • iki firmada çift gpu lu ekran kartı işine fazla sarmaya başladılar hazır quad sistemler de warken 4 e kadar yolu war bunun.3 ayda bi kartın eskimesi de ayrı bi durum ztn olayın suyunu çıkardılar artık
  • zaten bu vgalareda 10.1 dx destegi yok alsan 3 ay sonra 10.1 gundeme gelecek o kadar para verecen sonra aglıyyacan verdigin paraya
  • bence şu an x2 ler gereksiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: fth_altuntas

biz almayı düşünürken ömrünün sonuna gelmiş

Şahsen ben yanına bile yaklaşmayı düşünmüyordum
  • dx 9 ve dx10 arasında çok bir fark göremedik(crysis high / very high) .. dx 10 dx 10.1 arasındada bişi değişmez bence ..
  • fiyatını hak eden bir kart deyil hakkını verse kymuştum almayı. ( yaşlı kurt gtx le devam yola. yine en vefalısı o crysis 50,60 fps de oynatıyor . atıll kurt
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkoney

fiyatını hak eden bir kart deyil hakkını verse kymuştum almayı. ( yaşlı kurt gtx le devam yola. yine en vefalısı o crysis 50,60 fps de oynatıyor . atıll kurt

Gerçekten 8800 gtx uzun sire idare etmiş ve bence daha çok idare edecek bir kart. Bende olsa en az 1 sene daha kullanırım.
  • bu kartı aldıkta eskisi gibi eğlenceli oyunlar yokki divx mi izliyeceğiz bu kartla
    ilk başta doğru düzgün eğlenceli oyunlar yapsın oyun firmaları.
  • 3 ayda bir ekran kartı çıkacaksa bu işin .okunu çıkarırlar, nereye kadar, bıktırdılar artık.

Nvidia'nın eteklerin tutuşuyor herhalde, liderliği kaptırmayayım diye değiştirip değiştirp kart çıkarıyor.
  • Tam yeni X2'ler çıkınca 9800GX2'yi çekmek tamamen 9800GX2'lerin fiyatlarını düşürmemek amacıyla yapılabilir..
  • sitelerde 1100 1200 ytl arasına satılıo, hangi akıllı alır bu kartı yaw, alan varsada 3 ay sonra mezat sitelerine koyup yarı fiatına satar artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoreXXX

sitelerde 1100 1200 ytl arasına satılıo, hangi akıllı alır bu kartı yaw, alan varsada 3 ay sonra mezat sitelerine koyup yarı fiatına satar artık

en iyiyi isteyenler alır..
  • 9900 DX 10.1 destekleyecekmiki bunun ömrü bitti hemen ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thathurts

9900 DX 10.1 destekleyecekmiki bunun ömrü bitti hemen ?

dx10.1 mi var??

ekleme:

dx10 mu var??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 8 Nisan 2008; 11:46:36 >
  • yaw dx10,1 olduda ne oldu.bana gözle görülür şu faydası var diyebilen varmı?
  • dx10.1 olsa ne olur dx10 çıktı ne oldu crsysis dx10 kırıldı ufak bir programla full details açılıyor crysis xpde inceleme dh de mevcut arkadaşlar bakabilirsiniz.dx10 büyük bir para tuzağıymış meğer.
  • yani simdi bu kart sacmalik eseri mi? ah ulan nvidia senden hic bir urun almadim almicam da! Amd atiye pazar kaymagini birakmamak icin cikarmis mis, yaziklarin olsun diyorum baska bisi degil! cinlerim tepemde
  • 9900'ler de maalesef dx 10.1'i desteklemeyecek.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.