Şimdi Ara

wuauclt.exe nedir enişe yarar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
44.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sp2 yükledikten sonra bu wuauclt.exe nin başlangıçta çalıştığını gördüm ayrıca geç açılmasına sebep oluyor sanıyorum.adsl bağlatı ikonum bazen çalışmamam gibi olaylar yapıp nete girmemi engelliyor
    çünkü virüs taraması yaptım temiz.çalışana programlara baktım bu çıktı
    bu wuauclt.exe nedir ne işe yarar TÜRKÇE olarak bana anlatırmısınız? (ingilizxce link vermeyin diye yazdım)

• o windowsun kendi sistem dosyasıdır ms serverlerine baglanıp update arar.bi zaman sonra yok olur zaten(eger yeni update yoksa tabi)
  • wuauclt.exe konusunda bende sorun yaşıyorum gecenlerde spyware doctor'u yükledikten sonra silmiştim ve o program sonrasında pc ilk açılışta sarı ikon (otomatik güncellemeler) çıkana kadar ki 2-3dk pc tamamen kitleniyor hiç bişey yapamıyorum taki ikon çıkana kadar çıktıktan sonra problem yok..

otomatik güncellemeleri kapatınca sorun olmuyor pc açılışında ama daha önceden sarı ikon varkende hiç kitlenme olmuyordu aklıma ilk gelen sey spyware doctor ne zaman onu yukledim sonra kaldırdım problem olmaya başladı bu wuauclt.exe
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcse2k3

o windowsun kendi sistem dosyasıdır ms serverlerine baglanıp update arar.bi zaman sonra yok olur zaten(eger yeni update yoksa tabi)

quote:

Orjinalden alıntı: holywars

wuauclt.exe konusunda bende sorun yaşıyorum gecenlerde spyware doctor'u yükledikten sonra silmiştim ve o program sonrasında pc ilk açılışta sarı ikon (otomatik güncellemeler) çıkana kadar ki 2-3dk pc tamamen kitleniyor hiç bişey yapamıyorum taki ikon çıkana kadar çıktıktan sonra problem yok..

otomatik güncellemeleri kapatınca sorun olmuyor pc açılışında ama daha önceden sarı ikon varkende hiç kitlenme olmuyordu aklıma ilk gelen sey spyware doctor ne zaman onu yukledim sonra kaldırdım problem olmaya başladı bu wuauclt.exe

Ya Saçmalamayın Arkadaşlar Ne Windows Güncellemesi Ne Update'i Virüs Abicim Bu Virüs..Ve BEn Şuan Kafayı Yemek Üzereyim Çünkü Aynı Virüs Bendede War Silemiorum Alın Virüs Hakkında Biraz Bilgi Verem Size Umarım Yardımcı Olmuşumdur..

Virüsüsn Adı! Daha Doğrusu Bu Bir Trojan :D Ismi Troj/Cult-B. Bu arkadas Registriýe giriyor ve sunlari ekliyor:
    HKEY_LOCAL_MACHINE
    HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run \
    Microsoft auto update = WUAUCLT.EXE
    Bunlari RegEdit ile sil(RegistryBackup yap derim daha önce). Kaydet, kapat. Daha sonra Taski bitir ve tekrar AntiVirüsle tarat. OnlineScan yapabilecegin sayfalar var (google yardimci olur bu konuda), oralardan da tarat. Ayrica makinene AdAvare, SpyBot veya PestPatrol gibi yazilimlarda yüklesen iyi olur. Cünkü her AntiVirüs yazilimi her ha$erati bulamiyor. Sadece virüs degilki.. Solucani, tahta ati, biti, böcegi..
    Kolay gelsin..
    PS:Eger almancan var ise, su sayfaya bir göz at derim:http://www.sophos.de/virusinfo/analyses/trojcultb.html

Ne Ettiysem Silemedim Bu Virüsü Format Atıncada Gitmio Kafayı Yicem.. 2 Kere Format Attım Ve 3 Kişi Daha Bu Trojandan Şikayet Edio

• yaw hardream arkadaslara yanlis bilgi vermesene. ustelik bu kadarda kendinden emin arkadaslar windows update dosyasi bu. sakin sileyim demeyin. sisteminiz cokmez ama update yararlanamazsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HarDreaM

quote:

o windowsun kendi sistem dosyasıdır ms serverlerine baglanıp update arar.bi zaman sonra yok olur zaten(eger yeni update yoksa tabi)

quote:

wuauclt.exe konusunda bende sorun yaşıyorum gecenlerde spyware doctor'u yükledikten sonra silmiştim ve o program sonrasında pc ilk açılışta sarı ikon (otomatik güncellemeler) çıkana kadar ki 2-3dk pc tamamen kitleniyor hiç bişey yapamıyorum taki ikon çıkana kadar çıktıktan sonra problem yok..

Ya Saçmalamayın Arkadaşlar Ne Windows Güncellemesi Ne Update'i Virüs Abicim Bu Virüs..Ve BEn Şuan Kafayı Yemek Üzereyim Çünkü Aynı Virüs Bendede War Silemiorum Alın Virüs Hakkında Biraz Bilgi Verem Size Umarım Yardımcı Olmuşumdur..

Virüsüsn Adı! Daha Doğrusu Bu Bir Trojan :D Ismi Troj/Cult-B. Bu arkadas Registriýe giriyor ve sunlari ekliyor:
    HKEY_LOCAL_MACHINE
    Bunlari RegEdit ile sil(RegistryBackup yap derim daha önce). Kaydet, kapat. Daha sonra Taski bitir ve tekrar AntiVirüsle tarat. OnlineScan yapabilecegin sayfalar var (google yardimci olur bu konuda), oralardan da tarat. Ayrica makinene AdAvare, SpyBot veya PestPatrol gibi yazilimlarda yüklesen iyi olur. Cünkü her AntiVirüs yazilimi her ha$erati bulamiyor. Sadece virüs degilki.. Solucani, tahta ati, biti, böcegi..
    Kolay gelsin..
    PS:Eger almancan var ise, su sayfaya bir göz at derim:http://www.sophos.de/virusinfo/analyses/trojcultb.html

Ne Ettiysem Silemedim Bu Virüsü Format Atıncada Gitmio Kafayı Yicem.. 2 Kere Format Attım Ve 3 Kişi Daha Bu Trojandan Şikayet Edio

Sen format atmaya devam et,belki silersin

• @HarDreaM
    Gülme sırası bana geldi
    Şimdi atlamışsın windows bileşeni değil diye sonra kendinle çelişkiye düşmüşsün..
    İki türlüsüde var hem virüs hem windows bileşeni olanda var..
    Ayrıca lsass.exe de hem sasser virüsü hem windows bileşeni..
    İşlemler listesinde iki tane görürseniz o zaman telaşlanmaya başlayabilirsiniz..
  • bu formatla gitmeyen cinsinden bende hiç yok napacaz
  • wuauclt.exe virus değil tabiki ama bende virus etkisi yapıyor makineyi ilk açtıktan sonra pasoo 3-4 dk kitliyor sarı kalkan ikonu çıkıncaya kadar çıktıktan sonra makine kitlenmeden kurtuluyor ne hikmetsee bir türlü çaresini bulamadık gitti..
  • bugün windowa u update ettikten sonra wuauclt.exe dosyasıyla karşılaştım. ayrıca bende makineyi açıp kapatırken hiç bi takılma bekleme kasma problemi olmuyo. çatır çatır açılıyo valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: yesili

bugün windowa u update ettikten sonra wuauclt.exe dosyasıyla karşılaştım. ayrıca bende makineyi açıp kapatırken hiç bi takılma bekleme kasma problemi olmuyo. çatır çatır açılıyo valla

bende de olmuyordu fakat son 1 aydır olmaya başladı hersey spyware doctoru yukleyip sildikten sonra oldu
  • Arkadaşlar wuauclt.exe dosyasını bilgisayarınızda aratın.

Eğer C/Windows/System32 klasöründeyse korkulucak bir durum yok, windowsun update dosyasıdır.

Ancak, başka bir yerdeyse, örneğin: C/Windows ya da C/ Disk

o zaman TROJAN dır.

Böyle bir durumda önce "görev yöneticisi/işlemler" den görevi sonlandırıp taratırsanız daha olumlu sonuç alabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkan7307

Arkadaşlar wuauclt.exe dosyasını bilgisayarınızda aratın.

Eğer C/Windows/System32 klasöründeyse korkulucak bir durum yok, windowsun update dosyasıdır.

Ancak, başka bir yerdeyse, örneğin: C/Windows ya da C/ Disk

o zaman TROJAN dır.

Böyle bir durumda önce "görev yöneticisi/işlemler" den görevi sonlandırıp taratırsanız daha olumlu sonuç alabilirsiniz.

arkdaslar bende simdi resmi yok ama yaklasik 5 tane dosya var ikisi herhalde vindowsu ilk kurdugumdan kalma ve iki tane var daha yeni dosyalar ve yaklasik o zamanlardan beri windows kitleniyodu(rar dosyasi icinde)bende sildim o dosyalari
    antivirusler nod ve avast tanimiyo bakalim
    duselecekmi

• wuauclt=Windows Update Automatic Updates CLienT
    (Windows Update Otomatik Güncelleştirmeler İstemcisi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

wuauclt=Windows Update Automatic Updates CLienT
    (Windows Update Otomatik Güncelleştirmeler İstemcisi)

Tebrikler Kardeş
  • P€N€MY kadeş bilgisayarımda bi sorun yok ama haberi okuduktan sonra

wuauclt.exe ara ile tarattım karşıma çıkan sonuç şu

adı = WUAUCLT.EXE-399A8E72.pf klasör= C:WINDOWS\Prefetch boyut= 29KB tür=Pf dosyası

diğer sonuç ise

adı=wuauclt klasör=C:WINDOWS\system32 boyut= 53 KB tür=uygulama

şeklinde sonuç çıktı..senin ifadene göre system 32 dışında biryerde olduğu taktirde bir trojendir demiştin...o halde benim bilgisayarımda bir trojen vakasımı var..
    yani
    adı = WUAUCLT.EXE-399A8E72.pf klasör= C:WINDOWS\Prefetch boyut= 29KB tür=Pf dosyası
    bu dosya bir trojenmidir..çünkü sys tem 32 dışında görülüyor.. yardımcı olurmusunuz.. şimdiden teşekkürler
  • @xkaraçocukx mesajını yeni gördüm. Senin bilgisayardaki trojen ve ya virüs değil. Ben wuauclt.exe dosyasının system32 nin dışında olması halinde trojen olabileceğine değinmiştim.

C:WINDOWS\Prefetch klasöründeki Pf dosyası bunu malum wuauclt.exe yi bir kere kullandıktan sonra windows (birdahaki sefere daha çabuk ulaşabilmek için)kendisi oluşturur. normal bir durumdur yani.
  • aynı programdan iki tane çalışıyor biri sistemde biri bilgisayarın kullanıcı adıyla. bi sorun olabilirmi? şu anda güncelleme yapıyo pc
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarDreaM

quote:

quote:

HKEY_LOCAL_MACHINE
    Kolay gelsin..

kardeşim sen format ayarken yavaş biçimlendir hızlı değil o zmnan silinir

• Bu program benim başımada bela, bilgisayarda bir zaman sonra kendiliğinden çalışıyor ve ram şişmeye başlıyor, düşük sistemli bilgisayarlada bu sorun çıkarıyor, 110 mb ram dolduğunu gördüm, iptal etsem güncelleme gelmez, çık çıkabilirsen işin içinden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.