- x
30.000 ytl'lik nasıl bi iş kurabilirim?
64 Cevap37175 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2142 Mesaj
7 Nisan 2008; 19:57:39 

arkadaşlar iş kurucaz , 30.000 ytl nakit para var , biraz fazlada olabilir ama aklımıza bi şey gelmiyo dorusu , sizin fikirleriniz nelerdir

1821 Mesaj
7 Nisan 2008; 19:58:55 

Abicim Kahve Dünyası tarzı işlere gir.Bostancıya açıldı.Hergün full.Gerçi o para yeter mi bilmiyorum ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mchll -- 7 Nisan 2008; 19:58:39 >

534 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:02:01 

Oyun sitesi kur. Alım-satım olarak. Play-asia'dan oyun al PS-PC-Xbox oyunları.. Sonra üzerine para ekleyip burada sat.

[img]http://img29.imageshack.us/img29/3051/34377236ab1.jpg[/img]

2142 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:08:41 

kahve işi mantıklı hocam ama o iş nasıldır hiç bi fikrimiz yok , biraz bilgilendirirsen sevinirim

2280 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:11:58 

Kahve Dünyasını istesen de açamazsın,aile şirketi çünkü...

Ayrıca o tür franchising işleri sanıldığından çok daha büyük sermaye gerektirmektedir...

Yanılmıyorsam burada (Eskişehir) PizzaHut için 200.000 YTL sermaye yatırılmış,girişci tarafından....

616 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:12:35 

Monopoly.

4424 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:14:59 

açık hava düğün salonu aç yani kır düğünü
önce güzel bi mekan bulur kiralarsın
sonra bi güzel afilli yaparsın ortamı
sermayen zaten masaya, sandalyeye, ışıklandırmaya ve kamera ve ses sistemine gider.
sonra bi gecede 5000 ytl ye düğünü yaparsın gelsin paracıklar

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

1000 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:15:52 

Çok zor o parayla...

2142 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:18:13 

quote:

Orjinalden alıntı: kentaur

açık hava düğün salonu aç yani kır düğünü
önce güzel bi mekan bulur kiralarsın
sonra bi güzel afilli yaparsın ortamı
sermayen zaten masaya, sandalyeye, ışıklandırmaya ve kamera ve ses sistemine gider.
sonra bi gecede 5000 ytl ye düğünü yaparsın gelsin paracıklar

kardeş aklıma yattı bu iş , ama çayır bayır , nereden bulacaz öyle yeri , normal bi yer tutsak sorna düğün salonu yapsak olmazmı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Nisan 2008; 20:18:35 

Net cafe?

Uzaklaştırılmış
7 Nisan 2008; 20:18:49 

o parayla herhangi bir iş kurulmaz.anca küçük bir büfe açabilirsin o da iş yaparmı bilinmez.kahve dünyası falan demişler o imaksız.starbucks gloria jeans kahve dünyası....vs firmalar 200.000 ytl gibi dev sermayeler isteyen firmalar ve bunlar tek merkezden idare ediliyorlar belirlenen kotanın üstüne cıkamadıgında sen haberin olmadan starbucks senin bayiliğini iptal edebiliyo herhangi bir dava hakkında olmuyo çünkü adamlarla baştan sözleşme imzalıyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bUrsA -- 7 Nisan 2008; 20:19:59 >

355 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:19:48 

bence yatır bankaya faiz ii dir o paraya... yada dolar yap bozdur bekle, borsa felan.. ama bi iş kurmak içinde zor o para.. :S

Ümit, olucağını bildiğin bir şeyin bir gün olmasıdır. Umut, Ümitsizliğe kapılmamaktır.

Uzaklaştırılmış
7 Nisan 2008; 20:20:26 

Playstation Cafe?

355 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:21:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Mac2cryme

kardeş aklıma yattı bu iş , ama çayır bayır , nereden bulacaz öyle yeri , normal bi yer tutsak sorna düğün salonu yapsak olmazmı

moralini bozmak istemem de öle bi iş acman için ruhsat 10.000 ytl ölekolay olmuyor isim koycak daha onlar hep para.. öle kafana göre acamassın zabıtası var cartu curtu var :S

Ümit, olucağını bildiğin bir şeyin bir gün olmasıdır. Umut, Ümitsizliğe kapılmamaktır.

428 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:22:22 

donanimhabere ortak ol

2142 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:23:43 

quote:

Orjinalden alıntı: ImBest

bence yatır bankaya faiz ii dir o paraya... yada dolar yap bozdur bekle, borsa felan.. ama bi iş kurmak içinde zor o para.. :S

faiz olmaz

2142 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:30:41 

quote:

moralini bozmak istemem de öle bi iş acman için ruhsat 10.000 ytl ölekolay olmuyor isim koycak daha onlar hep para.. öle kafana göre acamassın zabıtası var cartu curtu var :S

yuh bi ruhsata 10.000 ytl mi , ona o kadar para vericeğime kendimi boğaz köprüsünden atarım daha iyi

355 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:30:57 

quote:

faiz olmaz

hımm valla işte cok zor ki.. bayilik iyi olur o paraya mesela bir şirketin bayiliğini al.. mesela nike adidas.. yada su işine gir yada ne bilim bir yere daya arkanı anlatabildim mi.. bayilik al olmadı idda makinaları varya sayısal felan onlardan koy ac kücük bir yer bunun cok hastaları var sonra tostu cayı derken içieri bi tv felan rahat ortam adam gelsin ders calışır gibi iddaa oynasın... ne bilim böle şeyler gecti aklımdan :S kınama beni hastayım şuan ateşler içinde yanıyom antibiyotik aldım 2000 mlgr hafif kafam güzel :S ve donanım haber takılıyom inş yardımcı olmuşumdur sana:)

4424 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:38:30 

quote:

aga kafaya koyduktan sonra neden olmasın
bankadan kredi çekersin para bulunur ama önemli olan mekanı öyle biyere kurman lazımki herkes gelsin
mesela bu iş istanbulda çok zor nerde bulucan araziyi, en iyisi anadoluda açmak
anadoluda kır düğününden çoğu vatandaş köşeyi döndü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kentaur -- 7 Nisan 2008; 20:39:56 >

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

2142 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:38:36 

quote:

hımm valla işte cok zor ki.. bayilik iyi olur o paraya mesela bir şirketin bayiliğini al.. mesela nike adidas.. yada su işine gir yada ne bilim bir yere daya arkanı anlatabildim mi.. bayilik al olmadı idda makinaları varya sayısal felan onlardan koy ac kücük bir yer bunun cok hastaları var sonra tostu cayı derken içieri bi tv felan rahat ortam adam gelsin ders calışır gibi iddaa oynasın... ne bilim böle şeyler gecti aklımdan :S kınama beni hastayım şuan ateşler içinde yanıyom antibiyotik aldım 2000 mlgr hafif kafam güzel :S ve donanım haber takılıyom inş yardımcı olmuşumdur sana:)

iddaa olmaz kardeş :) ama yinede tavsiyelerin için saol.

1821 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:40:56 

kyle007 @ Kahve Dünyası örneğini veririken o tarz bişey dedim.Kahve Dünyası isimiyle açın demedim.

Vallahi benimde pek bir fikrim yok ben sadece gözlemlediğim kadarıyla söylüyorum.
İyi iş yapıyor.
Arkadaşında dediği gibi franchising işleri içinde ibu para yetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mchll -- 7 Nisan 2008; 20:42:47 >

Uzaklaştırılmış
7 Nisan 2008; 20:43:32 

2-3 katlı bir yer bul internet kafe yap yada 2 katlı bul 1 kat playsitation 1 kat pc işlek bir yere aç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theph1ch -- 7 Nisan 2008; 20:43:48 >

588 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:56:20 

internet kafeler tutulmaz u devirde ps den parayı kırabilirsin ama genelde ps oynayanlarında sürekli takıldıkları yerler var arkadas doru soluo ruhsatı vergsi cartu curtu bende düsünmüştüm elektronik üstüne bişiler kurmayı 28 ime falan gelince meslegimi pekiştirince ama aktıkca hayal kırıklıgı yasıo insan

355 Mesaj
7 Nisan 2008; 21:19:54 

biraz bilgi versen yaş kac emekli msin nerdesin nrelisin ? tutuldum sana yardımcı olcam :)

303 Mesaj
7 Nisan 2008; 22:17:14 

halısaha aç bi kere para yatırırsın sonrası elektrik ve top parası:)ama 30.000 yetermi bilmem bide şunu belirteyim bi ruhsata 10.000 ytl falan değil naptınız siz yaw:D

355 Mesaj
7 Nisan 2008; 22:21:28 

quote:

Orjinalden alıntı: sadoes

halısaha aç bi kere para yatırırsın sonrası elektrik ve top parası:)ama 30.000 yetermi bilmem bide şunu belirteyim bi ruhsata 10.000 ytl falan değil naptınız siz yaw:D

Evet işte il ilçeye göre değişir.. Nişantaşının göbeğine aç bakalım kaç para ruhsat parası alırlar.. Ama evet halısaha fikri süper ben olsan araştırırdım..

21232 Mesaj
7 Nisan 2008; 22:23:12 

İşlek bir tüpgaz istasyonu bul ve yanına dürümcü aç.
Taksiciler seni yolsuz bırakmazlar.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

478 Mesaj
7 Nisan 2008; 23:27:55 

kumpirci açabilirsin. fazla sermaye gerekmiyor. iyi bi usta bulman lazım. bakırköyde osmanlı kumpir var. çok güzel yapıyor önünde kuyruk oluyor. çok kumpirci var ama en çok o iş yapıyor. Halbuki dükkan bile değil. Corner tarzı kumpircilik yapabilirsin yani.

14824 Mesaj
7 Nisan 2008; 23:31:17 

mekanın varsa 3 tane güzel fotokopi makinası alabilrisin. iyi para var.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

454 Mesaj
7 Nisan 2008; 23:59:49 

hiç bir şey acma her ay paranın üstünden 1 milyar ye 30 ay kafan rahat

3259 Mesaj
8 Nisan 2008; 0:18:01 

Eğer yakın çevrede rakip olmazsa internet kafe işi şuan 1 numaradır.

9570 Mesaj
8 Nisan 2008; 0:21:56 

Ankara'da sokaklar PS3 Cafe dolmaya başladı. Ben olsam PS3 cafe açardım. 4-5 makineyle bile iyi para kazanılıyor.

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 0:24:16 

Beni dinle hayatını kurtar bak...
Genç ve çocuk nüfusu fazla olan bir bölgede İnternet Cafe aç. 10 makina yeter.[bizim takıldımız yerde 10 makina var harika olyor]
Makinaları 1 milyara alsan en babasını toptan 10 milyar yapar geri kalanlada dükkanı ayarlarsın cafeyi döşersin bi güzel içine bi buzdolabı atarsın kutu kola gibi içecekleri döşersin içine...
Şahsen ben böyle yapmayı düşünürdüm.. Ayrıca sıradan bir yer olmamalı yani duvarlar falan rengi güzel olmalı göze hitab etmeli... bir tanede Knight Online diye bir oyun var 70+ birini bulup bedavaya oturtursan tüm mahalle toplanır o cafeye ...

1598 Mesaj
8 Nisan 2008; 0:27:13 

işlek bi yere net cafe aç. mesela bizim vimiz zaferin göbeğinde. konya dışına gidersek aildecek falan bu evi cafe yapsam manyak para kırarım.

yönetim naber.

2142 Mesaj
8 Nisan 2008; 0:46:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Mirana

Beni dinle hayatını kurtar bak...
Genç ve çocuk nüfusu fazla olan bir bölgede İnternet Cafe aç. 10 makina yeter.[bizim takıldımız yerde 10 makina var harika olyor]
Makinaları 1 milyara alsan en babasını toptan 10 milyar yapar geri kalanlada dükkanı ayarlarsın cafeyi döşersin bi güzel içine bi buzdolabı atarsın kutu kola gibi içecekleri döşersin içine...
Şahsen ben böyle yapmayı düşünürdüm.. Ayrıca sıradan bir yer olmamalı yani duvarlar falan rengi güzel olmalı göze hitab etmeli... bir tanede Knight Online diye bir oyun var 70+ birini bulup bedavaya oturtursan tüm mahalle toplanır o cafeye ...

3 sene oynadım ben o oyunu ama artık internet cafelerin devri kapandı diye düşünüyorum , evinde bilgisayarı olmayan kaldımı ki

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 0:50:43 

Donanimhaberin hisselerinin bir kismini satin al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 8 Nisan 2008; 0:50:32 >

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 0:56:22 

quote:

3 sene oynadım ben o oyunu ama artık internet cafelerin devri kapandı diye düşünüyorum , evinde bilgisayarı olmayan kaldımı ki

Benim tüm arkadaşlarımın evinde bilgisayar var ve hepsi cafeye gidiyor...
ayrıca ko oynamışsın bak sen bilirsin bu işleri bul bi tane 75+ sağlam itemli bi adam cafedeki kuyruk ekmek kuyruğu gibi olur hele çocuk nüfusu fazlaysa zaten şu oyunlar oldumu bitti
Couter Strike- Knight online- Silk road online- Mu online- Dota [warcraft] gibi online oyunlar bide küçüklerin vazgeçilmez oyunu GETA SANDİRES olay bitmiştir^^

2176 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:03:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

Donanimhaberin hisselerinin bir kismini satin al.

verdilerde bizmi almadık. hemen 30 bin ytl hazır cepte
50 binde de olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkYNeT-06 -- 8 Nisan 2008; 1:03:01 >

0 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:03:44 

Hacı güzel bi dükkan bul kirala ve makarna,salata işine gir...

İyi bi usta bulcaksın ve mekanı güzel göze hitap eden şekilde döşiceksin o kadar...

Makarnanın salatanın maliyeti 1 milyon en kötü 7-8 liraya satıolar...
Yanında kolası cart curtu derken 1 kişinden 10 ytl kazanırsın...

Bu devirde rejim mejim ayana takılan bütün tikky kızları böyle avlıolar...
Abidik gubidik salata makarna isimleri koydun mu tamamdır italyan tarzı fln...
(Örn: Maciorello Spagletto Makarnası,Ceasoro Salodo fln filan altına da açıklama yazcan işte akdeniz ürünleriyle bezenmiş fesleğen yatağında,özel soslu salata fln diye;) )

Bitti gitti bu kadar;

113 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:05:31 

Bi zengin mahallesinde arsa gibi bişey bulabilirsen oto yıkamacı aç
Yıkama: 10 lira
İç dahil: 20 lira
Cila: 50 lira
Yağ değiştirme: 50 lira

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 1:09:24 

işlek bi yerde dönerci dükkanı aç ama kastettiğim döner bu

0

0

0

432 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:22:20 

quote:

Evet işte il ilçeye göre değişir.. Nişantaşının göbeğine aç bakalım kaç para ruhsat parası alırlar.. Ama evet halısaha fikri süper ben olsan araştırırdım..

Bu paraya sadece bir kısmına ortak olabilir. Halı saha 200.000 ytl ye patlar en az.

Büyük randevu... Bilsem nerede, saat kaçta?
Tabutumun tahtası, bilsem hangi ağaçta?

Necip Fazıl Kısakürek

3259 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:22:51 

quote:

Orjinalden alıntı: kemal992

işlek bi yerde dönerci dükkanı aç ama kastettiğim döner bu

Hocam midem isyan etti, şöyle resimleri koymayınız foruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalpakci -- 8 Nisan 2008; 1:22:45 >

21232 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:24:38 

quote:

0

Ekmek arası çorba gibi olmuş

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:30:12 

quote:

Orjinalden alıntı: kill-joy

Bi zengin mahallesinde arsa gibi bişey bulabilirsen oto yıkamacı aç
Yıkama: 10 lira
İç dahil: 20 lira
Cila: 50 lira
Yağ değiştirme: 50 lira

bencede en iyi iş bu süper para kazanırsın şöyle otoyıkamaya elverişli geniş bir dükkan tut ac gitsin..hem acma masrafıda cok değil elindeki parayla kesin acabilirsin hele bide cevrende cok yoksa o zaman kırdın parayı emin ol..

2142 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:44:24 

oto yıkama işini tek başıma yapabileceğimi zannetmiyorum, sonuçta bu işi yapabilmek için yanında birini bulundurman lazım ayrıca çevrenin geniş olması konusunda da size katılıyorum.

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:49:22 

quote:

oto yıkama işini tek başıma yapabileceğimi zannetmiyorum, sonuçta bu işi yapabilmek için yanında birini bulundurman lazım ayrıca çevrenin geniş olması konusunda da size katılıyorum.

o kadar boş boş dolaşan gençler var günlük 15-20 lira verirsin calıstırırsın ne olacakki benim birikimim olsa yapacagım iş kesinlikle budur...

2142 Mesaj
8 Nisan 2008; 1:53:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Crab

o kadar boş boş dolaşan gençler var günlük 15-20 lira verirsin calıstırırsın ne olacakki benim birikimim olsa yapacagım iş kesinlikle budur...

biraz düşünmem lazım bu işi , aslında mantıklı geldi ama işe girmeden önce şartları iyice öğrenmek lazım

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 2:01:28 

quote:

biraz düşünmem lazım bu işi , aslında mantıklı geldi ama işe girmeden önce şartları iyice öğrenmek lazım

malzemeleri en fazla 6-7 milyar tutuyor yani en fazla 15 milyarla falan acarsın bu işi..geriyede para kalır sana.. gerisiylede başka iş kurarsın veya 2 tane otoyıkama acarsın

2142 Mesaj
8 Nisan 2008; 2:08:40 

@Mr.Crab dediğin gibi 6-7 milyar ise türkiyenin her yerine oto yıkama ltdş açarım

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 2:11:43 

quote:

@Mr.Crab dediğin gibi 6-7 milyar ise türkiyenin her yerine oto yıkama ltdş açarım

bizim bi tanıdık acmıstıda ordan biliyorum..şimdi paraya para demiyor valla..zaten bilirsin biz Türk halkı olarak arabamıza bakmayı seviyoruz..o yüzden nerde acarsan ac tutar bu iş..

355 Mesaj
8 Nisan 2008; 2:28:00 

kafe işi daha yatkın kışın ohh rahatına bak karnın doysun yeter.. veresiyede yapmassın dükkanda fazla büyük olmasın.. emir altındada kalmıyacağın için ohh ne güzel :)

3491 Mesaj
8 Nisan 2008; 3:21:13 

Hocam bu devirde para kazanmak istiyorsun çoklu işlere el atacaksın. Örneğin çok kişi gelen yerlerin yanına çok ihtiyaç olan ve para esirgenmeyecek şeyler gibi. Mesela PTT'nin yanında fotokopici, işte vergi daireleri yanında TC kimlik no bilmem ne bakılan dükkanlar vs. gibi. Aynı anda birçok işi yapabilmek bu devirde süreklilik için şart artık.

Oto yıkama işine gelince. Yeni açılacak bir alışveriş merkezi bul ve yanında hemen yer satın alıp oto yıkama yapabilirsin. Oto yıkama için araçların sana gelmesi için bir neden olmalı. Şehrin en iyi otoparklarının yanında olabilir, çok işlek bir yerde olabilir ve hizmetin kaliteli olmalı ki insanlar gelsin.

Gıda işinde deli para var, insanlar kesinlikle para esirgemiyor, herşey boğaza gidiyor. Ucuz şeyler yaparsan (döner vs. gibi ama standart olmayacak farklı olması şart) sürümden, lüks biryer açarsanda üstüne koyduğun paradan kazanabilirsin, tabii yeri yine süper biryerde olmalı ama o ücret buna yetmeyebilir..

Ayrıca pazarlama işlerine girebilirsin. Bence bir dükkan kiaralayıp, ADSL, cep telefonu, kontör satışı ve pc tamiri gibi şeyler yapabilir, ama müşterilerine farklı ve özel çözümler sunman gerekir ki rakiplerinden sıyrılabilesin.

Sonuç itibari ile, her ne iş yapıyorsan yap hocam, bu devirde birçok işi bir arada hızlı, müşteriyi memnun edecek ve farklı çözümler sunarak yapabilmek tek çözüm yoludur bence..

Saygılar.

DH Motorola Moto G Kullanicilari

DH müdavimi.

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 9:47:04 

Kimse darılmasın ama 30.000 liraya bu ülkede öyle sağlam işler kurulurki..
Tahtakale esnafı bile tek tek kepenk indirirken özellikle...

1055 Mesaj
8 Nisan 2008; 9:49:53 

hayat internette, 500 lira sermaye ile ayda 2 milyar para bile değil senin için, erbab olana 30 bin lira çok bile, sayılı net kralları arasına girersin. yok öle oto yıkıcam , ps3 tükanı aççam vergiye dalıp borca batağa batacam dersen yolun açık ola .

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

173 Mesaj
8 Nisan 2008; 10:11:40 

quote:

0

0

0

Donas'a benziyor

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 12:28:58 

Bankaya yatir. TAhvil ve Bono al. Aylik minumum 1000 ytl net para getirebilir, tam bilmiyorum arastir derim. ASlinda ben olsam Isbankasi bireysel emeklilige yatiririm o parayi

4124 Mesaj
8 Nisan 2008; 12:33:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Keops|Egypt

Bankaya yatir. TAhvil ve Bono al. Aylik minumum 1000 ytl net para getirebilir, tam bilmiyorum arastir derim. ASlinda ben olsam Isbankasi bireysel emeklilige yatiririm o parayi

açarmısın hocam bendede 30.000 ytl bir para var bende ne yapacağımı bilmiyorum risksiz bi şekilde kullanmak istiyorum banka faiz bilmem ne bunlar ile bahsettiğin miktarda bir para nasıl elde edilir açarsan sevinirim :)

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2008; 13:42:39 

dükkanın varmı ?

eğer yoksa 30.000 çok zor iş kurarsın en iyisi ortak olmak

15501 Mesaj
8 Nisan 2008; 13:47:29 

İnternet KAfe aç. Ama efrafta sadece senin cafe olacak.5

Sayfa:   [1]      >>