Şimdi Ara

## Sony, Blu Ray'i Yaygınlaştırmak için LCD HDTV'leri Kullanacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Sony, Blu Ray'i Yaygınlaştırmak için LCD HDTV'leri Kullanacak ##

Yüksek tanımlı format savaşlarını HD DVD'nin en büyük destekçisi olan Toshiba'nın geri atması ile kazanan Sony, Blu Ray'i yaygınlaştırmak adına farklı yöntemleri devreye sokacak gibi görünüyor. Bu konuda Sony başkanı ve Elektronik tepe yöneticisi Ryoji Chubachi'nin yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekici. %80'ini DVD'lerin, %20'sini ise Blu Ray'in oluşturduğu global medya talebini değiştirmek ve bu yılın sonuna kadar Blu Ray'in pozisyonunu %50'ye çıkarmak için yoğun mesai harcayan Sony'nin gerçekleştirmeyi planladığı önemli adımlardan biri daha ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Sony, Blu Ray kayıt yeteneğini yeni nesil LCD HDTV'lerine eklemeyi düşünüyor. Blu Ray'in yaygınlaşması adına firmanın sahip olduğu en önemli argümanlardan biri olan Play Station 3'ün yanı sıra Blu Ray kayııt cihazları ve okuyucular üzerine de yoğunlaşan firma operasyonlarını BD destekli LCD HDTV'ler genişletecek gibi görünüyor. Şu an için HDTV/Blu-ray kombo cihazların ne zaman veya hangi fiyat seviyesinden çıkacağına yönelik net bir bilgi olmamakla birlikte Sony, yıl sonuna kadar Blu Ray'in pazar payını hatırı sayılır ölçüde arttırmanın peşinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Nisan 2008; 19:34:07 >

• hdtv de bd rom! adamlar Dunya da tek kaldi cok buyuk film format savasini kazandi tvlere bd rom koyacakmis! Yap bakalim 50 % indirim bluray filmlerde nasil yayginlasiyo gorursun o zaman.....

Sony tuketicisi olarak hoslanmadigim bir pazarlama stratejisi oldu bu olay
  • Sony Tekbaşına kaldı. bunu microsoft gibi tekel kullanmaz inşallah.
  • abicim adam tek kaldı ama ps3 lerde kullandığı cell işlemcilerin fabrikasınıda toshibaya sattı

danışıklı dövüş dedikleri bu olsa gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: hereos

Sony Tekbaşına kaldı. bunu microsoft gibi tekel kullanmaz inşallah.

Kullanıcak gibi duruyor , bakalım neler olacak ileriki günlerde , ama daha %50 gibi bir oran için en az 1-1,5 yıl gerekir diye düşünüyorum.
  • Bence fiyat indirmedikten sonra yüzde 50 yalan olur
  • düşsün de alsın vatandaş bu yoklukta 50 ytl ye kimse almaz film falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .: mds :. -- 7 Nisan 2008; 22:46:32 >
  • Sony blueray okuyucularıda ucuzlatmaya uğraşsa iyi olacak.
  • Hemen örnekleyelim, LG GGW-H20L Blu-Ray Yazıcı 2 ay önce 285$ civarı bir fiyattaydı, şimdi fiyatı 349$ olmuş, buna göre fiyatlar düşüyor mu artıyor mu?
    http://www.mavibilgisayar.com/ud/7818
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

Hemen örnekleyelim, LG GGW-H20L Blu-Ray Yazıcı 2 ay önce 285$ civarı bir fiyattaydı, şimdi fiyatı 349$ olmuş, buna göre fiyatlar düşüyor mu artıyor mu?

O fiyata kaç kişi alıyordur Blu-Ray Writer çok merak ediyorum..
  • quote:

Hemen örnekleyelim, LG GGW-H20L Blu-Ray Yazıcı 2 ay önce 285$ civarı bir fiyattaydı, şimdi fiyatı 349$ olmuş, buna göre fiyatlar düşüyor mu artıyor mu?

ciddi 285 miydi, alırdım ben görseydim
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

quote:

ciddi 285 miydi, alırdım ben görseydim

BD mi yazacaktın, piyasadaki en ucuz boş BD nin tanesi 25 ytl.

• BD yazıcılar şu an 1x 2x :D 25 gb ne 1 ne 2x le yazılır :D eziyet çekmek için para harcamak ilginç bi durum. o kadar para vericem 25 gb yazacam sorada hiçbiyerde kullanamıcam o 25gb yi, yada 25gb yazdıım diskin üstüne oturup kırıcam :D ühüüüü 18 saatte yazmıştım ben o diski ühüüüü :D bööö bi durum yani. bd ancak 2 sene sora elimize geçer biz şimdilik mkv codecli blu ray çakması hd formatlarla yetinelim bence en sağlıklısı bu, özenmeye gerek yok...
  • Sıkıntı teknolojinin yetersizliği değil, 18 saatte yazma diye bir şey yok ama ondan pekte aşağı olmayan bir problem var, o da Fiyat.
    Fiyatlar düşmedikçe , yan sanayi BD lere el atmadıkça, noname BD ler falan gibi müdahaleler olmadıkça kolay kolay BD yazamıyacağız, BD-Rom lar da problem olmayacak gibi ama asıl yayılma yazım işinin gelişmesinden geçtiği için BD-Rom fiyatlarının uygun olması yetmez.
  • okuyucularla bu iş olmaz , kaydediciler, medyalar cok cok ucuz olmak zorunda , gecmiştende ders almıyorlar hep böğle olmadımı , bu sfer tutar diye denemenin manası ilginç
  • bide şu piyasayı biraz ucuzlatsalar daha iyi olacak bıktım show vcd den

hbr için tşkkrler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.