- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DELONGHİ BUHAR KAZANLI ÜTÜ
51 Cevap79330 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

147 Mesaj
6 Nisan 2008; 12:09:28 

Selam Arkadaşlar...
Ütümüz sizlere ömür oldu artık...
Delonghi ütü almaya karar verdik ama kararsız kaldık...

650 mi yoksa 340 diye başka 2 adet modeli daha var...
Kullanan veya bilgisi olan arkadşalrın yardımlarına ihtiyacım var...
Yoksa hanımla kavga edicez...
Lütfen olumlu veya olumsuz düşünceleriniz yazın tşkler...

93 OPEL VECTRA 18S

378 Mesaj
6 Nisan 2008; 21:33:13 

Merhaba Arkadaşım,

Birkaç hafta önce Delonghi kazanlı ütülerden VVX800 modelini aldık. İtalyan yapımı; malzeme ve işçilik kalitesi gerçekten çok iyi. Çelik tabanlı. Kazanda suyu bitince, soğumasını beklemeden su eklenebiliyor. Bu özellik buhar kazanlı ütülerde önemli. Yoksa soğusun diye bekliyorsun, ondan sonra su ekliyorsun.

Yaklaşık 6-7 dakikada ütüye hazır hale geliyor. Kazanı çok cüsseli değil; fazla yer kaplamıyor.

Eve gelen yardımcı çok memnun oldu. Eskiye oranla daha fazla ütü yapabiliyor. Benim gömleklerde de farkı ben görebiliyorum.

Biz, Yenibosna Koçtaş'ın altındaki Darty'den aldık.

147 Mesaj
7 Nisan 2008; 11:22:02 

[font="Tahoma"]Eyvallah arkadaşım sağollasın...

Yanılmıyorsan senin aldığın 800 en yüksek fazla üyü miktarları için galiba...

Ben sormak isteiğim konu ileride kireçlenme yaparsa ütünün buhar kanalları tıkanacak bazı sisitemlerde buhar sistemlerde özellikle bu kanalların tıkanmaması için içinde arı bir hazne daha olup orda ısıtılan suyu urda tekaradan saf buhara dönüştürmesi bunda öyle bir sistem var mı veya kireç tutmaması için saf su mu kulllanıcaz...
[/font]

93 OPEL VECTRA 18S

378 Mesaj
7 Nisan 2008; 16:32:59 

Evet, VVX800 galiba en üst modeli idi.

Kireçlenme konusu ile ilgili ayrıntılı bilgim yok. Ama bunu ben de merak edip eşime sormuştum. Kullanma kılavuzunu o okumuştu çünkü. "Saf su mu alacağız" diye sormuştum. Normal musluk suyu kullanıldığını, çünkü kazanın kireç tutmayan çelikten yapıldığını söylemişti.

Yani bizim VVX800 musluk suyuyla kullanılıyor.

2873 Mesaj
7 Nisan 2008; 17:03:28 

yalnız birçok kazanlı ütü için aynı ifade kullanılıyor, çünkü su kazanda ısıtıldığından buhar da kireç taşımadığından veya olmadığından yada taşısa bile normal ütüye göre oldukça az olduğundan ütü tarafına kireç ulaşması çok çok zor oluyor bu yüzden rahatlıkla musluk suyu kullanabilirsiniz, ben olsam işimi görecek BU modeli alırım. Bak en ucuz model için yazılanlara;

Delonghi VVX 340 3,5 Bar Buhar Basınçlı Su Tanklı ütü sisteminin özelliği

Su direkt olarak su tankında ısıtılıp buhar olarak ütüye gönderildiği için, ütünün alt yüzeylerinde kireçlenme oluşmaz, bu sayede musluk suyunu ütüde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ütüler 5 yıl ya da 1000 lt su kireçlenmemeye karşı garantilidir. Diğer ütülerde buhar, suyun ütünün sıcak yüzeyine çarparak elde edildiği için , sert sular zamanla ütü deliklerini kireçle tıkar.Ayrıca buhar tankta oluşturulduğu için giysilerinizin üzerine damlamaz.Su ütü yerine su tankında muhafaza edildiği için, ütüyü kullanırken su ağırlığında kurtulmuş olursunuz.Çok kuvvetli buhar çıkışı olduğu için, 3-4 kes ütüyü sürmek yerine 1 seferde kırışıklıkları açarsınız.

*1 lt su tankı kapasitesi
*Musluk suyu kullanabilme özelliği
*75 gr/dak. buhar üretebilme
*3,5 bar basınç, profesyonel sonuçlar elde etmek için
*Buhar hazır göstergesi
*Güvenlik termostatı
* Yatay pozisyonda kullanma özelliği, perdeler ve askıdaki ceketler için, bu sayede ceketinizdeki kokulardan da kurtulacaksınız.
*Ütü hazır göstergesi
*Ayarlanabilir termostat

147 Mesaj
9 Nisan 2008; 14:24:07 

Eyvallah kardeş de şimdi bu yazıya bakarsak diğer modelleri kireç tutar mı demek istiyorsun...
(Annemlerde vaporetta vardı italyadan geldi 10 seneye kadar kullandılar oda kireç tutmaz diye alındı ama zamanla delikleri kapandı istanbulda yetkili servisine verdik anasını ağlattı bir daha ayar dikiş tutumadı ..)

Acaba bunda böyle bir sorun olur mu ???.

quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

yalnız birçok kazanlı ütü için aynı ifade kullanılıyor, çünkü su kazanda ısıtıldığından buhar da kireç taşımadığından veya olmadığından yada taşısa bile normal ütüye göre oldukça az olduğundan ütü tarafına kireç ulaşması çok çok zor oluyor bu yüzden rahatlıkla musluk suyu kullanabilirsiniz, ben olsam işimi görecek BU modeli alırım. Bak en ucuz model için yazılanlara;

Delonghi VVX 340 3,5 Bar Buhar Basınçlı Su Tanklı ütü sisteminin özelliği

Su direkt olarak su tankında ısıtılıp buhar olarak ütüye gönderildiği için, ütünün alt yüzeylerinde kireçlenme oluşmaz, bu sayede musluk suyunu ütüde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ütüler 5 yıl ya da 1000 lt su kireçlenmemeye karşı garantilidir. Diğer ütülerde buhar, suyun ütünün sıcak yüzeyine çarparak elde edildiği için , sert sular zamanla ütü deliklerini kireçle tıkar.Ayrıca buhar tankta oluşturulduğu için giysilerinizin üzerine damlamaz.Su ütü yerine su tankında muhafaza edildiği için, ütüyü kullanırken su ağırlığında kurtulmuş olursunuz.Çok kuvvetli buhar çıkışı olduğu için, 3-4 kes ütüyü sürmek yerine 1 seferde kırışıklıkları açarsınız.

*1 lt su tankı kapasitesi
*Musluk suyu kullanabilme özelliği
*75 gr/dak. buhar üretebilme
*3,5 bar basınç, profesyonel sonuçlar elde etmek için
*Buhar hazır göstergesi
*Güvenlik termostatı
* Yatay pozisyonda kullanma özelliği, perdeler ve askıdaki ceketler için, bu sayede ceketinizdeki kokulardan da kurtulacaksınız.
*Ütü hazır göstergesi
*Ayarlanabilir termostat

93 OPEL VECTRA 18S

378 Mesaj
9 Nisan 2008; 15:02:13 

Aslında bir ütünün 10 sene kullanılması çok iyi sayılmaz mı? Ben artık, hiçbir elektronik eşyayı "10 sene kullanırım" düşüncesiyle almıyorum. Bazılarının kullanım kılavuzlarında zaten "teknolojik ömrü 7 yıldır" yazıyor.

Ben en üst modeli olan VVX800 alsam da, en fazla 3-5 sene sonra değiştiririz diye düşünerek aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAMAN -- 9 Nisan 2008; 16:04:08 >

147 Mesaj
21 Nisan 2008; 9:46:02 

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler....

Hafta sonu carrefourdan 650 modelini 299 ytl fiyattan aldık...
Hanım kullandı bayaga bir memnun kaldı....

Yanlız kutunun içinden ne kullanma kılavuzu nede yetkili servislerin bulunduğu liste çıkmadı .

Tüketici kanuna göre böyle bir malın satılması yasakmış...
Carrefour yetkili kişileriyle görüştüm onlarda şaşırdılar ....
Baktıklar ki hiçbirinin içinde bunlardan yok...

93 OPEL VECTRA 18S

378 Mesaj
21 Nisan 2008; 10:58:16 

DeLonghi ütülerin Türkiye'ye ithalatını yapan firma bilgileri aşağıda.
İstersen onlarla temasa geç, durumu bildir. Bir çözüm bulurlar herhalde.

De’Longhi Bosphorus Ev Aletleri Pazarlama Ticaret A.S.
Ahi Evran Cad. Polaris Plaza No:1 Kat:4 B:22/23 Maslak
ISTANBUL / TÜRKIYE
Tel. +90 0 212 346 11 80
Fax +90 0 212 346 11 84

68 Mesaj
21 Nisan 2008; 11:46:57 

arkadaşlar bendede bu ütüden var ve buhar veriş gücü sanki azaldı sebebi ne olabilir böyle bir deneyim yaşayan var mı? ne tavsiye edersiniz?

256 Mesaj
22 Nisan 2008; 10:28:18 

quote:

Orjinalden alıntı: encin

arkadaşlar bendede bu ütüden var ve buhar veriş gücü sanki azaldı sebebi ne olabilir böyle bir deneyim yaşayan var mı? ne tavsiye edersiniz?

bende de tefalin protec yanlıs yazmadıysam eger...bu modelı var buhar kazanlı en son modelını aldım muthıs utu yapıyor sadece utuledıklerınızı hemen asmanız gereklı cunku cabuk kırısıyor...sızınde bahsettıgınız gıbı ılk zamanlar dakı gıbı buhar vermıyor...buhar gucu azaldı...ve bırde alalı daha 6 ay olmadı kırec ten dolayı tıkanmaması lazım hem normal su ıle calıstıgını soylemıslerdı hemde 6 aylık daha...kı ben her ıhtımal kettle de kaynattıgım suyu soutup sıseleyıp utunun yanına bırakıyorum en azından kırecı tam kırılmasa da normal su kadar degıldır dusuncesıyle...

37 Mesaj
22 Nisan 2008; 16:43:21 

Ütü işinden fazla anlamam ama annemin kullandığı ve 1997-98 yılında alınan (Tabii yanlış hatırlamıyorsam) ütüden bahsetmek istiyorum size. Genelde hep kiraç sorunundan bahsediliyor ama bizim ütüde hiç kireç sorunu yaşamadık. Anneme göre musluk suyu kullanmamsından kaynaklanıyormuş, içme suyu koyuyormuş. En sonunda doğum gününde aynı ütünün yenisinden almak istedim anneme ama bir türlü bulamadım. Tefal mağazalarına gittim, onlardaki buhar kazanlı modellere baktım ve hemen oradan kaçtım çünkü demo olarak koydukları aleti elime alıp buhar düğmesine basınca sarı kahverengi bir su attıki bu durum canımı fazlasıyla sıktı. Görevli efendim bu teşhir makinesi, uzun zamandır temisliği yapılmadı dedi, ama aklıma bizim cihazın neredeyse 10 yıldır temizliğinin yapılmadığı geldi. Delonghi marka olanlara baktım ama benim gördüklerim uçuk fiyatlara sahipti. Benim aradığımın fiyatı 200 YTL civarı ve bundan daha fazla ödemeyi düşünmüyorum. Evdekiler memnun olduğu sürece en iyi ütü odur bence. Reklam yapmış olmamak, ve konuyu başlatan arkadaşa saygısızlık olmasın diye bahsettiğim ütünün marka modelini yazmıyorum, ancak hep gözümüze sokulurcasına reklamı yapılan ürünlerden çok daha kaliteli ve ucuz ürünlerin de olduğunu ve biraz çabayla bunları bulabileceğinizi unutmayın lütfen.

Sevgi Saygı.....

Mayday [PC], signing off.....

68 Mesaj
22 Nisan 2008; 17:49:38 

aslında haklısın ama biz bu ütüyü evdeki bebek için aldık, neticede daha yüksek sıcaklıkta buhar vermesi ve kıyafetlerdeki organizmaları öldürsün, hijen olsun diyeydi ama şimdi verdiği buhar ilk zamanlardaki kadar yoğun değil. enterasan geliyor bana bu işin böyle olması.
diğer marka ütüye sahip olan arkadaşlarda bu sorun oluyormu? tefalde de olduğunu öğrenmiş olduk.
biz bu ürünlere bi dünya para veriyoruz sonra hüsran oluyor...

3014 Mesaj
22 Nisan 2008; 18:10:20 

Bu tobi hakkında ne düşünüyorsunuz.

147 Mesaj
23 Nisan 2008; 10:29:38 

Sağollasın fikirlerin ve yorumların için....
Önemli olan markası kalitesi değil kullanmasi ve işi görmesi

Bundan 12 sene önce babamın italyandan getirdiği vaporetta temizlik robotumuz var....Bu büyük kazanı olan ve devamlı buhar veren bu buharla duvar cam siler aklına ne gelirse yapar ve de üstüne üstün bir de ütü için ayrı aparatı var ve sanayi ütüsü gibi....
Annem bunun sayesinde 1 saatte ütüyü bitiriyord (biz evde üç erkek düşünün çıkan gömleği ve pantolonları)
çok güzel kullanıyor hiç bir sorun yok ve buhar vermede hiç bir eksilme olmadı....
Sadece kullanırken su olarak saf su kullanıyorduk bildiğimiz yağmur suyu veya akü suyu kullanıyorduk. Bu suda kireç olmadığından buhar deliklerini kapama gibi sorun olmaz..
Annem hala kullanıyor sorun yok...

Bende bu markayı italyada gördüm ve kullanışlı kazanlı ütü...Ama ordan buraya getirmek artık karlı değil dünya kadar gümrük parası var...
Zaten adamlar buraya getirmişler bizde aldık ve eşimde gayette memnun
...
tabiki kullanmadan kullanmaya farklılık gösterecek malum Türkiyedeki sularımız çok kireçli olduğunda zamanla delikler kapanacağından eskisi kadar buhar vermeyecek...

Onun için SAF SU kullanmanızı tavsiye ederim...
Sorun olmadığını göreceksiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: maydaypc

Ütü işinden fazla anlamam ama annemin kullandığı ve 1997-98 yılında alınan (Tabii yanlış hatırlamıyorsam) ütüden bahsetmek istiyorum size. Genelde hep kiraç sorunundan bahsediliyor ama bizim ütüde hiç kireç sorunu yaşamadık. Anneme göre musluk suyu kullanmamsından kaynaklanıyormuş, içme suyu koyuyormuş. En sonunda doğum gününde aynı ütünün yenisinden almak istedim anneme ama bir türlü bulamadım. Tefal mağazalarına gittim, onlardaki buhar kazanlı modellere baktım ve hemen oradan kaçtım çünkü demo olarak koydukları aleti elime alıp buhar düğmesine basınca sarı kahverengi bir su attıki bu durum canımı fazlasıyla sıktı. Görevli efendim bu teşhir makinesi, uzun zamandır temisliği yapılmadı dedi, ama aklıma bizim cihazın neredeyse 10 yıldır temizliğinin yapılmadığı geldi. Delonghi marka olanlara baktım ama benim gördüklerim uçuk fiyatlara sahipti. Benim aradığımın fiyatı 200 YTL civarı ve bundan daha fazla ödemeyi düşünmüyorum. Evdekiler memnun olduğu sürece en iyi ütü odur bence. Reklam yapmış olmamak, ve konuyu başlatan arkadaşa saygısızlık olmasın diye bahsettiğim ütünün marka modelini yazmıyorum, ancak hep gözümüze sokulurcasına reklamı yapılan ürünlerden çok daha kaliteli ve ucuz ürünlerin de olduğunu ve biraz çabayla bunları bulabileceğinizi unutmayın lütfen.

Sevgi Saygı.....

Mayday [PC], signing off.....

93 OPEL VECTRA 18S

7622 Mesaj
18 Mayıs 2008; 11:55:25 

quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_
Bu tobi hakkında ne düşünüyorsunuz.

Tobi'yi satın aldıktan 3 gün sonra 27 YTL (!) kargo ücreti ödeyerek iade eden birisi olarak, Tobi'nin ütü değil, kendilerinin de söylediği gibi kırışıklık giderici olduğunu vurgulamak isterim.

Alıştıkça daha rahat kullanım sağlayacaktır belki. Ancak başlığını tuttuğunuz yer bile aşırı derece ısınıyor; herhalde bu aleti kullanırken mutfak eldiveni kullanmak gerekiyor. Benim görüşüm, ütü haricinde "elbise dolabımın yakınında bulunsun, işime yarar" diyenlere öneririm.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

REHBER » HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler

Lütfen özel mesaj ile görüş veya tavsiye istemeyin, cevap veremiyorum.

310 Mesaj
25 Mayıs 2008; 23:08:55 

quote:

Orjinalden alıntı: signore

Tobi'yi satın aldıktan 3 gün sonra 27 YTL (!) kargo ücreti ödeyerek iade eden birisi olarak, Tobi'nin ütü değil, kendilerinin de söylediği gibi kırışıklık giderici olduğunu vurgulamak isterim.

Alıştıkça daha rahat kullanım sağlayacaktır belki. Ancak başlığını tuttuğunuz yer bile aşırı derece ısınıyor; herhalde bu aleti kullanırken mutfak eldiveni kullanmak gerekiyor. Benim görüşüm, ütü haricinde "elbise dolabımın yakınında bulunsun, işime yarar" diyenlere öneririm.

aaa @signoore demekki aynı kaderi paylaşıyoruz.o kadar ballandırdılarki dayanamadım aldım. ve ertesi gün ben de 30 ytl kargo ücreti verip geri yolladım. evet dediğiniz gibi bir kırışıklık giderici ama belli başlı kıyafetler için mesela bir t-shirt için gayet başarılı ama pantolon olsun gömlek olsun bu gibi giysilerde tam bir eziyet.o yüzden tabi almak yerine en mantıklısı güçlü buhar veren bir ütü almak.zaten tobinin mantığı da bu şekilde sadece buhar vererek kırışıklığı açıyor,ama verdiği buhar inanın çok yetersiz!!!

16153 Mesaj
25 Mayıs 2008; 23:27:11 

bizdede tefal var

en üstün bi alt modeli

uzun süreli ütüler için çok kullanışlı

ama kısa süreli ütü işi için bi tanede normal ütü gerekiyor

çünkü taşıması kurması vs zaman alıyor

ayrıca her 10 kullanımda kazanı muslukta yıkamak gerekiyor ve bu iş için 2 kişi gerekiyor çünkü birisinin kazanı lavabonun yanında tutması gerekiyor

onun dışında buhar gücü vbs gerçekten güzel

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

135 Mesaj
27 Mayıs 2008; 16:09:17 

kapak contasına bir bak istersen yıpranma varmı
quote:

Orjinalden alıntı: encin

Golf 7 1.6 TDI Highline 105 PS BlueMotion Tiptr.DSG Beyaz

7622 Mesaj
28 Mayıs 2008; 9:12:48 

Buhar kazanlı ütülerin çalışırken çıkardıkları ses düzeyi ile ilgili bir konu açmıştım, 10 gün olmuş henüz cevap gelmemiş. Buraya da linkini vermek istiyorum :

Buhar Kazanlı Ütünüzün Sesi Rahatsız Edecek Düzeyde mi ?
http://forum.donanimhaber.com/m_23310234/tm.htm

REHBER » HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler

Lütfen özel mesaj ile görüş veya tavsiye istemeyin, cevap veremiyorum.

1 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:24:40 

selam arkadaşlar;
Delonghi marka ütü almaya karar vermek üzereyim..
bu tür buhar kazanlı ütülerin enerji sarfiyatı nasıldır acaba..
kıyaslamak gerekirse normal ütülerden enerji tüketimi fazlamıdır az mıdır?
anlamadığım diğer konu su bittiğinde neden sogumasını beklememiz gerekiyor..

teşekkürler

335 Mesaj
18 Şubat 2009; 15:21:11 

philips ütülerde iyidir arkadaşlar 4620 modeli iyonik buharlı

ama delongilerde iyi ve kullanışlıdır.

servis olayıda önemlidir tabi.

Bisan bisiklet,kırmız renk, modelsiz....

958 Mesaj
14 Mayıs 2010; 23:30:58 

Ben de buhar kazanlı ütü almak istiyorum. Tavsiye var mı arkadaşlar??

"Lale devri çocuklarıyız biz...
Zamanımız geçmiş!"
Sezen AKSU

3559 Mesaj
1 Temmuz 2010; 21:16:16 

annemlerin Delonghi'si bozulduğu ve servisi tamire 130 lira istediği için araştırma yapmışlar..Tefal'in aşağıdaki linkteki modelini beğenmişler..uzun araştırmalar sonucunda ben de mantıklı olduğuna karar verdim :)
ama gelin görün ki Tefal mağazasında 500 lira dedikleri bu ürün büroteknik'te tek çekim 328'e, 7 taksitte 342'ye geliyor...almayı düşünen varsa inceleyebilir, bence sıcak bi fırsat ;)

http://www.buroteknik.c...un_tanim.asp?urun=51774

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

460 Mesaj
10 Eylül 2011; 1:50:47 

buhar kazanlı utunun faydaları nelerdir ben Philips Azur GC-4890 normal ütü almayı düşünüyorum

mavifatihguler@hotmail.com

ANKARA

291 Mesaj
10 Eylül 2011; 22:37:30 

quote:

Orijinalden alıntı: mbfatih

buhar kazanlı utunun faydaları nelerdir ben Philips Azur GC-4890 normal ütü almayı düşünüyorum

Hızlı ve rahat ütü yapılması, yüksek buhar gücü sayesinde zamandan tasarruf olarak özetleyebiliriz sanırım.

1973 Mesaj
12 Mayıs 2012; 11:21:11 

http://www.delonghi.com/tr_tr/products/vvx815/ arkadaşlar şu ütüde otomatik kapanma var mı ? yani güvenlik açısından hareketsiz kaldığı belli bir sürenin ardından ütünün kapanması lazım öyle bir şey..

686 Mesaj
13 Ağustos 2012; 16:37:01 

VVX1420 DELONGHI ütü nasıldır kullanan var mı? 80 gr/dk buhar gücü 4 bar basınç 230-250 TL civarında fiyatlar var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müverrih -- 13 Ağustos 2012; 16:41:03 >

Sırf Bu Dünya İçin mi Yaratılmışsın ki Tüm Vaktini Ona Sarf Ediyorsun?

507 Mesaj
14 Ağustos 2012; 1:44:02 

Diğer A101 leri bilmiyorum ama büyük ihtimalle mağazaya özel delonghi vwx 810 modeli 199 TL idi (Bağcılar/İstanbul)

Artes D9702 Tablet PS Vita Nintendo Wii
Victor G701 - Victor Gaming Machine
SEG 46'' 46125 LED TV

686 Mesaj
18 Ağustos 2012; 23:49:19 

Burada sorularımıza cevap veren çıkmayınca artık bu sorup durduğum modelin bir üstünü daha uygun fiyata bulunca direk yapıştım aldım, zaten o fiyata son bir tane kalmıştı.. Teknolojix com dan dün aldığım Delonghi VVX 1440 bu gün geldi(90gr/dk buhar gücü, 4 bar basınç, çelik taban, çelik kazan, 2200W) arefe günü teslim etmeleri de çok güzel oldu sağolsunlar ilgilendiler. Gayet kip işlevsel ve şık bir görüntüsü var. İlk ütüsünü de yaptı eşim, ilk izlenimler çok güzel. Şimdilik çok memnun, inşallah hep böyle gider. Tetiğe her bastığında ve bastığın sürece kesintisiz buhar gelmesi çok güzel bir şey.. Ütü ile harcadığı zaman kısalacak.

19 Mesaj
25 Ağustos 2012; 22:00:19 

De' Longhi, Ütü /Vvx1460 Buhar Kazanli /bu ürünü kullanan var mı_?

19 Mesaj
2 Eylül 2012; 11:01:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Burada sorularımıza cevap veren çıkmayınca artık bu sorup durduğum modelin bir üstünü daha uygun fiyata bulunca direk yapıştım aldım, zaten o fiyata son bir tane kalmıştı.. Teknolojix com dan dün aldığım Delonghi VVX 1440 bu gün geldi(90gr/dk buhar gücü, 4 bar basınç, çelik taban, çelik kazan, 2200W) arefe günü teslim etmeleri de çok güzel oldu sağolsunlar ilgilendiler. Gayet kip işlevsel ve şık bir görüntüsü var. İlk ütüsünü de yaptı eşim, ilk izlenimler çok güzel. Şimdilik çok memnun, inşallah hep böyle gider. Tetiğe her bastığında ve bastığın sürece kesintisiz buhar gelmesi çok güzel bir şey.. Ütü ile harcadığı zaman kısalacak.

merhaba ürününüzü güzel günlerde kullanınız.bende kullandıgınız delonghi 1440 ütüyü araştırıyorum ve birkaç sorum olacak.bu ürüne çalışırken su ilavesi yapılıyor mu?birde kireç biriktirme çubuğu var mı içinde temizleme kolaylıgı bakmından?son olarak ütü kaç dakika da hazır hala geliyor?cevaplarsanız çok sevinirim.

686 Mesaj
2 Eylül 2012; 16:53:12 

Hayır çalışırken su ilave edilmiyor ama kapasitesi yeterli geliyor. Eşim buhar tetiğinden elini hiç çekmeden ütü yapmasına karşın (çok buhar kullanıyor) haftalık ütüsünü bitiriyor. Ütüsü bittiğinde haznede çok az bir su kalmış oluyor. Kazanı çelik ama içinde bahsettiğiniz gibi kireç biriktirme çubuğu yok. Ütüyü tam kapasite doldurduktan sonra ortamın yani ütünün ve içine koyduğunuz suyun sıcaklığına göre değişmekle birlikte 5-7 dakikada hazır hale geliyor.

Ben kesinlikle buhar kazanlı ütü tavsiye ederim, parmağınızı tetikte tuttuğunuz sürece sürekli aynı şiddette buhar gelmesi çok güzel bir şey.. Fiyatı da uygunken bence kaçırmayın..

229 Mesaj
16 Eylül 2012; 12:25:07 

Arkadaslar merhaba
Buhar kazanli utulerde diger utulerden fark nedir?
Gordugum kadariyla utuyu askidayken yapiyorsun. Gomlek, pantolon utuleri nasil yapiliyor peki?
Kollardaki ve pacalardaki Utu izini nasil ayarlayacagiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1151 Mesaj
12 Mart 2013; 18:55:39 

arkadaşlar vvx1420 mi 177 lira
http://www.webdenal.com...kazanli-utu_521694.html

yoksa vvx 340 modelimi 179 lira
üzerinede 23 liraya çocuk bezi alırsam 200 lirayı aştığımiçin 30 lira çek kazanıyorum

http://www.hepsiburada....d%26fh_refview%3dlister

el-adlü esasül-mülk <HZ.ÖMER> adalet mülkün temelidir

204 Mesaj
13 Eylül 2013; 20:53:35 

Merhaba. aşağıda Delonghi ma<rkasından çektiklerimi şikayetvar sitesine yazdmıştım ama 700 karakterden fazla yazmama izin veremediklerinden yazdıklarımı burda paylaşmak istiyorum. Belki Delonghi markasına güvenipde birşeyler satın almadan önce bana çektirilenler başkasının bu ızdırabı çekmesine engel olur. Aslında artık markadan ziyade teknik servise ve satış sonrası hizmete bakmadan ürün almanın ne kadar yanlış olduğunu anladım.

Merheba. Aşağıda yazacaklarım biraz uzun olabilir ama 40 güne yakın bir süredir ütümü tamir edemeyip ! 20 işgünü tamir sürelerini geçirip bana yeni ürün göndereceklerini söylemelerine rağmen ardından aşağıda belittiğim farklı bir uygulama yapmak isteyerek mağduriyetimi artıran Delonghi markasının, marka değerinin arkasında durarak (bunu önemsiyorlarsa, sat gerisi önemli değil mantığıyla iş yapmıyorlarsa) bir an önce buhar kazanlı ütümün değişimini yapıp, beni telefonla arayarak ütümü gönderecekleri adresimi almalarını ve bu adrese ütümü göndermelerini talep ediyorum.

2,5 yıl önce aldığım Delonghi VVX2200 buhar kazanlı ütümde buhar sorunu yaşıyordum. Kastamonuda ikamet ettiğimden ürünü bayram tatili için gittiğim Adapazarı'nda Delonghi'nin Buzel servisine 07.08.2013 tarihinde 9442 nolu fişle ütümü bıraktım. Ütüyü servise bıraktığım gün servis yetkilileri ütüye bugün (07.08.2013 günü) bakamayacaklarını ama bayram sonrası pazartesi günü (12.08.2013 günü) ütüye bakıp sorunla ilgili 20 TL ve üzeri işlemlerde benimle iletişime geçip onay aldıktan sonra tamire başlayacaklarını belirttiler. Ben de evde başka ütüm olmadığını ve sorunu kısa sürede çözerlerse memnun olacağımı söyleyip ordadan ayrıldım. Pazartesi aramadıklarından, salı günü ben servisi arayıp durumu sordum. Bana henüz ütüye bakamadıklarını ama en geç yarın ütüye bakıp beni arayacaklarını belirttiler. Ama beni aramadılar. 2 gün sonra servisi yine aradım ve en kısa sürede ütünün durumuyla ilgili bilgi vermelerini istedim. Serviste telefonla görüştüğüm bayan bana ütüyü şu an ustanın incelediğini akşama döneceklerini belirttiler. Akşam yine dönmediler 2 gün sonra tekrar aradım bana yine ütünün ustanın elinde olduğunu söylediler ben artık dayanamayıp ustayı telefona istedim ve ustaya çok madur olduğumu ve ütüyle ilgili sorunu en kısa sürede çözmesi için kendisine ricada bulundum. Usta durumu yarın size bildiririz dediler. Ama yine dönmediler. Ben tekrar Buzel servisi aradım ve bu kez sinirli ve kızgın ifadelerle durumu çözmelerini istedim bu kez bana ütünün bir parçasında sorun olduğunu ve 80 TL masraf olacağını söylediler kabul ediyorsanız parça siparişini verelim dediler. Ben hemen siparişi verip ütümü tamir edip gönderin dedim. Parçanın birkaç gün içinde geleceğini söylediler. aradan 3 gün geçti ne arayan nede soran olmayınca ben Buzel servisi aradım bana parça siparişini verdiklerini ve merkezden bir iki güne parçanın geleceğini söylediler. aradan 4-5 gün geçti ve ben yine servis dönmeyince servisi aradım ve bana hala parçanın gelmediğini söyleyince ben Buzel servis yetkilisine; Ben arabamı bir sorun olduğunda servise götürüyorum ve bırakın sizinle geçen 20 günü aynı gün hatta belki aynı saatte bana arabanın sorununun ne olduğunu söylüyolar ve gerekeni yapıyorlar dedim. Siz ise bir ütünün ne arızası olduğunu bile hemen hemen 20 günde bana söylediniz ve hala parçayı temin edemediniz dedim. Eğer bu işi yapamıyorsanız ütümü hemen merkez servise gönderin dedim ve telefonu kapattım. Aradan 2 gün geçti dayanamadım servisi yine aradım serviste ustayla görüştüm ve bana ütü için gelen parçanın yanlış olduğunu yeni parça isteyeceklerini söyleyince; Ben kesinlikle sizden (buzel servisten) daha başka birşey istemiyorum ütümü kutusuyla hemen merkez servise yönlendirin dedim ve Delonghi müşteri hizmetleriyle görüştüm. Durumu onlara izah ettim. Bana döneceklerini söylediler aynı gün Müşteri hizmetleri bana döndü ve ütünün parçasının istersem Buzel servise gönderileceği ve ütünüzün tamir edileceğini söylediler. Ben kesinlikle ilgisiz alakasız servis olan Buzelden hiçbirşey istemiyorum bu kadar uzun zaman beni oyalayan ve bir kez olsun bana geri dönüş yapmayan birserviste bir daha vakit kaybı yaşamak istemiyorum dedim. ve ütümün merkezde tamir edilmesini istiyorum dedim. bir hafta gibi bir süre geçti ütümle ilgili bi cevap alamadığımdan müşteri hizmetlerini aradım Ütümü merkezde tamir edip gönderecektiniz ama malesef sizde Buzel dervis gibi ilgi ve alakadan yoksun bir şekilde bana geri bile dönmedinizve benim mağduriyetimi devam ettirdiniz dedim artık lütfen çözüm bulun dedim. Birkaçgün sonra ütünün durumunu öğrenmek için 02164194993 nolu telefondan bilgi almak istedim ama Buzelservisten ellerine benim ütümün geçmediğini öğrendim. Bunun üzerine yine müşteri hizmetlerini aradım. Malesef müşteri hizmetleride ütüyle ilgili net bir cevap veremedi ve benim merkez servisi aramamı istedi. ben merkez servisi aradığımı söyleyince biraz bekledikten sonra bana ürünü istersem 20 işgünü servis süresi geçtiğinden yenisiyle değişim yapabileceklerini belirtti. Bende artık sizden servis istemiyorum lütfen yeni ütümü bana en kısa sürede gönderin dedim. 4 gün daha bekledim 02123461180 nolu telefonlarını aradım. telefonda görüştüğüm yetkiliye herşeyi anlattım ve artık sorunumu çözecek bir Satış sonrası Müdür vs. bir yetkiliye ulaşmak istediğimi söyledim ama oda beni müşteri hizmetlerine yönlendirdi. Bugün (13.09.2013) müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve artık sabrımın tükendiğimi bana ütümü değiştirerek geri göndermelerini isteyince; Bana ütü değişimiyle ilgili bir değişim yapılabilmesi için ütünüzün nerde olduğunu ve bilgisini almamız gerektiğini söyleyince ben iyice sinirlendim ve bunudamı ben yapacağım dedim 35 - 40 gün oldu ütümün nerede olduğunu bilmiyorsunuz bi sorunu çözemediniz lütfen artık çözün yoksa yasal yollara baş vuracağım dedim. Bana geri döneceklerini söylediler. Aradan yarım saat geçmeden 05439089171 nolu telefondan geri döndüler ve bana ütümün 280 TL !!!!!!! masrafı olduğunu söyleyince ben sinirlenip hem ütümü kırk gün bekletin hem servisiniz 80 TL masraf deyip sorunu çözemesin hemde 20 iş gününü geçmesine rağmen sorunu çözmeyi başaramayıp benden paramı talep ediyorsunuz dedim. Ve bana en kısa sürede yeni ütümü gönderin deyip telefonu kapattım.

Tabi bu zaman içerisinde müşteri hizmetlerine de mailler attım !!!

Ama görüldüğü üzere mağduriyetim devam ediyor.

İşin özeti 40 güne yakın bir süredir ütüsüzüm. İlgi alaka ve bence teknik servisin sıfır olduğu bir marka olan Delonghi den artık gerçekten bıktım. Gerekeni lütfen artık yapın.

Tabiki KARTAL :))

1973 Mesaj
14 Eylül 2013; 8:58:47 

Geçmiş olsun hocam. Delonghi güvendiğim bir markadır ama yaşadıklarınız da oldukça can sıkıcı gerçekten. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. Tüketici hakem heyeti ile çözülmez mi ?

@banderasantonio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 14 Eylül 2013; 9:00:38 >

64 Mesaj
24 Eylül 2013; 11:57:39 

delonghi buhar kazanlı ütüleri ben tavsiyeederim.her markanın ütüsü var ama ütü denilince benim aklıma gelen ilk olarak deonghi ve philips.. ama fiyat olarakta uygunluk ararsanız kalitenin yanında delonghi istisna olarak bi kişi sorun yaşadı diye o markanın kötü olduğu anlamına gelmez bence ben ürünleri kontrol ettim gayet şık ve kulanışlı ürün özellikleri mevcut.http://www.extraucuzluk.com/store/ProductSearch.aspx?value=delonghi%20%C3%BCt%C3%BC&CatId=-1&MarkId=0&P1=&P2=&Name=True isterseniz bakabilirsiniz
0

1 Mesaj
23 Ekim 2013; 10:49:39 

Herkese merhaba,

Ben de normal ütülerden bıktım artık ve buhar kazanlı ütü almaya karar verdim. En çok ilgimi çekenler ise profesyonel buhar kazanalı sanayi ütüleri..
Çünkü ev için tasarlananlar gerçekten işe yaramıyor. Kimin aldığını duysam 3-5 ay sonra şikayetleri başlıyor. Normal ütüler için söylenecek laf bile yok...
Buhar kazanalı ütüler 300 tl ile 600 tl arasında değişiyor. Sanayi tipi olanlar da 500ler 600ler civarındalar. Evde rahatlıkla kullanılabilecek modelleri mevcut.
Henüz bir modele ve markaya karar vermedim ancak sizlere tavsiyem bir araştırın. Ev tipi buhar kazanlılara ya da normallere 2-3 sene içerisinde vereceğiniz paradan çok daha azına sanayi tipi ütü alabilirsiniz... Üstelik harika iş çıkarıyorlar. Şahsen kullanmadım henüz ancak kuru temizlemedekiler bu ütülerden. Kuru temizlemeye gömlek vermiştim daha önce ve elime jilet gibi geçti bir tek kırışıklık bile yok...
Bu arada sanayi tipi buhar kazanlı ütüler hakkında bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar...

64 Mesaj
23 Ekim 2013; 11:35:07 

delonghi tercih etmelisiniz kesinlikle.. ütüde tercih edilen marka. Delonghi VVX1860 3D model,ne bakabilirsin. http://www.extraucuzluk..._178184.aspx?CatId=5557 fiyatıda uygun genele göre
0

64 Mesaj
23 Ekim 2013; 11:37:04 

http://www.extraucuzluk..._180331.aspx?CatId=5557 bu biraz daha üst modeli olduğundan fiyat farkı var anca gerçekten markanın sağladığı kaliteden dolayı bence
0

Bu mesajda bahsedilenler: @mert.meyrem

185 Mesaj
29 Temmuz 2014; 12:47:13 

konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın :) De'Longhi VVX1475 Buhar Kazanlı Ütü 4,5 Bar http://www.morhipo.com/...878200/detay?q=delonghi almayı düşününüyorum. Fiyatı uygun gözüküyor. De'Longhi TÜRKİYE sitesinde bu model gözükmüyor. Sorunlu bi model falan olabilir mi? Kullanan var mı ? tavsiye der misiniz? (başka siteler de de pek yok bu modelden bimeksde var fiyatı 350 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 29 Temmuz 2014; 12:49:05 >

1051 Mesaj
29 Ağustos 2014; 10:30:36 

quote:

Orijinalden alıntı: kacanga

konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın :) De'Longhi VVX1475 Buhar Kazanlı Ütü 4,5 Bar http://www.morhipo.com/...878200/detay?q=delonghi almayı düşününüyorum. Fiyatı uygun gözüküyor. De'Longhi TÜRKİYE sitesinde bu model gözükmüyor. Sorunlu bi model falan olabilir mi? Kullanan var mı ? tavsiye der misiniz? (başka siteler de de pek yok bu modelden bimeksde var fiyatı 350 tl)

Hortlattığın iyi olmuş :)

Ben de almayı düşünüyorum buhar kazanlı ama emin olamadım.

Evde Philips Azur var ki iyi bir seridir. bu azur bile kırışıklıkta iyi değil.

kırışıklığı kesin yeneceğim bir model var mı :)

TRIDONIC - Balast Uzmanı

185 Mesaj
29 Ağustos 2014; 10:42:30 

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

Hortlattığın iyi olmuş :)

Ben de almayı düşünüyorum buhar kazanlı ama emin olamadım.

Evde Philips Azur var ki iyi bir seridir. bu azur bile kırışıklıkta iyi değil.

kırışıklığı kesin yeneceğim bir model var mı :)

hocam ben yukarıda yazdığım modeli aldım uygun fiyata (159tl) ye aldım. suan için memnunlar.

1051 Mesaj
29 Ağustos 2014; 11:14:28 

quote:

hocam ben yukarıda yazdığım modeli aldım uygun fiyata (159tl) ye aldım. suan için memnunlar.

çek mi vardı? nasıl 159 oldu?

TRIDONIC - Balast Uzmanı

185 Mesaj
29 Ağustos 2014; 11:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

çek mi vardı? nasıl 159 oldu?

20 tl çek vardı hocam

225 Mesaj
6 Eylül 2014; 18:54:24 

Arkadaşımda 2 senedir vvx1465 kullanıyor çok memnunum diyor 1475 ile arasında kaldım 1475 sanırım paralel ithalat bir ürün

http://forum.donanimhaber.com/m_1692648/tm.htm

1190 Mesaj
23 Eylül 2014; 23:28:45 

quote:

20 tl çek vardı hocam

Merhaba

Nasıl memlunmusunuz ütünüzden, önerirmisiniz?

Fenerbahçe S.K

Mantıklı cevap verenlere aynı niyet ile cevap verilecektir, alıntına cevap alamıyorsan boşa harcayacak vaktim olmadığındandır...

yyusa

185 Mesaj
23 Eylül 2014; 23:50:02 

quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

Merhaba

Nasıl memlunmusunuz ütünüzden, önerirmisiniz?

mrb hocam ben çok anlamam ütüden annemler kullanıyolar memnunlar bi şikayetlerini duymadım. fiyatına göre iyi sayılır

1190 Mesaj
23 Eylül 2014; 23:57:01 

Teşekkür ederim cevap için. Morhipo da 179 tl ve almayı düşündüğümden size bir sorayım istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fenerbahçe S.K

Mantıklı cevap verenlere aynı niyet ile cevap verilecektir, alıntına cevap alamıyorsan boşa harcayacak vaktim olmadığındandır...

yyusa

1 Mesaj
9 Ekim 2014; 17:52:42 

merhaba, ütünün markasını verebilirmisiniz. bende ütü almayı düşünüyorumda. acaba silter mi??

Bu mesajda bahsedilenler: maydaypc

283 Mesaj
16 Kasım 2014; 13:43:54 

http://www.n11.com/delo...r-kazanli-utu-P29637356 bunun temizliği nasıl yapılıyor bilen varmı ?

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.996