Şimdi Ara

## PowerColor'dan Özel Soğutuculu ve 256MB Bellekli HD 3850 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## PowerColor'dan Özel Soğutuculu ve 256MB Bellekli HD 3850 ##

PowerColor'ın Radeon HD 3850 temelli yeni bir ekran kartı daha gün yüzüne çıktı. Firmanın AX3850 256MD3 seri numaralı yeni modeli özellikle kullanılan özel soğutucusu ile dikkat çekiyor. AMD-ATi'nin HD 3850 modelinde kullandığı referans soğutucudan çok daha etkin çalıştığı ifade edilen yeni soğutucu ile birlikte referans tasarımın aksine kartın çift slot kapladığını da ifade edelim. 256MB GDDR3 bellek ile donatılan kart 256-bit bellek veri yolunu kullanıyor. 668MHz gpu ve 1656MHz bellek saat hızlarına sahip olan PowerColor'ın yeni modeli DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 uyumluluğuna da sahip. UVD teknolojisi sayesinde Blu Ray ve HD DVD gibi yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma sağlayabilen yeni grafik kartı ayrıca çoklu ekran kartı kullanımına dönük olarak Crossfire X teknolojisini de desteklemekte. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışlarını üzerinde barındıran ekran kartı tahmin edebileceğiniz üzere 512MB bellekli modellerin aksine bir miktar daha ucuz olacak gibi görünüyor. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklene PowerColor'ın yeni modeline yönelik olarak henüz çok net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• aynı konu 2. kez mi açıldı bana mı öyle geliyor?
  • güzel kart soğutucusu hoşuma gitti
  • 256 mb ye özel soğutucu taksan ne olcak genel soğutucu taksan ne olcak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

aynı konu 2. kez mi açıldı bana mı öyle geliyor?

Öbürü 512MB olanıydı.Bu 256MB olanı.

Haber için teşekkürler fx57
  • bende şaşırdım resimde nerdeyse aynı 256mbcikmış bu
  • bu 3800 serisinin ne çok varsayonu çıktı ya
  • quote:

Firmanın daha önce ortaya çıkan ve bizimde haberini yaptığımız model hem 512MB bellekli hemde hız aşırtmalı olarak gelen modeldi bugün elimize ulaşan ve haberini yaptığımız model ise 256MB bellekli ve standart saat hızları ile gelen bir model.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Firmanın daha önce ortaya çıkan ve bizimde haberini yaptığımız model hem 512MB bellekli hemde hız aşırtmalı olarak gelen modeldi bugün elimize ulaşan ve haberini yaptığımız model ise 256MB bellekli ve standart saat hızları ile gelen bir model.

tamam anlaşıldı haber için teşekkürler.

• Bakalım 256 satış yapacakmı? milletimiz 512 hastası yaaa
  • Msi'ın 256 lık modeli sanırım 169$ gibi bir fiyata sahipdi.
    Ayrıca forumda daha önce yapılan bir testte 512 nin 256 ya üstünlüğünün yalnızca çözünürlükle olmadığını hatrı sayılır bir artış yaşandığını hatırlıyorum.
  • Ben 512 mb 8800gt kullanıyorum ve bazı oyunlarda bellek yetersiz gelebiliyor. Benim gibi 22" ekran kullanıyorsanız böyle güçlü bir ekran kartı aldığınızda en az 512mb rami olan bir model tercih edin.

Zaten anlamıyorum 256 mb lik MSI3850 nasıl alınıyor. 169 dolar ona vereceğine 174 dolar veririm Palit 9600gt alırım. Hemde 3850 den daha iyi performans veren bir kart.
  • ATi ancak böyle zaman geçirebilir ve yeni ürünlere hazirlanicaktir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.