Şimdi Ara

## EFI BIOS'lu MSI P35 Neo3-EFINITY Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## EFI BIOS'lu MSI P35 Neo3-EFINITY Kullanıma Sunuldu ##

## EFI BIOS'lu MSI P35 Neo3-EFINITY Kullanıma Sunuldu ##

Hazırladığı anakartları ile pazarın lider oyuncularından biri olan MSI, P35 Neo3-EFINITY molini kullanıma sundu. Firmanın yeni anakartı özellikle EFI olarak tanımlanan yeni BIOS formatı ile farklılık yaratmayı amaçlıyor. Zira anakartın BIOS'u geleneksel BIOS'lardan farklı olarak gelişmiş menü sistemine ve renkli bir arayüze sahip olmanın yanı sıra fare ile de kulanılabiliyor. Siyah PCB'si ve katı kapasitörleri ile şık duran anakart üzerinde ısı iletim teknolojisini esas lana Bakır tabanlı pasif soğutucu kullanılmış. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerine de destek veren anakart Intel'in P35 ve ICH9 yonga seti paketini kullanıyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunabilen MSI P35 Neo3-EFINITY, günümüz modern anakartlarında da artık göremediğimizin aksine tam dört adet PCI slotu yer alıyor. Ayrıca ekran kartı kullanımı için bir PCIe X16 ve 1x PCIe x1 slotları da yine anakart üzerinde yer alıyorlar. ATX formunda olan anakart üzerinde farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATA-II konnektörü ve bir adet te PATA portu yer alıyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet portları da bulunan EFI BIOS'lu MSI P35 Neo3-EFINITY'nin yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 120$ civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 6 Nisan 2008; 10:23:46 >

• farklı arayüzle bios güzel bir düşünce kartın görünüşüde güzel olmuş
  • Yeni özellikler güzele benziyor. EFI BIOS özelliğini diğer anakart üreticilerinden de bekliyoruz.
  • Gigabyte da kullanırmı ki bu biosu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Gigabyte da kullanırmı ki bu biosu?

Kesin kullanır... Ama çoklu dil desteği istiyoruz...
    Buradan duyarlar mı bilmem ...
    Bu kadar yapmışsınız onuda yapın...

Aslında geç kalınmış bi değişiklik, neden çünki bundan 15 sene önce windows diye bişey yoktu...
    Dos kullanıyorduk, 15 yıldır dos ortamı gibi bios kullanıyoruz... Yenilendiği iyi oldu...
    Artık herşey görsel açıdan önem taşıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 6 Nisan 2008; 11:02:08 >
  • renkli bios çok güzel düşnülmüş hemde mouse kullanılabilyor olması süper, fiyatının uygun olmasından dolayıda ülkemizde pek çok kullanıcının ilgisini çekecektir
  • sonunda biri akıl etmiş bıkmıştım AWARD ın bios ekranından.
  • Kart oldukça güzel duruyor. Böyle anakartları görünce intele geçesim gelmiyor değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel.The.Heart -- 6 Nisan 2008; 11:13:25 >
  • EFI Bios'u zaten İntel Macintosh'larda Apple bilgisayar kullanıyor. EFI sadece bir görsel yenilik değildir. Tamamen farklı bir yapı olup bizim şuan kullandığımız Bios'lardan çok daha gelişmiştir.
  • Alıp tablo niyetine duvara asarım ben bunu...Rengareng sanat eseri
  • PCI lar bence bu kadar çok olması ilginç!!!
  • Güzel kart güzel fiyat...
  • Bu arada EFİ ile ilgili önemli bir konu var. Arkadaşlar EFI Bios ile Windows Xp uyumsuzdur. Windows Xp işletim sistemi EFI desteğine sahip değildir. Windows Vista ve GNU/Linux'un EFI Bios desteği bulunmaktadır. BSD ve Solaris hakkında bir bilgim yok.
  • Yakında tema değiştirme felanda çıkar ohh
  • Hele şükür şu bios değişti sonunda
  • doğduğumdan beri aynı mavi ekrandı yeter artık değişmiş hele şükür OH BEE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet328 -- 6 Nisan 2008; 12:16:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Hele şükür şu bios değişti sonunda

Aynen anlaşılan Vista nın yaygınlaşması bekleniyordu. İşte hoş bir yenilik yapmış MSI ( yani EFİ vardı ama bildiğimiz PC ye taşıdı sonuç olarak )

Valla benzerleri 200$ iken 150$ P35 Neo2-FR aldım. Bir çok benzerinden daha hesaplı ve bir o kadarından da performanslı 8800GTS 320 yi de MSI markalı olarak aldım.

Valla bilgisayar ile ilgili değişmesini istediğimiz temel yapılar sonunda değişiyor. Önce emektar HDD ler den SSD lere.

Ardından EFİ bioslar. Disket sürücüler de artık kalktı sayılır kart okuyucular aldı yerini. ( Hala disket kullanıldığına inanamıyorum )

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet328

doğduğumdan beri aynı mavi ekrandı yeter artık değişmiş hele şükür OH BEE

belki siz doğmadan öncede vardı ekranlar siyah beyazdı ama o hala maviydi new man in town
    aynısını amd platformunada bekliyoruz
  • Yıllar önce aldığım ilk bilgisayarımdaki (486dx33) anakartta fare ile kullanılabilen grafik arayüz destekli BIOS vardı zaten. Kısayol ikonları ve pencereleri biraz windows 3.1 andırıyordu.
  • American Megatrends Inc firması yani AMI bundan 10-15 yıl önce windows 3.1 arabirimli ve mouse destekli biosu yapmıştı zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.