Şimdi Ara

ECS pasif soğutuculu 9600GT video inceleme (N9600GT-512MX-P)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
8.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygun fiyatlı anakartları ile bilinen ECS'de ekran kartı üreticileri arasına katıldı. Pazar o kadar hızlı büyüyor ki herhalde donanım üreticilerinin hepsini bir gün ekran kartı üretirken göreceğiz.

Bu videomuzda ECS'nin pasif olarak soğutulan ve oldukça enteresan bir soğutma sistemine sahip N9600GT-512MX-P modeli ekran kartını inceliyoruz. Ekran kartı pasif bir soğutmaya sahip olmasına rağmen fabrika çıkışı hız aşırtılmış olarak geliyor.

• İnceleme için teşekkürler..

9600GT bence orta seviyeye damgasını vurdu.nVidia'nın bu seneki en iyi düşündüğü kartı..

Değerler çok iyi 8800GTX'i geçmiş OC ile.ECS iyi başladı hadi hayırlısı.Ayrıca üstüne fan takabilme olayı ayrı bir hoş olmuş.Thermaltake Volcano Su Soğutma İşlemci Bloğu gibi iyi düşünülmüş.

Bu arada yeni test sistemi arayüzünüz güzel olmuş sağ alt köşede video ekran da özellikler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-857078682 -- 6 Nisan 2008; 1:12:23 >
  • super
    9600gtleri geçmekten öte 880gt yi gecmis, bazı oyunlarda 8800gts hatta 8800gtx geçmiş,bravo valla ECS'ye 780GM-a anakarttan sonra yine cok basarılır bir ürün hazırlamıs
  • Süper olmuş performasına gerçekten çok kaliteli.
  • Fazla söze gerek yok. Elimdeki Sonic 9600 GT'nin takozluğunu tokat atar gibi gösterdi bana, bu testler.

Test için başka diyeceklerim:

Testte de görüldüğü gibi, 9600 GT'yi gözümüzde büyütmememiz gerekiyor. Bazen çok yakın G92 8800'lere, bazen hayli uzak.

Belki, bazen çok yakın olması bile, 9600 için büyük bir şey olarak görülebilir; fakat demek istediğim şu ki: 9600 GT'ciler bu durumun bilincinde olsunlar. 9600 GT'nin fazlasına para vermeye gerek yok, gibi söylemler duyuyorum, sık olmasa da. Aman dikkat.

8800 GTS G92'nin 8800 GTX'ten ve 8800 GT'den bu kadar iyi olabildiğini bilmiyordum. Şaşırdım, ama sevinmedim.

BioShock, keşke AA açık sonuçlarını da yayımlasanız bu oyunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 6 Nisan 2008; 2:15:31 >
  • ECS güzel bir ürün ortaya koymuş. Soğutucu yanılmıyorsam AC'nindi.
  • Mesut hocam performansı bir harikaymış, elinize sağlık
  • 9600Gt düşük bütçe için alınabilecek en iyi kart , bir kez daha kanıtlanmış oldu.

@Tuğer

Hocam 9800gtx 'in tabiri caizse 'fıs' çıkmasıyla benim 8800gts (tabiiki g92) almam kesinleşti gibi.
  • Bu iNcelemeden sonra İyiki 9600Gt almışım Saol DH
  • Bence pasif olarak çok iyi iş cıkarmış!!!
  • Pasif sogutma ve sessizlik adina harika bir cozum olmus, OC ile bircok, sessizlik ama performans isteyen kullaniciya keyif vericek cinsten...
  • Bakalim fiyat nasil olucak cazip beklenemez diğer 9600GT'lere oranla.
  • ati 3850/3870 serisinin hepsi pasif sogutma sanki hiç ses gelmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt
    @Tuğer
    Hocam 9800gtx 'in tabiri caizse 'fıs' çıkmasıyla benim 8800gts (tabiiki g92) almam kesinleşti gibi.

G92 GTS için bende artık aynı görüşteyim ama fiyatının biraz düşmesi gerekiyor 450 YTL civarlarına bi gerilese cok güzel olacak...

Test çok güzel kart çok basarılı ve oc potansiyeli beklenenden iyi. Test sistemi arayüzü hoşuma gitti..
  • İnceleme için teşekürler.. Bu kartlar gerçekten beklenenen gibi çıktı..
  • ben artık oyun testlerini saymıyacağım bu ne yaa hepsi nvidia ile anlaşmalı oyunlar ati nin en iyi modeli bile bu oyunlarda nvidia nın orta segmentlerine dayanamıyor nasıl iş bu
  • kartın bu testlerden aldığı sonuçlar gerçekten çok hoş,ama orta düzeyde bulunan ve orta düzey kasa kullananlar için biraz düşündürücü olacak bu kart.Çünkü soğutucu gerçekten çok büyük.pasif soğutma yapayım derken bir yerlerden feragat edeceksiniz.ECS de yer kaplayarak bu sorunu çözmüş.Genede başarılı bir çalışma olmuş.@tuğer hocamada katılıyorum ayrıca.

Mesut Hocam Saçlarda harika gene,yakıyorsun ortalığı
  • [Deleted by Admins]
  • ilk olarak cok tesekkürler ama bi kac ayrıntı var:
    ilk olarak tek bir sli köprüsü bulunurken donanim özelliklerinde tripple sli denmis bi hayrete düstüm
    2. olarak ise dx10 demisssiniz crysis icin tamam ama high ayarlar very high deil galiba[olsa herhalde daha düsük olurdu ] onlarıda ekleseydiniz 10 üzerinden 11 olucak testlerden bu arada tabi uzay montaj oldugundan bu değerler cok güzel ama kasa icine gecince bir kablonun bile yeri asırı derecede etki eder durumda o nedenle pasif sogutmayı dediğiniz gibi kücük devirlerde dönen bir fanla takviye etmek daima iyidir tabi salon icin fln normal durum sadece pasif ama oyunda oynıycam diyen varsa muhakkak kücük bir fan eklemeli[eklemedende olur ama biraz fazla ısınır]

• @batuhangates

Evet gözden kaçmış bir hata, aynı tablo 9800GTX'de de yer alıyor üzerinde değişiklik yaparken onu silmeyi unutmuşum pazartesi günü düzeltirim :)

Ek olarak pasif soğutucular kasa içinde çok daha verimli çalışıyorlar, uzay montaj sistemde ne egsoz fanı var ne de ekran kartının işlemci fanından etkilenmesi için dar bir ortam. Oda içerisindeki hava akışı kasa içindekinden çok daha azdır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.