Şimdi Ara

## Biostar Yeni Anakartı TPower N750'yi Kullanıma Sundu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Biostar Yeni Anakartı TPower N750'yi Kullanıma Sundu ##

Nvidia'nın AMD platformu için hazırladığı yeni yonga setleri hızla yaygınlaşıyor. Firma tarihinin yüksek performans segmentinde yer alan ve entegre grafik işlemci ile gelen ilk yonga seti olan nForce 780a SLI'dan sonra nForce 750a SLI çipsetini kullanan anakartlar da ortaya çıkmaya başladı. AMD işlemciler için hazırladığı anakartlar ile son dönemin popüler isimlerinden biri olan Biostar, Nvidia'nın nForce 750a SLI yonga setini esas alan yeni anakartı TPower N750'yi kullanıma sundu. Firmanın yeni anakartı tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor. AMD'nin soket AM2+ formundaki yeni nesil Phenom işlemcileri ile uyumlu olan anakart geriye dönük olarak soket AM2 formundaki tek ve çift çekirdekli Athlon işlemcileriyle de sorunsuzca kullanılabiliyor.

Dört adet DIMM slotuna sahip olan anakart 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sağlayabiliyor. Nvidia'nın nForce 750a SLI yonga setini kullanan anakart dahili grafik işlemciye de sahip. DirectX 10 destekli GeForce 8200 IGP'si ile gelen Biostar TPower N750 doğal olarak Nvidia'nın Hybrid SLI teknolojisini desteklemekte. Ayrıca çift ekran kartlı sistem kurulumu için SLI teknolojisinde i destekleyen anakart SLI modunda PCIe X16 slotlarını 8X+8X olarak konfigüre ediyor. Çift PCIe X16 slotunun yanı sıra bir PCIe x1 ve 3 adet te PCI slotuna sahip olan anakart kullanılan katı kapasitörleri ve ısı iletim teknolojisini esas alan pasif soğutması ile de öne çıkmayı başarıyor. Renkli tasarımı ve kaliteli komponentleri ile dikkat çektiği ifade edilen kartın özellikleri bunlar ile sınırlı değil elbette.

6x SATA-II konnektörü bulunan ve farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen TPower N750, 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi detaylara da sahip. Görüntü aktarımı için DVI konnektörü ile gelen anakart ayrıca HDMI desteği için gerekli adaptörü de kutu içeriğinde sunmakta. AMD platformunun iddialı anakartlarından birisi olması beklenen Biostar TPower N750'nin yurt dışı satış fiyatının 110-115$ seviyesinde olduğu ifade ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Nisan 2008; 22:16:08 >

• soutucusu dfi ler kadar olmasada şık duruo
  • kart çok renkli olsa da sış ve başarılı duruo

umarım nvidia çipset ATI den geri kalmaz
  • oneya rengarenk herneyse kart iyimiş soğutma hoş duruyor ama msi geçebileceğini sanmıyorum ....
  • kartın ortasındaki 8 tane kırmızı şey nedir anlamadım!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

kartın ortasındaki 8 tane kırmızı şey nedir anlamadım!!!

yarım saattir ona bakıyorum.. resmi kaydedip zoom yaptım ve kenarlarında usb gibi üç harfli bişi yazıyor. (bknz.üç harfliler) ama çözemedim!
  • usb galiba onlar yaa çok ilginç kartın ortasında ne işi var yaa onların
  • kart harika :)
  • Epox un anakartlara koyduğu ledlere benziyor ama bunlar bayağı büyük
  • quote:

Kartın ortasındaki konnektörler Jumper ve SLI konfigürasyonu için kullanılıyor.
  • Nvidia 750a anakart 115$ fiyat harika.
  • Kartın görünüşü ve f/p iyi gerçi trdeki fiyatı bu olurmu bilemem. Gigabyte tasarımlarını andırıyor SLI olmasıda çok güzel.
  • Haber için teşekkürler fx57
  • ortadakiler ne ya bıostarlarda götürorum sürekli
  • gercekten cok hos bi anakart, birde duzenli . helal olsun biostar a.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Kartın ortasındaki konnektörler Jumper ve SLI konfigürasyonu için kullanılıyor.

sli yapiyim derken bi de o kadar jumperle mi oynayacagım. kart iyiydi burdan puan kaybetti. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugacomtr -- 6 Nisan 2008; 0:09:38 >

• Oldukça güzel bir kart yapmışlar gibi duruyor. Fiyatı da makul..
  • iyiyiymiş...
  • Güzel kart dahili grafik işlemcisi olmasıda iyi bir avantaj
  • quote:

usb galiba onlar yaa çok ilginç kartın ortasında ne işi var yaa onların

tak bakıyım çalışıyormu usb ler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.