Şimdi Ara

◄ Maxthon - (dene gör) {2.1.5.1250} ►

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
8.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son sürüm indir

Ayarları tam dosya halinde MAXTHON (2.1.5.1250){SpeedShare}

Ayarları tam dosya halinde MAXTHON (2.1.5.1250){AltDown}

Firefox denedim, Opera denedim böylesini görmedim. ff ve operada ciddi sinir bozucu biçok hata ile karşılaşibiliyosunuz. Kapanıp sık kullanılanları kaybetme, bi video izlemek için şekilden şekle girmeler, dhde 5 sayfa açınca 10 saat beklemeler... Forumda bi arkadaşın tavsiyesiyle edindiğim Maxthon yeterince kapsamlı geldi. Esnekliği ise muhteşem ötesi, bi simgeyi bi yerde sevmedin mi? Tutup atıyosun ya da çekiyosun bi kenara...

İki kötü durum var:
    Sıkkullanılanlar çubuğundan orta tıklama ile arkaplanda açamıyoruz, ya arkada açıcaz ya önde yani. Bu da çözülür umarım....
    Diğer sorun ise kullanıcı hesaplı xplerde ayarların tüm kullanıcılarda aynı olması (eğer her girişimde oturum seçip şifre yazarım demesseniz tabi). Bunu da -Documents and settings/Aplication Data- bölümüne yükleme yaparak çözebilirsiniz. Bikaç maxthon olur ama özel olur (ayrıca yükledikten sonra kopyalarsanız da oluyo sanırım). Ve de USBnizde taşıyabilirsiniz bu yöntemle tarayıcınızı...

Temalarını da çok sevdim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Program penceresini gereksiz görenler için üst pencereyi kaldırma...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İnternette iki işi birden yapmayı sevenler için ekranı bölebilme...

Ekran yakalama, bölge yakalama (Açık olan tüm sekmeleri ya da aktif olanın tamamını tek bir teker hareketi gerekmeden bikaç tıkla yakalayın)

Sekme gruplama da takdireşayan... Açık sekmeleri gruplayabiliyosunuz örneğin dh yazılım, dh konudışı, dh futbol; dh adıyla kaydediyoruz ve 2 tık ile istediğimiz kadar sekme karşımıza geliyo...

Hızlı proxy değişimi:

Youtube için proxy değiştiriyodum, ama diğerlerinde ayarlamak için biçok tıklama gerekiyodu, bunda 2 tık ile hallediyoruz ve youtubela işimiz bittiğinde normal hızlı internetimize dönüyoruz... (proxy değişimi youtube a girişe izin verse de hızı düşürüyo)

Dosya koklayıcı fonksiyonu:

Açık olan videoların direk çalma linkini görebildiğimiz ve geçici internet dosyalarınının karışıklığı ile uğraşmadan bu videoları kaydedebileceğimiz fonsiyon.

Dosya koklayıcıyı açtığımızda bulunan videoların linkleri hali hazırda beklemektedir.

Kaydetmek için iki seçeneğimiz var.

Ya sağ tıklayıp boş olan seçeneğe tıklayarak downloader ekranına geçmek ve dosyayı ---.flv adıyla kaydetmek (--- yerine istediğimizi yazabiliriz)

ya da koplayalarak link kutucuğuna yapıştırmak ve gelen ekrandan kaydet dedikten sonra dosyayı ---.flv adıyla kaydetmek.

Son sürüm indir

Eklentiler

Temalar

Filtreler (Hiç denemedim izlenim bekliyorum)

Fare Hareketleri:

Farenin tuş kombinasyonlarıyla hızınızı ciddi ölçüde artırabilirsiniz...

Gezinen Düğme:

Şahsen yakınlaştırmada kullanıyorum...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tek tek eklenti ve tema indirmiyim . bikaç tane olsa hali hazırda iyi olurdu diyenlere:
    tema (kaplamalar):

rapidseverlere
    bu da upshare

yararlı bulduğum eklentiler:

rapidseverlere
    bu da upshare

*gmail e girmeye çalışırken

uyarısı alıyordum. şu an girmek içinhttp://mail.google.com/mail?ui=1 linkini kullanıyorum. sorun çözüldü

Son olarak: Arama çubuğunda varsayılan ayarlarla arama yaparsak türkçe sayfalar seçeneği yok. Ayar merkezinde arama linklerine "http://www.google.com/search?q=%us&hl=tr " eklersek sorun çözülüyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nman -- 25 Kasım 2008; 2:12:05 >

• Eyvallah Zaten Kullanıyorum Herkese Tavsiye Ederim
  • Dünyada mevcut en iyi tarayıcı .MAXTHON !!!!!!

Kulllanmayanlar çok şey kaybediyor...
  • Doğrusu bazı sayfalarda hız bakımından ff in gerisinde kalıyo ama, özellikleri ve konforuyla 10 kere telafi ediyo...
  • Yahu daha önce verilmemiş miydi bu?
    http://resim.donanimhaber.com/m_22034473/tm.htm
  • dikkat ettiysen uby sonsuz ban. nman banlıyken millet de maxthondan faydalansın diye açtım bi topic, ama hem nmanin ban uzadı hem de uby fullendi. e 1. mesajı editliyemediğimden tekrar açmak durumunda kaldım...
  • Bende filtreleri araştıran birisini bekliyorum benimde fikrim yok
  • biraz bakındım ama hiç bana hitap etmiyo. niye filtrelicem kardeşim. reklam avcısı bile açmıyorum...
  • 5-6 aydır kullanıyorum..

operadan hayatta vazgeçmem diyordum.. özledim operayı ama maxthon hakkaten çok iyi..

dur yaa operayı kurayım da hasret gidereyim bari..

teşekkürler...
  • oooo olmaz hocam ya. biz operayı bırakın diye neler yapıyoruz () sen diosun ki operayı kurıyım...

yalnız tema olayı cidden cok farklı bunda, çok güzel temalar mevcut ve istediin buton istediin yerde. en sevdiim de pencere menüsünü silebilmek. onun yerine istediin arac cubuklarını doldur gitsin. kafadan bi satır kazanç...
  • maxthon a öncelikle ie tabanlı olduğu için acayip bi önyargım var. şu ana kadar opera dedim başka da bir tarayıcı demedim. şu aralar download manager lar uyuz ettiğinden mecburi flashgot falan için ff yi kullanıyorum. bu kadar övülmüş yükleyelim bakalım.. ama yalnız ie ye dokunuyo mu bu. yani ie kaybolup yerine bu mu geliyo?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Let Down

maxthon a öncelikle ie tabanlı olduğu için acayip bi önyargım var. şu ana kadar opera dedim başka da bir tarayıcı demedim. şu aralar download manager lar uyuz ettiğinden mecburi flashgot falan için ff yi kullanıyorum. bu kadar övülmüş yükleyelim bakalım.. ama yalnız ie ye dokunuyo mu bu. yani ie kaybolup yerine bu mu geliyo?

dokunmuyo . o da duruyo bi kenarda. ama kullanımı itibarıyla ie ile uzaktan yakından alakası yok. flash get de kullanılıyo rahat rahat...
  • Nedense Mozilla'ya karşı aşırı bi sempatim var çokta memnunum,o yüzden bırakmak istemıyorum..

Ama bunuda bir ara deneriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Scofield -- 12 Nisan 2008; 22:06:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

http://forum.donanimhaber.com/m_19942238/mpage_2/key_/tm.htm

bence bnm ilk mesaj daha açıklayıcı...
  • Fare Hareketleri:

Farenin tuş kombinasyonlarıyla hızınızı ciddi ölçüde artırabilirsiniz...

Gezinen Düğme:

Şahsen yakınlaştırmada kullanıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nman -- 17 Mayıs 2008; 16:33:50 >

•  ◄ Maxthon - (dene gör) {2.1.5.1250} ►

bu geçmişi nasıl silebilirim araçlar - internet seçeneklerinden falan tüm temizlikleri yaptım ama bu liste hala duruo ne yapmam lazım acil!!!!!!!!!!!!!
  • buldum arkadaşlar tmm
  • Sonuçta IE tabanlı bir browser. Eğer bu tür browserlar arasında karşılaştırma yaparsak hepsinin babası Avant Browser'dır. Diğerlerinin alayı çoluk çocuk takımı gibi durur onun yanında. Firefox kullanıyorum o yüzden bıoraktım onuda...
  • valla bu çok güzel bi browsermış gerçekten tavsiye ederim, yalnız bi şeyi beceremedim ben tek sayfa açabiliyorum 2. sayfayı açmayı beceremedim hep aynı sayfa üzerinde sekme açarak çalışıo açamıyor muyum 2. sayfayı acaba???
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.