- x
CHERY TİGGO 3 YORUM
358 Cevap183177 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: adnk55,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 1 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

52 Mesaj
5 Nisan 2008; 10:08:59 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar, Tiggo 3 ün 1.6 lık seçeneği hoşuma gitti fakat kafamdaki soru işaretleri hala duruyor. Kullanan arkadaşlar veya yakından tanıyanlar varsa artı ve eksi taraflarını yorumlar mısınız? Özellikle yakıt konusunda güvenilir hiçbir bilgi yok. teşekkürler

nobody

881 Mesaj
5 Nisan 2008; 11:40:17 

araç daha yeni girdi piyasaya kullanan bulmak zor iş, allah yardımcın olsun..

16672 Mesaj
5 Nisan 2008; 11:49:04 

ben trafikte hic görmedim bu aracı daha satın alan yok galiba

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

7850 Mesaj
5 Nisan 2008; 14:09:19 

33 bin ytl ye o aracı almak bana göre gereksiz bir risk almak,

suzuki sx4 hem daha ucuz hem de risksiz, boyut olarak da o kadar büyük bir fark yok aralarında

980 Mesaj
5 Nisan 2008; 21:05:23 

Ben aracı denedim.Öncellikle ses yalıtımı çok zayıf.
Ancak yol tutuşu ve süspansiyon sistemi iyi
sayılabilir.İç mekandaki plastik kalitesi vasat.Benzin tüketimi
ortalama 7 lt olarak söylensede şehiriçinde 10 lt den az yakacağını
sanmıyorum.Bagaj ve iç mekan hacmi yeterli.Fiyat ise bana yüksek geldi.

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 KULLANICILAR KULÜBÜ

4115 Mesaj
5 Nisan 2008; 22:13:12 

ben cheryyleri fuarda görmüştüm alia nın sağ arka yolcu kapısının fitilleri eskimişti nasıl olduysa sıfır araçta,
tiggo nunda ondan aşağı kalır hali yoktu pek içime sinmemişti

51 Mesaj
9 Nisan 2008; 10:39:59 

Kalitesine göre pahalı bence . plastik kalitesi vasat altı. test surusu yapmadım fakat cokta stabil bir araç gibi gozukmuyor. sac kalınlığıda ince gibi geldi. Bagaj mafsallarındaki paslanma başlangıcı da gözüme çarpmıştı.

Laugh and the world laughs with you. Weep and you weep alone

678 Mesaj
9 Nisan 2008; 14:08:07 

Tiggo 'lar'ın işçiliği alia lara göre daha zayıf geldi bana. Kaynak birleştirme yerleri çok acayip kalitesiz gözüküyor. İç plastik aksamlar vasat. Görüntüsü iyi ama içi kof bir araba gibi geldi bana.

Chevrolet Cruze 1.4 Turbo 140 BG - Chevrolet hakkında tüm bildiklerinizi unutun ve hızın keyfini yaşayın.

416 Mesaj
9 Nisan 2008; 20:18:24 

valla kardeş ankarada sokaklarda hiç görmedim bu arabayı
ya hiç yok
ya da ara sokaklarda dolaşıyorlar.....
ya da geceleri cıkıyorlar
paranı riske atma

VARLIĞIMLA MUTLU OLMAYANI
YOKLUĞUMLA TERBİYE EDERİM. . .

FISTIK YEŞİLİ 2001 SCENİC
OMVL LPG KİT - ANKARA

1627 Mesaj
9 Nisan 2008; 22:19:36 

O fiyata al bir daihatsu terios bin. Hiç olmazsa toyota çatısında faaliyet gösteren, yılardır küçük arazi araçları üreten deneyimli bir firmanın aracını kullanırsın.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

3903 Mesaj
10 Nisan 2008; 2:03:28 

cherry ile ölüme bir adım daha yakınlaşırsın.
etme eyleme gider arabayı kaydırırsın direğe vurursun biyere çarparsın olmıcak yerde Allah korusun söyletme şimdi.

bukadar adi üretilmiş bir arabadan ne sağlamlık bekliyorsun.Ha yok benim yedek canlarım var çıkarır çıkarır kullanırım diyorsan orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 10 Nisan 2008; 2:04:05 >

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

976 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:40:05 

Güvenlik konusunda yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar, yerden yüksek araç her zaman daha güvenlidir. Allah korusun bir kazada 5 yıldızlı bir araçta olmaktansa 3 yıldızlı bir jipte olmayı yeğlerim...

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri

678 Mesaj
10 Nisan 2008; 21:01:31 

Peki yerden yüksekte dengesiz bir arabayla viraja girince nerede olmak isteyeceksin acaba oda ayrı konu.

Chevrolet Cruze 1.4 Turbo 140 BG - Chevrolet hakkında tüm bildiklerinizi unutun ve hızın keyfini yaşayın.

1879 Mesaj
10 Nisan 2008; 23:37:31 

quote:

Orjinalden alıntı: matgab

araç daha yeni girdi piyasaya kullanan bulmak zor iş, allah yardımcın olsun..

hele bu forumda hiç bulamazsın..

DH 2005 Üyesi

5794 Mesaj
10 Nisan 2008; 23:42:58 

daha istanbulda 1 kere gördüm oda bolu plakalıydı ama güzel bir görünümü vardı hangi model oldugunu bilmiyorum ama arkada kocaman chery yaziyordu

Heidelberg, Manroland, PolarMohr
Guest
11 Nisan 2008; 0:05:24 

5794 Mesaj
11 Nisan 2008; 13:08:52 

alien modeli olmasi gerekli ama emin değilim quen de olabilir

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

209 Mesaj
11 Nisan 2008; 14:49:16 

arkadaşlar kola kutusu gibi uzak durun.

140 Mesaj
11 Nisan 2008; 15:22:33 

merak edenler gidip aracın kaputunu açsınlar içindeki motora baksınlar sonra bir daha baksınlar
eğer o motorsa benim arabamdaki başka birşey bu kadar söylüyorum...

3E

381 Mesaj
11 Nisan 2008; 15:49:18 

sen en iyiisi MERCEDES ML63 //////AMG al

698 Mesaj
11 Nisan 2008; 15:52:15 

Onu alana kadar gidip şahin almak daha mantıklı

Asus M2 Crosshair--Amd x2 6000+--Ocz value ram 1gb x3 667 mhz--Seagate hdd 80+320--Feel Hurricane Mio--Logitech G15 Keyboard+G7 Mouse--AG-Neovo F-419--Asus WL-600G Modem--Creative İnspire 6+1--Msi 8800 gts oc edition....

38 Mesaj
11 Nisan 2008; 17:04:07 

chery lerin youtube deki çarpışma testlerine bakın. direk vazgeçeceksiniz.

52 Mesaj
11 Nisan 2008; 19:34:08 

araba hakkında olumlu tek bir yorum yok, bende vazgeçtim... teşekkürler

nobody

2374 Mesaj
14 Nisan 2008; 23:34:33 

quote:

Orjinalden alıntı: sanchez07

araba hakkında olumlu tek bir yorum yok, bende vazgeçtim... teşekkürler

akillica bir karar

753 Mesaj
15 Nisan 2008; 20:11:33 

Çöpe atıcak parası olan varsa yada başına bela isteyen varsa alsın, ama alsa bile binmesin, canınıza kastınız mı var yahu?
Herkesin görüşüne saygım var, benim görüşü bu...

1584 Mesaj
15 Nisan 2008; 20:31:55 

diyarbakirda bir tane gordum sadece disaridan boyurlari itibari ile raw4 den biraz kucuk siyah renkliydi

disaridan guzel gorunuyordu ama gerisini zaten yazilanlardan biliyorsundur

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

1727 Mesaj
15 Nisan 2008; 20:36:19 

çin malı bir otomobilin çarpışma testleri vardı izlemediniz mi? izleyin kesin vazgeçersiniz.

2005'ten beri burada !

737 Mesaj
16 Nisan 2008; 11:35:02 

Çin araba konusunda zorlanacak anlaşılan.

2 Mesaj
18 Nisan 2008; 18:28:07 

arkadaşlar bence yanılıyorsunuz ben aldım tiggo 3 modelini ve bu kaliteye bu fiyat az bile başka marka olsaydı 60-70 bin ytl olurdu fiyatı ön yargılı olmayın bence süper bir araç bence... arabanın özelikleri deri döşeme,ısıtmalı koltuklar,park mesafe sensörü,açılır tavan,abs,ebd,klima,1.6 litre motora sahip karma olarak 7 litre yakıyor ve 119 bg güç üretiyor..sınıfındaki arabaların en az yakan ve engüçlü seri motoruna sahip bir araç saygılar................
Dünyanın 60’dan fazla ülkesinde satılan ve Rusya, Ukrayna, Mısır, Malezya, İran ve Arjantin’de de üretim tesisleri olan Chery, Çin otomotiv pazarında kazanmış olduğu başarıyı uluslararası platformda da sürdürmektedir. Fiat ve Chrysler gibi dev otomobil firmalarıyla yapmış olduğu uluslararası anlaşmalarla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini vermektedir. Chery İtalyan Otomotiv Grubu Fiat ile Fiat Linea modeli için yılda 100.000 adet 1.6 ve 1.8 litre benzinli motor üretmek üzere anlaşmıştır. Fiat Grubu ve Chery arasında imzalanan bir diğer anlaşmaya göre ise, 2009 yılından itibaren Alfa Romeo sedan Çin’de Chery tarafından üretilecektir. Amerikan otomotiv devlerinden Chrysler ve Chery arasında 4 Temmuz 2007’de imzalanan anlaşma ise Chery’nin üreteceği küçük ve alt-orta sınıf otomobillerin Amerika’da Chrysler adı altında satışa sunulmasını kapsamaktadır. İlk model 12 ay içinde Dodge markasıyla piyasaya sürülecek ve böylece Chery Amerika ve Avrupa pazarına girmiş olacak.

local://upfiles/558146/B16022029E1C4A54A41DBFA8659B0790.jpg

local://upfiles/558146/F02E572F5D6C4C01AB8041E175CF6A7E.jpg

local://upfiles/558146/29C2BC9A869B48C48592E4C1FFCF21B7.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memeti baş -- 18 Nisan 2008; 19:07:42 >

memati baş

395 Mesaj
18 Nisan 2008; 19:28:56 

quote:

Orjinalden alıntı: memeti baş

arkadaşlar bence yanılıyorsunuz ben aldım tiggo 3 modelini ve bu kaliteye bu fiyat az bile başka marka olsaydı 60-70 bin ytl olurdu fiyatı ön yargılı olmayın bence süper bir araç bence... arabanın özelikleri deri döşeme,ısıtmalı koltuklar,park mesafe sensörü,açılır tavan,abs,ebd,klima,1.6 litre motora sahip karma olarak 7 litre yakıyor ve 119 bg güç üretiyor..sınıfındaki arabaların en az yakan ve engüçlü seri motoruna sahip bir araç saygılar................
Dünyanın 60’dan fazla ülkesinde satılan ve Rusya, Ukrayna, Mısır, Malezya, İran ve Arjantin’de de üretim tesisleri olan Chery, Çin otomotiv pazarında kazanmış olduğu başarıyı uluslararası platformda da sürdürmektedir. Fiat ve Chrysler gibi dev otomobil firmalarıyla yapmış olduğu uluslararası anlaşmalarla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini vermektedir. Chery İtalyan Otomotiv Grubu Fiat ile Fiat Linea modeli için yılda 100.000 adet 1.6 ve 1.8 litre benzinli motor üretmek üzere anlaşmıştır. Fiat Grubu ve Chery arasında imzalanan bir diğer anlaşmaya göre ise, 2009 yılından itibaren Alfa Romeo sedan Çin’de Chery tarafından üretilecektir. Amerikan otomotiv devlerinden Chrysler ve Chery arasında 4 Temmuz 2007’de imzalanan anlaşma ise Chery’nin üreteceği küçük ve alt-orta sınıf otomobillerin Amerika’da Chrysler adı altında satışa sunulmasını kapsamaktadır. İlk model 12 ay içinde Dodge markasıyla piyasaya sürülecek ve böylece Chery Amerika ve Avrupa pazarına girmiş olacak.

local://upfiles/558146/B16022029E1C4A54A41DBFA8659B0790.jpg

local://upfiles/558146/F02E572F5D6C4C01AB8041E175CF6A7E.jpg

local://upfiles/558146/29C2BC9A869B48C48592E4C1FFCF21B7.jpg

Bir şeyi merak ediyorum, bu araçların niye Euroncap testi yok. Yani madem bu kadar güvenlik donanımına sahip araçlar, madem bir dünya markası olacak chery, neden araçlarını ncapa sokmuyor?

16 Mesaj
18 Nisan 2008; 20:03:43 

Dacia Logan MCV'lerin koyu renkleri gelmiş, geçen gün renault otoparkında gördüm. kesinlikle daha sağlam ve daha güvenli bir araç.

2374 Mesaj
18 Nisan 2008; 20:16:35 

@memeti baş arkadas bu araclar ozellikle chery rusyada ve hatta tum eski sovyet cumhuriyetlerinde 2 yildan fazladir satiliyor,buyuk bir sukseyle rusya pazarina girdiler,hatta gaza geldim az kalsin bende bir tane alacaktim ,yazdigin gibi deri doseme abs falan filan,fiyati ise full olarak anahtar teslim fiyati 20000$,cok cazip geldi insanlara tanidigim 2 arkadas aldilar,su iki yil icinde aracin sekli degisti alindigi gibi degil her gun bir yerleri kopup kiriliyor inanilmaz bir kalitesizlik var,belki turkiye ve avrupa sartlari icin elden gecirdiler saglamlastirdilar onu bilemem,ama benim burda gordugum facia.

52 Mesaj
20 Nisan 2008; 0:18:10 

reklam kokan bi yorum (memati)izlenimim, tarafsız yorumlar herzaman daha faydalı olacaktır ilginize teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanchez07 -- 20 Nisan 2008; 0:18:08 >

nobody

3242 Mesaj
20 Nisan 2008; 1:43:27 

sadece kaputu aç ve motora bak diyorum.
nasil bir dokme demir kullanılmıs gormek lazım.
onu gormek yeterli.
sakin ama sakin bulaşmayın bu araçlara.

2414 Mesaj
20 Nisan 2008; 12:14:10 

0

aynı rav4

lant olsun içimdeki şu chery düşmanlığına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykuT KosvA -- 20 Nisan 2008; 12:14:42 >

Hayattayken yaşayalım...

5421 Mesaj
20 Nisan 2008; 23:40:51 

inceledim ve ödenen paranın hakkını veremiyeceğini düşünüyorumm...

1602 Mesaj
29 Nisan 2008; 1:15:40 

Araç'a bindim koltukları iğrençten daha kötü pedallar acayip sert yeni oldu için olabilir kasasından ses geliyor vurdun zman acayip kalitesiz iç tasarım

92 Mesaj
29 Nisan 2008; 16:15:06 

Diğer bi konuya da yazmıştım belki alacak arkadaşlarda fikir olabilir.

Bu araçlar aslında fiyatına göre gerçekten çok iyi işler çıkarıyor. Sınıfında 30-35 milyara satılan araçların donanımları 25 milyara(alia full) sahip olabiliyorsunuz. Motor konusunda sanırsam eski bir firma chery, araçlarının motoru gayet başarılı(ki fiat'a motor veriyor bu firma). Başta önyargıyla bakıyordum, çinmalı araç diyip bir halta yaramaz diyordum ama birgün yolum düştü ve bir galerisine uğradım;
Jeep Tiggo ve Sedan Alia modellerini inceledim. Beklediğimden iyi çıktı(tabi hemen aracı baştan sonra analiz edemem ama yani ilk görünüş aracın hakikaten kaliteli olduğu hissini verdi bana) Açık konuşmak gerekirse tiggo(jeep) olan modelin malzeme kalitesi daha düşük geldi bana. Ama alia model olan sedan bence malzeme kalitesi bakımından yeterli hatta aynı fiyatta satılan diğer 0 km otomobillerin üstünde bir malzeme kalitesi sezdim. Görünüş olarak da hoşuma gitti araç. Donanımları; ABS,EBD,4 havayastığı, cd+mp3+usb çalar(4 hoperlör 2 tweeter var),dijital klima,aliminyum jantlar(stepne dahil), ön-arka sisler, uzaktan kumanda(bagaj da açılabiliyor kumandayla), sunroof, deri döşeme koltuklar, park sensörü,4 teker disk fren... vsvs. birçok lüks donanım var araçta. Motor zaten 1.6 16v 110bglik bir motor araca yeterli performansı verir diye düşünüyorum. Ayrıca verilen ortalama yakıt tüketimi tabi eğer doğruysa çok başarılı: 6lt/100km(jeep için de 7lt deniyor).
Ama en çok kafa karıştıran yedek parça, servis, ve en önemlisi güvenlik. Yedek parça ve servis ağı gitgide artıyor çok hızlı bir şekilde şu anda Türkiye'de. Zaten şu an tüm araçları 3YIL 100.000KM garantili. Güvenlik konusuna gelince; avrupadan birkaç kalite belgesi vs. almış araçlar. Şu anda Alia'nın internette dolaşan bir kaza testi videosu var:

Ama bu test gördüğümüz gibi EuroNCAP değil. İşte burada şüphe var. Bu testte eğer araç euroncap testlerindekiyle aynı hız ve kriterlerde yapılmışsa sonuç gayet iyi ama değilse onu bilemiyoruz. Birde halen araçların euroncap testine girmemesi de düşündürücü. (Ayrıca bir konuya da açıklık getirmek istiyorum araçların internette dolaşan bazı diğer testleri var onlar eski modeller yani ülkemizde olmayanlar. Ülkemize gelen modeller o araçlardan daha sonra üretildi ve büyük gelişim sağlandı güvenlik konusunda. O yüzden yanılma olmasın
Benden bu kadar arkadaşlar bu araç hakkında bilgi verebildiysem ne mutlu bana. Bence dacia logan vb. türdeki modeller yerine alınabilecek bir otomobil. Zamanla firmanın gelişeceğini tahmin ediyorum. Çünkü düşünün bir hyundai bir kia vs. bir zamanlar nasıldı şimdi nasıllar

Tüm bu söyleyeceklerimin sonunda da şunu eklemek istiyorum bana göre tiggo pek değilde Alia bence 25 milyarı(fulldonanım) hak eden bir otomobil....
Ayrıca şu an satılan symbol(not: makyajlı kasa hakkında bilgim yok ne bindim ne kullandım makyajlı olana, o yüzden kesin değil ama 1000kmdeki 2. el makyajsız symbole 20-25 milyar verecekseniz diye yazdım ), dacia logan, albea gibi araçların çok çok üstünde bir araç bana göre. En azından kapıyı kapattığımda teneke sesi duymuyorum ki buda birşeydir
Saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreatMaster -- 29 Nisan 2008; 16:20:07 >

538 Mesaj
6 Mayıs 2008; 13:36:29 

hic bir sey yazmadan tek bir sey dicem bu cherry ler hakkında bu arac icin aracin carpısma testlerini arastırın youtuba cherry crash test yazında bi gorun ıcıne colugunuzu cocugunuzu bindirdiginiz o araca bir daha kendinız binermisiniz hersey konfor kalite degil

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5534 Mesaj
6 Mayıs 2008; 16:22:30 

Endişe verici bir araç videoları izledikten sonra alınmaz diyorum.

Nokia Lumia 925 --- Canon 650D --- Gigabyte P35K Gaming Notebook

29 Mesaj
29 Mayıs 2008; 10:02:02 

Selam arkadaşlar.

Yazılanları okudum. Hepinizin de yorumlarına saygım var.

GENEL OLARAK:

Fiyat ve kalite mukayesesi yaparak ve bunun sonucunda da " aa evet arabada herşey var çok konforlu, bu fiyata bu kadar şeyi nasıl alırım" gibisinden sorgularla Cherry tuzağına LÜTFEN ve ASLA DÜŞMEYİNİZ.

Firma kendini geliştiricecek, Latin Amerikadan Rusya'ya pazarları var, ilerde daha da gelişecek gibisinden gelecek ümitleriyle şimdiki hayatınızı tehlikeye LÜTFEN ve ASLA ATMAYINIZ.

Biz o kadar iyi niyetliyiz ki biz o kadar temiz duygusal bir milletiz ki yürüyen tabutları bizim güzel ülkemize sokup güzel insanlarımızın ölümüne neden olabilecekler. Bunların ithalatını yaparak Halkımıza satmak da insan olarak gayet zor bir şey olmalı. İnanın ben bir ithalatçı olsaydım o arabaları alıp halkıma satmazdım, almazdım, reklamını yapamazdım, bu iyidir diyemezdim.

Arabada donanım olarak yoğunluk da aldatmasın sizi arkadaşlar.. Bahse konu donanımların çokluğundan daha çok herbir donanımın işe yarayıp yaramadığına bakılmalı. İyi hoş herşey var. Ama hepsi vasatın altında. Bir tane bişey olsun ama adam gibi olsun...

Eeee ne demişler "ben malın ucuzunu alacak kadar zengin değilim"

Çok kısa olarak 35 Milyara Bir SUV CHERY alacağınıza, 30 Milyara SUZİKİ alın
ya da 35 Milyara Bir SUV CHERY alacağınıza 30 Milyara birçok b ve c segmenti Nissanından Hondasına bir sürü araba var...

Kanmayalım....

711 Mesaj
29 Mayıs 2008; 13:48:01 

ben geçen gün balıkesirde gördüm (tiggo)otogarda kendi aracımın başında beklerken yanıma parketti ilk başta tipi değişik geldi markasını merak edip indim baktım chevy olunca zaten daha bir detaylı inceledim uzaktan fena durmuyor arkadaşların dediği gibi rav4 ümsü bir havası var ama alıcı gözle bakınca kalitesizliğini hissettiriyor (suborusu gibi duran eksoz enbaşta)

sonuç olarak ben olsam almazdım

2052 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:11:13 

Herşey dış görünüşle bitse alınacak bir araba ama en önce güvenlik oda bu araçlarda sorun herkesin bildiği gibi.

2005 Megane II HB 1.4 98 Hp Authentique Ateş Kırmızı

1005 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:15:39 

quote:

Orjinalden alıntı: AykuT KosvA

0

aynı rav4

lant olsun içimdeki şu chery düşmanlığına

Farlar Honda gerisi RAV4

2414 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:35:56 

quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

ben trafikte hic görmedim bu aracı daha satın alan yok galiba

gördüğün rav4 lerin yarısı tiggo dur işte

0

ben uzaktan görüp rav4 sanmıştım bide iddaa ettim arkadaşlarlaydık

Hayattayken yaşayalım...

51 Mesaj
1 Haziran 2008; 15:00:20 

ARKADAŞLAR BU DA ÇİN ARABALARINDAN BİRİNİN ÇARPIŞMA TEST SONUCU ARACIN NE HALE GELDİĞİNİ GÖRÜN BUNU GÖRDÜKTEN SONRA DÜŞÜNMESSİNİZ ARTIK HERALDE BUNU ARACI KÖTÜLEMEK AMACI İLE KOYMADIM SADECE BİLGİNİZ OLSUN DİYE
0

0

1531 Mesaj
14 Haziran 2008; 18:46:06 

çinde hammadde ve işçilik çok ucuz, bu fiyata etken ama bu kadar ucuz olması kalitesinin düşüklüğünü gösteriyor. çinliler sadece ucuz mal satmada öncüler kalite sıfır. onların yaptığı 70'lik nineyi boyayıp 20'lik kız gibi göstermek.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2008; 18:58:30 

quote:

Orjinalden alıntı: krzmtk71

ARKADAŞLAR BU DA ÇİN ARABALARINDAN BİRİNİN ÇARPIŞMA TEST SONUCU ARACIN NE HALE GELDİĞİNİ GÖRÜN BUNU GÖRDÜKTEN SONRA DÜŞÜNMESSİNİZ ARTIK HERALDE BUNU ARACI KÖTÜLEMEK AMACI İLE KOYMADIM SADECE BİLGİNİZ OLSUN DİYE
0

0

chery

3 Mesaj
11 Kasım 2008; 11:29:23 

arkadaşlar bütün yorumları okudum ve pek çoğunuza hayret ettim, neden mi yalnızca çin malı diye bir ürün kötülenmemeli bence; size soruyorum renoda fransız arabası neresi sağlam, fiat italyan arabası neresi sağlam, (bu arada benimde 2004 cliom var).

chery tiggo ile aliayı çok ayrıntılı şekilde inceledim...bence arabalar bu fiyata bedava...arabaların önündeki chery işareti söküp reno yada fiat yada herhangi bir marka işareti taksanız alia 40 , tiggo da 60 bin lira... o yüzden ön yargılarımızdan kurtulalım...ülkeyi senelerdir dandik arabalarla sömürenliren bilinç altımıza soktukları fikirler bunlar özellikle arabaları incelemeyen arkadaşlar yorum yapmasınlar...çünkü arabalar süper....

benim gözüme takılan tek şey içindeki bazı plastik kaçük aksamların örnek>: içerden kapı açma kolları, tavan lambası kolu gibi....onun haricinde ben yarım saat inceledim bir kusur bulamadım....param olsada alırım...emin olun clioyada, albeayada, lineayada, meganada 10 basar arabalar....

3-5 misli sömürülmememiz için:
iyi varsın çin
teşekkürler çin....

1440 Mesaj
11 Kasım 2008; 11:40:05 

burada (istanbul pendik) 3-4 tane var görünüşleri gayet güzel ama gerisi nedir bilemiyorum

Profesyonel Metal Dedektörü ||
Delta Pulse 3S Görüntülü Derin Arama Dedektörü.
|| Delta Pulse 2 Derin Arama Dedektörü.

491 Mesaj
11 Kasım 2008; 12:05:46 

Bende 2 adet Chery Tiggo3 kullanıcısıyım her türlü sorularınızı PM atabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Contra07 -- 11 Kasım 2008; 12:06:55 >

2462 Mesaj
11 Kasım 2008; 12:10:05 

Arkadaşlar chery evet çarpışma testlerinden kendi modelindeki araçlara göre kötü ama şunu da unutmamak gerekirki bu aracın fiyatı da onlar gibi değil.Ama şuan çoğumuzun bindiği 2000 model ve altı araçların da maalesef çarpışma testleri cherydeki gibi sonuçlanıyor.Yani çoğumuzun bindiği araçların güvenliği chery ile aynı sayılır.Geçenlerde eçtığım konuda tank diye bildiğimiz mercedes markasının 90 lı modellerinden c200 dü sanırım euroncap tan 2 yıldız almış ve videosunda da durumu hiç iyi gözükmüyordu.Anlatmak istediğim şu cherynin fiyatı belli.Bence önemli olan bu aracı fiyatıyla eşdeğer araçlarla karşılaştırmalıyız.Eğer böyle yapmazisek bize denecek söz şu sen nekadar para ile neyi satın almak istiyorsun.Bu araçların sağlamlığını yıllar geçince görebileceğiz bakalım motoru kaç binde bitecek kaç yıl sonra boyası solacak dökülecek döşemleri nezaman kalkacak baskı balata kaç binde bitecek bunları zamanla görecez ama şimdi sadece çarpışma testine göre yorum yapıyoruz ama bu yorumlarımız da acımasız oluyor çünkü aracın fiyatı belli.Bilirsinizki toros teneke gibi bir araçtır.Ama kaportasının bukadar zayıflığına karşı çok sağlam bir alt takımı olması keçi gibi dağa bayıra tırmanması onun ülkemizde 2000 yılına kadar üretilmesini sağladı ve o bomboş araç peynir ekmek gibi çok iyi fiyatlara satıldı satılıyor.Arkadaşlar her markaya ön yargıyla yaklaşmak bize fayda sağlamaz neden sağlamaz?Bir markayı aşırı övmek ve diğerini aşırı yermek markaların satışını etkiler bu durum da bir markanın çökmesini diğerinin büyümesini sağlar ve aracı satılan marka tek el olduğunda rekabet oratadan kaltığında biz daha fazla paraya daha vasat arabalara bineriz.

3591 Mesaj
11 Kasım 2008; 12:22:46 

33-35000 lira nasıl bedava veya ucuz oluyor anlamıyorum. O fiyata birçok 0 araba satın alınabilinir. İlla cip olacak diye güvensiz bir teneke yığınına o kadar para verilmez bence .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

491 Mesaj
11 Kasım 2008; 14:02:25 

Arkadaşlar bende 2 adet Chery Tiggo3 sahibiyim ve çokta memnunum neden diye soracak olursanız şöyle açıklıyayım; Bende daha önce Chery Tiggo sahibi olmadan önce neyseki araçları değiştirmemize yakın bizde ilk başta ön yargılı davranıp araçlar hakkında bilgi edinmeden yalan yanlış bazı düşüncelere girdik, daha sonra gidip aracı detaylı bir şekilde inceledik ve FİYATINA göre diğer B ve C sınıf araba klasmanında olduğuna bu fiyata bir sedan veya hatchback araba tercih etmeyip bu taz bir jeep'e binmeyi tercih ettik çünkü daha önce kendi arabam olan Seat ibiza'yı 4 sene kullandım bunun yanında Fiat Albea, Renoult Clio, Dacia Logan uzun süre bu araçları kullanmışlığım var ne kadar kaliteli olduklarını biliyorum ve bir Kia Sorento ve tarzı bir jeep ile karşılaştırmak istemiyorum ama Kia Sorento'dan pekte farklı değil diyorum bide ilk başlardada 2000 ve 2002 yılları arasında Kia markasını yerden yere vurdular bu araçlara hatta binilmez dediler daha sonra Sorento ve Sportage'leri caddelerde görüp beğenmeye başlayınca el üstünde tutmaya başladılar şimdi bu Çin araçlarındada olacak gibi çünkü biz halk olarak ilk önce eleştirir sonrada severiz!

Sonuç olarak bu araç bana başka birkaç sebepten dolayıda cazip geldi ve biniyorum, sizlerden ricam aramızda birçok kişi aracı görmeden (görüpte beğenmemiş kişilerde var tabi onlar alınmasınlar) veya bindiği altındaki arabaya bakmadan yorum yapan insanlar! İstediğim şu ki araçlar hakkında eğerki konuşmak istiyorlarsa ilk önce gitsinler incelesinler, kullanmış veya kullanmakta olan kişilerden bilgi olup o zaman konuşsunlar çünkü yeni araç alacak kişiler için internette ve kulaktan dolma doğru yanlış tüm yorumlar çok etkilidir. Bilip bilmeden yapılan yorumlar hem pazarda fiyat düşüşüne hemde alacak kişilerin almamasına yol açıyor! Sizlerden ricam bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Kasım 2008; 15:28:19 

İster Chery olsun, ister Samand olsun. Kötü araba yoktur. Her arabanın kendine has özelliği, vs. vardır. İsteyen istediği arabaya biner ve kullanır. Ama bu Chery olur, Audi olur, Ford olur ve böyle uzar gider.
İlk zamanlar Hyundai içinde neler dedik ama bu gün Hyundai satış sıralamasında üstlerde. Şahsen ben Çin arabalarını almam. Ama "teneke, kağıt gibi, bir işe yaramaz" demem. Bu arabayı alıp kullananlara ve almak isteyenlere hakaret edemem.

1640 Mesaj
11 Kasım 2008; 16:17:36 

bırak kazayı bu arabayı alan 3 gun sonra başlar servisin yolunu tutmaya...

491 Mesaj
11 Kasım 2008; 16:20:49 

quote:

Orjinalden alıntı: evolution100

bırak kazayı bu arabayı alan 3 gun sonra başlar servisin yolunu tutmaya...

Ben arabayı 1 aydır kullanıyorum daha bişey başlamadı valla arıza veya servis gerektiren bişey inşallahta olmazda ön yargıyı ortadan kaldırsak biraz

5127 Mesaj
11 Kasım 2008; 16:46:11 

Bir arkadaş kötü araba yoktur demişte Çin arabaları gerçekten kötü

Halk eskiden güvenlik konusunda vizyona sahip dğeildi, büyük araba güvenli sanıyordu...

Artık NCAp var, herşey ortada; dünyada daha objektif bir test daha olamaz, bu varken testlerini görüpte , yok efendim ben bunu alırım hala diyorsanız, buyurun derim...

May The Force Be With You

491 Mesaj
11 Kasım 2008; 17:18:29 

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Bir arkadaş kötü araba yoktur demişte Çin arabaları gerçekten kötü

Halk eskiden güvenlik konusunda vizyona sahip dğeildi, büyük araba güvenli sanıyordu...

Artık NCAp var, herşey ortada; dünyada daha objektif bir test daha olamaz, bu varken testlerini görüpte , yok efendim ben bunu alırım hala diyorsanız, buyurun derim...

Yalnız Chery Tiggo ve Alia modelinin çarğışma testleri hiç yokki internette