Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
360
Cevap
2
Favori
371.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin den uzak duracaksın 2.el sorento falan al 30-35
  • 35 milyara hava yastığı açılmayan yürüyen tabut kia sorento mu asla
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcan44

Geçin dalganızı bakalım. 20 yıl sonra görürsünüz Chery'yi, Geely'yi :) Etox'larla bilmem nelerle vakit geçirmeye devam... Ego tatmini. Güney Kore araba üretmekten ne anlıyordu? Bugün ne hale geldiler? Bu kafayla zaten gökteki yıldızları seyredersiniz siz. Euro NCAP da size hediye olarak fosforlu yıldız verir. Duvarınıza asarsınız. Varsa yoksa aşağılayın. En iyi bildiğiniz iş bu zaten.

Herkes bi ağzına dolamış NCAP, NCAP adam olmadıktan sonra ki ülkemizde bol miktarda var NCAP falan bir işe yaramıyor merak etmeyin.
  • Ayranı yok içmeye çiple gider gezmeye Yahu madem ucuz araba alacaksın git otomobil al için rahat olsun Paran da varsa zaten düzgün bir cip alırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: isbaraalp54

quote:

Orjinalden alıntı: NESRİN65

Geçen gün bir çekicide kaza yapmış tiggo götürülüyordu. Araç şehir içinde kaza yapmasına rağmen önü darma dumandı. Açıkcası bende almaya taraftardım ama o görüntüyü gördükten sonra ASLA...

ön tarafın darma duman olması darbe emici olmasından ötürüdür. şuan yeni aracların tamamı bu sekilde dizayn ediler. ki euroncap ten puan alabilsin carpma şiddetini emebilsin yaya güvenliğini sağlasın. eskidendi ön tarafın kalın sac olduğu arabalar. ki ön tampon sürücüsünü bicerdi.

olmaz öyle şey çarptımı hiç bişey olmıycak arabaya

quote:

Çin den uzak duracaksın 2.el sorento falan al 30-35

işte bilinçli tüketici
  • Yok arkadaşlar ya. İnternette arabamla ilgili arama yaparken bir zamanlar uzaktanda olsa saygıyla izlediğim bu forumdaki ahlaksızca mantıksızca tartışmaları gürnce azım açık kaldı. Son 3 saattir bütün yorumları tek tek okudum. Başta bende ön yargılıydım. Neredeyse 8 ay boyuca gittim gittim geldim Chery bayisine. Sonunda Chery'nin küçük hatchback modeli KİMO aldım. Neredeyse 1 aydır kullanıyorum. Verdiğim paraya bence alabileceğim en iyi araçlardan biri. Evet haklısınız güvenlik konusu herkez için bir belirsizlik. Ancak bulunduğum şehirdeki yetkili serviste uzun zaman geçirdim. Orada sağlam kaza yapmış alia ve tiggo'ların değişen parçalarını inceledim. Özellikle kapı saçına laf atan arkadaşıma şunu söylüyorum. Seni koruyan saç değil içindeki bariyerlerdir. Bunu şunun için söylüyorum o yerden yere vurduğunuz Tiggonun arka kapısında bile çift sıra çelik bariyer var. 50NC ile önden çarpışmıç bir tiggo vardı. Kazanın ortalama sürati 120. ve ister inanın ister inanmayın araçta herhangibir yapısal bozulma yoktu. En azından A kolunu yerinden bile kıpırdamamıştı. Kendi aracım içinde şunu söyleyebilirim. 120 Km ile giderken ( bu benim aracım için çok normal bir sürat çünkü 5nci vites 3000 devirde 120 görüyor) Önüme bir hayvan çıktı ve Allah ne verdiyse asıldım frenlere. ABS anında devreye girdi ve eyvah ben çarptım derken sağ salim sağa sola savrulmadan durdum. Sonuç yok araç şöyleymiş yok araç böyleymiş bilip bilmeden konuşmak yerine önce bilgi sahibi olun. Kapı saçına laf atacağınıza çok sevidiğiniz megane'nın saç yerine mika kullandığını unutmayın. Renault ve Fiata yerli araç demekten vaz geçin yoksa 2 yıla kalmadan Chery'i de yerli der tükürdüğünüzü yalarsınız.

Bu arada eklemeyi unutmayım. Elbetteki her aracın olduğu gibi Chery'nin de bir takım eksikleri olabilir. Ancak bu tüghhh kaka yorumları yapmayı gerektirmez düşünüyorum. Sonuçta Chery'nin tüm fabrika donanımları alman ürünü. Bunu forumda chery fabrikasını gezen bir editörün yazısını olursanız öğrenirsiniz. Çakma dediğini modellerin dizayn ekibinde kimlerin çalıştığını görürseniz belki biraz utanırsınız. Birinin ismini vereyim 'BERTONE'. Belki bir kaçınıza tadıkık gelmiştir. Önce araştırın sonra konuşun. Sonuçta garantiyi verenler sadece Mermerler değil. Chery international. Kaporta ve boyaya 10 yıl garanti veriliyor. Ve kapsamı çoğu firmanınkinden fazla.

Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz ama, elmayla armutu kıyaslatıp ne kadar iğrenç araba diye edepsizce laf atmakta burdaki belirli yaş üst insanlara yakışmıyor diye düşünüyorum.

Buyrun bu da benim aracım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGSET -- 19 Haziran 2009; 23:24:04 >
  • lütfen daha sakin yorumlar yapalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

sadece kaputu aç ve motora bak diyorum.
    nasil bir dokme demir kullanılmıs gormek lazım.
    onu gormek yeterli.
    sakin ama sakin bulaşmayın bu araçlara.

sen kaputu açıp bakmışsın gibi konuşuyorsun inanki bu chery çinli olmasın rağmen fiat renault dacia lardan daha sağlam malzeme kalitesi güzel sen rahat ol önyargılı davranma
    milletin şu önyargılı davranma huylarından nefret ediyorum :)
  • Valla ben uzun zamandır yazmaya insanlara objektif olarak bilgi vermeye çalışıyorum ama Sadece tüketmeye ayarlı Türk toplumunda önyargının kırılması için minümum 10 yıl lazım herhalde. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Kimse yaptığı seçimden dolayı hayıflanmaz aşağılanmaz. Unutmayın her koyun kendi bacağından asılır. Sonuçta herkesin cebindeki miktar belli. Yüksek faiz oranları ile bankaları zengin etmektense, hak etmedikleri halde sadece marka imajıyla bizlerden tonlarca parayı bilmem ne paketi adı altında avrupada standart donanım olarak satılan şeylere vermektense ben verdiğim fiyata uygun gördüm ve aldım. Sonuç bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: deimos18

quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

sadece kaputu aç ve motora bak diyorum.
    nasil bir dokme demir kullanılmıs gormek lazım.
    onu gormek yeterli.
    sakin ama sakin bulaşmayın bu araçlara.

sen kaputu açıp bakmışsın gibi konuşuyorsun inanki bu chery çinli olmasın rağmen fiat renault dacia lardan daha sağlam malzeme kalitesi güzel sen rahat ol önyargılı davranma
    milletin şu önyargılı davranma huylarından nefret ediyorum :)

Helal olsun gerçekten türkiyenin sizin gibi bilinçli insanlara ihtiyacı var
  • birilerini tercihini yapmış, chery de karar kılmış,almış.severek de kullanıyorsa bazı şahıslar daha ne diye tartışma yaratıyor.iyidir,kötüdür.satılır,satılmaz.sahibi mutlu mu?mutlu.ihtiyaçlarını karşılıyor mu?karşılıyor.bittiiii.para onların,zevk onların,gerisinden sana ne?

not:chery sahibi değilim.sadece ,insanlara tercihlerinden ötürü ağır ithamlarda bulunanlara sinir oluyorum.illa bi söyleyeceğin mi var haa de ki benim o kadar param olsa bu aracı tercih etmezdim,şunu alırdım mesela.tercihler,beklentiler,ihtiyaclar farklıdır.herkes fikrini söyler(insan gibi) olur biter.....
  • bende de chery yok ama daha önce de belirttim bu konuyla ilgili görüşlerimi.bende menşeini bilmediğim ancak çin motoru denen bianchi marka motor var.motordan çok da memnunum çünki ne istediğimi biliyorum.çin motorları piyasaya girmeseydi motora binmek elit kesime hitap eden bir zevk olarak kalacaktı.otomobil için de geçerli bu durum.çin arabası alınmaz diyenlerin ürettiği bir türk arabası var da biz mi bilmiyoruz.herkes herkesin kararına saygı göstermek zorundadır.bu insan olmanın 1. kuralıdır.senin özgürlüğün başkasınınkinin başladığı yerde biter.bunu anlayamayacak olan insanlarla dolu malesef ülkemiz.
  • Arkadaşlar google arşivlerinde lüks araçların kaza haberlerine bakın ya da kaza geçirip ölmüş belediye başkanları, milletvekili araçlarına bakın hepsi zamanının son model arazi araçlarını ve otomobillerini kullanıyorlardı. Yüksek süratte veya karşınıza kamyon otobüs çıktığı zaman Ncap'tan 10 yıldız alsa kaç yazar.

LGSET, aracın güzelmiş hayırlı olsun. Dikkatli kullandıktan sonra sorun çıkartacağını düşünmüyorum.
    Yıllarca kuş serisi araçlara binen millet şimdi araç beğenmiyor.
  • Bu konuya ilk mesajımı geçen sene yazmıştım. O zaman caddelerde çok fazla göremiyorduk tiggoyu. Şimdi bakıyorum da baya çoğalmış. Sürekli denk geliyor. Ozaman vazgeçip almamıştım. Fakat şimdi 2. elini alsammı diye düşünüyorum. 2.el de 25 bin liraya Suv görünümlü bir araç işte. Bence alınır. Bir arkadaş Km 20 kuruş yakıyor demiş. Acaba benzindemi yoksa gaz ile mi 20 kuruş. Benzinse az yakıyor diyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cüneyt Aykaç

Bu konuya ilk mesajımı geçen sene yazmıştım. O zaman caddelerde çok fazla göremiyorduk tiggoyu. Şimdi bakıyorum da baya çoğalmış. Sürekli denk geliyor. Ozaman vazgeçip almamıştım. Fakat şimdi 2. elini alsammı diye düşünüyorum. 2.el de 25 bin liraya Suv görünümlü bir araç işte. Bence alınır. Bir arkadaş Km 20 kuruş yakıyor demiş. Acaba benzindemi yoksa gaz ile mi 20 kuruş. Benzinse az yakıyor diyebiliriz.

Dostum araç şehir içi daha motoru açmadım ama 275-300 kuruş arası yakıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: meteavcı

quote:

Orjinalden alıntı: Cüneyt Aykaç

Bu konuya ilk mesajımı geçen sene yazmıştım. O zaman caddelerde çok fazla göremiyorduk tiggoyu. Şimdi bakıyorum da baya çoğalmış. Sürekli denk geliyor. Ozaman vazgeçip almamıştım. Fakat şimdi 2. elini alsammı diye düşünüyorum. 2.el de 25 bin liraya Suv görünümlü bir araç işte. Bence alınır. Bir arkadaş Km 20 kuruş yakıyor demiş. Acaba benzindemi yoksa gaz ile mi 20 kuruş. Benzinse az yakıyor diyebiliriz.

Dostum araç şehir içi daha motoru açmadım ama 275-300 kuruş arası yakıyor

Bende Leon vardı 1.6 motor oda 300kuruş/km yakıyordu hemen hemen aynı gibi. sıralı tüp taktırıp 185 kuruşa düşürmüştüm. Bu aralar bende tiggoya niyetliyim. alırsam ayrıntılarını burada sizinle paylaşırım.
  • Aklında bir soru varsa her zaman yardımcı olurum dostum
  • Yahu bi bakıyorumda Chery sahıbı olanların bir kısmı (Hepsi demiyorum) inanılmaz yazılar yazmışlar.. Yok Türk Milleti şöyledir Yok böyledir yahu sen kimsinki benim Milletimi aşşağılıyorsun ? Türk milleti kadar Şanlı bir millet varmı dünyada ? O çok savunduğunuz chery tiggo marka otomobıle konya yolu üstündeki ankara bayisinde baktım..

Aracın sağ arka kapsının arkasına bastırdığımda ÇITIRT diye bir ses geldi baş parmağımla çok sert olmadan bastırdım sanki TAHTA ÇİTA kırılır ya aynen onun gibi.. Allah Düşmanıma vermesin diyorum bu aracı .. Haa büyük konuşmayalım o ayrı fakat inanın o parayı o araca asla vermem kendimden önce ailemin güvenliğini düşünürüm...

35 bin liraya full cip veriyolar ben 35 bin liraya boş bir aracı tercih ederim..Bu bahsettiğiniz donanımlar basit teknolojıler yok 6lı cd calarmış yok sunroofmuş yahu arabanın SAC kalınlığından SAC kalıtesınden önemlimi bunlar ? Deri koltuk koymuş o kullanılan deride 80% SUNİ DERİ yani kansorojen madde içerir..

Alanlara Hayırlı olsun ama ben almam o arabaya o parayı verenlerıde tebrik ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 30 Haziran 2009; 0:39:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alper145

Yahu bi bakıyorumda Chery sahıbı olanların bir kısmı (Hepsi demiyorum) inanılmaz yazılar yazmışlar.. Yok Türk Milleti şöyledir Yok böyledir yahu sen kimsinki benim Milletimi aşşağılıyorsun ? Türk milleti kadar Şanlı bir millet varmı dünyada ? O çok savunduğunuz chery tiggo marka otomobıle konya yolu üstündeki ankara bayisinde baktım..

Aracın sağ arka kapsının arkasına bastırdığımda ÇITIRT diye bir ses geldi baş parmağımla çok sert olmadan bastırdım sanki TAHTA ÇİTA kırılır ya aynen onun gibi.. Allah Düşmanıma vermesin diyorum bu aracı .. Haa büyük konuşmayalım o ayrı fakat inanın o parayı o araca asla vermem kendimden önce ailemin güvenliğini düşünürüm...

35 bin liraya full cip veriyolar ben 35 bin liraya boş bir aracı tercih ederim..Bu bahsettiğiniz donanımlar basit teknolojıler yok 6lı cd calarmış yok sunroofmuş yahu arabanın SAC kalınlığından SAC kalıtesınden önemlimi bunlar ? Deri koltuk koymuş o kullanılan deride 80% SUNİ DERİ yani kansorojen madde içerir..

Alanlara Hayırlı olsun ama ben almam o arabaya o parayı verenlerıde tebrik ederim..

Gel ben de ankaradayım konya yoluna birlikte gidelim de bi bastır bakalım çıtırt ediyor mu?

Siz artık anlamıyosunuz araçlarımızda koruma barları mevcuttur bu barlar varken sac artık sadece darbeyi emer siz halen aracı nasıl kötülesem diye düşünüyosunuz o zaman pejo,reno,fiat gibi markaların kaportalarına hiç bastırmayın kalpte falan gidersiniz tiggoya laf attığınıza göre

Sanırım sen herkül falansın tek parmakla çökerttiğine göre

Şunu da söliyim ÜLKEMİ BENDEN ÇOK SEVEN YOKTUR!
  • neden eleştiriye tahammülünüz yok?

buraya konu açıyorsanız her türlü tepkiye karşı hazırlıklı olmalısınız..

herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı??
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.