Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
2
Favori
372.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: raifkokten

Reklamı gördünüzmü arkadaşlar?
    "Benim adım Kazım bu Çery bana lazım"
    "Ateş, maşallah de"
    "Maşallah abi"
    Siz daha kıymetini bilmeyin,Şafak Sezer arabaya kıyamıyor,bırak süngeri arabayı tellaklara yıkatıyor

CHERY TİGGO 3 YORUM

• euro ncap olmasada can mezarı olmasada para mezarı olduğu kesin.
  • Bursa da bir tane görmüştüm lpg stickeri vardi camında kullananda takım elbise li biriydi sanirim şlirket araci olarak aldılar ve kullanıyorlar,insallah pişman olmazlar.
  • BU TİP ARABALARI EURO NCAPTA İZLEYİP ÖYLE ALIN DERİM BEN SEYRETTİM İÇLER ACISI A DİREĞİ DENEN YER DİREKSİYONLA BERABER ŞOFÖRÜN ÜSTÜNDE KESİNLİKLE UZAK DURUN ÇOK YAZIK OLUR SONRA BEN KANGOO ALACAKKEN ADAC.DE ADLI BİR SİTEDE KANGONUN 90 KM HIZLA BİR GEYİK TESTİNE TABİ TUTULDUĞUNU GÖRDÜM BU GEYİK DEĞİLDE İNSANDA OLABİLİRDİ SONUCU İZLEYİN VE KENDİNİZ GÖRÜN BEN KANGOO DEĞİL BU TESTİ GEÇEN DİĞER GRUBUN ARABASI TEPEEYİ TERCİH ETTİM GÜVENLİK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ ŞEKİL ASLA DEĞİL HELE ÇİN MALI SAKIN..

CHERY TİGGO 3 YORUM

• quote:

Orjinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

BU TİP ARABALARI EURO NCAPTA İZLEYİP ÖYLE ALIN DERİM BEN SEYRETTİM İÇLER ACISI A DİREĞİ DENEN YER DİREKSİYONLA BERABER ŞOFÖRÜN ÜSTÜNDE KESİNLİKLE UZAK DURUN ÇOK YAZIK OLUR SONRA BEN KANGOO ALACAKKEN ADAC.DE ADLI BİR SİTEDE KANGONUN 90 KM HIZLA BİR GEYİK TESTİNE TABİ TUTULDUĞUNU GÖRDÜM BU GEYİK DEĞİLDE İNSANDA OLABİLİRDİ SONUCU İZLEYİN VE KENDİNİZ GÖRÜN BEN KANGOO DEĞİL BU TESTİ GEÇEN DİĞER GRUBUN ARABASI TEPEEYİ TERCİH ETTİM GÜVENLİK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ ŞEKİL ASLA DEĞİL HELE ÇİN MALI SAKIN..

CHERY TİGGO 3 YORUM

neden euro ncap ta arabaya bakmam gerekiyor hala anlamış değilim... tepppe ye binmeden önce hangi cok GÜVENLİKLİ araca biniyordunuz? yahut taxi yapılmış doğan slx e binerken ya bu euroncap tan kac yıldız almıştır diye mi düşünüyorsunuz? yada babanız 85 model şahine binerken euroncap emi baktı? bırakın şu yıldız muhabetini ya. 5 yıldızlı bir cipi bmw mercedes 30 milyara veriyorda bizmi öküzlük edip almıyoruz? tiggo alan adam ömrünü adamalıki mercedesten bmw den cip alsın 1000 liralık memur maaşıyla... süper güvenlikli olmayabilir tiggo, ama cip mi cip yüksekmi yüksek 1.6 motor mu evet! yeni kokuyormu evet! ucuzmu evet! kliması abs si varmı evet! tamam yeter. lütfen arabaya araba gözüyle bakın artık. a dan alıp b ye götürecek en nihayetinde. içinde yaşamıyacağım ben bunun. gece cocuğum hastalanınca hastaneye götürebiliyorsa benim için en az bir FERRARİ kadar ARABADIR chery! beni sollayan adam "len adama bak cery kullanıyor " diye dalga gecmiş cokta umrumda! dönüp bi tarafını karıştırsın...

• quote:

Orjinalden alıntı: isbaraalp54

neden euro ncap ta arabaya bakmam gerekiyor hala anlamış değilim... tepppe ye binmeden önce hangi cok GÜVENLİKLİ araca biniyordunuz? yahut taxi yapılmış doğan slx e binerken ya bu euroncap tan kac yıldız almıştır diye mi düşünüyorsunuz? yada babanız 85 model şahine binerken euroncap emi baktı? bırakın şu yıldız muhabetini ya. 5 yıldızlı bir cipi bmw mercedes 30 milyara veriyorda bizmi öküzlük edip almıyoruz? tiggo alan adam ömrünü adamalıki mercedesten bmw den cip alsın 1000 liralık memur maaşıyla... süper güvenlikli olmayabilir tiggo, ama cip mi cip yüksekmi yüksek 1.6 motor mu evet! yeni kokuyormu evet! ucuzmu evet! kliması abs si varmı evet! tamam yeter. lütfen arabaya araba gözüyle bakın artık. a dan alıp b ye götürecek en nihayetinde. içinde yaşamıyacağım ben bunun. gece cocuğum hastalanınca hastaneye götürebiliyorsa benim için en az bir FERRARİ kadar ARABADIR chery! beni sollayan adam "len adama bak cery kullanıyor " diye dalga gecmiş cokta umrumda! dönüp bi tarafını karıştırsın...

Doğru söze bişey denmez

• DAHA ÖNCEKİ ARABAM TEMPRA İDİ VE 70 KM İLE FRENE BASTIM KAZIK BİR FREN VE ÖNÜMDEKİ ŞAHİNİN ARKASI DAĞILDI DESEM YALAN OLMAZ,ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEY BU DEĞİL ELİNİZDEKİ BÜTÇELERDE PİYASADA KABUL GÖRMÜŞ VE TEST EDİLMİŞ ARAÇLARA YÖNELMEK FİYATI İTİBARİYLE ALDIĞIN BÜTÜNLÜK KONUSUNDA DİYORSAN SEN HAKLISIN AMA GÜVENLİK ÖNEMLİ DEĞİL DERSEN SONUNA KADAR SEN HAKLISIN,TEMPRA YERİNE ABSLİ BİR ARABA OLSAYDI DURURDU VE CHERY YERİNE X BİR ARABA AYNI KAZAYI YAPSAYDI KURTULURDUN GİBİ GERÇİ NİCE DONANIMI YÜKSEK ARABALARDAN SAĞ ÇIKAMAYAN YOLCULAR OLUYOR ÇOK KALİTELİ MARKALARDA BİLE KAZANIN ŞİDDETİ DURUMU ÖNEMLİ KADER VE KISMET AÇIKCASI GERİSİ..AMA YİNEDE TEDBİR SENDEN TAKDİR ALLAHTAN DİYORUM
  • quote:

DAHA ÖNCEKİ ARABAM TEMPRA İDİ VE 70 KM İLE FRENE BASTIM KAZIK BİR FREN VE ÖNÜMDEKİ ŞAHİNİN ARKASI DAĞILDI DESEM YALAN OLMAZ,ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEY BU DEĞİL ELİNİZDEKİ BÜTÇELERDE PİYASADA KABUL GÖRMÜŞ VE TEST EDİLMİŞ ARAÇLARA YÖNELMEK FİYATI İTİBARİYLE ALDIĞIN BÜTÜNLÜK KONUSUNDA DİYORSAN SEN HAKLISIN AMA GÜVENLİK ÖNEMLİ DEĞİL DERSEN SONUNA KADAR SEN HAKLISIN,TEMPRA YERİNE ABSLİ BİR ARABA OLSAYDI DURURDU VE CHERY YERİNE X BİR ARABA AYNI KAZAYI YAPSAYDI KURTULURDUN GİBİ GERÇİ NİCE DONANIMI YÜKSEK ARABALARDAN SAĞ ÇIKAMAYAN YOLCULAR OLUYOR ÇOK KALİTELİ MARKALARDA BİLE KAZANIN ŞİDDETİ DURUMU ÖNEMLİ KADER VE KISMET AÇIKCASI GERİSİ..AMA YİNEDE TEDBİR SENDEN TAKDİR ALLAHTAN DİYORUM

doğru diyorsun piyasada kabul görmüş aracları almak daha mantıklıdır. ancak bu sınıfta olan aracları bu fiyata almak imkansız en azından temizini.

dönüp tüm konuyu yazılanları yeniden okudum.

sanırım bişeyi hep es geciyoruz. 0 km olacak, cip olucak, vergisi normal olucak, 30 35 bini gecmicek, cery kadar donanım sağlıyacak... bir başka arac varsa lütfen yazın bende merak ediyorum.

bazı insanlar vardır benim gibi, 0 km haric araca binmek istemez. 2. el olan araclara hep soğuk bakmışımdır mesela, örneğin 2. el hic bir araca 30 40 bin vermek istemem hatta vermemde... ve düşününki ben cip e binmek istiyorum bu durumda bu hevesimi hep başka bir baharamı ertelemeliyim? yoksa altımdaki aracın güvenlik özürünü bilerek yüksek süratlere cıkmayarak trafik ısıklarında sürekli arkayı kontrol ederek vs gibi kücük tedbirler alıp hayatımdaki cip sevdasını bastırmak mı daha mantıklı?

önemli olan cery alanların yada araştıranların 30 35 bin gibi bir parayı dahi nakit değilde kredili olarak cıkıştırtıklarını unutmamak... yoksa 70 ila 150 bin arasında bir meblağ cıkarabilcek yahut bunu bir araca ayırabilcek potansiyeldeki insanlar bencede cery bakmamalı.

• quote:

BU TİP ARABALARI EURO NCAPTA İZLEYİP ÖYLE ALIN DERİM BEN SEYRETTİM İÇLER ACISI A DİREĞİ DENEN YER DİREKSİYONLA BERABER ŞOFÖRÜN ÜSTÜNDE KESİNLİKLE UZAK DURUN ÇOK YAZIK OLUR SONRA BEN KANGOO ALACAKKEN ADAC.DE ADLI BİR SİTEDE KANGONUN 90 KM HIZLA BİR GEYİK TESTİNE TABİ TUTULDUĞUNU GÖRDÜM BU GEYİK DEĞİLDE İNSANDA OLABİLİRDİ SONUCU İZLEYİN VE KENDİNİZ GÖRÜN BEN KANGOO DEĞİL BU TESTİ GEÇEN DİĞER GRUBUN ARABASI TEPEEYİ TERCİH ETTİM GÜVENLİK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ ŞEKİL ASLA DEĞİL HELE ÇİN MALI SAKIN..

CHERY TİGGO 3 YORUM

Arkadaşım bir zahmet şu tiggonun euroncap testini paylaşırmısın. İlginçtir ben bulamadım da

Arkadaşlar bakın bu aracın euroncap testi yok. O yüzden ne olduğu daha belli değil. Ben başka ülkelerde yapılan testlerini buldum. Ama kriterlerini tam olarak öğrenemedim ki orada araç testten sonra normal euroncaptan en azından 4 yıldız almış bir araç gibi görünüyodu hasar olarak. Bence hafife de almayın bu araçları bu firmayı bayağı araştırdım ben baya inceleme de yaptım kullanan arkadaşım da var bindim yani araca da. Bana göre tek olumsuz yanı iç mekandaki plastik kalitesi gördüğüm kadarıyla tabi güvenlik hariç çünkü güvenlik konusunda ne olursa olsun euroncap'tan başka güvenebileceğimiz kurum olmadığından hala bu konunun soru işareti olmasına da katılıyorum. Fakat dikkat edin soru işareti diyorum; kötü demiyorum ama iyi de demiyorum çünkü belli değil daha.

Ayrıca bazı arkadaşlar alan insanlara hakaret edecek kadar ileri gitmiş yapmayın ayıptır. Hadi firmaya laf ediyosunuz da alan insanların ne suçu var. Herkes sizin kadar zengin olmayabilir maddi durumu ona yetiyordur onu almıştır.

• arkadaşlar tiggonun sağ arka kapısına elimle hafif şekilde bastırdıgımda çıtırt diye bir ses geldi .. içeriden kaput acmak ıcın mandalı cektım daha sonra kaputu kaldırmak istedim ve bir mandal bulamadım baktımki bir çıbık çıkmış bele plastik çin oyuncaklarında olur ya .. çektiğimde elimde kaldı .. bukadar .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alper145

arkadaşlar tiggonun sağ arka kapısına elimle hafif şekilde bastırdıgımda çıtırt diye bir ses geldi .. içeriden kaput acmak ıcın mandalı cektım daha sonra kaputu kaldırmak istedim ve bir mandal bulamadım baktımki bir çıbık çıkmış bele plastik çin oyuncaklarında olur ya .. çektiğimde elimde kaldı .. bukadar .

Siz oyuncak tiggolara bakmışsınız galiba. o çıbık plastik falan değil. Üstelik o mandal çekilmez, yukarı doğru bastırılır. Kendi arabamda alıştığım için kapılarını oldukça sert kapatıyorum. Daha hiç bir çıtırt sesine rastlamadım. Niye ısrarla bir karalama içerisindesiniz anlayabilmiş değilim. Burada yorum yapanların bir çoğunun arabaları görmüş olduklarına bile inanmıyorum, yorumlarından belli oluyor.

Üstelik tiggonun değil ama alia modelinin iç dizaynı ve kalitesi bence focustan kat be kat üstün. Ancak çok para verdiğiniz için bunları yediremiyorsunuz.. bukadar .

• quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

Üstelik tiggonun değil ama alia modelinin iç dizaynı ve kalitesi bence focustan kat be kat üstün. Ancak çok para verdiğiniz için bunları yediremiyorsunuz.. bukadar .

işte buraya katılmamak elde değil.
  • arkadaşlar bende bu aracı çok araştırdım motorunu,iç dizaynını ve daha birçok donanımını avrupa ülkelrinden ithal etmişler araç toyota rav 4 ü anımsatmakta,durum şu ki çinliler piyasadaki herhangi bir modeli kopyalayıp içinide birşekilde hızlıca tasarlıyorlar araba güzel gözüküyor fakat,teknik anlamda çok kötü bire bir aynı model değil ama muadil bir çin jeepi adac.de adlı sitede bir çarpışma testine tabi tutuluyor sonucu seyredip lütfen birşeyler yazın..ve eliniz vicdanınıza koyun manken komple eziliyor hemde ne ezilme üstelik bu 60 lı hızlarda oluyor.burdaki jeep bire bir opel fronteranın aynısı test yaptıkları..sizin araştırdığınızda toyotanın aynısı çok bir fark yok anlayacağınız.bir tarafta bir marka milyonlar harcasın arge ve yüksek standartlar için diğer taraftan birileri sadece kopya yapsın,mankenin yerine kendinizi koyarsanız ne demek istediğim daha ne net anlaşılır.amacımız kimsenin jeep almasına engel omak değil bile bile lades dememek ben ne kimsenin satış sözcüsü nede farklı bir bağlantım olan biri değilim,ha çıkar bu marka derki bakın kardeşim bizim araçlar uluslararası bir çarpışma testinden iyi puanlar aldı o azaman varım hiç bir marka insan canından daha değerli olamaz.

• bir arkadaşıma borcuna karşılık birisi verdi. daha 1000 km. yapmamış bir araç. koltuğuna oturup ayağınızlr tabanı bastırdığınızda taban saçı içe dışa esniyor. malzeme kalitesi çok kötü. deri döşemeye kadar herşey var ama sadece var. gidip 34.000 tl vereceğinize o paraya 0 veya 2.el çok kaliteli üretimler alırsınız.
  • 1000 tl lik memur maaşı olan adam,2 yetıskın cocugu varsa,34 mılyara arabayı zaten zor alır.

Babamız 85 yılında Şahine bınıyorsa o zaman bu kadar fazla ımkan olmadıgı ıcın bınıyordu.

O zaman guvenlık yok dıye sımdıde olmasın mantığıyla gıdersek ısımız iş.

Siz tercih edip almışsınız gule gule kullanın,fakat eleştirilerede biraz acık olmanızı tavsıye ederım.Sonuçta 85'te değil 24 yıl sonrasındayız.25 yıl oncekı mantıkla ılerleyemeyız.Kımsenınde bu mantıgı onaylamasını beklemeyın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Little F.K

1000 tl lik memur maaşı olan adam,2 yetıskın cocugu varsa,34 mılyara arabayı zaten zor alır.

Babamız 85 yılında Şahine bınıyorsa o zaman bu kadar fazla ımkan olmadıgı ıcın bınıyordu.

O zaman guvenlık yok dıye sımdıde olmasın mantığıyla gıdersek ısımız iş.

Siz tercih edip almışsınız gule gule kullanın,fakat eleştirilerede biraz acık olmanızı tavsıye ederım.Sonuçta 85'te değil 24 yıl sonrasındayız.25 yıl oncekı mantıkla ılerleyemeyız.Kımsenınde bu mantıgı onaylamasını beklemeyın.

sizin mantıklada gidersek 2000 öncesi tüm bmw ler wv almadan önceki skodalar doğanlar şahinler efsane corollalar komple toplatılmalı. insanlar zaten alıyor krediyle borcla harcla siz cıkıp burdan bu arac tırt diyorsunuz. insaf ya...
  • Ben tırt dediğimi hatırlamıyorum mesajımda.Herkesin begendiğine saygımız var.

Siz istiyorsunuz ki kimse eleştirmesin,çok iyi yapmışsınız bu aracı alarak desin.Ama burada böyle bir konu açılıyorsa,saygı çerçevesınde yapılan eleştirileride,beğenileride göze alıyorsunuz demektir.

2000 geride kaldı,sadece kendinizi avutuyorsunuz kusura bakmayın.Türkiye'de henüz öyle bir sistem yok evet ama Avrupa'da güncel olarak hurda indirimleri var,ve süreleri bırakın 25 seneyi,10 ila 15 yasındakı araclar toplanıyor...
  • Burada eleştirilere kimsenin bir tepkisi yok. Benim tepkim, aracı belki yolda bile görmemiş adamın gelip burada sadece çin malı olduğu için yerden yere vuranlara. Yoksa gören, deneyen, alan birisinin eleştirilerine her zaman saygım var. Hatta bu kişiler ne kadar çok eleştirirlerse bizim de o kadar bilgimiz olur. 4 haftadır araç arıyorum, chery yeni bir model getirecek diye bekliyorum ve 2 3 gün arayla sürekli bayiye gidiyorum. Bu araçları oldukça fazla test etme imkanı buldum. 2. el bakarken bu markaya sıcak bakmaya başladım. Bunlar araba, oyuncak değiller. Bir zamanlar oyuncakları yüzünden çıkan haberleri hatırlayıp da burada buna dayanarak yorum yapmayalım. Bu firmaların kontrolden geçmemesini düşünmüyorum. Sonuçta avrupaya ithal edilen araçları var. Üstelik yapılan anlaşmalarla artık yere göğe sığdıramadığınız bir çok firmanın motorlarını da üretiyorlar.

Sitesinde yazan bilgiye göre de, bu markanın modelleri çalıntı değil, bazı firmaların mühendislerince ortaklaşa geliştirilmiş dizaynlardan bahsediliyor. Sitesinin yalancısıyım...

Daha önceden de bir link vermiştim. Kaza yapmış bir tiggonun resimleri vardı. Kazanın ne şekilde gerçekleştiğini tabi ki bilmiyorum. Aracın kokpiti gayet de sağlam duruyordu. şasesi yeni araçlarda olduğu gibi bükülmüş ve hava yastıkları açılmıştı. Koskoca ford rangerin ncapta hava yastıklarının açılmadığını herkes mi unutuyor. Ama o dünya markası olduğu için ve araçları pahalı olduğu için gözardı edilebiir...

@TEPEE PREMİUM PACK, sizin de dediğiniz gibi bahsettiğiniz araç bu markaya ait değil. Çinde bir çok araç firması var ve bir çoğu o testlerde gerçekten korkunç bir hale geliyor. Ancak o araçların hiç birisi ülke dışına ithal edilmiyorlar. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu markanın çalıntı bir modeli olmadı sitesindeki açıklamalardan anlaşılıyor. Tabi yine sitesinin yalancısıyım

• @ malkafa görüşlerinize katılıyorum testteki araç bu değil fakat gönül isterki daha güvenli olsun parayı nasıl kazandığımızı herkes biliyor hizmet sektöründe çalışıyorum ben inanın çok zor kimseninde kolay kazandığını zannetmiyorum..arkadaşlar bana tepki veriyorlar onları anlıyorum ama aradan kaç sene geçmiş teknoloji nerde daha yüksek kalite standartı hakkımız değilmi kimseyi almak istediği arabadan vazgeçirmeye veya kötülemeye çalışmıyoruz sadece muadil araçların durumu hakında bilgi vermeye çalışıyoruz alan arkadaşlarımızın araçları hayırlı olsun kazasız belasız kulanmanız dileklerimle..
  • özellikle baştaki yorumlara bakılınca "bu çin malı,kesin kötüdür zaten hadi bi bakalım nereleri kötüymüş" diye düşünüp de özellikle eksilerini bulmaya çalışmışlar gibi geliyor.
    her arabanın eksileri vardır,biri gidip de sizin bindiğiniz arabayı bu mantıkla incelese emin olun birsürü eksik bulacaktır.
    keşke objektif bakamayanlar hiç yorum yapmasa...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.