Şimdi Ara

NFORCE4 ü durdurun. !!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni CBBID kodlu işlemciler ile NEO4 ü sakın kullanmayın. Açılışta Vcore problemi veriyor ve HTT çarpanı ram böleni olduğu zaman değiştirilse bile 5 olarak değerlendiriliyor.

Bu sorun neticesinde biostan 225 üzeri overclock olamıyor ve windowstan yapılan overclockta (herturlu program farketmez) maksimum 4*300 HTT ile çalışılıyor. Netice 3000 athlon sadece 2350 de tam stabil çalışıyor.

Tum alem yıkılmış Neo4 e (asusta aynen DFI de de buna benzer bir problem var ama DFI de halledilebiliyor.)
    lanetler yağdırıyor.

Bugün eski kodlu işlemci alırsınız sorunsuz çalıştırırsınız ama yarın venedikler cıkınca yada dual corelar o zaman güzelim mobo ya çöpe yada eski işlemciye devam

Konu ile ilgili NEO4 HTT problem diye ararsanız bissürü form inceleme bulursunuz. Yada bir MSI' ın ormlarına bakın da durumun ciddiyetini anlayın

Sizin için bir tane seçtim
    http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php/topic/21/120/2.html

Simdilik kesinlikle NEO4 veya Asus SLI delux almayın, yENİ cpu larla (CBBID) overclock olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 10 Mart 2005, 16:22:59 >

• paris zaten sempron benim bildiğim, dual corelar da soket 939 olmayacak.
  • yaw bu msi, msi olalı board yaptı diyodum yine çıktı bişiler
  • millet napsın. firmalar Türkiye'ye sadece MSI'ı sokunca, mecburen Msi aldı herkez. bekleyemediler. Tabi kaptan666'nın iddiasını da araştırmak lazım. okumak gerek forumları.

quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

yaw bu msi, msi olalı board yaptı diyodum yine çıktı bişiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdierdi -- 10 Mart 2005, 14:39:34 >
  • abi peki sata portlarını sata1-2 ye değil de sata3-4 e taktın mı?çünkü msi ın sitesinde sata1-2 o\c kilitli yazıyodu.
  • yaw uydurmayın bende sli deluxe var... 325x8 stabil
  • Beyler sorun NFORCE4 ile CBBID uyumsuzluğu. Ama MSI cok olduğu için MSI problemliymiş gibi duruyo.

Ve arkadaşlar CPU nun CBBID konlu olup olmadığına bakmadan (yada yenilerden), nispet yapar gibi benimki **** MHZ süper çalışıyo demeyin. Acayip sinirliyim su an benimki **** cm diyebilirim.

Bakın ve katılın yardım edin MSI ı ayağa kaldıralım. Link

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=75506.0

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=75757.0

• yeni bios ile hallederler her halde ayrıca çıkan bütün yeni seri işlemciler bu koda sahip mi
  • Piyasaya dağıtılanlar arasında CBB-HT olanlar varsa onlardan alabilirsin gibi duruyor.
    Ama CBBID lerin hepsi aynı ki Turkiye' ye yeni gelen parti malların gördüklerim hep böyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

paris zaten sempron benim bildiğim, dual corelar da soket 939 olmayacak.

çift çekirdek te s939 desteği var olduğunu daha geçen gün forumda yazdılar, hatta neo2 lerin bile bunu desteklediği söyleniyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

paris zaten sempron benim bildiğim, dual corelar da soket 939 olmayacak.

Pardon venedik. SSE3 olacak olan 939. Ayrıca Dual corelar çıkıyor yakında.
  • Bu yazıyı okursanız winnie problemi denen olayı ayarsınız.
    http://www.theinquirer.net/?article=21780

Yavaş yavaş yeni kodlu işlemcilerle (EPBW lar falan) üretim teknolojisini venedik kodlu işlemcilere hazırlayan AMD, Neo4-3 lerle bazı problemler yaşıyodu. (Mesela ben yaşıyorum. Alet ne olursa olsun 260 üstü olmuyo HTT3. ile) Şimdi ise Nvidia chipsetleri gelecek venedik kodlu (E steppingli) işlemcilerle hiç çalışmamış.

Gerçi her ne kadar biosla falan düzeltecez deselerde canımı sıkan bazı hususlar var.DFI yeni PCB revizyonu çıkartmış, MSI ' ın yeni -F kodlu moboları çıktı. diğer firmalar zaten çok temkinli davrandılar sonradan çıkarttılar mobolarını. VIA890 chipsetini yeni sürdü ki neredeyse 6 ay önce çıkartacaz demişlerdi. Sanki bir uyumsuzluk varmış ta saman altında kalmış gibi duruyor. Bu uyumsuzluk olaylarına karşı Abit "biz düzeltiriz", DFI "Biz zaten yaşamıyoruz" demiş ki yukarıda bahsettiğim şeyleri düşünürseniz çok da mantıksız değil. Yani DFI zaten düzeltmiş, abit temkinli davrandığından neo4 konusunda problem yaşamamış. MSI dan ise hiç ses seda yok.

Neyse neticede NEO4 ile ortada kalakalmak var, yada problem çözülürse efsanevi bir moboya sahip olmak var. Bakalım zaman ne gösterecek.

Bios istiyoz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 21 Mart 2005, 22:08:49 >

• BİRAZ BEKLE BEN TAKİP EDİYORUM BU SORUNU.
    GERÇİ BENİM Bİ PROBLEMİM YOK CPU'UM ESKİ KODLU ODLUĞU İÇİN
    YAKINDA YENİ BİOS ÇIKACAK ONLARDA BU SORUNLAR BÜYÜK İHTİMAL DÜZELİCEK
    YOKSA GERÇKETEN DEHŞET BİR MOBO
  • umarım neo4 yırtar bu durumu yoksa tezeği avuçla yidik.....
  • Benzer sorunlar neo2 dede var çoğu kullanıcı farkında değil ama s939 a şu an için sağlam kılıf uydurulamadı oc açısından.Neo2 lerin büyük kısmı memtest yapamyıyor belirli fsb lerden sonra sistem stabil gözüküyor fakat uzun süreli oc lu kullanımlarda sorunların ardı arkası kesilmiyor.
    Denildiği gibi abit ve epoxtan yeni revizyon nf3 ultralardan beklentiliyim.
    Bioslardan pek ümitli değilim çip genetiği ile ilgili değişikliklere gidilmesi gerekiyor kanaatindeyim.Yani iş yine yeni revizyonlara kalıcak.
    Ayrıca kaptan teşekkür ederim kullandığı malı kötü olsada benim malım zihniyeti ile öven insanlara taş çıkartırcasına yazmışsın yazıyı.
  • 1.2 bıosu var su anda msi nf4 ün wala hiç değişiklik yok sorunlar aynen dewam edıo....
  • wallaha ben ne zamn msı adam akıllı bir boad üretecek bilmiyorum ama ekran kartlarından memnunum
  • arkadaşlar Neo4 lerin nerdeyse hepsi sorunlu...bir çoğunda acayip acayip sorunlar var...mesela benimkinin durup dururken biosu silindi...götürdüm tekrar yüklettirdim...ram dimlerinin 1. ve 2. si hatali ramleri 3. ve 4. dimmlere takın...özellikle bir çok kişinin boğuştuğu reset problemi bu yolla çözülüyor...sonra DDR 400 ramlerle o/c yapanlar için tam bir işkence Neo4 ler...bulabildiğiniz kadar yüksek hizda ramler kullanin...HTT çarpanların hepsi hatali...mesela 1x diye bir değer yok...aldığınız 1x değeri aslinda 3.5x---2x,,4x e denk geliyor...Yeni bios 1.2 yi yükledim hiçbir sorun düzelmedi...Herkez MSI diamond dan gaza gelerek MSI aldı...ve tabi başka board bulunamadığı için ortalikta...neyse bu bana son bir ders oldu...Abit'ten şaşılmıyacağını bir kez daha anladim...Çok şükür haftalarca uğraşarak en stabil değerleri buldum...Yeni bios larla sorunun çözülceğini umuyorum fakat çözülemeyede bilir...Tabi bu halde
    hiçkimse neo4leri de satamiyacağı için herkezin elinde patlicak...

MSI,Asus boardlardan uzak durun...ne zaman bu iki boardu kullaniysam sorunlarla boğuştum...Abit ten şaşmayin

MSI,ASUS

• modlu bios arayın bence
  • NEO4 de Neo2 de olduğu gibi zibil gibi modlu biyos yok hatta ben hiç bulamadım, safi betalar yada kurcalanmış betalar. Chip daha yeni hiçbisey oturmadı bırak OC için modlu Bios'u. Zaten gerilim artınca overclock potansiyeli sifir artıyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.