Şimdi Ara

## Polaroid Yeni Dijital Kamerası i535'i Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Polaroid Yeni Dijital Kamerası i535'i Duyurdu ##

## Polaroid Yeni Dijital Kamerası i535'i Duyurdu ##

Söz konusu fotoğraf ve fotoğrafçılık olduğunda sektörün köklü firmalarından biri olan Polaroid yeni sayısal kamerasını duyurdu. Firmanın i535 kod adını verdiği yeni sayısal kamerası özellikle fotoğraf çekmeye yeni başlayan kullanıcıları hedef alan maliyet odaklı bir çözüm. 5 mega piksel çözünürlüğünde CMOS sensöre sahip olan kamera 3x optik yakınlaştırma yapabiliyor. 2.36" boyutunda LCD ekrana sahip olan ürün çekilen görütünlerin saklanabilmesi için 32MB'lık dahili hafızaya sahip. Kapasite sorunu yaşanmaması adına SD/HC türü bellek kartlarına da destek verebilen kamera 640x480 çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebiliyor. Taşıma çantası ve esnek kullanıma olanak tanıyan mini tripod ile amatör kullanıcılara komple bir çözüm sunma amacında olan Polaroid'in yeni kamerası i535, iki adet alkaline AA pil ile çalışıyor. 50, 100 ve 200 seviyesinde ISO ayarına olanak tanıyan kamera makro modunda 2-inç'lik mesafeden çekime izin verebiliyor. Bu ayın ikinci yarısı itibariyle ilk olarak Japonya'da kullanıma sunulması beklenen kameranın tahmini satış fiyatının ise 100$ seviyesinde olması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Nisan 2008; 23:02:01 >

• fiyatı uygun fakat çözünürlüğü düşük kalmış. tutarmı bilmem.
  • kameranın çözünürlüğü az olmuş hiç değilse 8megapixsel olsaymış.
  • özelliklerine bakınca japonya satış fiyatının bile 100 dolar olması düşündürücü. bence 70-80 olabilirdi
  • Çözünürlüğün düşük olması bir artı bence; bi de 5mp neyinize yetmiyo ya? Ben D80 sahibiyim daha 10mp çekmedim(!)
  • polaroid firmasının da teknoloji ye ayak uydurduğunu görmek güzel çünkü bu markayı teknolojiye ayak uydurmadığı için silinip gitti diye düşünüyordum
  • güzel ama öğle etkileyiçi bir özelliği yok!!!
  • gayet şık
  • Yalniz bu ifadeye koptum resmen; 3x Super Zoom Gorende sanki "33X Super Zoom" falan sanacak
  • Arkadaşlar Fotoğraf makinelerinde çözünürlükten önce mercek önemlidir.Hangimiz 12 mp resimi kullanıyor ki.Ben de Nikon s51c var (7.2 mp)ve 3 mp resimler fazlasıyla yetip artıyor.Genelde 10x15 fotograf kağıdının kullanıldığını hesaba katarsak 2 mp bile yeterli olur.Çözünürlük olayı büyük boy resim baskısında önemli.Mesela çektiğim çiçek resimlerinde yaprak damarlarını bile sayabilecek kalitede çekim yapabiliyor.Çoğu 10 mp ve üstü makine bu kaliteli görüntüyü veremiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihgke

Arkadaşlar Fotoğraf makinelerinde çözünürlükten önce mercek önemlidir.Hangimiz 12 mp resimi kullanıyor ki.Ben de Nikon s51c var (7.2 mp)ve 3 mp resimler fazlasıyla yetip artıyor.Genelde 10x15 fotograf kağıdının kullanıldığını hesaba katarsak 2 mp bile yeterli olur.Çözünürlük olayı büyük boy resim baskısında önemli.Mesela çektiğim çiçek resimlerinde yaprak damarlarını bile sayabilecek kalitede çekim yapabiliyor.Çoğu 10 mp ve üstü makine bu kaliteli görüntüyü veremiyor.

bende nikon p5000 var 10 megapixel. çektiği resimlerdeki detayları keşke siz de görseydiniz 10 mpx üstü kameralar o kaliteyi veremiyor demezdiniz

• megapiksel kalite mi demektir?....

6mp D70s 'den daha mı iyidir bu makineler yani?...

Biri şu megapiksel çılgınlığına son versin artık ya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

megapiksel kalite mi demektir?....

Bu memlekette (ozellikle bu forumda) fotograf makinesi satin alinirken hala ve israrla en basta sorulan ilk sorular arasinda YOK VİDEO KALİTESİ NASIL, VİDEO SINIRSIZMI, VİDEOSU SUPER, EN UZUN VİDEO KAC DK CEKEBİLİRİM" vs seklinde ultra-bilincsiz, amator, egitimsiz bir kitle var oldugu surece degil sadece megapiksel cilginligi her turlu cilginligin sonu gelmeyecektir maalesef

Kisaca; "egitim sart"...

• quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

megapiksel kalite mi demektir?....

bilmiyorum bana mı söylediniz ama üstüme alınıyorum. ben megapixel kalite demektir gibi bi yaklaşım içinde değilim. zaten öyle olmadığını da çok iyi biliyorum. ama arkadaş demişki "10 megapixel üstü kameralar bendeki kameranın kalitesinde çekemiyor"; ben hala öyle olmadığını düşünüyorum. en azından bendeki model (diğer marka ve modelleri çok bilmiyorum) son derece kaliteli çekim yapıyor; ki muhtemelen nikon p5000 hakkında sizin de bilgileriniz epeyce vardır. D-SLR Nikon D-70 le karşılaştırma tabi ki yapmadım; muhtemelen zaten o benimkinden daha iyi çekim yapıyordur ama bu p5000 in kötü çekim yaptığı anlamına gelmiyor.

• 100 dolara mükemmel ötesi bi ürün
  • Ben ortaya söyledim, şahsi değil. Herkes megapiksel deyince hemen kalite olarak algılıyor malesef... Ne olduğunu bilmeden bi tabu yarattılar gitti.
  • ucuz bir cihaz bir çok kişiyi hayallerine kavuşturabilir türkiyeye gelirse tabi
  • bu makıne trafik kazalarında fot.çekmek için alınabilir.malum yeni yasa uygulaması 1 nısanda başladı..
  • adamlar masum küçük kompakt bir makine yapıp biz daha ölmedik diyor millet nikondan bahsediyor arkadaşlar nikon canon bunlar la bu makineyi karşılaştırmayalım aynı kulvarda değil zaten ama güzel bir gelişme
  • CMOS sensör 5mp ilginç...bir anda 5 sene geriye gittim...Ayrıca viewfindersız fotoğraf makinası olmamalı bence..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.