Şimdi Ara

## Bilgisayar Dergilerinde Nisan 2008 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar dergilerinin Nisan sayıları da bayilerdeki yerlerini aldı. Yılın ikinci çeyreğinin ilk sayısı olan Nisan ayı ile birlikte dergilerde de yaza hazırlık çalışmaları başladı. Bu ayki dergilerin bazıları geçtiğimiz ay gerçekleşen Cebit 2008'e ve paralelinde donanım dünyası üzerine yoğunlaşırken bazıları ise yazılım ve internet uygulamaları üzerinde durmuşa benziyor. Oyun dergileri de son günlerin yeni ve popüler oyunlarını masaya yatırmışa benziyor. İşte Nisan ayının dergileri;

PC Magazine

PC World

PC Net

Byte

Chip

Electronic Gaming Monthly

OyunGezer

Level

• hmm içeriklere göz atmak lazım , teşekkürler.

biri demiş 9800gx2 ilk bizde.
    biri en can alıcı noktadan vurmuş türk insanını :Hack
    dergiler hep bir adım geride bilinçli internet kullanıcısı için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanalKabus -- 4 Nisan 2008; 20:20:47 >
  • :D bendeki level 2. kapakta D: 2 kapaklı yapmışlar bu ay.
    bakalım o/c hakkında ne bilgiler var guzel sayılara benziyor ama :D buraya takılmaya başladım başlayalı dergi almıyorum .
    dergide haberleri görünce heyecanlanmıyorum aaaa diye
    o ayın içinde o haber burda 20 kez yayınlanıyor .
  • Byte'ın hack ile ilgili 1-2 dergisi var arşivimde , yararlı bir bilgi bulamadım hiçbir zaman BYTE'da
  • Donanım Haber in yanında çok yavaş kalıyorlar incelemeler için.
    Ancak derginin de tadını farklı buluyorm ve her ay en azından bi tane almaya çalışıyorm.
    Teşekkürler haber için.
  • pcnette bu ay bayağı yeni ürün var fakat incelemeler tatmin edici sayılmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stellar

:D bendeki level 2. kapakta D: 2 kapaklı yapmışlar bu ay.
    bakalım o/c hakkında ne bilgiler var guzel sayılara benziyor ama :D buraya takılmaya başladım başlayalı dergi almıyorum .
    dergide haberleri görünce heyecanlanmıyorum aaaa diye
    o ayın içinde o haber burda 20 kez yayınlanıyor .

aynen aylık 16ytl falan ayırdıgım dergi masrafını kıstım gidiyorum kantinden daha cok sey alıyorum en azından yaz geliyor kantinden dondurma alırım sonra arklarla yerim

• Bence bu ay en alınabilir chip. Ama biliyorum onların full surumleri yine internette var ama digerlerinden yine cacık olmaz yaa
  • Her zamanki fazvorim chip bu ay yine coşmuş, içlerinde en doğru haberleri ve iyi testleri chip veriyor.Ama FX57 ve Donanım Haber'e yetişemediler yetişemeyecekler hiçbir zaman
  • Chip ve PC World alınabilir galiba, ama ben almıcam
  • ilk kez bilgisayar kullanmaya başladığımda hepsinden alırdım ama şimdi çok anlamsız geliyor yazdıklarının hepsi internette var zaten fiyatlarıda şuan epey yüksek 5-6 ytl var yanlış bilmiyosam sayfalarda bilgi, tanıtımdan çok reklam var.
  • konular o kadarda ilgi çekici gelmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ekström

ilk kez bilgisayar kullanmaya başladığımda hepsinden alırdım ama şimdi çok anlamsız geliyor yazdıklarının hepsi internette var zaten fiyatlarıda şuan epey yüksek 5-6 ytl var yanlış bilmiyosam sayfalarda bilgi, tanıtımdan çok reklam var.

+1
  • Arkadaslar ilk 50 sayfa 2 sayfada 1 reklam var yani toplam 25 sayfa normal yazı. Diger sayyfalarda azalıyor reklam . Bu durumda derginin 4 te 1.7 si reklam oluyo yanii vede bilgiler harbi yetersiz...Alanlarda herhalde kotalı internet kullanıcıları bu cd'deki yazılımlar için. Benimkide kotalı gecen 3dmark 06 yı indirdim sansıma o aydada pcmagazın tum 3dmark serisini cd'de vardi. Yok bole bisi yaa
  • PC MAGAZiNE derğisi hergün metroda önümden geçiyor afiş panosunda , alip incelemek lazim.
  • Arkadaşlar oyun dergilerinde çok komik bir şey dikkatimi çekti.

Dikkat edin bakın!!!;

Daha Assassin's Creed orijinal olarak PC'ye çıkmadı. Malum yerlerden indirilen eksik versiyon var sadece.

Peki bizdeki dergiler daha piyasaya çıkmamış ama kopyası olan bir oyunu nasıl test ettiler. ( Dünyada ki ilk testler bu arada. Gamespot, IGN falan test edemedi)

İşin kötü yanı Assassins Creed'i teste eden (büyük ihtimal kopya versiyondan) dergilerden biri başlık yazısında kopyaya çok karşı olduklarından. Orijinal alınmadığı için sektörün gelişmediğinden ve dergicilik adına da karın azaldığından bahsetmiş ve hepimizi orijinal almaya davet etmiş. (EGM)

Ama büyük ihtimal kendileri kopya oyunu test etmiş. ( Ve tam versiyon bile değil Kudüs şehrine girilmiyor belki başka eksiklerde var nasıl puan verilmiş.)

Eğer dergiden kişilerde bu yazıyı okursa bu duruma cevap bekliyorum.

Siz bu duruma ne diyorsunuz arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 4 Nisan 2008; 21:53:05 >

• arkadaşlar dergiler ayda bir yayınlanıyor.hızla değişen pc sektörünüde göz önüne aldığıızda bu formda sadece ayın başında yazı yazma hakkımız olsaydı bukadar önde olabilirmiydik yani...
  • @sdurust

abi benim bildiğim oyunun resmi çıkış tarihi 28 mart yani piyasada. dergilerde belki hemen alıp test etmiş olabilirler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: [sharpshooter]

@sdurust

abi benim bildiğim oyunun resmi çıkış tarihi 28 mart yani piyasada. dergilerde belki hemen alıp test etmiş olabilirler.

Assassins Creed'in çıkış tarihi Nisan ayının sonlarına ertelendi maalesef. Yani oyunun orijinali piyasada yok.

Zaten gamespot ve IGn gibi sitelerden bile önce test edebildi bu sayede bizim dergiler.

Bu siteler büyük oyunlar çıktığı gün neredeyse yapıştırıyor incelemeyi. (büyük ihtimal firmalar bu sitelere bir iki gün önce veriyor.

Acaba bizim dergilere kıyak geçip erken test etsinler diye 1 ay önce mi verdi Ubisoft????

• fx arkadaşımız ve DH olduktan sonra gerek yok bu dergilere zaten 2 ay geriden geliyorlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.