PEUGEOT 207 Almayı Düşünenler İçin Yorumlarım
78 Cevap101931 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

211 Mesaj
4 Nisan 2008; 19:18:30 

Merhabalar,

8 aydır 207 1.4 HDI kullanıyorum ve sanırım artık araç hakkında yorum yapabilecek duruma geldm.. Ve bu sınıftaki araçların hemen hepsini kullandım.

İÇ MEKAN VE DİZAYN :

Öncelikle araç dış görünüş olarak bence çok şık, sınıfındaki diğer araçlarla kıyasladığınızda bu fark hemen gözünüze çarpıyor. ama buna rağmen iç dizayn ve konsol zayıf kalıyor. sürücü koltuğundan torpido gözüne ulaşmak için uzun kollara sahip olmanız gerekiyor. iç mekanda kullanılan malzeme kalitesi de bence sınıfındaki araçlara göre biraz daha düşük, özellikle orta konsoldaki bazı işçilik hataları hemen göze çarpıyor. Yine yol bilgisayrındaki verileri değiştiren koldaki düğme birkaç aylık kullanım sonunda duyarsızlaştı. Eşimde yine bu sınıfta bir araç olan volkswagen polo var. bu araçla kıyasladığım zaman özellikle plastiğin kalitesi farkedilir biçimde düşük. İç mekan olarak 207 bu konseptteki araçların büyüme trendine bağlı kalınarak bir miktar büyütülmüş, yine polo ile kıyasladığınızda 207 bence daha ferah bir iç hacme sahip..

TEKNİK VERİLER:

207’lerin 1.4 HDI ve yine bir arkadaşımın aracı olan 1.4 90 hp benzinli olan modelini kullanma fırsatım oldu ama yine bu iki modeli sınıfındaki rakipleriyle kıyaslayacağım.

Motor performansı bence sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında rakipleriyle mücadele edebilecek konumda.. Zira bu konuda öncelikle sizin bir araçtan ne beklediğiniz çok önemli. Bence motor performansı bu sınıftaki bir araç satın alanın beklentilerini karşılayabilecek düzeyde. Ancak dizel olan modelin motor performansıının doğal olarak daha iyi olduğu görüldü.

YOL TUTUŞU:

Aracın bir diğer eksisi ise virajlarda gerçekten olması gereknden fazla savrulması, ki bence bu 207’nin en büyük eksisi. Özellikle bol dönemeçli yollarda dikkat etmek gerekiyor. Polo ve Corsa bence bu konuda 207 ‘den daha başarılı, virajlarda biraz daha güven veriyor bence..

FREN MESAFESİ:

Frenler genel olarak sınıfındaki araçlardan çok daha başarılı.. Aynı ortamda Polo ile amatörde olsa kıyaslama şansım oldu ve kesinlikle bu aracın fren mesafesinin farkedilir biçimde daha iyi olduğunu gördüm. Peugeot bu anlamda gerçekten iyi bir araç ortaya çıkarmış..

VİTES GEÇİŞLERİ:

Vites aralıkları çok uzun ve bence kesinlikle ergonomik değil. Birkaç gün Polo kullanıp sonra 207'yi kullandıktan sonra vitesleri geçiremez hale geliyorum. Özellikle 1. ve 2. vites geçişleri hiç hoşuma gitmedi. İyice sola dayamak gerekiyor ki bu da ergonomiyi bozmuş. Aralıklar daha kısa tutulabilirdi diye düşünüyorum.. Bu anlamda rakibi Corsa'nın da daha başarılı olduğunu gördüm.

RADYO:

Evet arkadaşlar şimdi bu da neyin nesi diyeniniz olabilir ama anlayamadığım biçimde radyo gerçekten kötü çekiyor. Aynı yerde yan yana durmakta olan Polo’nun radyosu aynı frekansı cızırtısız bir biçimde çektiği halde 207 ‘de cızırtı vardı ki test ettiğimiz radyo, frekjansı güçlü olan radyo kanallarından biriydi. Bu konuda böylesine bir nüansın olması belki önemsiz ama şaşırtıcı..

KLİMA VE ÇEKİŞ GÜCÜ:

Klima’nın motor performansına çok da aman aman bir etki ettiği söylenemez ki yine sınıfındaki rakibi Corsa bu konuda 207 ‘den daha başarısız. Klima ve benzin tüketimi arasındaki farkı çok fazla test etme şansım olmadı ancak performansı fazla etkilemediği açık, Corsa ile karşılaştırıldığında rahat biçimde görülüyor.

YAKIT TÜKETİMİ:

HDI motorun mazot tüketimi bence çok da iyi değil. Zira 8-9 lt mazotla 100 KM yol yapabildiğimi görünce çok da ekonomik olmadığı gün gibi ortada..

Benden şimdilik bu kadar, yine önümüzdeki günlerde farkettiğim artıları ve eksileri yazacağım. Sizlerde görüşlerinizi beyan ederseniz almayı düşünennler için iyi bir kaynak olabilir diye düşündüm. Diğer başlık altına yazmadım çünkü orası daha çok fun club haline dönüşmüş. Araç sahipleri fotolarını falan koymuşlar, araca yaptırdıkları ve yaptıracakları modifikasyonlardan bahsetmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okutay -- 30 Mayıs 2008; 23:34:10 >

Opel Astra J Cosmo Active Select Mineral Beyaz

13 Mesaj
5 Nisan 2008; 20:08:52 

Verdiğin bilgiler için sağol ben de geçen hafta aldım 207 mi hala bekliyorum plaka çıkıcak diye Yalnız konsol kalitesizliği açısından katılamıyorum polo ve 207 karşılaştırmasında polonun iç tasarımı daha yavan geldi bana(kare kare köşeli konsol beğenmedim pek ve malzemesi de çok kaliteli değildi) 207 estetik bir yapıya sahip aynı zamanda sade, ve yine corsa kullanan biri olarak yol tutusu açısından kesinlikle 207 daha avantajlı poloyu bilemem ama o su damlasını andıran yüksek ve dar yapısı ben de savrulucak imajı uyandırıyor, klimanın çekiş gücünü düşürmemesine çok sevindim test ederken 1.6 dizelini sürmüştüm 1.4 te de bu durumun böyle olması çok iyi, bana araç içi çok sessiz gelmişti test esnasında sadece 1.6hdi motorlu premium donanımlarda mı bu böyle yoksa trendylerde de ses yalıtımı sağlanmış mı?

1984 Mesaj
5 Nisan 2008; 22:45:22 

verdigin bilgiler için teşekkürler 207 1.4 HDI aracım içeriye su alma problemiolmasına ve çözülememesine rağmen konsol konusunda sana katılamayacagım konsol çok kaliteli ve ferah diğer bi husus yakıt ekonomisi HDI motor üzerine tanımıyorum iddalı yazıyorum çünkü 20 YTl ile 6.8 lt ile 181 km gittigimi düşünürsek mütiş bir rakam ortalama da 75-80 km sabit hızla 3.0 ile 3.3 lt arası yakıyorumki rekorum 2.9lt/100 dür bunu ne polo nede yükseklik ayarı bile opsiyonel olan ve yol bilgisayarını bile opsiyonel koydukları corsada bu degere ulaşmak çok zor

gelelim viraj olayına tespitin o sert amasitörlerle hala viraj almada sıkıntı çekiyorsa 207 biryerde hata yapmış hem konfordan hemde yol tutuşundan kaybetmiş demektir 207 bence daha eksiklikleri ola bir araç ama polo dan ve corsadan azda olsa birazcık önce avrupada bunun farkındaki 1 milyonuncu 207 gecen ay banttan indi

• 2011 Peugeot 3008 Allure 1.6 HDI 6AutoR
• ACER AS6930G P7350 4GB DDR2 nVIDIA 9600M GT 512MB GDDR3
• Galaxy Nexus + LG Optimus Black P970
• Samsung 40B650 + Samsung HT-TZ325

211 Mesaj
6 Nisan 2008; 20:04:30 

Volkswagen Polo konsolu:

Peugeot 207:

bir de 207'de bardaklığın yeri hiç hoşuma gitmedi yaa.. pek kullanışlı değil bence torpidodaki bardaklık.. çünkü eğer arkadada biri oturuyorsa koltuğu arkaya fazla itemiyorsun. böyle oluncada torpido kucağında duruyo insanların... poloda ortaya koymuşlar bence daha kullanışlı...

211 Mesaj
6 Nisan 2008; 20:16:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Gdiesel

Verdiğin bilgiler için sağol ben de geçen hafta aldım 207 mi hala bekliyorum plaka çıkıcak diye Yalnız konsol kalitesizliği açısından katılamıyorum polo ve 207 karşılaştırmasında polonun iç tasarımı daha yavan geldi bana(kare kare köşeli konsol beğenmedim pek ve malzemesi de çok kaliteli değildi) 207 estetik bir yapıya sahip aynı zamanda sade, ve yine corsa kullanan biri olarak yol tutusu açısından kesinlikle 207 daha avantajlı poloyu bilemem ama o su damlasını andıran yüksek ve dar yapısı ben de savrulucak imajı uyandırıyor, klimanın çekiş gücünü düşürmemesine çok sevindim test ederken 1.6 dizelini sürmüştüm 1.4 te de bu durumun böyle olması çok iyi, bana araç içi çok sessiz gelmişti test esnasında sadece 1.6hdi motorlu premium donanımlarda mı bu böyle yoksa trendylerde de ses yalıtımı sağlanmış mı?

motor 2500-3000 devir arası fazla ses çıkarmıyor. Dizel motorda da motor ısındıktan ve devrinde kullandıktan sonra hırlama felan yokk. ama müziğin sesini biraz açınca bütün kapılar kapalı dahi olsa dışardan bayağı duyuluyor..keza bu durum poloda da aynı..premium ve trendy arasında donanımsal olarak bir ses yalıtım farkı olup olmadığını pek bilmiyorum açıkçası... bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..

10 Mesaj
6 Nisan 2008; 20:49:36 

arkadaşlar siz neyi tartışıyosunuz ki?? brisi volkswagen diğeri peugeot.. tabiki alman otomotivi daha iyi..ben 207'yi kullanmadım.. 107 sahibiyim.. ama polo'yu kullandım.. haa pejoya verilen parayla pejodan daha iyisi alınır mı alınmaz mı, o tartışılır.. bu anlamda bence pejo aldığı parayı hak eden bir araba. ama tabiki poloyla corsayla felan kıyaslanamaz bence.. hadi corsa yıda geçtimm volkswagen dünyanın en büyük otomobil üreticisi. bir aracın 1 milyon satmış olması bence o aracın iyi veya kötü olduğunu anlamak için doğru bir kıstas değil.çünkü örneğin corsa bazı ülkelerde gmc adıyla piyasaya sürülüyor.ikisi farklı iki tüzel kişilikli firma ama pejoda böle bi durum yokk.. pejonun ulaştığı bu satış rakamlarının yüksek olmasının sebebide özellikle gelişmekte olan ülkeler pazarında ciddi anlamda güçlü olması..bence peugeot 207 bu konseptte hyundai getz den sonra üretilmiş en adi araba.. tasarımına bişey demiyorum ki 206'da bence tasarım olarak güzel ama kalite, ve sağlamlık olarak vw daha iidr

13 Mesaj
6 Nisan 2008; 21:14:40 

Alman otomotivi yılların getirdiği bir kalite öyküsü zaten buna kimse birşey diyemez ama peugeotun son yıllarda yaptığı atılımları da gözardı etmeyelim kişisel fikrim 207 donanımsal açıdan aldığı parayı hakediyor( bu konuda hemfikiriz) corsayı çok abartmayalım 3 sene yeni astra hb kullandım corsa da sürdüm verdiği keyfi 207 de rahatlıkla sunuyor dediğim gibi polonun sürüşüne yorum yapamıycam sadece konsolları açısından 207 daha şık geldi, birde o polonun fotoğrafı tam donanımlı aracının galiba çünkü polonun en düşük donanımlısına baktıgımda çok boş gelmişti içi

Polo 1.4 TDI 70 hp Trendline 4 kapı (ABS opsiyonlu fiyatı) 31.540,00
207 TRENDY 1.4 HDi 5K (abs standart) 29.460

Aynı özelliklere neden 2 milyar fazladan veriyim dış görünüş açısından 207 daha şık birde ekonomi ön planda artık yoksa gönlümde yatan araç audi a4,
kişisel görüşüm polo bana hep bayan arabası gibi geliyor çok yüksek ve köşeli yapısı biraz törpülenmiş bir hali var, bir de tdi motor daha sesli çalışıyor jetta da dahi motor sesi oldugu gibi içeride:(

21 Mesaj
9 Nisan 2008; 12:40:59 

sayın okutay 8 litreyi nasıl yaktırdın o arabaya?

1445 Mesaj
10 Nisan 2008; 9:44:11 

ne kadar wv ne bindiysem

polo bora golf passat hepsininde iç taraftan kapı kollları vites topuzları soyulmuş o kadar çirkin bir görüntükü anlatamam sanki 1990 model arabaya binmiş hissi veriyor insana

-LG G2 Black
-Acer TimelineX 3830TG
-Lenovo T61 7663 DL1
-Samsung 40C6000

467 Mesaj
11 Nisan 2008; 4:16:43 

Virajlarda savrulmadan bahsedilmis 1 yıldır 207 sahibiyiz gercekden yol tutus konusunda basarılı bi arac oldugunu soylemek isterim...
Bu konuda cok kucuk bi ornek vermek gerekirse corsada en ust seviye olan cosmoda sadece on tekerlekler disk iken 207 de 4 tekerlekde disk frenler standart... Aynı sey polo icinde gecerli... Buda heran basımıza gelebilecek ani frenlemelerde yol tutusunda digerlerini geride bırakması anlamında bence...

Sunu soylemek gerekirse fiyat performans bakımından selefi aracları geride bırakıyor...

147 Mesaj
19 Nisan 2008; 22:19:33 

quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

verdigin bilgiler için teşekkürler 207 1.4 HDI aracım içeriye su alma problemiolmasına ve çözülememesine rağmen konsol konusunda sana katılamayacagım konsol çok kaliteli ve ferah diğer bi husus yakıt ekonomisi HDI motor üzerine tanımıyorum iddalı yazıyorum çünkü 20 YTl ile 6.8 lt ile 181 km gittigimi düşünürsek mütiş bir rakam ortalama da 75-80 km sabit hızla 3.0 ile 3.3 lt arası yakıyorumki rekorum 2.9lt/100 dür bunu ne polo nede yükseklik ayarı bile opsiyonel olan ve yol bilgisayarını bile opsiyonel koydukları corsada bu degere ulaşmak çok zor

gelelim viraj olayına tespitin o sert amasitörlerle hala viraj almada sıkıntı çekiyorsa 207 biryerde hata yapmış hem konfordan hemde yol tutuşundan kaybetmiş demektir 207 bence daha eksiklikleri ola bir araç ama polo dan ve corsadan azda olsa birazcık önce avrupada bunun farkındaki 1 milyonuncu 207 gecen ay banttan indi

fabrikaya bildir kesin madalyalıksın arkadaşım.2.9/100 çok iyi yani hiçbir fabrika verisi bu değerleri vermez gerçekten çok iyi...lütfen insanları yönlendirecek böylesi bilgileri verirken daha dikkatli olalım. fabia htp (1.2 dir) için 4lt / 100 km olarak ifade edilen değerin ortalama bir kullanımla 8-9 litre olduğunu gören biri olarak hiç inandırıcı değil..lütfen hesabı doğru yapalım yada aklımıza her geleni buraya yazmayalım.

24 Mesaj
9 Mayıs 2008; 19:39:49 

Bende ekimden beri premium 207 kullanıyorum.Aynen 1.4 hdi.Arkadaşın verdiği 3.0lt/100km lik değere katılıyorum ancak bu rakamı tutturmak için hem arabada tek başına olmak hemde çelikten sinirlere sahip olmak gerekiyor o denli yavaş kullanmak için.Ama öyle yada öyle 3-4 litrelik değerlere ulaşabilmek sorun değil.8 litrelik ortlama değeri daha görebilmiş değilim.konsol kalitesi konusunda özellikle konsolun üst kısmındaki plastiğin verdiği his ve direksiyondaki deri bende sınıfındaki muadillerine göre daha üst seviyede.ses yalıtımı konusunda sanırsam birkaç farklılık var modelden modele ama yalan olmasın %100 emin değilim (motor kaputunda ses yalıtım malzemesi olup olmaması gibi farklar vardı sanırım).

259 Mesaj
13 Mayıs 2008; 18:30:58 

Ben de konuyu açan arkadaşla aynı konumdayım. (Bende 207, eşimde Polo var.)

Öncelikle, arkadaşa en büyük itirazım yol tutuşta olacak. Yol tutuş olarak sınıf standartlarının bile üstünde, ben uzun süre Fiesta da kullandım ki sınıfının en iyi yol tutan aracı kabul edilir. 207 Fiesta'dan bile iyi.

Zaten bunun sebebi konfor düşmanı sert süspansiyonlar. Ben Polo ile 100 ile aldığım virajı, 207 ile korkmadan 120-130'la alabiliyorum.

Bununla birlikte, aracın iç mekan kalitesi bir Polo kadar olmasa bile çok yakın. Yeni çıkan Polo da 207'den daha iyi olmayacaktır kanımca. Bu arada Corsa'yı Polo ile kıyaslamayın derim, kalite olarak 207'den bile geride. Sadece göstergelerine bakmanız bile demek istediğimi anlamınıza yetecektir.

Öte yandan ben benzinliyle bile Ankara'da şehiriçi ama şehirlerarası sayılabilecek bir güzergahta 6.4lt/100km ortalmada seyrediyorum. Sizin verdiğiniz rakamlar çok abartılı, 3.0lt olmasa bile en fazla 5.5-6.0 lt ortalamada tutmanız lazım. Tutamıyorsanız hatayı kendinizde arayın.

Radyonun çekiş gücünün zayıf olduğuna ben de katılıyorum.

Vitesleri ise biraz sert olmakla birlikte, bence geçişler rahat. Polo'daki kadar yumuşak değil tabii...

Tüm bunların ötesinde, bence şu an sınıfının parayı en çok hakeden otomobili. Zaten Avrupa'daki satış rakamları da bunu kanıtlıyor.

NOT : Corsa İngiltere hariç tüm Avrupa'da Opel olarak satılır, İngiltere'de ise Vauxhall adıyla geçer. Ancak istatistikleri toplayanlar da bizim kadar akıllı insanlar olduklarından, AB'deki satış tablolarına Opel Corsa+Vauxhall Corsa rakamını yazarlar. Çoğu da model adını Opel/Vauxhall Corsa olarak verir.

1477 Mesaj
13 Mayıs 2008; 18:48:17 

çok alakasız bir yorum olacak belki ama bence 207 nin en kötü özelliği aracın ön konsolun tamamı, vites altı vs yerlerin aşırı derecede toz tutması...bilmem buna dikkat eden oldu mu?

PSN (TR): hakan_75_tr

211 Mesaj
18 Mayıs 2008; 23:32:28 

beyler yalan mı söylüyoruz sanki? ben de yol bilgisayarının verdiği verilere göre yakıt tüketimiyle ilgili bu yazıyı yazdım.... ankara şehir içi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okutay -- 18 Mayıs 2008; 23:33:24 >

20 Mesaj
19 Mayıs 2008; 12:53:19 

quote:

Orjinalden alıntı: okutay

RADYO:

Evet arkadaşlar şimdi bu da neyin nesi diyeniniz olabilir ama anlayamadığım biçimde radyo gerçekten kötü çekiyor. Aynı yerde yan yana durmakta olan Polo’nun radyosu aynı frekansı cızırtısız bir biçimde çektiği halde 207 ‘de cızırtı vardı ki test ettiğimiz radyo, frekjansı güçlü olan radyo kanallarından biriydi. Bu konuda böylesine bir nüansın olması belki önemsiz ama şaşırtıcı..

Merhaba arkadaslar bnde de 2007 model 307 var ve inanirmisiniz o radyo problemi bn de var arabayi ilk aldigimdan beri. Servise goturdum ilk hafta servis gorevlisi de kabul etti ama soktu bakti bisey bulamadi sonra da bunu fransa ya gonderelim dedi ama tabi bir ay radyo-cd olmadan gezmek istemedim. Radyo dinlemiorm o yuzden canim skilio bu arizadan, bu yuzden hep cd dinliorm 40-50 tane cd im oldu malasef.

Ve ilk aldigimdan beri de benzini pompa atana kdr doldurtuyorum o 1 cizgisinin yanindaki beyaz cizgiye yaklasio, tasana kadar doldurtuyorum o kalin cizgide duruo ve daha ibrenin 1 e geldigini gormedim.60 litreyle 400 km yapiorm ama yol bilg. 11-12 L gosterio hep yani bu durumda en az 500 km yapmam gerekio.

Arabanin garantisi de dolmak uzere eylul de, bu konularla ilgili servise gidecem yazin kesin cozum icin.

Neyse daha fazla uzatmiim radyo konusuna degineyim dedim aldim basimi daha da gidecem bu sorunlardan, 207 konunuzu daha fazla doldurmayim herkese kazasiz surusler ve sorunsuz!!!! araclar diliorm.

1766 Mesaj
20 Mayıs 2008; 18:58:30 

Ben de kısa test deneyimimle ışık tutmaya çalışayım :

Maltepe peugeota gidip 207 1.4 hdi 70 hp trendy modelini test ettim. Özellikle bir araçta aradığım en önemli kriter olan denge yol tutuş konuları (o yüzden focusta aldığım sürüş zevkini bir daha hiç bir arabada alamadım) 207 de çok çok iyi. Direksiyon tepkileri çok iyi ancak şanzıman çok belirsiz ve 206 ve c3 tede karşılaştığım hafif takırdama lakırdama durumu var. Tasarım ve ergonomiye zaten diyecek yok. İç mekan kalitesi konusunda ben peugeot modellerine ön yargılıyımdır ama 207 gerçekten çok güzel. Ancak 1.4 hdi kesinlikle yetersiz keza ben rampa gördüğüm anda hep vites küçültmek zorunda kaldım. Dizel torkunun keyfini veremiyor ve tabiri yerindeyse araç gitmiyor. Asıl sürpriz benim için şu oldu. Ben dizel arabalara soğuk yaklaşırım, araç almayı düşündüğüm şu günlerde de zaten benzinli modellere bakıyorum hatta 207 nin de 1.4 90 hplik versiyonunu kullanmak istedim ama müsait değilmiş 1.4 hdi yi kullanma fırsatı oldu sadece. Benden önceki nasıl kullandı bilemiyorum ama yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketimi 6.9 lt ydi. Bu da çok da ekonomik olmadığını gösteriyor. Bir de fiyatları bana yüksek geldi. Peugeot nun klasik fiyat avantajlarını göremedim. Ancak sadece tasarımı için bile alınabilecek bir araba 207.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

1477 Mesaj
21 Mayıs 2008; 13:37:05 

quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Maltepe peugeota gidip 207 1.4 hdi 70 hp trendy modelini test ettim. Özellikle bir araçta aradığım en önemli kriter olan denge yol tutuş konuları (o yüzden focusta aldığım sürüş zevkini bir daha hiç bir arabada alamadım) 207 de çok çok iyi. Direksiyon tepkileri çok iyi ancak şanzıman çok belirsiz ve 206 ve c3 tede karşılaştığım hafif takırdama lakırdama durumu var. Tasarım ve ergonomiye zaten diyecek yok. İç mekan kalitesi konusunda ben peugeot modellerine ön yargılıyımdır ama 207 gerçekten çok güzel. Ancak 1.4 hdi kesinlikle yetersiz keza ben rampa gördüğüm anda hep vites küçültmek zorunda kaldım. Dizel torkunun keyfini veremiyor ve tabiri yerindeyse araç gitmiyor. Asıl sürpriz benim için şu oldu. Ben dizel arabalara soğuk yaklaşırım, araç almayı düşündüğüm şu günlerde de zaten benzinli modellere bakıyorum hatta 207 nin de 1.4 90 hplik versiyonunu kullanmak istedim ama müsait değilmiş 1.4 hdi yi kullanma fırsatı oldu sadece. Benden önceki nasıl kullandı bilemiyorum ama yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketimi 6.9 lt ydi. Bu da çok da ekonomik olmadığını gösteriyor. Bir de fiyatları bana yüksek geldi. Peugeot nun klasik fiyat avantajlarını göremedim. Ancak sadece tasarımı için bile alınabilecek bir araba 207.

test için 207 1.6 HDI kullansaydın görüşlerin daha farklı olurdu...ayrıca 2 yıl olacak neredeyse, henüz ortalamada 5,8 lt nin üstüne çıktığını görmedim...
edit: tabi bunları 207 yi övmek için yazmadım..aksine bir sonraki aracım kesin pejo olmayacak bu ayrı konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakmel -- 21 Mayıs 2008; 13:37:06 >

1766 Mesaj
21 Mayıs 2008; 18:44:57 

quote:

Orjinalden alıntı: hakmel

quote:

test için 207 1.6 HDI kullansaydın görüşlerin daha farklı olurdu...ayrıca 2 yıl olacak neredeyse, henüz ortalamada 5,8 lt nin üstüne çıktığını görmedim...
edit: tabi bunları 207 yi övmek için yazmadım..aksine bir sonraki aracım kesin pejo olmayacak bu ayrı konu...

Neden bir sonraki aracınızın pug olmayacağını söylerseniz aydınlatıcı ve bilgilendirici olur düşüncesindeyim. Ayrıca 1.6 hdi 90 hp mutlaka gerekli performansı veriyordur. Ancak 1.6 hdi premiuma da 35 000 ytl vermek akılcı değil bence.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

238 Mesaj
22 Mayıs 2008; 6:27:00 

basarsan cok yakar benimkide 170i gecince 14/100 yakiyor

407hdi
ama 130ile gidersem 5.5yakiyor

ic mekana gelinceopsiyon olarak clim automatik ve cd calar rt4 lilar bi baska spor larin dis gorunusune de diyecek yok

performans olarak 1.6 110hp hdi alsaydin daha bir baska oldunu gorurdun

1477 Mesaj
22 Mayıs 2008; 10:02:11 

quote:

quote:

quote:

Neden bir sonraki aracınızın pug olmayacağını söylerseniz aydınlatıcı ve bilgilendirici olur düşüncesindeyim. Ayrıca 1.6 hdi 90 hp mutlaka gerekli performansı veriyordur. Ancak 1.6 hdi premiuma da 35 000 ytl vermek akılcı değil bence.

kısaca özetleyeyim o zaman, çünkü ana 207 başlığında da aylar önce yazmıştım...
benim aracım 207 HDI 1.6...
2006 nın temmuz ayı ortasında aldım ve bu forumun hatta belki de istanbulun ilk 207 sahiplerinden biriyim..
geçtiğimiz bu süre zarfında ilk olarak 2007 temmuz ayında yani araç 1 yaşında iken aniden teklemeler başladı araçta..ilk başlarda yakıttan sandım ama değildi...uzun süre direndim servise gitmemek için ama dayanılmaz duruma gelince servise gittim.
sağ tekerin alt tarafında motor devirini ayarlayan bi parça varmış, ondan dedi usta, temizledi yolladı beni...sonra aylar geçti bi daha aynı sorun..bu sefer yenisini taktılar şimdilik bişey yok...ufacık bir parça, görseniz inanamazsınız. bu parça yüzünden kaza yapıp Allah korusun facia bile yaşarsınız..o kadar ciddi sorundu..
sonrasında bundan 3-4 ay kadar önce de bi sabah ailecek gezmeye gidecez, kapıyı açmamla içerden boşalan suyu anlamam size..resmen 1 galon su çıkardım aracın ön sağ döşemesinden..gece yağan yağmur tamamen içeri girmiş..
gitik servise, anlam veremediler..işim yoğundu aracı o gün bırakamadım. sonra bi sonraki yağmurda yine aynı manzaranın biraz daha azı..direk servise bu sefer..
aracı bıraktım, bakmışlar ön cam ile su tahliye kanalları tıkanmış, yaprak, kir vs...
bu yüzden su bi şekilde yol bulup içeri girmişmiş...temizledik dediler. o gündür sorun yok. tabi şimdilik...

işte böyle..kısa dedim dedim ama uzun oldu..şimdi bu tür sorunlar her araçta olur diyebiliriz belki..bu da bir teselli olabilir...ancak midemin bulandığı ve aracıma olan güvenimin sarsıldığı bir gerçek..şimdi bunları bile bile bi daha gidip pejo alır mıyım, zor gibi..düşünün yazın tatilde uzun yola çıkıcaz, düşünüyorum acaba yine aynı sorun başgösterir de yolda kalır mıyız diye..korkutucu yani..
kalın sağlıcakla...

180 Mesaj
22 Mayıs 2008; 13:48:19 

quote:

quote:

quote:

quote:

kısaca özetleyeyim o zaman, çünkü ana 207 başlığında da aylar önce yazmıştım...
benim aracım 207 HDI 1.6...
2006 nın temmuz ayı ortasında aldım ve bu forumun hatta belki de istanbulun ilk 207 sahiplerinden biriyim..
geçtiğimiz bu süre zarfında ilk olarak 2007 temmuz ayında yani araç 1 yaşında iken aniden teklemeler başladı araçta..ilk başlarda yakıttan sandım ama değildi...uzun süre direndim servise gitmemek için ama dayanılmaz duruma gelince servise gittim.
sağ tekerin alt tarafında motor devirini ayarlayan bi parça varmış, ondan dedi usta, temizledi yolladı beni...sonra aylar geçti bi daha aynı sorun..bu sefer yenisini taktılar şimdilik bişey yok...ufacık bir parça, görseniz inanamazsınız. bu parça yüzünden kaza yapıp Allah korusun facia bile yaşarsınız..o kadar ciddi sorundu..
sonrasında bundan 3-4 ay kadar önce de bi sabah ailecek gezmeye gidecez, kapıyı açmamla içerden boşalan suyu anlamam size..resmen 1 galon su çıkardım aracın ön sağ döşemesinden..gece yağan yağmur tamamen içeri girmiş..
gitik servise, anlam veremediler..işim yoğundu aracı o gün bırakamadım. sonra bi sonraki yağmurda yine aynı manzaranın biraz daha azı..direk servise bu sefer..
aracı bıraktım, bakmışlar ön cam ile su tahliye kanalları tıkanmış, yaprak, kir vs...
bu yüzden su bi şekilde yol bulup içeri girmişmiş...temizledik dediler. o gündür sorun yok. tabi şimdilik...

işte böyle..kısa dedim dedim ama uzun oldu..şimdi bu tür sorunlar her araçta olur diyebiliriz belki..bu da bir teselli olabilir...ancak midemin bulandığı ve aracıma olan güvenimin sarsıldığı bir gerçek..şimdi bunları bile bile bi daha gidip pejo alır mıyım, zor gibi..düşünün yazın tatilde uzun yola çıkıcaz, düşünüyorum acaba yine aynı sorun başgösterir de yolda kalır mıyız diye..korkutucu yani..
kalın sağlıcakla...

Sevgili arkadaşım geçmiş olsun, bende 2006 kasımdan beri kullanıyorum maşallah tık etmedi arabamdan çok memnunum, araba, elektronik aletler tamamen şans işidir bu tip durumlar her markada oluyor. O yüzden bir kaç sorunlu araç yüzünden hepsine mana bulmamak lazım. Saygılarımla...

10 Mesaj
22 Mayıs 2008; 16:54:18 

okutay rumuzlu arkadaşım,207 hakkında yazdıklarınızın hiç birine katılmıyorum.tamamen art niyet sezinliyorum.siz ya bu arabaya sahip değilsiniz yada dışarıdan karalıyorsunuz.benim daha önce 2001 astra cd aracım vardı,sattım yerine 2005 hdi fellilini modelini aldım
1-aracın performansı çok güzel;otobanda çok rahat 170-190 km hız yapabildim;ama dışarıdan rüzgar sesini almıyor değil
2-virajlarda o kadar savurmuyor;aksine daha iyi
3-benim arabam ful donanımlı,dolayısıyla müzik sistemi çok güzel 6 kabin var,koldan kumandasıda gayet iyi çalışıyor
4-yakıt tüketimi bir defa perfect,mükemmel,ankara-istanbula bir depoyla gidiş dönüş yapabiliyorum
5-motor gürültüsüde diğer dzel araçlarla kıyasladığınızda daha sessiz
6-size katıldığım tek nokta;aracın içindeki plastik vinillerin,torpidonun,tavan ve koltukların malzeme ve işçiliği çok kötü
şu anda bile satmayı düşünmüyorum.almak isteyenlere tavsiye ederim

kartal

259 Mesaj
22 Mayıs 2008; 17:07:03 

Her marka/modelle ilgili sahibini perişan eden sorunlu birkaç araç bulabiliriz. Özellikle de araçların ilk çıktığı dönemde alanların, işçilik sorunları yaşaması ihtimali daha da yüksektir.

Kimseye art niyetli ya da yalancı demiyorum ama şu an sınıfındaki en mantıklı araçlardan biri, bence en mantıklısı. Tek kusuru sert süspansiyonu nedeniyle, bozuk yollarda konforlu olmaması. Ben konforlu araba istiyorum diyene tavsiye etmem; ancak düzgün yolda çok konforlu. Tüm bunlar da sert süspansiyonun sonucu zaten.

9.3lt/100km ortalamayı size her araçla yakalarım. Kullanım stilinizdeki başarısızlığı arabaya yüklemeyin bence. Şu an benim aracım 1300km'de ve benzinli, 1300 km boyunca ortalamam 6.3lt/100km. Güzergah Ankara'da Eryaman-Bilkent, şehiriçi ama şehirlerarası gibi rahat bir yol denilebilir... Yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım, inanmayan varsa beni bulsun, baksın...

Bu arada araçla ilgili bir takım eleştrilere açığım ama işçiliği kötü demenize anlam veremedim. Bende Polo da var ki sınıfındaki en iyi işçiliğe sahip araçtır, Polo'ya kıyasla bile işçiliği kötü değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uf_sey -- 27 Mayıs 2008; 12:03:49 >

73 Mesaj
22 Mayıs 2008; 22:43:32 

207 nin otomatik viteslisini kulanan varmı nasıldır çok sorun çıkarturmı? yadamşöyle sorayım japonlarla başedebilecek kadar iyimidir?

1616 Mesaj
23 Mayıs 2008; 8:49:43 

Merhaba arkadaslar bende yakın zamanda 207 dızel almayı dusunuyorum.Tek dusuncem sıfırmı ıkıncı elmı almalıyım.Ayrıca konuyla ılgılı olarak bıkac soyleyecegım var.Babama yenı araba alırken bırcok arabayı test etme ımkanımız oldu.Ilk olarak performans ve yol tutus ozellıklerını goz onunde bulundurmustuk.Konu ıcınde 207 gıtmıyor dıyen arkadasa sunu soylemek ıstıyorum kı yaptıgımız test suruslerınde 4 kısı bınık halde 1.4 75 bg dızel test aracını yokus yukarı tamamen durur vaziyette 2ncı vıteste rahatlıkla kaldırdık. Bu dıger (Astra , yenı toyota corolla gibi) aabalarda cok mumkun olmadı hatta astra tamamen rezalettı. dıger bır gozlemımız yıne dolu vazıyetteyken vıraj kontrolde 207 ıle gırdıgımız sokak arası tam kose yol ayrımında araba arka kısmını hıc bırakmadı ve tam olarak anlamadıgım bır sekılde sankı abs devreye gırmıs gıbı kontrollerı elıne alıp rahatlıkla bızı yolda tuttu kı hızlı gırmıstık vıraja ve maalesef babam mılletın pejo (Aslında 407 hdı alcaktık
)sorunludur laflarına karsılık gıttık yenı honda cıvıc aldık. Tamam cıvıcte kotu degıl ama emın olun o paraya cok eksıgı var ve babam su anda keske 407 alsaydım demıyor degıl yanı. Bende su anda 4 senedır kullandıgım 106 quıkı sattım ve ınanın 4 senedır bana hıcbır sorun cıkartmadı ki yaylı jantlı kullandım aracı keske yollarımız bıraz daha duzgun olsaydıda satmasaydım :( Neyse konu dagılmasın.Benım ılk ızlenımlerım bunlar ve sımdı tekrar test suruslerıne katılıp 1.4 mu 1.6 mı karar verıcem.

Tesekkurler

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

211 Mesaj
23 Mayıs 2008; 21:29:51 

quote:

Orjinalden alıntı: uf_sey

Her marka/modelle ilgili sahibini perişan eden sorunlu birkaç araç bulabiliriz. Özellikle de araçların ilk çıktığı dönemde alanların, işçilik sorunları yaşaması ihtimali daha da yüksektir.

Kimseye art niyetli ya da yalancı demiyorum ama şu an sınıfındaki en mantıklı araç. Tek kusuru sert süspansiyonu nedeniyle, bozuk yollarda konforlu olmaması. Ben konforlu araba istiyorum diyene tavsiye etmem; ancak düzgün yolda çok konforlu. Tüm bunlar da sert süspansiyonun sonucu zaten.

9.3lt/100km ortalamayı size her araçla yakalarım. Kullanım stilinizdeki başarısızlığı arabaya yüklemeyin bence. Şu an benim aracım 1300km'de ve benzinli, 1300 km boyunca ortalamam 6.3lt/100km. Güzergah Ankara'da Eryaman-Bilkent, şehiriçi ama şehirlerarası gibi rahat bir yol denilebilir... Yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım, inanmayan varsa beni bulsun, baksın...

Bu arada araçla ilgili bir takım eleştrilere açığım ama işçiliği kötü demenize anlam veremedim. Bende Polo da var ki sınıfındaki en iyi işçiliğe sahip araçtır, Polo'ya kıyasla bile işçiliği kötü değil...

kullanım stilindeki başarısızlık demişsin, varsayalım öyle olsun. peki o zaman neden yol bilgisayarını sıfırlayıp 2 gün kullandığım polo 6.6 L/100 'ü göst
eriyor?? benim güzergah ümitköy - bilkent arası.. ayrıca benim aracı kötülediğim felan yok.. bir konuda topyekün olumsuz eleştiriye veya topyekün yüceltmeye karşıyım. her aracın bazı olumlu ve olumsuz yanları vardır/olabilir. önemli olan benim yukarda belittiğim olumsuzlukların sizin için ne kadar sorun teşkil edeceğidir. sen bu araca sahip değilsin diyen arkadaşın sorununu anlayabilmiş değilim.. ben kötü niyetliymişim.. senin peugeot ajanı olmadığının garantisi ne acaba?[

10 Mesaj
23 Mayıs 2008; 21:40:05 

9 litrede çokmuş hakkatennn..o kadar yakmaması lazım o aracın.. benim 107 de 7.0 litre civarı yakıyorr... bu arada vw'nin motor kaç??

332 Mesaj
23 Mayıs 2008; 21:44:41 

quote:

Orjinalden alıntı: assemble

okutay rumuzlu arkadaşım,207 hakkında yazdıklarınızın hiç birine katılmıyorum.tamamen art niyet sezinliyorum.siz ya bu arabaya sahip değilsiniz yada dışarıdan karalıyorsunuz.benim daha önce 2001 astra cd aracım vardı,sattım yerine 2005 hdi fellilini modelini aldım
1-aracın performansı çok güzel;otobanda çok rahat 170-190 km hız yapabildim;ama dışarıdan rüzgar sesini almıyor değil
2-virajlarda o kadar savurmuyor;aksine daha iyi
3-benim arabam ful donanımlı,dolayısıyla müzik sistemi çok güzel 6 kabin var,koldan kumandasıda gayet iyi çalışıyor
4-yakıt tüketimi bir defa perfect,mükemmel,ankara-istanbula bir depoyla gidiş dönüş yapabiliyorum
5-motor gürültüsüde diğer dzel araçlarla kıyasladığınızda daha sessiz
6-size katıldığım tek nokta;aracın içindeki plastik vinillerin,torpidonun,tavan ve koltukların malzeme ve işçiliği çok kötü
şu anda bile satmayı düşünmüyorum.almak isteyenlere tavsiye ederim

Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz.

259 Mesaj
26 Mayıs 2008; 16:49:29 

quote:

kullanım stilindeki başarısızlık demişsin, varsayalım öyle olsun. peki o zaman neden yol bilgisayarını sıfırlayıp 2 gün kullandığım polo 6.6 L/100 'ü göst
eriyor?? benim güzergah ümitköy - bilkent arası..

Şimdi öncelikle, bir önceki mesajında "yalan mı söylüyoruz" demişsin... Benim aracım benzinli olmasına rağmen, ilk 1500km'de ortalamam 6.3 lt idi, ctesi günü depoyu doldurduğumda sıfırladım, şu an 6.5lt'de. "Yalancılık" çok ağır bir suçlama, öncelikle kelimelerini daha dikkatli seçersen sevinirim. 30 yaşıma gelmişim, arabanın yaktığı ile ilgili yalan söyleyecek değilim. İstediğin bir gün, Bilkent'te beni bulup, aracın yol bilgisayarından ortalamaya bakabilirsin... Eğer çok iddialıysan, bunu yaptıktan sonra eğer senin söylediğin gibi "yalancı" çıkmazsam; benim seçeceğim bir hayır kurumuna 500 lira bağışlamayı taahhüt edebilirsin...

Üstelik ben söylediğim ortalamaları, benzinli 207 ile yakalıyorum, dizelle de değil. Ve aynı ortalamayı eşime ait 2006 Polo 1.4 Trendline ile de yakalıyorum. Ve hatta babamın 99 model Accent 1.5 GLS'si ile bile yaklaşık aynı ortalamayı tutturuyorum. Üstelik Accent 950, Polo 1000 ve 207 ise yaklaşık 1200 kg... Daha önce dizel Fiesta ile (1150kg ve hemen hemen 207 ile aynı motora sahip bir araç) şehiriçinde 5.0lt ortalama tutturuyordum; üstelik o aracı çok da sakin kullanmıyordum zira sakin kullanınca "gitmiyordu"...

Eğer sakin kullanımda ortalaman 9.3 lt ise bir an önce servise gitmeni öneririm... Hani Kızılay-Çankaya arası ve seri kullanıyorum desen anlarım ama dizel bir araçla Ümitköy-Bilkent arası ortalama 5.0-5.5lt'yi geçmemeli... Hatta yukarıda, aracıyla sürekli sorun yaşayan ve bir daha Peugeot almayacağını söyleyecek kadar aracından soğuyan bir arkadaş bile senin tüketimini abartılı bulmuş...

Ayrıca tekar söylüyorum, 207'nin belki de en iyi yanını, yani yol tutuşunu kötülemişsin... Buna gerçekten hayret ettim zira otomobilin yol tutuşu son derece iyi...

Bu da arabam.com'dan alıntı :

quote:

Dinamik sürüş

Renault Clio gibi rakiplerine göre daha sıkı süspansiyon sistemine sahip 207’yi kullanmak keyifli. Süspansiyon sistemi darbe emiş konusunda mükemmel olmasa da beklentileri karşılayabiliyor. Hassas çalışan direksiyon sistemi yüksek hızlarda sertleşerek güven veriyor. Stabilite sorunu bulunmayan otomobil virajlı yollarda da tedirginlik vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uf_sey -- 26 Mayıs 2008; 17:04:58 >

259 Mesaj
27 Mayıs 2008; 11:45:16 

Saygın bir otomobil sitesi olan channel4.com'da sınıfının en iyi 2. otomobili seçilmiş. Birinci olan Corsa ile karşılaştırması :

Güvenilirlik ve kalite : 207 3.5 yıldız, Corsa 4.5 yıldız
Yolda : 207 4 yıldız, Corsa 3.5 yıldız
Güvenlik ve emniyet : 207 5 yıldız, Corsa 4 yıldız
İşletme giderleri : 207 4 yıldız, Corsa 5 yıldız
Konfor : 207 4 yıldız, Corsa 5 yıldız
2.el değeri : 207 4 yıldız, Corsa 4 yıldız

Ayrıca 207 için :

Assets

Stylish design, excellent handling characteristics, strong diesels, EuroNCAP results.

Yani "mükemmel yol tutuş özellikleri"...

ÖNEMLİ NOT : Bu test bir kanıt değildir, eleştirilecek yönler bulunabilir. Ben de buldum (örneğin Opel gibi son yılların en sorunlu aracına güvenilirlik ve kalitede 4.5 yıldız vermesi ama 207'ye olası elektrik sorunları nedeniyle 3.5 yıldız vermesi gibi), ama yine de fikir vermektedir. (Bence bu sınıfta Corsa ancak 3. veya 4. olabilir... 3. seçilen Yaris de 1. veya 2. olabilir... Clio III'ü de Corsa'ya tercih ederim... 207 için objektif olamayacağım için sıralamada yer belirtmiyorum...)

Linkler :
http://www.channel4.com/4car/rt/peugeot/207/573/2
http://www.channel4.com/4car/rt/renault/clio/313/2
http://www.channel4.com...rt/vauxhall/corsa/843/2
http://www.channel4.com/4car/rt/toyota/yaris/418/2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uf_sey -- 27 Mayıs 2008; 11:50:33 >

11226 Mesaj
27 Mayıs 2008; 11:57:31 

bilmiorum ben ne kadar objektifim alana kadar aracımı baya bi gezindim. aklımda corsa almak hep vardı ve karşılaştırınca benim isteklerimi tamamen karşılayan corsa oldu. cam tavan 3 kapı 16 jant spor süspansiyon 90hplik 1.3 cdti motor sayesinde düşük tüketim 6 vites.) kalite olarak corsa kabin içinde sınıfının en iyisi bunu gezip görebilirsiniz. ancak 1 haftadır sıkıntım var kapılar çok büyük olduğu için en ufak hasarda değişmesi gerekiyor düzeltmeye gelmiyor. 3 kapıda az olduğu için yedek parçasıda az sonunda bir tane kapı buldular. dikensiz gül olmazmıiş

VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı. Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

259 Mesaj
27 Mayıs 2008; 12:00:54 

Her görüşe saygım var, görüşlerimiz farklı olabilir. Mesela ben de 207-Corsa-Clio III arasında gittim geldim. Sonra seçeneklerimi 207 ve Clio III'e indirdim; Corsa'yı beğenmedim, ama siz de Corsa'yı beğenmişsiniz... Zevkler ve renkler tartışılmaz, güle güle kullanın...

Dikkat ettiyseniz ben de hiç bir mesajımda "kesinlikle 207 alın" gibi bir hitap kullanmadım. Sadece yol tutuşu kesinlikle çok iyi olan bir otomobile yol tutuşu kötü dendiği için ve yakıt tüketimi bilgisini yanlış bulduğum için bu kadar yazdım... Aynı şeyleri Corsa için söylemiş olsalar, ona da itiraz ederim...

Şahsen Yaris ve Polo almak isterdim, ancak Yaris zevkime hitap etmediği, Polo da eski kasa olduğu için almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uf_sey -- 27 Mayıs 2008; 12:03:02 >

211 Mesaj
30 Mayıs 2008; 19:48:43 

beyler dün kırmızı ışıkta durdum bayan arkadan çarptı. sizce hasar nedir?satarken ne kadar zarar ederim acaba???

1449 Mesaj
1 Haziran 2008; 18:43:16 

bn astra hb 1.6 benzınlı ıle 100kmde 8.6 lıtre benzın harcıyorum
1.4 dızel motor nası daha fazla yakar cok sasırdım gercekten

edıt: bu arada arabam otomatık onu da unutmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi # jackal # -- 1 Haziran 2008; 18:42:06 >

259 Mesaj
2 Haziran 2008; 11:27:10 

okutay, geçmiş olsun. Kötü yerden vurmuşlar, masrafı bilmyorum ama satarken bi 500 lira falan aşağıdan gider. Gerçi 2.el piyasasında herkes tuttuğunu öper, çok da sorun olmaz.

Bu arada son 500 km'deki ortalamam 6.2 lt'ye düşmüş durumda...

11226 Mesaj
2 Haziran 2008; 11:28:55 

sol arka teker bağlantılarında sorun yoksa 1000 lira civarında tutar büyük ihtimal çamurluğun değşir tampon tamir görür

VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı. Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

12 Mesaj
8 Haziran 2008; 20:57:22 

Merhaba, 2008 model 207 sahibiyim yazılanları okuduktan sonra bende birkaç şey yazmak istedim. Araç bence gerek dış, gerekse iç dizayn açısından corsa ve poloyla kıyaslanamıyacak kadar güzel, kesinlikle sade ve sıradan durmuyo, insanda sportif bir his uyandırıyo. Şu ana kadar eleştirebileceğim iki unsur buldum 1-)Benim aracım 90 beygirlik benzinli model ve gerçekten çok fazla yakıt tüketiyo, sık sık benzin istasyonlarını ziyaret etmek zorunda kalıyorum. 2-)Tipik bi peugeot sorunu olan amortisör vurması 207 dede halan devam etmekte, azcık bi kasise yada çukura girseniz sanki yarım metre derinliğindeki bi çukura düşmüş gibi oluyorsunuz.
Bunların dışında beni rahatsız eden bi duruma kesinlikle raslamadım umarım böylede devam eder :)

404 Mesaj
26 Haziran 2008; 13:55:27 

6 aydır 207 1.4 HDI kullanıyorum(6.000 KM de) . Şu konuları vurgulamak istedim

- 1.4 HDI makina 100 km de 9.3 lt yakamaz. ''YAKAMAZ'' diyorum.İstersen makinayı patlatana kadar bas!!!!!Bu bir gösterge hatası ya da ilk kalkışta çekilmiş ''AMAÇLI'' bir fotoğraf ya da araç HDI değil.!!!!!
Haaa ... sen ne yakıyorsun dersen 100 km tüketimi 5-6 Lt arasında değişiyor ......Şehirlerarası yolda 100/120/130 kullandım ...5 lt civarında....Şehir içinde de asla 6.0 lt üzerine çıkmadı !!!!Maalesef şehirlerarası yolda 90 km sabit hıza ''yapışmak'' konusunda yeteneksizim...zaten 207 HDI 1.4.. uygun yolu bulunca çok rahat 120-130 km lere çıkıyor..Şehir içinde yapışkan kullanım ve dur-kalk lardan sıkılınca da 90 a yapışmak olmuyor.(3 kere uzun yol yaptım ..3 kere ceza yedim ...sürat cezası !!!!!)
- Aracın.
İç Düzeni
Malzeme Kalitesi
Müzik Sistemi
Kliması
Sürüş özellikleri

bence ''sorunsuz ve tatmin edici''. Tek rahatsız edici noktası ...çok sert süspansiyon yapısı ..çukura girdiğinizde sanki hiç amortisör yokmuş duygusuna kapılıyorum.

Bu arada bu ilk dizel aracım ...ama ilk arabam değil ..daha önce 10 yıl Toyota Carina kullandım.''0'' almıştım ..2000 makina ..135 hp ....otomatik vites....Yukardaki değerlemelerim Toyota/Carina kullandıktan sonradır...Kısaca ..''manda kasa ve kemikli'' bir Toyota modelinden sonra ..hiçbir zaman 207 için ''uydurma ve dandik'' duygusuna kapılmadım.

ÇOK MEMNUNUM....ALAN PİŞMAN OLMAZ....HAYIRLI SÜRÜŞLER!!!!!

Fujitsu Siemens Laptop kullanıyordum.HAYRET''''Çooook memnundum. Şeytan dürttü..Asus F3SR aldım.Ehhhh.Gıdıklıyor.Fena Değil.
Philips 37 PFL 3403D/12 Başlangıç Sınıfı LCD /Peugeot 207 HDI Trendy/Rota Fisher 6.60 30 HP Yanmar/Emekli Altus 70 Ekran Tüplü TV/

259 Mesaj
26 Haziran 2008; 15:21:01 

quote:

- 1.4 HDI makina 100 km de 9.3 lt yakamaz. ''YAKAMAZ'' diyorum.İstersen makinayı patlatana kadar bas!!!!!Bu bir gösterge hatası ya da ilk kalkışta çekilmiş ''AMAÇLI'' bir fotoğraf ya da araç HDI değil.!!!!!

Benim bildiğim dizel 207'lerde, iç-dış hava sirkülasyon düğmesi, yukarıdaki fotoğraftaki gibi sürgülü değil, düğmeli. Benzinlilerde sürgülü oluyor... Yanlış mıyım? Sizdeki sürgülü mü yoksa düğmeli mi?

211 Mesaj
30 Haziran 2008; 21:18:17 

quote:

Benim bildiğim dizel 207'lerde, iç-dış hava sirkülasyon düğmesi, yukarıdaki fotoğraftaki gibi sürgülü değil, düğmeli. Benzinlilerde sürgülü oluyor... Yanlış mıyım? Sizdeki sürgülü mü yoksa düğmeli mi?

yukardaki konsolun fotografı. benim aracıma ait değil. konsolun şıklığı konusunda tartışırken elimde foto olmadığından online satış yapan bir siteden buldum.. bu arada benimki düğmeli..saygılarr

211 Mesaj
30 Haziran 2008; 21:29:53 

quote:

1.4 HDI makina 100 km de 9.3 lt yakamaz. ''YAKAMAZ'' diyorum.İstersen makinayı patlatana kadar bas!!!!!Bu bir gösterge hatası ya da ilk kalkışta çekilmiş ''AMAÇLI'' bir fotoğraf ya da araç HDI değil.!!!!!

ya dostum ben sizi anlamıyorum valla.. benim kime ne gibi bir kastım olabilir ki? ben elimdeki verileri yazmışım buraya belki yardımcı olabilirim diye, senin dediğin şeye bak.. aracım kazadan dolayı birkaç gündür ANKARA TEKOTO servisindeydi, oradaki arkadaşlara da durumu anlattım sizlerden bu kadar itiraz gelince. kontrol etmişler ancak anormal bir durum yok dedi servis.. sadece yol bilgisayarı verileri çok güvenilir olmayabilir dedi ve aracın yakıt sarfiyatının normal olduğunu söyledi.... anlamadığım nokta şu ya servis beni kekliyo ya da burda yakıt sarfiyatının 3-4 litre olduğunu söyleyen arkadaşlar sallıyo.. hangisinin doğru olduğunu zaman gösterecek. umarım siz haklısınızdır da servisin tepesine binerimm!!!

211 Mesaj
30 Haziran 2008; 21:42:49 

bu arada aracı yokuş aşağı hep boşa atmaya başladım.. 9.0 litreye düşmüş durumda.. :D

1477 Mesaj
30 Haziran 2008; 22:30:28 

hocam senin servisteki arkadaşlar 1.4 lük HDI motorun ortalama 9 litre yakmasına normal diyolarsa sen o servisi genel merkeze şikayet et. bu tarz konuların sakız gibi uzamasını sevmem ve buna aracı olmak da istemem ama görünce dayanamadım yine yazayım dedim. 9 litre anlık bir tüketim olabilir, hatta yeri geliyor 13litre bile yakıyosun anlık olarak ama ortalaman 9 litre ve üzeri ise kesin anormallik var diyorum ben..sürekli 1.viteste kullanıyor olman lazım bu ortalamayı yakalaman için...

672 Mesaj
30 Haziran 2008; 22:42:22 

hocam kız arkadaşımda 207 1.4 hdi trendy var
az cok o arabaya bindim kullandım
yalnız size 2 noktada kendi fikrim sizden daha degişik
bende corsa 1.3 cdti var 207 nin yol tutuşu daha iyi corsadan ve 9 litrelik tüketim cok fazla kız arkadasımın arabasında 7yi geçtigini ben hiç görmedim( ki kendisi biraz acemidir ben aldıgımda 5 litrelere rahat cekebiliyorum cok ekonomik bir motor)

1.4 hdi kesinlikle 9lt yakamaz imkansız benim eski benzinli 206 ım bile bu kadar yakmıyordu

RC

180 Mesaj
1 Temmuz 2008; 10:42:16 

quote:

quote:

1.4 HDI makina 100 km de 9.3 lt yakamaz. ''YAKAMAZ'' diyorum.İstersen makinayı patlatana kadar bas!!!!!Bu bir gösterge hatası ya da ilk kalkışta çekilmiş ''AMAÇLI'' bir fotoğraf ya da araç HDI değil.!!!!!

ya dostum ben sizi anlamıyorum valla.. benim kime ne gibi bir kastım olabilir ki? ben elimdeki verileri yazmışım buraya belki yardımcı olabilirim diye, senin dediğin şeye bak.. aracım kazadan dolayı birkaç gündür ANKARA TEKOTO servisindeydi, oradaki arkadaşlara da durumu anlattım sizlerden bu kadar itiraz gelince. kontrol etmişler ancak anormal bir durum yok dedi servis.. sadece yol bilgisayarı verileri çok güvenilir olmayabilir dedi ve aracın yakıt sarfiyatının normal olduğunu söyledi.... anlamadığım nokta şu ya servis beni kekliyo ya da burda yakıt sarfiyatının 3-4 litre olduğunu söyleyen arkadaşlar sallıyo.. hangisinin doğru olduğunu zaman gösterecek. umarım siz haklısınızdır da servisin tepesine binerimm!!!

bence o servisi şikayet et yok böyle bir yakış
2006 dan beri kullanıyorum ancak yokuş yukarı basarken anlık olarak görüyorum o rakamları.

259 Mesaj
1 Temmuz 2008; 13:44:23 

quote:

Orjinalden alıntı: anti-mage

hocam kız arkadaşımda 207 1.4 hdi trendy var
az cok o arabaya bindim kullandım
yalnız size 2 noktada kendi fikrim sizden daha degişik
bende corsa 1.3 cdti var 207 nin yol tutuşu daha iyi corsadan ve 9 litrelik tüketim cok fazla kız arkadasımın arabasında 7yi geçtigini ben hiç görmedim( ki kendisi biraz acemidir ben aldıgımda 5 litrelere rahat cekebiliyorum cok ekonomik bir motor)

1.4 hdi kesinlikle 9lt yakamaz imkansız benim eski benzinli 206 ım bile bu kadar yakmıyordu

Corsa ve 207 bu sınıfta şu anda en iyi yol tutuşa sahip araçlar ki 207 en iyisi. Yeni Fiesta bu ünvanı eline geçirecektir muhtemelen...

Ben bırakın HDI, benzinli ile bile o değeri yakalayamıyorum. Şu ana kadar en yüksek 6.5 lt gördüm...

404 Mesaj
1 Temmuz 2008; 19:33:24 

quote:

quote:

Sayın arkadaşım ''kasıt'' değil. Kusura bakma ..ama ..olamaz. 100/100 sen yanlış ekrana bakıyorsun.!!!!Baktığın ''anlık'' tüketimi gösteren ekran ...Bu ekranın ilk kalkışlarda ya da yokuş çıkarken 8/9/10/11...lt değerleri göstermesi normal....Ekran değiştirerek ''Ortalama Tüketim'' ekranına gel ...sen de 5-6 lt arasındaki ''Ortalama Tüketim'' i göreceksin....Akıl var ..mantık var 70 HP common rail bir dizel makina nasıl 100 km de 9 litre yakıt tüketebilir ???

Eğer ..yok 9 lt benim ortalama tüketim değerim .....hatalı ekrana bakmadığıma eminim diyorsan ...lütfen servisin yakasına yapış ....mutlaka yol bilgisyarında bir sorun var....En azından aldığın yakıt ....yaptığın km belli....yani sen yaklaşık bir depo yakıtı...500 km de tüketiyormusun ????Eğer ''evet'' tüketiyorum ....diyorsan .....SERVİSE DEMİR AT ...HER TÜRLÜ TÜKETİCİ HAKKINI KULLAN ....!!!!!!ARACIN ARIZALI !!!!!!!

Fujitsu Siemens Laptop kullanıyordum.HAYRET''''Çooook memnundum. Şeytan dürttü..Asus F3SR aldım.Ehhhh.Gıdıklıyor.Fena Değil.
Philips 37 PFL 3403D/12 Başlangıç Sınıfı LCD /Peugeot 207 HDI Trendy/Rota Fisher 6.60 30 HP Yanmar/Emekli Altus 70 Ekran Tüplü TV/

259 Mesaj
3 Temmuz 2008; 9:35:27 

quote:

Baktığın ''anlık'' tüketimi gösteren ekran ...Bu ekranın ilk kalkışlarda ya da yokuş çıkarken 8/9/10/11...lt değerleri göstermesi normal....Ekran değiştirerek ''Ortalama Tüketim'' ekranına gel ...sen de 5-6 lt arasındaki ''Ortalama Tüketim'' i göreceksin....Akıl var ..mantık var 70 HP common rail bir dizel makina nasıl 100 km de 9 litre yakıt tüketebilir ???

Fotoğrafını verdiği ekran anlık tüketim değil, ortalama tüketim ekranı...

Ayrıca hala neyi tartışıyoruz ki! Bu tüketim, bahsedilen kullanım tarzı ve güzergahta imkansız bir tüketim! Eğer doğruysa da ya araç arızalı ya da yol bilgisayarı...

Ben iddialıyım, buyursun isteyen istediği zaman benim yol bilgisayarıma baksın... 6.5lt'nin üstünde değer göremez. Üstelik de benzinli ve 75bg'lik model... Hala iddialı olan, "yalancı" suçlamasının arkasına sığınanları beklerim... Ama bedava atıp tutmak yok, yalancı çıkmazsam, utandıkları yetmeyecek bir de TEMA'ya 100-200 lira gibi bir meblağ bağışlayacaklar... Hodri meydan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uf_sey -- 3 Temmuz 2008; 13:52:50 >

42 Mesaj
25 Temmuz 2008; 0:56:28 

Arkadaşlar bence kullanımdan kullanıma gore değişir tamam motor ufak 1.4 hdi ama 9 litre de yakabilir bence.Bu arada bende 207 kullanıcısıyım.Zorlarsan neden yakmasın.Ben bunun testini yaptım kendi arabamda , bende 1.6 hdi var şehir içi ortalamamda en az 4.5 litre yi gördüm en fazla da ortalama 13 litre.Tabi normal zamanlarda ortalamam 6.7 litre.Ama basarsan yakar bence ...

259 Mesaj
25 Temmuz 2008; 11:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: istinsah

Arkadaşlar bence kullanımdan kullanıma gore değişir tamam motor ufak 1.4 hdi ama 9 litre de yakabilir bence.Bu arada bende 207 kullanıcısıyım.Zorlarsan neden yakmasın.Ben bunun testini yaptım kendi arabamda , bende 1.6 hdi var şehir içi ortalamamda en az 4.5 litre yi gördüm en fazla da ortalama 13 litre.Tabi normal zamanlarda ortalamam 6.7 litre.Ama basarsan yakar bence ...

İyi de arkadaş sakin kullandığını söylüyor.

42 Mesaj
28 Temmuz 2008; 20:21:01 

O zaman birşey diyemem ama sakin kullanım da dereceli bir kavramdır.Problem olabilir o zaman , ama arabalar tekrar tekrar testlerden geçiyor ama sonuçta insan eli de değiyor az da olsa hatalı uretim veya sonra dan bir problem çıkmış olabilir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istinsah -- 28 Temmuz 2008; 20:21:01 >

130 Mesaj
5 Ağustos 2008; 21:51:42 

selam arkadaşlar
aracımı alalı 15 gün oldu ikinci el aldım trendy modeli benzinli 1300km yol yaptım
ORTALAMAM 100/ 6.3L ama dikkatli kulandım tabii dikkatli kullanmadığım zaman ise 7.3 litre yaktı
memnun kaldık.
bizde birde sorento var 2500 motor otomatik ve 1800kg ağırlığında 9.5lt eurodizel harcıyor 100 kmde
iyiki dizel 207 almamışız ki 9.3 lt yakıyomuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klok -- 5 Ağustos 2008; 21:53:30 >

_En kötü karar dahi kararsızlıktan iyidir_

42 Mesaj
19 Ağustos 2008; 15:35:53 

Aracım 1.6 hdi tamamen şehir içi klima açık kullanıyorum ortalamam 6.2 lt.

10 Mesaj
25 Eylül 2009; 18:09:13 

antalya yeni sanayide peugeout asistant ve service de çalışan arkadaşlarım hiç iyi şeyler söylemiyolar peugeout için

51 Mesaj
8 Ekim 2009; 22:08:57 

tartışmaya gerek yok .. merak edenlere tum cevaplar fazlasıya 207tr.com sitesinde ..

Yilmaz