Şimdi Ara

2.1 Hoparlor ile DIVX Player 5.1 Analog seslerini Test Ediyorum Ama SUB dan Ses Gelmiyor. Yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende voxline 933 divx player var, uzerinde de optik,koaksiyel ve 5.1 analog çıkışlar. Normalde elimdeki logitech x230 u 2.1 çıkışa bağlayarak seyredeiyorum ama artık 5.1 bir hoparlor alıp takmak istiyorum. Dün gece benim voxline 5.1 de sesleri çözüyor mu diye deney yaptım.
    Dolby destekli orjinal dvd film koydum, audio 5.1 ayarladım. Logitech x230 un ses giriş kablosunu , cihazın arkasındaki tum 5.1 çıkışlara tek tek takarak denedim ve ses alabildim, ön hoparlor ve surrond ayrıca center çıkışlar okey ama bir türlü sub girişinden ses alamadım. filmin en heyacanlı aksyion yerlerinde denedim gene yok, acaba sub çıkışla normal hoparlorde ses alamazmıyız ila subwoofer mı olması gerek yoksa cihaz mı bozuk ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 8 Nisan 2008; 10:40:27 >

• tek tek sok çıkar yaparak tum ön,surround ve center hoparlorden ses alabildim ama sub kısmına taktıımda hiç ses yok , oysa az da olsa ses almam gerekmez mi 2.1 sistemimde ? ilginç
  • Yok mu buna cevap verecek biri yaw . Logitech 230 2.1 in çıkışlarını dvdye uygun çeviriciyi taktım, divx playerin arkasındaki 5.1 analog çıkışların çalışp çalışmadıgını denemek için hepsine tek tek takıyorum ve front left/front right / surr left/surr right / center/ den gayet guzel ses alabiliyorum.
    Tabi hepsini tek tek tak çıkar şeklinde deniyorum, sonucta elimde bir kablo var, amacım hepsinden ses geliyorsa 5.1 hoparlor almak. Gel gelelim
    sub çıkışına takıyorum hoparlorden hiç ses gelmiyor, sub için ayrı bir mekanizma mı var hiç olmasa da logitechten ses gelmesi gerekmez mi. ?
    yoksa divxin sub çıkışı bozuk mu ? Hiç kullanmadıgım sub çıkışın yoksa 2.5 sene sonra bozuk oldugunu mu öğrenecegim. Hayyyır olamazzz

• biri denesin yaf
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.