Şimdi Ara

## Asetek'den GeForce 9800GX2 için Su Soğutma Sistemi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asetek'den GeForce 9800GX2 için Su Soğutma Sistemi ##

## Asetek'den GeForce 9800GX2 için Su Soğutma Sistemi ##

VapoChill ile tanınan Asetek firması Nvidia'nın çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modeli için hazırladığı yeni su soğutma sistemini duyurdu. Çift PCB'li ve çift gpu'lu GeForce 9800GX2'nin yapısına uygun olarak hazırlanan Asetek'in yeni soğutma sistemi melez bir yapıya sahip. Zira yeni sistem grafik işlemciler su soğutma bellekleri ve diğer komponentleri ise hava soğutma ile serinletmeyi amaçlıyor. Hava soğutma çözümlerine nazaran grafik işlemcileri yaklaşık 25 derece daha iyi soğuttuğu ifade edilen yeni su soğutma sisteminin yarattığı gürültü seviyesinin ise 22dbA olduğu belirtiliyor. Referans soğutucudan çok daha sessiz çalıştığı 22dbA seviyesinden de anlaşılan yeni su soğutma sisteminin OEM üreticilerine verileceği belirtilirken fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• çok şata fatlı ama çok iyi soğutur gibi bakır plakalar da güzel
  • oha bune yaw bule
  • tasarımı referans soğutmaya benziyor.
  • bu resmi görünce acaba bu 9800gx2'yi ikiye ayırsak iki ayrı kart olarak çalışırmı diye soracaktım ki

2. pcb'de pci-ex slotu olmadığı aklıma gedi ama bu kadar yazı ziyan olmasın bare
  • full bakır olsa daha iyi olur bence
  • soğutma sorunu yok bu kartın ama iyi oc için geçerli bir soğutma olur!!!
  • iki kartı birbirine bağlayan sli köprüsü dikkatimi çekmedi değil :)
  • su soğutma vede fan zaten referanslarda bu fan var bu rahat burda 1400ytl olurhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=204&productid=bd50614 bu kart bile bukadarsa gerçi ben bunu almam eskiden intelciydim şimdi amdden vazgeçemez oldum gerçi hangisi yiyise onu alarım ama zaten ben ne kullansam o kötü olurdu zamanında fx5200 kullanırkende durum böyleydi p4 kullanırkende
  • öyle gözüküyor ki ileride su soğutmalı sistemler yaygınlaşacak.hem ekran kartlarının artık eskiye nazaran daha çok ısındıkları ortada. fakat bu sulu soğutma sistemlerinin aşırı pahalı olması kötü
  • abi ver ordan bi SLI arası ASETEK

kartı çift gpu diye hala yutturmaya çalışıyorlar.bide adına GX2 diyolar kardeşim buna dosdoğru 9800GTX SLI desenize daha güzel isim olur.
  • +1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.