Şimdi Ara

## ATi'den Mobility Radeon HD 3870 X2 ve HD 3850 X2 Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi'den Mobility Radeon HD 3870 X2 ve HD 3850 X2 Geliyor ##

AMD-ATi cephesinde yeni gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Firmanın amiral gemisi olan HD 3870 X2'nin fiyatı düşerken daha uygun fiyat seviyesinden kullanıma sunulması beklenen Radeon HD 3850 X2'nin yavaş yavaş kendini gösterdiği şu günlerde firmanın dizüstü bilgisayar dünyası için hazırlıklarını sürdürdüğü bazı yeni gelişmelerin de ilk bilgileri gelmeye başladı. Bilindiği üzere dizüstü bilgisayar cephesinde Nvidia rakibine göre bir miktar daha güçlü. GeForce 8800M GTX ve 8800M GTX SLI konfigürasyonları ile mobil dünyanın 3D lideri olan Nvidia'ya karşı AMD-ATi'nin çift grafik işlemcili Radeon HD 3850 X2 Mobility ve Radeon HD 3870 X2 Mobility modellerini kullanıma sunmayı planlıyor. 55nm üretim teknolojisinin sağladığı termal ve güç tüketim avantajlarını değerlendirmek isteyen firmanın planladığı bu hamle "PC Vendor List" adı verilen tabloya da yansımış bulunuyor. Çıkış tarihi konusunda henüz çok net bir bilgi bulunmamakla birlikte ikinci çeyreği ile birlikte yeni mobil çözümlerin hazır olabileceği konuşuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Nisan 2008; 18:27:55 >

• AMD-ATI çok hızlısınız bu sene yawwww helal olsun valla
  • İlerleyen zamanlarda 4 çekirdekli işlemcileri ve çift GPU'lu ekran kartları aynı kasa üzerinde notebooklarda göreceğiz demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 3 Nisan 2008; 18:38:18 >
  • laptopcular için sevindirici haber...
  • helal olsun amd-ati ikilisine
  • Bu gidişle masaüstü PC 'ler tarihe karışacak...

Çift GPU 'lu dizüstü PC. Tek kelime ile harika.
  • rekabet iyi bir şey bide fiyatlara yansısa
  • 3870 gibi bir ekran kartı laptopda bide x2 :D harika
  • ATI Kendisini bekleyen tatsız sona doğru adım adım yaklaşıyor...Bu sonun ilk adımı Çift GPU kullanımına başlanılarak bu tür projelere olan eğilimin ve zaman-para harcamasının devam etmesi idi...

Bunun nedenlerini uzun uzun anlatmaktansa (nasıl olsa kimse okumayacak yada anlamayacak veya Nvidia'dan para aldığımı düşünecek) sadece bu şekilde özetlemem yeterli..

Fakat ATI giderken yanında AMD yide götürecek gibi görünüyor..Nvidia'nın AMD-ATI yi komple alabilmesi için nakit paraası şu an yeterli değil..Biraz daha nakit paraya ihtiyacı var...Fazla borçlanıp riske girmekte istemiyor..Ama AMD-ATI ikilisi en geç 1-2 yıl daha böyle saçmalamaya devam ederlerse ki edecekler gibi görünüyor bu markalar 3DFX gibi yokolup gidecek...Şimdilik durum bu...

Sadece diğer Cengaver IBM Nvidia ya engel olabilir..Intel'inde bundan ödü kopuyor zaten...IBM Intel'dende fazla maddi gücü ve piyasa hakimiyeti olan bir firma...Dolayısı ile birde AMD-ATI yi alıp dünya CPUve GPU işine girdiğinde Intel Kendisinden bile daha güçlü bir firamayla rekabet etmek zorunda kalacak ve işler bir anda intel için tersine dönecek..

IBM hiç uyumayan bir vampir gibi diyor bir INTEL yöneticisi....

• Tomshardware'i iyi okumuşsun :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

Bu gidişle masaüstü PC 'ler tarihe karışacak...

Çift GPU 'lu dizüstü PC. Tek kelime ile harika.

Kıss-kananlar çatlasın, kıss-kananlar çatlasın!!! (Test edin ve güle güle kullanın stratejisinde nVidia, bir de AMD'nin teknolojilerini çalan Intel'e :))) )

Bir de Puma'lar dört çekirdekli gelse ve Intel'in 9300'üyle baş etse, AMD Intel'in tahtını geri alacaktır dizüstünde... TAbii aynı başarıyı masaüstünden de bekleriz AMD'den... Ya AM3'ü bekleyeceğiz, hemen geçerse işin sonu hüsran olur... Her neyse, konu laptop konusu. Bastır AMD, seviyoruz seni.

• güç olayını nasıl halledecekler? şuan piyasadaki mevcut piller bu iş için yeterli değil. notebook dediğin en az 4 saat pil ile çalışabilmeli. bu şuan bile mümkün değilken çift gpu ile bu iş nasıl olacak merak ediyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

ATI Kendisini bekleyen tatsız sona doğru adım adım yaklaşıyor...Bu sonun ilk adımı Çift GPU kullanımına başlanılarak bu tür projelere olan eğilimin ve zaman-para harcamasının devam etmesi idi...

Bunun nedenlerini uzun uzun anlatmaktansa (nasıl olsa kimse okumayacak yada anlamayacak veya Nvidia'dan para aldığımı düşünecek) sadece bu şekilde özetlemem yeterli..

Fakat ATI giderken yanında AMD yide götürecek gibi görünüyor..Nvidia'nın AMD-ATI yi komple alabilmesi için nakit paraası şu an yeterli değil..Biraz daha nakit paraya ihtiyacı var...Fazla borçlanıp riske girmekte istemiyor..Ama AMD-ATI ikilisi en geç 1-2 yıl daha böyle saçmalamaya devam ederlerse ki edecekler gibi görünüyor bu markalar 3DFX gibi yokolup gidecek...Şimdilik durum bu...

Sadece diğer Cengaver IBM Nvidia ya engel olabilir..Intel'inde bundan ödü kopuyor zaten...IBM Intel'dende fazla maddi gücü ve piyasa hakimiyeti olan bir firma...Dolayısı ile birde AMD-ATI yi alıp dünya CPUve GPU işine girdiğinde Intel Kendisinden bile daha güçlü bir firamayla rekabet etmek zorunda kalacak ve işler bir anda intel için tersine dönecek..

Nereden alıntı, çalıntı, özenti olmaya çalışma, kendini bilgin gösterme yapmaya çalışıyorsun anlamış değilim.

Senin gibi Intel ve nVidia satan bilgisayarcılar, senin gibi karakterler... Herneyse, devam edip de banlanmak istemiyorum. Kendini bilgin gibi göstermene gerek yok, zaten de belli oluyor. nVidia kimin oğlu olduğunu sanıyoır da AMD ve ATI ikilisini satın alacak? Birşey bilmediğin buradan belli (hakaret)... AMD sizin sokağın köşesindeki bakkal değil ki, yanına açılan süper market yüzünden iflas etsin.

Adamlar çalışıp-didiniyor, çift GPU'yu laptopa taşıyor, yaranamıyorlar senin gibilere... İnsaf beahhh !!! TomsHardwareGuide'ı, Intel ve nVidia taraftarı sitelerin yorumlarını - yazılarını okuyup da kendini bilgin gösterme ...(nVidia= Bu kartı test edin, güle güle kullanın stratejisi, nVidia = seni beni kazıklayan firma (çünkü 8800'deki mimari ve işlemcilerin tıpatıp aynısını 9 serisi diye seni-beni yerler...)

Ha, tabii ki IBM gibi bir firmayla kimse başa çıkamaz. Hele ki IBM kendisini PS3 işlemcisinde kanıtlamışken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaniaperest -- 3 Nisan 2008; 19:39:22 >

• çok hızlı ilerliyorlar sonumuz hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

ATI Kendisini bekleyen tatsız sona doğru adım adım yaklaşıyor...Bu sonun ilk adımı Çift GPU kullanımına başlanılarak bu tür projelere olan eğilimin ve zaman-para harcamasının devam etmesi idi...

Nereden alıntı, çalıntı, özenti olmaya çalışma, kendini bilgin gösterme yapmaya çalışıyorsun anlamış değilim.

Senin gibi Intel ve nVidia satan bilgisayarcılar, senin gibi karakterler... Herneyse, devam edip de banlanmak istemiyorum. Kendini bilgin gibi göstermene gerek yok, zaten de belli oluyor. nVidia kimin oğlu olduğunu sanıyoır da AMD ve ATI ikilisini satın alacak? Birşey bilmediğin buradan belli (hakaret)... AMD sizin sokağın köşesindeki bakkal değil ki, yanına açılan süper market yüzünden iflas etsin.

Adamlar çalışıp-didiniyor, çift GPU'yu laptopa taşıyor, yaranamıyorlar senin gibilere... İnsaf beahhh !!! TomsHardwareGuide'ı, Intel ve nVidia taraftarı sitelerin yorumlarını - yazılarını okuyup da kendini bilgin gösterme ...(nVidia= Bu kartı test edin, güle güle kullanın stratejisi, nVidia = seni beni kazıklayan firma (çünkü 8800'deki mimari ve işlemcilerin tıpatıp aynısını 9 serisi diye seni-beni yerler...)

Ha, tabii ki IBM gibi bir firmayla kimse başa çıkamaz. Hele ki IBM kendisini PS3 işlemcisinde kanıtlamışken...

+1
    buradan amd&ati yi kötüleyenlere

• 1-2 sene içersinde arkadaşa hatırlatalım AMD-Ati yok olur veya bir başka firma satın alırsa eyw diz çökerim önünde saygıyla ama yok amd-ati gerçekten bu çalışmalarının meyvesini alırda güçlenirse işte o zaman bu sözlerin safsatadan ibaret olmadığı sırf Amd-ati'yi çekemeyen bir nvidia'cıdanya da başka sıfatlı bir şahıstan çıktığı sonucuna varırım.AMD-ATI güzel işler yapıyorlar,bence stratejileri de gayet mantıklı.2008 ocak 1 den bu yanada sektörde başarılarına başarı katıyorlar.Bizim onları(fener gibi) takdir etmemiz gerekirken böyle fanatikçe düşüncelere girmek çok sakıncalı
  • ATI X2 işini sevdi.
  • Nvidia buna cevap versinde görelim öle 2 kartı birleştirerek x2 olmadığını herkes böylece görmüş olacak.
  • bence atı nin laptop kartları üstüne tanımam!!!
  • Pil pil pil!Pil ömrüne yazık be!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.