Şimdi Ara

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
705
Cevap
27
Favori
568.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: johnny3254

quote:

Orjinalden alıntı: Don Juan

peki corsa'da kapı kilitlenem tuşu var mı? belki otomatik kilitleme koyup tuş koymamışlardır. astra'da bu durumda olabilir belki. tuş koyup otomatik kilit koymamış olabilirler. yoksa saçmaladım mı?

yok doğru diyosun öyle bişi olabilir aslında ama yanlış hatırlamıyosam gördüğüm corsalardada vardı kapı kilitleme tuşu,mesela megane2 de de belli hızın üstünde kapılar kilitleniyor ama genede kapıları kilitleme tuşu var konsolda

açıkçası astrada böle bişi yapmamaları çok saçma,ama o kadarda problem değil artık gözüm alıştı benim mesela hareket edince konsola baktığımda tuşun üzerindeki kırmızı ışık yanmayınca direk kilitliyom,yani artıkotomatiğe bagladım kendim

Alıntıları Göster
    Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geshu

quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

ne yazık ki öyle olmadı geshu bi işe yaramadı yani

dostum bu kesinlikle imkansız, yani 2001 1.4 16v nb de oluyorsa 2001 elegance da niye olmadıki, sonuçta benimki baz donanım, seninki en üst donanım, ikiside 2001

sonradan takma modul de değil, kullanım kitapçığında da var.

üzgünüm

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

dostum bu kesinlikle imkansız, yani 2001 1.4 16v nb de oluyorsa 2001 elegance da niye olmadıki, sonuçta benimki baz donanım, seninki en üst donanım, ikiside 2001

üzgünüm

abi bendede olmadı yaw bu olay kontağı açıp camları açtım anahtarı çıkarıp tekrar kontagı açıp düğmeye garanti olsun diye 15 sn bekledım ama olmadı bir el atında bizde bir yapalım şu özelliği yaw benmkıde 2001 elegance
    bide flllowmu ne bii oyle özellik var ya o ozellık 2001 elegance dede varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih.fb.78 -- 23 Nisan 2008; 11:37:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeFFreY.JeY

Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: JeFFreY.JeY

bunu bızım cosmo ılk geldıgınde denemıstım ınsanın canını yakıyo bıraz sıkıstırıyo once sonra serbest bırakıyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih.fb.78

quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

üzgünüm

abi bendede olmadı yaw bu olay kontağı açıp camları açtım anahtarı çıkarıp tekrar kontagı açıp düğmeye garanti olsun diye 15 sn bekledım ama olmadı bir el atında bizde bir yapalım şu özelliği yaw benmkıde 2001 elegance

Alıntıları Göster
    quote:

fatih.fb.78

dostum ben 2001 1.4 gl de yaptım, zaten kullanma kılavuzundan bakarak yaptım, eleganceda da olur diye tahmin ettim, sonuçta benimkinin üst donanımı. belki yapılma şekli farklıdır ama mutlaka olması lazım, istersen servise bi gittiğin zaman 1.4 lerde olan cam kaldırma modülü elegance da varmı diye sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geshu -- 24 Nisan 2008; 14:04:32 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    camlar açıkken kapıyı uzaktan kumandayla kapatınca(basılı tutarak) camlar kapanmadı. Ama kapıdaki anahtar girişinden kapatınca camlar kapandı. Gideyim de bir de elimi cam kapanırken cama koymayı deneyim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: themisci

camlar açıkken kapıyı uzaktan kumandayla kapatınca(basılı tutarak) camlar kapanmadı. Ama kapıdaki anahtar girişinden kapatınca camlar kapandı. Gideyim de bir de elimi cam kapanırken cama koymayı deneyim:)

Alıntıları Göster
    Şu eli cama koymayı düşündümde, elden olmayalım arkadaşlar..

Arkadaşlar 2005 Astra cosmo aracım var. Yola duyarlı far (AFL) sistemini kitapçığa bakıp yapmak istedim yapamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brawaa

Şu eli cama koymayı düşündümde, elden olmayalım arkadaşlar..

Arkadaşlar 2005 Astra cosmo aracım var. Yola duyarlı far (AFL) sistemini kitapçığa bakıp yapmak istedim yapamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    merhabalar...
    2005 model yeni kasa astra elegance Easytronic vites bir opeli geçen hafta aldım özelliklerini ve yol bilgisayarını bi türlü çözemedim:)
    saat ayarı nereden yapılıyo bide klimayı açmayı beceremedim bi türlü soğuk hava gelmiyor
    yardım ederseniz sevinirim teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gxax

merhabalar...
    2005 model yeni kasa astra elegance Easytronic vites bir opeli geçen hafta aldım özelliklerini ve yol bilgisayarını bi türlü çözemedim:)
    saat ayarı nereden yapılıyo bide klimayı açmayı beceremedim bi türlü soğuk hava gelmiyor
    yardım ederseniz sevinirim teşekkürler...

Alıntıları Göster
    klimanın gazı bitmiş olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: geshu

klimanın gazı bitmiş olabilirmi

Alıntıları Göster
    yok klimanın gazı bitmemiş yol bilgisayarının içinde kurcalarken buldum klima on konumuna alınmamış on yaptım soğutma yaptı
    ama saat ayarını bulamadım bi türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny3254

quote:

Orjinalden alıntı: Don Juan

peki corsa'da kapı kilitlenem tuşu var mı? belki otomatik kilitleme koyup tuş koymamışlardır. astra'da bu durumda olabilir belki. tuş koyup otomatik kilit koymamış olabilirler. yoksa saçmaladım mı?

yok doğru diyosun öyle bişi olabilir aslında ama yanlış hatırlamıyosam gördüğüm corsalardada vardı kapı kilitleme tuşu,mesela megane2 de de belli hızın üstünde kapılar kilitleniyor ama genede kapıları kilitleme tuşu var konsolda

açıkçası astrada böle bişi yapmamaları çok saçma,ama o kadarda problem değil artık gözüm alıştı benim mesela hareket edince konsola baktığımda tuşun üzerindeki kırmızı ışık yanmayınca direk kilitliyom,yani artıkotomatiğe bagladım kendim

Alıntıları Göster
    quote:

2001 elegance var acaba onda da bu cam kapama işi olur mu ki

Dostum 2001 astrada, kontağı aç, camların hepsini sonuna kadar aç, sonra kontağı çıkarıp, tekrar tak ve kontağı aç, cam düğmelerinin hepsine birden aynı anda bas, camların hepsi kapandıktan sonra elini düğmelerden çekme 5 - 10 saniye kadar bekle (ne kadar bekliyeceğini tam hatırlamıyorum ama garanti olsun 10 sn bekle) ve işlem tamam, artık camların açık arabadan inebilirsin çünkü anahtardan kilit düğmesine bastığın zaman acık camların kendiliğinden kapanacak

peki bu olay vectra da olur mu 2001 model
  • quote:

Orijinalden alıntı: yer6batıkent

quote:

2001 elegance var acaba onda da bu cam kapama işi olur mu ki

Dostum 2001 astrada, kontağı aç, camların hepsini sonuna kadar aç, sonra kontağı çıkarıp, tekrar tak ve kontağı aç, cam düğmelerinin hepsine birden aynı anda bas, camların hepsi kapandıktan sonra elini düğmelerden çekme 5 - 10 saniye kadar bekle (ne kadar bekliyeceğini tam hatırlamıyorum ama garanti olsun 10 sn bekle) ve işlem tamam, artık camların açık arabadan inebilirsin çünkü anahtardan kilit düğmesine bastığın zaman acık camların kendiliğinden kapanacak

peki bu olay vectra da olur mu 2001 model

Alıntıları Göster
    Eğerki ön silecekleriniz çalışırken geri vitese takarsanız arka silecek de (olan araçlar çalışıyor.

Sinyal kolonu sol a indirip arabayı stop edip çıkarsanız sol ön ve arka, sağ için sağ ön ve arka park ampulleri yanıyor.

Akü bitmesi ya da değişimi sonucu camlar biraz basılı tutup bıraktıktan sonra açılıp kapanma yapmıyorsa, camları tam kapatıp bir kaç kez kapatma tuşuna basın. O işlev geri gelecektir

Far düğmesininin üstüne basınca iç lambalar yanıyor

km de yazan servis aralığı yazısını cihaza bağlamadan kaybetmek istiyorsanız:

kontağı açın,
    km de olan düğmeye basılı tutarak,
    kontağı 3 kez ardarda hızlı bi şekilde açıp kapatın
    ve hemen ardından anahtarı çıkarın.

yazı kaybolacaktır

astra g lerde denenmiştir.

Aracı anahtarla kitledikten sonra kilitlenen tarafta basılı tutunca camlar kapanıyor.

Stop edip kapıyı açtıktan sonra uzunları yakıp bırakınca farlar yanıyor 30 sn sonra kendisi sönüyor

Yeni nesil takili kalmayan sinyal kollarina sahip opellerde iki kademeli bu kollar. Birinci kademeye getirip biraktiginizda sinyaller verdiginiz tarafa gore 3 kere yanip sonuyor (tech2 den 1-2 ve 3 olarak kac kere sinyal verecegini ayarlamaniz mumkun). Serit degistirirken kullanisli. Ayrica sinyal sesinin tech2 den ayarlanabilen 5 kademesi var.

silecek koluna motoru kapattıktan sonra 4sn kadar asagıya dogru basılı tutunca silecekler yukarı kalkıyo önümüz kış kardan donup birikmesini felan engelleyebiliyor

silecekler normalde 1 kere yukarı kaldırdıkmı fasılalı olarak yavaş yavaş çalışır. ama önce aşağı hemen yukarı kaldırırsak hızlı olarak fasıla çalışıyor.Fasıla ayarı için; Silecek kolunu ilk yumaşak olduğu kısımda yukarı doğru kaldırın (ve bırakmayın) başlayın saymaya. Mesela saymayı da geçtim (benim yaptığım yöntem) yağmur şiddetine göre yapın. Yukarı çekili tutun (ama ilk kademeye oturmasın) ilk silmeyi yaptı diyelim. Bekleyin baktınız cam gene dolmaya başladı kolu yukarı çekin. Artık hep o aralıkta silecektir, ta ki siz tamamen durdurana kadar. Üst kademelere geçirtip daha sık sildikten sonra tekrar ilk kademeye getirirseniz verdiğiniz ayar doğrultusunda çalışmaya devam edecektir.

Ayrıca bir ek, arka sileceği ne zaman çalıştırırsanız çalıştırın, ön sileceklere uyacaktır

Depo kapağının içinde sibop kapağı sökme aparatı ve olması gereken lastik hava basınçları var.

kumandadan kapı kilitleme tusuna ikinci kere bastıgınızda kapılar içerden acılmıyor!

Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
    Bağzı ayarlar şıkıyor artık aracın modeline göre..
    Bu ayarlar:
    -Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
    -Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
    -Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
    -Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
    -Cruise control varsa onun ayarları
    -bi iki şey daha vardı hatırlayamadım
    Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
    Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

TEST MODU ON / OFF

Test modu araba servisteyken değerlendirmelere bkıp arabanın beğninin düzgün çalışıp çalışmadığını servis elemanına gösteren durum dur!

Öncelikle sanırım Arabanızın Cosmo ve Orta konsoldaki ekranın Büyük olması şart!! Sanırım Cosmo astralarda da olur!!
    Açmak için CD girişinin sol üstündeki Settings yada options muydu neydi o tuşa bi dakkaya yakın basılı tutmak gerekiyor ve ardından kDÜT sesi gelince aynı tuşa basarak menüler içinde ilerleniyor!!

Burda bakıp ta benim anlayabildiğim veriler arasında;
    Orta konsol ekranının ve araç içinin ısısı,
    Aracın o anki hızı (dijital olarak)
    Lastiklerin dönme hızı gibi şeyler var

bazı modellede emniyet kemeri takılı olmadığı zaman hava yastığı açılmıyor
    emniyet kemeri takmadan kaza yaptığınızda emniyet kemerinden kemer takmadan kaza yaptığınıza dair bir işaret çıkar

vectra b cd'lerde ve vectra c'lerde anahtarın kumadasına basılı tutarak camları acabiliyorsunuz ve varsa sunroof dahil kapatabiliyorsunuz

vectra A larda önden hasar alınca ön emniyet kemerlerinde sarı renk plastik cıkıyor

kumandanın kapıları açma tuşuna iki defa bastığınızda park lambaları yanıyor

mp3 çalar açık iken setting tuşuna bas
    fader ayarı çıkacak.bip sesi gelene kadar bekle.bipleyince fm/am tuşunu bastığınızda karmaşık bir rakam serisi çıkar.tüm rakamlar sıfır olana kadar bir kaç defa basınız.hepsi sıfırlanınca digital hız göstergeniz hazır...

NOT: BU ÖZELLİKLER ARACIN MODEL VE YAŞINA BAĞLI OLARAK FARKLILIK GÖSTERİR BU ÖZELLİKLER HER ARAÇTA YOKTur

Not:Alıntıdır...

Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus6701

Eğerki ön silecekleriniz çalışırken geri vitese takarsanız arka silecek de (olan araçlar çalışıyor.

Sinyal kolonu sol a indirip arabayı stop edip çıkarsanız sol ön ve arka, sağ için sağ ön ve arka park ampulleri yanıyor.

Akü bitmesi ya da değişimi sonucu camlar biraz basılı tutup bıraktıktan sonra açılıp kapanma yapmıyorsa, camları tam kapatıp bir kaç kez kapatma tuşuna basın. O işlev geri gelecektir

Far düğmesininin üstüne basınca iç lambalar yanıyor

km de yazan servis aralığı yazısını cihaza bağlamadan kaybetmek istiyorsanız:

kontağı açın,
    km de olan düğmeye basılı tutarak,
    kontağı 3 kez ardarda hızlı bi şekilde açıp kapatın
    ve hemen ardından anahtarı çıkarın.

yazı kaybolacaktır

astra g lerde denenmiştir.

Aracı anahtarla kitledikten sonra kilitlenen tarafta basılı tutunca camlar kapanıyor.

Stop edip kapıyı açtıktan sonra uzunları yakıp bırakınca farlar yanıyor 30 sn sonra kendisi sönüyor

Yeni nesil takili kalmayan sinyal kollarina sahip opellerde iki kademeli bu kollar. Birinci kademeye getirip biraktiginizda sinyaller verdiginiz tarafa gore 3 kere yanip sonuyor (tech2 den 1-2 ve 3 olarak kac kere sinyal verecegini ayarlamaniz mumkun). Serit degistirirken kullanisli. Ayrica sinyal sesinin tech2 den ayarlanabilen 5 kademesi var.

silecek koluna motoru kapattıktan sonra 4sn kadar asagıya dogru basılı tutunca silecekler yukarı kalkıyo önümüz kış kardan donup birikmesini felan engelleyebiliyor

silecekler normalde 1 kere yukarı kaldırdıkmı fasılalı olarak yavaş yavaş çalışır. ama önce aşağı hemen yukarı kaldırırsak hızlı olarak fasıla çalışıyor.Fasıla ayarı için; Silecek kolunu ilk yumaşak olduğu kısımda yukarı doğru kaldırın (ve bırakmayın) başlayın saymaya. Mesela saymayı da geçtim (benim yaptığım yöntem) yağmur şiddetine göre yapın. Yukarı çekili tutun (ama ilk kademeye oturmasın) ilk silmeyi yaptı diyelim. Bekleyin baktınız cam gene dolmaya başladı kolu yukarı çekin. Artık hep o aralıkta silecektir, ta ki siz tamamen durdurana kadar. Üst kademelere geçirtip daha sık sildikten sonra tekrar ilk kademeye getirirseniz verdiğiniz ayar doğrultusunda çalışmaya devam edecektir.

Ayrıca bir ek, arka sileceği ne zaman çalıştırırsanız çalıştırın, ön sileceklere uyacaktır

Depo kapağının içinde sibop kapağı sökme aparatı ve olması gereken lastik hava basınçları var.

kumandadan kapı kilitleme tusuna ikinci kere bastıgınızda kapılar içerden acılmıyor!

Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
    Bu ayarlar:
    -Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
    Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

TEST MODU ON / OFF

Test modu araba servisteyken değerlendirmelere bkıp arabanın beğninin düzgün çalışıp çalışmadığını servis elemanına gösteren durum dur!

Öncelikle sanırım Arabanızın Cosmo ve Orta konsoldaki ekranın Büyük olması şart!! Sanırım Cosmo astralarda da olur!!
    Açmak için CD girişinin sol üstündeki Settings yada options muydu neydi o tuşa bi dakkaya yakın basılı tutmak gerekiyor ve ardından kDÜT sesi gelince aynı tuşa basarak menüler içinde ilerleniyor!!

Burda bakıp ta benim anlayabildiğim veriler arasında;
    Orta konsol ekranının ve araç içinin ısısı,
    Aracın o anki hızı (dijital olarak)
    Lastiklerin dönme hızı gibi şeyler var

bazı modellede emniyet kemeri takılı olmadığı zaman hava yastığı açılmıyor
    emniyet kemeri takmadan kaza yaptığınızda emniyet kemerinden kemer takmadan kaza yaptığınıza dair bir işaret çıkar

vectra b cd'lerde ve vectra c'lerde anahtarın kumadasına basılı tutarak camları acabiliyorsunuz ve varsa sunroof dahil kapatabiliyorsunuz

vectra A larda önden hasar alınca ön emniyet kemerlerinde sarı renk plastik cıkıyor

kumandanın kapıları açma tuşuna iki defa bastığınızda park lambaları yanıyor

mp3 çalar açık iken setting tuşuna bas
    fader ayarı çıkacak.bip sesi gelene kadar bekle.bipleyince fm/am tuşunu bastığınızda karmaşık bir rakam serisi çıkar.tüm rakamlar sıfır olana kadar bir kaç defa basınız.hepsi sıfırlanınca digital hız göstergeniz hazır...

NOT: BU ÖZELLİKLER ARACIN MODEL VE YAŞINA BAĞLI OLARAK FARKLILIK GÖSTERİR BU ÖZELLİKLER HER ARAÇTA YOKTur

Not:Alıntıdır...

Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu...

Alıntıları Göster
    Konumu hortlatmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Konumu hortlatmışsın

Alıntıları Göster
    quote:

Bu ayarlar:

Deneyecem bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Bu ayarlar:

Deneyecem bunu.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Bu ayarlar:

Deneyecem bunu.

Hiç bi işe yaramadı. Kontağa taktım, start öncesi konumuna getirdim iki kolu da çektim. İşe yaramadı.

Sadece anahtarı taktım da denedim yine bi yerde işaret vermedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Bu ayarlar:

Deneyecem bunu.

Hiç bi işe yaramadı. Kontağa taktım, start öncesi konumuna getirdim iki kolu da çektim. İşe yaramadı.

Sadece anahtarı taktım da denedim yine bi yerde işaret vermedi.

Alıntıları Göster
    bendede bazı uygulamalar çalışmadı ve test modu nası kapanıyor arkadaşlar acaba? bir de teybin reg düğmesine basınca gitmeyen sayı ve harfler cıktı.servise götürmeyelim şimdi bunun için.test modunu kapatmayı bilen varsa cvp verebilirse sevinirim.araç daha 1 aylık astra cosmo.
  • quote:

bendede bazı uygulamalar çalışmadı ve test modu nası kapanıyor arkadaşlar acaba? bir de teybin reg düğmesine basınca gitmeyen sayı ve harfler cıktı.servise götürmeyelim şimdi bunun için.test modunu kapatmayı bilen varsa cvp verebilirse sevinirim.araç daha 1 aylık astra cosmo.

Alıntıları Göster
    faydalı bir konu
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: zeus6701

test modu setingse basılı tutunca çıkan menümü?eğer o ise bende bc ye bastıkça sayfaları değişiyor ve kapanıyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Astrada otomatik kapı kilidi olmadığını kim söyledi? 2004 elegance da araba hızlanınca kapılar otomatik kitleniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KFY96 -- 30 Ekim 2008; 17:51:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFY96

Astrada otomatik kapı kilidi olmadığını kim söyledi? 2004 elegance da araba hızlanınca kapılar otomatik kitleniyor..

Alıntıları Göster
    CAM KAPANIRKEN EN ÜST SEVİYEYE GELDİĞİNDE ORADA EL , KAFA FİLAN VARSA OTOMATİK OLARAK İNİYOR.AMA BU SİSTEM SADECE OTOMATİK CAM KAPANMA ESNASINDA OLUYOR.YAVAŞ YAVAŞ KAPATMAYI DENERSENİZ ELİ SIKIŞTIRABİLİRSİNİZ. AMAN DİKKAT!
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFY96

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: KFY96

Hangi kasa? G - H
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.