Şimdi Ara

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
27
Favori
569.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pulak

quote:

Orijinalden alıntı: CooLBye

quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

quote:

Silecek far kollarini cekerek yaptigima ayarlar calisti. Ck guzel. Follow me home , otomatik 12kmh de kapi kilitleme, belirledigim hizi asinca sesli uyari

ayrıntıya girsene.. Nasıl yaptın.. Ayrıca bu söylediklerini hls modüllemi yaptın?

Aracım 2012 corsa D cdti essentia,

silecek far kollarını aynı anda 3 sn çekerek menüyü getirdim p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 olarak seçenekler var. bende p5 ve p6 yoktu zannedersem. p4 ve p7 ye atlıyor. Youtube'da güzel bir video var, oradaki anlatılanlara göre p1 'in neyi açıp kapatacağını öğrendim. Mesela p1 : follow me home ; araçtan cıkarken kontagı kapattıktan sonra bir kez selektör yapıyorum kısa farlar bir müddet yanıyor aracı kilitleyip gitseniz dahi. Araca gelirken uzaktan kumandadan kapıları açarken 2 kez tuşa basıyorum farlarda açılıyor taki kontağı çevirene kadar. Diğerleri ise Hız ayarı 110 a ayarladım (p7 ise bu hızı aştıktan sonra aracın vereceği uyarının volume -ses ayarı maksimum 5 var min 1.)
    p4 : 12kmh ye ulaşınca otomatik kapım kapanıyor, p2 ön silecekler aktifken geri vitesi takar takmaz arka sileceğin çalışması, ve p3 dokunmatik 3kez yanan sinyalin aktif ve pasif edilmesi ayarları mevcut.

p5 sadece sürücü kapısı kilit mevzusu (tek kapılı modellerde geçerli sanırsam bende yok) p6 ise uyarı vermesini istediğiniz hızı belirliyorsunuz. belirlerken silecek kolu ile yukarı aşağı yapıyorsunuz. p1 p2 p3 p4 vs. geçişler için far kolunu yukarı aşağı oynatıyorsunuz. En son kaydederken ise gene aynı 2 kolu kendinize çekip 3sn bip sesi gelene kadar bekliyorsunuz ve ekran kararıyor. Şimdi aracı çalıştırabilir ve ayarlarınızı kullanabilirsiniz.

Saygılar.

2012 astra classıc 3 confort paketlı var senın yazıyı okuyunca hevesle arabanın yanına gıttım ıkısınıde aynı anda 3 sn yden fazla cektım kolu ( kontak takılı hıc cevırmeden) ama olmadı tam olarak bı ayarı felan mı var hocam yardımcı olursanız sevınırım. ayrıca cd 30 var bende onlamı alakalıdır acaba. sımdıden tesekkur ederum.

Sanirim astralarda bu ozellik yok bendede cd30 var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pulak

quote:

quote:

quote:

Silecek far kollarini cekerek yaptigima ayarlar calisti. Ck guzel. Follow me home , otomatik 12kmh de kapi kilitleme, belirledigim hizi asinca sesli uyari

ayrıntıya girsene.. Nasıl yaptın.. Ayrıca bu söylediklerini hls modüllemi yaptın?

Aracım 2012 corsa D cdti essentia,

silecek far kollarını aynı anda 3 sn çekerek menüyü getirdim p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 olarak seçenekler var. bende p5 ve p6 yoktu zannedersem. p4 ve p7 ye atlıyor. Youtube'da güzel bir video var, oradaki anlatılanlara göre p1 'in neyi açıp kapatacağını öğrendim. Mesela p1 : follow me home ; araçtan cıkarken kontagı kapattıktan sonra bir kez selektör yapıyorum kısa farlar bir müddet yanıyor aracı kilitleyip gitseniz dahi. Araca gelirken uzaktan kumandadan kapıları açarken 2 kez tuşa basıyorum farlarda açılıyor taki kontağı çevirene kadar. Diğerleri ise Hız ayarı 110 a ayarladım (p7 ise bu hızı aştıktan sonra aracın vereceği uyarının volume -ses ayarı maksimum 5 var min 1.)
    p4 : 12kmh ye ulaşınca otomatik kapım kapanıyor, p2 ön silecekler aktifken geri vitesi takar takmaz arka sileceğin çalışması, ve p3 dokunmatik 3kez yanan sinyalin aktif ve pasif edilmesi ayarları mevcut.

p5 sadece sürücü kapısı kilit mevzusu (tek kapılı modellerde geçerli sanırsam bende yok) p6 ise uyarı vermesini istediğiniz hızı belirliyorsunuz. belirlerken silecek kolu ile yukarı aşağı yapıyorsunuz. p1 p2 p3 p4 vs. geçişler için far kolunu yukarı aşağı oynatıyorsunuz. En son kaydederken ise gene aynı 2 kolu kendinize çekip 3sn bip sesi gelene kadar bekliyorsunuz ve ekran kararıyor. Şimdi aracı çalıştırabilir ve ayarlarınızı kullanabilirsiniz.

Saygılar.

2012 astra classıc 3 confort paketlı var senın yazıyı okuyunca hevesle arabanın yanına gıttım ıkısınıde aynı anda 3 sn yden fazla cektım kolu ( kontak takılı hıc cevırmeden) ama olmadı tam olarak bı ayarı felan mı var hocam yardımcı olursanız sevınırım. ayrıca cd 30 var bende onlamı alakalıdır acaba. sımdıden tesekkur ederum.

Sanirim astralarda bu ozellik yok bendede cd30 var

Açıklama bekliyoruz....

• corsa kullanıcıları buraya gelip neden kafa karıştırıyo arkadaş.. sonra millet astrada da oluyo sanıyo
  • Benim bildiğim astra h lerde vites kolunun arkasındaki kapağı açıp bir kart takıyorsun ve bu özellikler geliyor ve o kartta 250 tl civarı bir fiyata satılıyor.

Adı hls modül

http://forum.donanimhaber.com/m_40474214/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 16 Ağustos 2012; 18:32:56 >
  • Belirtmiş olduğun çoğu özellik çalışmıyor...
  • Astra 2009 elagence aracımda camları kumandadan kapatırken kumandanın kapama düğmesine basılı tuttuğum sürece camlar kapanıyor. ama açmak istediğimde açma düğmesine basılı tuttuğumda arka bağaj kapısı açılıyor. camları kumandadan açmak gibi özellik yokmu ayrıca 12 km üzerine çıktığında kapıların otomatik kitlenmesi ve durduktan sonra kapıların belli bir süre sonra kendiliğnden kilitlenmesini aktif edemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetgenco

Astra 2009 elagence aracımda camları kumandadan kapatırken kumandanın kapama düğmesine basılı tuttuğum sürece camlar kapanıyor. ama açmak istediğimde açma düğmesine basılı tuttuğumda arka bağaj kapısı açılıyor. camları kumandadan açmak gibi özellik yokmu ayrıca 12 km üzerine çıktığında kapıların otomatik kitlenmesi ve durduktan sonra kapıların belli bir süre sonra kendiliğnden kilitlenmesini aktif edemedim.

Kapilarin kendiliginden kitlenmesi diye bir ozellik astra h kadalarda yok diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Astra 2009 elagence aracımda camları kumandadan kapatırken kumandanın kapama düğmesine basılı tuttuğum sürece camlar kapanıyor. ama açmak istediğimde açma düğmesine basılı tuttuğumda arka bağaj kapısı açılıyor. camları kumandadan açmak gibi özellik yokmu ayrıca 12 km üzerine çıktığında kapıların otomatik kitlenmesi ve durduktan sonra kapıların belli bir süre sonra kendiliğnden kilitlenmesini aktif edemedim.

Sedanlarda uzaktan kumanda ile camlar açılmaz, bagaj açılır,

otomatik kapı kilitleme için HLS modül veya alarm şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhaneren

quote:

Sedanlarda uzaktan kumanda ile camlar açılmaz, bagaj açılır,

otomatik kapı kilitleme için HLS modül veya alarm şart.

ilginize teşekür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

quote:

Kapilarin kendiliginden kitlenmesi diye bir ozellik astra h kadalarda yok diye biliyorum

teşekür ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

quote:

teşekür ederim.

quote:

Yanlış biliyorsunuz öyle bir özellik var. Ancak sadece 2004 ve 2005 modellerinin bir kısmında(Elegance'de var mesela).
    Yeni modellerde kaldırılmış. Nedenine anlam veremedim. Bu soruyu OPEL TÜRKİYE'ye sordum cevap veremediler...

Biz size döncez dediler 2sene geçti.

Olayı da kısaca anlatayım; 2007 senesinde 2004 Astra H elegance almıştım. Bu araçta hız 30Km üzerine çıkınca otomatik olarak kapılar kitleniyordu. 2010 senesinde 2005 Astra H 2.0 Turbo Sport aldım ve kapı kilitleme tutuna 3-5sn basmama rağmen aktif edemedim. Bende biliyorlardır yada yardımcı olurlar diye(!) opel TR'ı aradım. Durumu anlattım her iki araçta 2005 ama olmuyor diye...

Ama nafile ne arayan oldu nede bir mesaj geldi. Bende OPEL TÜRKİYE'yi iyi tanıdığım, sorunları nasıl kısa yoldan çozduklerini daha onceleri başka olaylardan da bildiğim için konuyu kapattım...

Bence sizde öyle yapın

İYİ BAYRAMLAR....

Edit: imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feyt180 -- 27 Ekim 2012; 1:29:36 >

• 2005 h kasa opel var op com cihazı ile otomatik kapı kilitleme özelliğini açtım gayet güzel çalışyor. Araba hızlanmaya başladımı kapıları kilitliyor bu özellik fabrika çıkışı kapalı olarak geliyor. bilginiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: opan2003

2005 h kasa opel var op com cihazı ile otomatik kapı kilitleme özelliğini açtım gayet güzel çalışyor. Araba hızlanmaya başladımı kapıları kilitliyor bu özellik fabrika çıkışı kapalı olarak geliyor. bilginiz olsun

ama bizde opcom yok işte... başka bir şekilde yapma iimkanı yok mu dur acep??? yani servise filan gitsek de açın şunu desek :)))
  • quote:

quote:

2005 h kasa opel var op com cihazı ile otomatik kapı kilitleme özelliğini açtım gayet güzel çalışyor. Araba hızlanmaya başladımı kapıları kilitliyor bu özellik fabrika çıkışı kapalı olarak geliyor. bilginiz olsun

ama bizde opcom yok işte... başka bir şekilde yapma iimkanı yok mu dur acep??? yani servise filan gitsek de açın şunu desek :)))

özel serviste opcom ile yapar ustalar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

quote:

özel serviste opcom ile yapar ustalar bence

pardon ama bu opcom dediğimiz aygıt satılan bir şey değil mi?250 tl civarı olan hani. servislerin kullandığı o kocaman siyah makina değil demi bu?

• çoğunu bilmiyordum baya yaralı oldu
  • arkadaslar aracimi yeni aldim 2007 model bir sorum olacak mp3 cd yazdirdim yol bilgisayarindaki errand surekli albm ismi cikiyor ben bunu fm/cd tusuna basarak cdinfo ya getiriyorum fakat tekrardan albumun ismi yaziyor eskiden corsa aracim vardi onda bu sekilde degistirebiliyordum album sarkinin ismi vs gibi simdi yapamiyorum :(
  • merhaba beyler,
    bende astra h 2007 spor paketli 1.3 cdti hb makyajlı enjoy var,

aslında kullanım kitapçıklarında olan ve okumaya üşendiğimiz bir çok faydalı bilgi burada paylaşılmız,herkesin emeğine sağlık,bende aracımda denediğim bazılarını yazıyorum;

1)Kontağı kapat,anahtarı çıkart,kapıyı aç,sellektör yap,,,kapıyı ister kitle ister kitleme farlar 30 sn yanıyor (FOLLOW ME özelliği)
    2)üsttekini sellektör yerine sağ sinyalle yaparsanız sağ kısa far ve sağ arka stop aynı anda yanıyor
    sol sol kısa far ve sol arka stop aynı anda yanıyor
    3)hb araçların anahtarlarında; kapı açma 5 sn basarsak 4 cam açılır
    kapı kapamaya 5 sn basarsak 4 cam kapanır
    4)forumun ilk konularındaki yol bilgisayarı detay özellikler menüsü de çalışıyor; kontak açık cd veya fm açıkken bip sesi gelene kadar setting e basın sonra bc ye basın bc ye basarak gezinin,özelliklerin türleri konunun en başında var ve doğru(pek faydalı şeye rastlamadım)
    5)fasılalı silecek de aynen çalışıyor,

FAKAT ""2"" SORUM OLACAK;
    1) bir arkadaş kontağı kapatıp 4 sn boyunca silecek kolunu aşağı çekin silecekler kalkar demiş,öyle bir şey yok,bu model de mi yok;bilen varsa cevap verebilir mi?
    2) silecek ve far kolunu kendimize çekince de bazı özellik ayarları çıkıyor denmiş,bu da mı yok bu modelde,bende olmadı,,

saygılar; iyi sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkasap
    FAKAT ""2"" SORUM OLACAK;
    1) bir arkadaş kontağı kapatıp 4 sn boyunca silecek kolunu aşağı çekin silecekler kalkar demiş,öyle bir şey yok,bu model de mi yok;bilen varsa cevap verebilir mi?
    2) silecek ve far kolunu kendimize çekince de bazı özellik ayarları çıkıyor denmiş,bu da mı yok bu modelde,bende olmadı,,

saygılar; iyi sürüşler

bu astrada olan bir şey değil. corsa da var
  • arkadaşlar ben bu arabayı almak için bugün başvurdum inşallahj sorun çıkmadan alırım.

aracı bayiden almadan önce dikkat etmem gereken neler var bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.